Photos
Videos
Wszystkim, którzy byli, są i będą gośćmi naszego Fanpage'u życzymy cudownych świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
7
Podczas Pikniku "Jagiellońska 3 Fest - szkoła swoim sąsiadom" nie zabrakło atrakcji. Niewątpliwie jedną z nich był Festiwal Kolorów, który dostarczył dzieciom wielu emocji.
7
2
Panorama stadionu podczas Halowych Ogólnopolskich Czwartków La.
1
Posts

18 maja 2018 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim obchodziła Święto Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 mszą św. w naszej bazylice, w której uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Po eucharystii wszyscy udali się do szkoły. Na czele pochodu szły poczty sztandarowe.
W sali gimnastycznej placówki kontynuowano uroczystość. Prowadząca powitała przybyłych gości: gospodarza m...

Continue Reading
91 new photos · Album by SP1 Nowe Miasto Lubawskie
photos.google.com

11 maja 2018 roku, w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, na obiektach sportowych należących do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się II Nowomiejski Konkurs „Śladami Jana Pawła II” dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorem konkursu była nowomiejska „Jedynka”. Konkurs otworzył wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Krzysztof Widźgowski.
Celem konkursu było propagowania zdrowego stylu życia, wzmacnianie więzi rodzinnych,... kreowanie postaw prozdrowotnych poprzez kształtowanie nawyków aktywności ruchowej, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie promowania i kształtowania prozdrowotnego stylu życia młodzieży szkół podstawowych, doskonalenie umiejętność działania w zespole i rozwijanie umiejętność pozytywnej i motywującej rywalizacji.
W konkursie udział wzięły Rodziny ze szkół w Nowym Mieście i w Kurzętniku. Ciekawe i różnorodne konkurencje sportowe przebiegły w atmosferze zrozumienia i przyjaźni. Konkurs zakończył się wyłonieniem zwycięzców, którymi została Rodzina z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Na II miejscu uplasowała się Rodzina z nowomiejskiej „Dwójki”, a na trzecim szkoła gospodarzy.

See More
Posts

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie spędzanie czasu w miłej i przyjaznej atmosferze na

XVI Festyn Szkolny pn. „Na festynie jak w rodzinie”

Impreza odbędzie się 19 maja 2018 roku (sobota) na terenie naszej szkoły. Głównym celem jest propagowanie i pogłębianie więzi pomiędzy członkami rodziny, społeczności szkolnej i lokalnej. Uroczyste otwarcie festynu nastąpi o godzinie 14.00. Patronat honorowy imprezy objął Burmistrz Miasta Józef Blank, a patronat m...edialny - Gazeta Nowomiejska oraz TV Eltronik Lubawa. W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich gości oraz naszych uczniów, występ orkiestry dętej, zespołów i grup muzycznych, pokaz sztuki walk i taniec z ogniem, kawiarenka i kiermasz ciast, punkt gastronomiczny, a w nim: zdrowa żywność, tosty i sandwiche, kiełbasa z grilla, szaszłyki, grochówka, kluski z kapustą, wata cukrowa, popcorn, kiermasz książek i zabawek, punkt medyczny, zjeżdżalnia i trampolina dla najmłodszych, przejażdżka bryczką, malowanie twarzy, stoisko z kosmetykami, punkt medyczny, pokaz udzielania pierwszej pomocy. Po raz pierwszy na naszym festynie FOTO budka! Zapraszamy!

See More
Image may contain: text

Uroczyste Święto Patrona Szkoły odbędzie się 18 maja 2018 roku.

Image may contain: text

Niezmiennie staramy się promować i zaszczepiać w naszych uczniach zamiłowanie do poezji, dlatego nie mogło nas zabraknąć na XXXVI Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Spotkania z Poezją”, który 9 maja odbył się w Lubawie. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Towarzystwo Kultury Teatralnej w Olsztynie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie. Naszą szkołę reprezentowały: uczennica klasy IV c Zuzanna Grześkiewicz, która wykonała wiersz Jana Brzechwy pod tytułem „Żuraw i czapla oraz Oliwia Wiśniewska, uczennica klasy VI a, która zaprezentowała utwór „Czarodziejski pies”, również pióra Jana Brzechwy. Konkurencja była duża, a poziom umiejętności wszystkich dzieci bardzo wysoki. Niemniej cieszymy się, że dziewczyny spróbowały swoich sił i zdobyły tym samym więcej doświadczenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Grand Prix będzie nasze!

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

W dniu 27 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IVb, Vb, VIIa i VIIb Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w akcji „Sprzątanie Ziemi”. Zbieranie śmieci miało przypomnieć społeczności uczniowskiej o Międzynarodowym Dniu Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Klasa IVb porządkowała nasyp i otoczenie nasypu kolejowego, klasa Vb sprzątała tereny zieleni przy ulicy Wodnej, klasy VIIa i VIIb porządkowały tereny zieleni przy ulicy Piastowskiej. W sposób selektywny zebrano około 4 worków 60 litrowych odpadów, w tym: PET 1,5 worka, szkło 1,5 worka i 1 worek innych odpadów. Wszyscy pracowali, jak co roku, z dużym zaangażowaniem, traktując to jako dobrą zabawę i jednocześnie pracę bardzo potrzebną naszemu, lokalnemu środowisku. Serdecznie dziękujemy.

20 new photos · Album by SP1 Nowe Miasto Lubawskie
photos.google.com

27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta 3 Maja pt. „Sensacje XVIII wieku”. Gościem spotkania był Burmistrz Miasta Józef Blank, który zabierając głos podkreślił, jak ważna była i jest konstytucja w życiu społecznym. Z aranżacji telewizyjnej dowiedzieliśmy się o kulisach wprowadzenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Przeprowadzono wywiady z jej zwolennikami i przeciwnikami. Przedstawiono prognozę pogody i zaprezentowano modę końca XVIII wieku. Eks...pertem „Sensacji XVIII wieku” był dyrektor Szkoły Jerzy Resicki.

Uroczystość uatrakcyjniła muzyczna lista przebojów. Wystąpił chór szkolny pod dyrekcją Hanny Szymańskiej oraz soliści: Wiktoria Ankowska (wraz z akompaniującymi koleżankami) i Jakub Cieplak z kl. IV c z piosenką „Taki kraj”. Dekorację przygotowała Wiesława Markowska, obsługą sprzętu zajął się Wiesław Jankowski. Akademię przygotowali uczniowie klas VIIa i VIIb wraz wychowawczyniami Lucyną Ben Nasr i Wiolettą Bączek – Samulewicz. Uroczystość poprowadziła Ewelina Niścigorska – Bojarska.

Tuż po akademii wszyscy uczniowie udali się na dziedziniec szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste wciągnięcie flagi na maszt.

See More
30 new photos · Album by SP1 Nowe Miasto Lubawskie
photos.google.com

Z powodu świąt państwowych przypadających w najbliższym tygodniu, informujemy, iż w tych dniach nie ma zajeć dydaktyczno - wychowawczych.

1 maja - Święto Pracy

...

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja - Święto Konstytucji 3 maja

30 IV oraz 4 V to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Dla uczniów, którzy zgłosili taką potrzebę, są zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej.

See More
Image may contain: flower and text

W dniach 8-15 kwietnia 2018 roku grupa 12 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Projekcie Międzynarodowym pod nazwą „Spotkanie z polsko – niemiecko - rosyjską historią”. Uczestnikami wymiany była młodzież z Rosji, Niemiec i Polski. Odbywała się ona w Kaliningradzie i Gdańsku. Celem spotkania było przybliżenie historii II wojny światowej, integracja grup narodowych, poznanie miast – Kaliningradu i Gdańska, kultury, języka, obyczajów i tradycji trojga krajów. Podczas projektu... uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, podczas których przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez konwersacje tematyczne, animacje językowe, warsztaty historyczne. Brali udział w licznych wycieczkach, panelach dyskusyjnych, grach integracyjnych, przygotowywali prezentacje swoich szkół i miast w grupach polsko – niemiecko – rosyjskich. W ramach projektu zorganizowano wycieczki śladami II wojny światowej: zwiedzanie 5 Fortu i panoramy 3D w Kaliningradzie, wystaw muzeum II wojny światowej w Gdańsku, odkrywali zabytki gdańskiej starówki podczas gry miejskiej. Młodzież biorąca udział w projekcie miała możliwość poznania uczniów z Rosji i Niemiec. Była zachwycona szkołą rosyjską, w której odbywała się wymiana. Ogromne wrażenie wywarł na nich stosunek obcokrajowców – ich serdeczność, otwartość i życzliwość, której doświadczyła każdego dnia w Kaliningradzie i Gdańsku. Zwieńczeniem projektu była wycieczka całej grupy do Sopotu. Na długo w pamięci pozostaną wspólnie spędzone chwile, podczas których młodzież uczyła się, wymieniała doświadczenia, wypoczywała, co sprzyjało integracji grupy i zaowocowało chęcią dalszych kontaktów z przyjaciółmi z sąsiednich krajów. Spotkanie wywarło pozytywny wpływ nie tylko na młodzież, ale i kadrę. Dało motywację do nauki języków obcych i dalszych działań w zakresie spotkań międzynarodowych.
Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Marka Borkowskiego, bez którego nie doszłoby do realizacji tego projektu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Katarzyna Zapałowska i Ewelina Niścigorska-Bojarska.

See More

Dzisiaj w Olsztynie odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego". W finale XXII edycji tego prestiżowego konkursu wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły. Jakub Figurski wygrał finał wojewódzki, a Kamil Gabiec uplasował się na wysokim piątym miejscu. Jakub będzie reprezentował nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 7 - 9 czerwca 2018 roku. Gratulujemy Jakubowi i jego opiekunowi - Jerzemu Resickiemu - nauczycielowi historii. Życzymy sukcesu w Warszawie.

Image may contain: 1 person, standing and indoor

5 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I - VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt „Magiczny kapelusz” w interpretacji aktorów z „ Fundacji Grupy T” z Torunia. Spektakl został sfnansowany przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie.

Występujący poruszyli problem tolerancji dla ludzkiej inności, poszanowania poglądów, empatii i zrozumienia, w tym uszanowania niemodnego stroju koleżanki lub kolegi. Artyści posługując się zabawnymi dialogami oraz wcielając się w różnorod...ne postacie, przekazali widzom znaczenie takich wartości jak koleżeństwo, przyjaźń i poświęcenie. Przedstawienie pokazało jak niebezpieczne jest osamotnienie i odrzucenie przez grupę, które często jest przyczyną uzależnień wśród dzieci. Uzupełnieniem wspaniałej gry aktorów były kostiumy, efekty dźwiękowe i muzyka, które powodowały skupienie uczniów od początku do końca trwania spektaklu. Widowisko dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych, a przy okazji było dla nich niepowtarzalną okazją do wspólnej zabawy z aktorami.

See More
Image may contain: text

26.03.2018 roku w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Powiatowy Turniej Języka Angielskiego dla uczniów klas II – III – Macmillan Primary School Tournament VI. Konkurs współorganizowany był wraz z wydawnictwem Macmillan. Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zajączkowie oraz reprezentanci szkoły gospodarzy. Pierwsze miejsce zdobył Jan Milewski, drugie Konrad Jabłoński, a trzecie Wojciech Cymer. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy nagrody w postaci gadżetów oraz dyplomy pamiątkowe. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach językowych. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był anglista Łukasz Leszczyński.

Antoś, który uczęszcza do naszego przedszkola, potrzebuje pomocy!

Image may contain: 1 person, text

Uczniowie klas IV-VII już po raz kolejny wzięli udział w sesji zimowej ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego - OLIMPUS. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z zagadnień gramatycznych, pracy z tekstem czytanym, słownictwa i struktur leksykalnych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż wzięło w nim udział 36 osób. Po otrzymaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów zdobyli:

w kategorii klas IV : Ju...lian Kozłowski, Damian Meler
w kategorii klas V : Karol Mroczkowski, Dominik Wiśniewski
w kategorii klas VI : Samuel Schramm , Igor Petka
w kategorii klas VII : Paweł Kowalczyk, Dawid Szpanelewski
Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy - dyplomy uznania. Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów . Koordynatorem konkursu był anglista Łukasz Leszczyński.

See More