Photos
Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie...

pomio, że TEN dzień już za nami, nie sposób nie wrócać do niego myślami. Dlatego postanowiłam napisać o Międzynarodowym Zlocie Morsów, który odbył się po raz VIII w Mielnie, w dniach 12-13 lutego br.

Na tegoroczny Zlot przyjechaliśmy do Mielna w sobotę, w śliczny słoneczny acz mroźny dzień fajną grupą ponad 20 os...ób.

Zakwaterowano nas przy samej promenadzie w Pensjonacie Lazur, wraz z grupą fantastycznych Zapalonych do działania Morświnów ze Świnoujścia:o) .....jeszcze tego samego dnia świętowalismy urodziny 2 naszych Prezesów (jak na prawdziwe Wodniki przystało są przywódcami Morsów:o) , a po przyjęciu i poczęstunku udaliśmy się na mega imprezę - bal w stylu hawajskim na ponad 1200 Morsów, który odbył się w hali sportowej. Nie będę opisywać co się dzieje na imprezie ludzi pozytywnie zakręconych, to trzeba zobaczyć:o)...bawiliśmy się do końca, a po kilku godzinach snu i odpoczynku byliśmy już gotowi aby ruszyć z całą paradą przez Mielno w kierunku plaży. Piękny  korowód, śpiewający poprzebierani ludzie i wszyscy zmierzający w jednym kierunku aby punktualnie o 12 rozpocząć ZANURZANIE:o)

W ubiegłym roku został pobity dotychczasowy rekord kiedy to równocześnie do morza weszło prawie 1500 osób, w tym roku zapalonych Morsów było również mnóstwo (myślę, że ok 1300 osób). Nie da się opisać tego szału i radości tłumu biegnącego aby zanurzyć się w lodowatej wodzie, to trzeba przeżyć i poczuć na własnej skórze!

Nasz pobyt zakończyliśmy w godzinach popołudniowych, wcześniej poszliśmy jeszcze na długi spacer po Mielnie i plażą wzdłuż morza...

Aż szkoda było pakować się do domu, całą drogę powrotną śmialiśmy się i wspominaliśmy te 2 cudowne dni i oczywiście obiecaliśmy sobie spotkać się po raz kolejny za rok o tej samej porze...

pozdrawiam Was gorąco kochane Morsy i Morświny

Anita Jarosz

See More
Posts

hej Morświny! Zapraszamy na naszą stronę:o)...pozazdrościliśmy Wam i również mamy swoją "Szczeciński Klub Morsów"...pozdrawiamy serdecznie!!!

Klub Morsów Morświny ze Świnoujścia zaprasza wszystkich na wspólne zimowe kąpiele. Morsujemy w każdą sobotę godz. 9:00 i niedzielę godz.10:00 na plaży przy bazie WOPR.

Minęło 5 lat od kiedy utworzono Klub Morsów w Szczecinie. Z tej okazji przygotowaliśmy imprezę dla Klubowiczów i Sympatyków na świeżym powietrzu przy temperaturze -2 stopnie.

Wszystko rozpoczęoło się jak zwykle cotygodniową kąpielą. Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęliśmy zanurzanie. W tym samym czasie inni rozpalili ogromne ognisko, przygotowali na...głośnienie i udekorowali plażę balonami. Zabawa była przednia! W konkursie rzucania patelnią panie osiągały rekordy, tym większe im bardziej realistycznie potrafiły sobie wyobrazić cel w postaci własnego  męża:o) Wbijanie gwoździ na czas wyzwoliło zdrową rywalizację wśród mężczyzn i odkryło nowe talenty. W biegu, w workach panie były bezkonkurencyjne, pomimo że niektórzy panowie próbowali ratować honor mężczyzn stosując metodę czołgania bądź rzutu "szczupakiem" na linię mety:o) Wszystkie sposoby były dozwolone. Tym bardziej, że sił dodawała nam gorąca pyszna grochówka, pieczona na ognisku kiełbaska i wyśmienity grzaniec według receptury Alicji.

Nasza zabawa trwała wiele godzin, w trakcie których śpiewaliśmy, tańczyliśmy i startowaliśmy w konkursach. Nagradzaliśmy wygranych, a koleżanka Miecia mogła się przekonać, że nawet  z "kota w worku" też się można cieszyć!

Imprezę zakończylismy przed godziną 20, zastanawiając się czy aby nie pozostać już na poranną niedzielną kąpiei:o)

5 lat minęło, jest nas coraz więcej, nie tylko Morsów ( prawie 80 osób), ale również Sympatyków, bez  których nie dalibyśmy rady na różnych imprezach wyjazdowych (dziękujemy Wiesiu!). Za rok następna rocznica!

Tymczasem pozdrawiam Was kochane Morsy i do zobaczenia na kąpielach.

Anita Jarosz


See More

Spieszę poinformować, że z dniem 20.02.2011 uruchomiliśmy oficjalną stronę Szczecińskiego Klubu Morsów im.Z.Ulatowskiego. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!