Photos
Videos
S.T.A.L.K.E.R. Southern Comfort trailer
31
17
Posts

What do you think?

Fear the Wolves is an upcoming Battle Royale game set in an irradiated Chernobyl and developed by Vostok Games. It will release later this year on PC and consoles.
wccftech.com

And the lights of Pripyat go on.

Napromieniowani.pl added 8 new photos — in Pripyat, Ukraine.

Latarnie uliczne to jedne z łatwiejszych obiektów do odpalania w opuszczonej Prypeci. Zaprojektowano je tak, by były odporne na warunki atmosferyczne, więc jeśl...i przez ostatnie 31 lat nikt w nich nie grzebał, to z dużym prawdopodobieństwem wciąż działają. Problemem jest właśnie to, że niewiele zachowało się latarni w oryginalnym stanie. Około 80% z nich pozbawiona jest kabli czy lamp rtęciowych ("żarówek"). To, co zostało udowadnia jednak, jak trwałe są rozwiązania techniczne zastosowane w Prypeci.

Po tym, jak energetykowi Adamowi Bojanowskiemu udało się jako pierwszemu odpalić lampę przed szkołą w Prypeci rok temu, postanowił spróbować z innymi. Na kolejnych wyprawach padło między innymi na latarnie przed blokami na alei Budowniczych w IV oraz V dzielnicy. Z tą drugą wiąże się zresztą ciekawa historia, bowiem w trakcie odpalania spostrzegliśmy, że 50 metrów dalej obserwuje nas jakaś inna grupa, zastanawiająca się zapewne "co tu się odwala?".

Tego typu lampy rtęciowe potrzebują zwykle 2-3 minut na pełne rozświetlenie. Te prypeckie potrzebują tego czasu przynajmniej dwukrotnie więcej z uwagi na to, że nikt ich nie włączał od trzech dekad. Warto jednak przeczekać, bo efekt końcowy jest niewiarygodny. Zresztą, zobaczcie sami.

Chcesz zobaczyć to miejsce? Najbliższy termin, to 20 - 26 maja. Więcej info:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1580765395268348&substory_index=0&id=667065299971700

PS. Akcje odpalania lamp odbyły się na wyjazdach prywatnych już jakiś czas temu na przestrzeni wielu miesięcy. Energetyk Adam Bojanowski posiada upoważnienie do prac pod napięciem i związane z tym uprawnienia bez ograniczeń. Zna się na rzeczy i powiada Wam: nie róbcie tego w domu.

See More
Posts