Photos
Reviews
4.6
40 Reviews
Tell people what you think
Cecollari Haïdi
· July 9, 2017
Shkolla me e mire e Tiranes
Videos
Matura 2017!
120
8
Gjaku i Arbrit kurrë nuk shuhet!
31
1
Gjaku i Arbrit kurrë nuk shuhet!
31
Posts

Me rastin e 7-8 Marsit, nxënësit tanë zhvilluan aktivitete të larmishme.Bravo të gjithë nxënësit!

GËZUAR 8 MARSIN!

Urimet më të përzemërta për Ju nëna që jetoni, punoni dhe edukoni fëmijët me frymën e dashurisë për njëri-tjetrin, familjen e atdheun tonë të shtrenjtë.
Në këtë ditë, të gjithë nderojmë kontributin e fisnikërinë tuaj, rolin tuaj tejet të çmuar në edukimin dhe përgatitjen e një brezi të ri me vitytet më të mira, për të ecur përpara.
Mbretërofte paqja, lumturia e harmonia gjithmonë në shtëpitë e familjet tuaja të nderuara mësuese të shkollës!

Image may contain: plant and flower
Image may contain: flower and plant
Posts

Në këtë mëngjes, një urim i i veçantë shkon për të gjithë mësuesit, të cilët kanë zgjedhur ti përkushtohen këtij profesioni fisnik, duke edukuar breza të tërë nxënësish...Gëzuar 7 Marsin!

Image may contain: flower, plant, tree, sky, outdoor and nature

Nxënësit fitues në olimpiada(Faza e II-të rajonale), të organizuara nga DAR Qarku Tiranë:
1.Irina DAUTI, Blerta HOXHA, Ersi SPAHIA, fitues në olimpiadën e Gjuhës dhe Letërsisë, për klasat e XI-ta.
2.Joni BEGU, fitues në olimpiadën e Informatikës, për klasat e X-ta.
Bravo! Suksese në fazën e trete, kombëtare!.

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

21 Shkurt, "Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare", në shkollë u zhvilluan aktivitete nga nxënësit, nënë kujdesin e mësueses Elenika Kavaja.Bravo vajza e djem të talentuar!

Epoka University added 6 new photos — with SHKOLLA SARINA 2002.

On the framework of seniors visiting Epoka University, today we had the great pleasure of welcoming the students of "Sarina 2002" high school. After taking the ...English Language Proficiency Exam at our PC Labs, they also had the opportunity of visiting the premises of our university and enjoying a small lunch. We welcome them anytime in the near future

See More

Nxënëse e kl.VII Adela Llogo, fituese e konkursit të vizatimit "Respekto të drejtat e mia" për shkollat 9 vjeçare, organizuar nga Bashkimi Evropian, Delegacioni në Shqipëri.
Të lumtë Adela!

Image may contain: 1 person, smiling

Për ju maturantë!
Në këtë link keni rregulloren e maturës 2018.
https://arsimi.gov.al/…/…/2018/Urdhri_Matures_shteterore.pdf
www.arsimi.gov.al
ARSIMI.GOV.AL

arsimi.gov.al

Administratori dhe drejtoria e shkollës "Sarina" ju uron të gjithë nxënësve, gëzuar Vitin e Ri 2018! Suksese në mësime dhe shëndet e mbarësi për ju e familjet tuaja!
Gëzuar të gjithë ju prindër! Faleminderit për bashkëpunimin e shkëlqyer!
Gëzuar të nderuar kolegë mësues e punonjës jomësimorë, që me përkushtim po kontribuoni çdo ditë për lartësimin e emrit të shkollës!
GËZUAR!

Image may contain: text

Gjate eskursionit ne Kroaci me maturantet!

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and outdoor

Nxënësit e C-U zhvilluan veprimtari të larmishme për Vitin e Ri. Bravo fëmijë! Faleminderit mësuese për punën dhe aktivitetin që na dhuruat.Urojmë gjithë kolektivin e mësuesve, nxënësve e prindërve: Gëzuar Vitin e Ri 2018! Suksese e mbarësi!

Yjet e kopshtit "Sarina" na lumturuan me aktivitetin për Vitin e Ri.Faleminderit prindër për pjesmarrjen dhe mbështetjen që na jepni.Faleminderit edukatoret Rudina Llogo e Aurela Hajdari për punën me pasion e profesionalizëm.

Në shkollën "Sarina" edhe dhjetori fillon me aktivitete.U lumtë nxënësve të 9 vjeçares dhe mësueses Anila Hila.

Në shkollën "Sarina" me rastin e festave të Nëntorit dhe çeljes së "Viti i Skenderbeut", u hap ekspozita me punimet e nxënësve
talente në pikturë, nga 9 vjeçarja dhe gjimnazi.Suksese djem e vajza në rrugën e krijimtarisë artistike.

NJOFTIM

Sipas Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), por edhe nga shërbimet meteorologjike që bashkëpunojnë me Emergjencat Civile, i...nformohemi paraprakisht se moti në të gjithë territorin e vendit gjatë datës 01 dhjetor 2017, është drejt përkeqësimit, pasi priten reshje të dendura shiu.

Për sa më sipër, Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë njofton pezullimin e procesit mësimor, në datën 01 dhjetor 2017, në të gjitha institucionet arsimore të arsimit parauniveristar.

Dita e humbur e procesit mësimor do të zëvendësohet një ditë tjetër.

See More
arsimi.gov.al