Photos
Posts

***do te ishte*****
*********Mekat
**Nese ***********
******se si bon likeeee

... See More
Errsira Gjithmon Mbizotron's photo.
Errsira Gjithmon Mbizotron
719 Likes
Posts

ⓛⓞⓥⓔ☜ ☞ⓛⓞⓥⓔ
╔═══╗ ♪ Somebody to love
║███║ ♫ Love me
║ (●) ♫ Never say never
╚═══╝♪♪ One time

...

*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•` ¤ ArTaaaNNN

╔═══╗ ♪ Vicky y Abbii
║███║ ♫ Day y betty
║ (●) ♫ Soufi,Caru
╚═══╝♪♪ Camy Naty

See More

I Kalum Shum do sene do Kujtime qe S'harrohen
Pom Mungojn fjalet e tua qe mi thoshe mu ton Kohen
Nashta nuk menon per mu Nashta moti mke HArru
A e man men fjalen tem pa ty nuk muj me jetu

...

Nanny

See More

─▄████▄─▄████▄ ~✿.。.:*Te dua se je engjelli im
▐▀████████████▌ ~✿.。.:*te dua shum o shpirti im
▐█▄▓██████████▌ ~✿.。.:*te dua
─▀███████████▀ ~✿.。.:*dhe kurre nuk do dorezohem
───▀███████▀~✿ .。.:*do luftoj per dashurine...
─────▀███▀~✿.。 .:*derisa me ty te bashkohem
───────█~✿.。.: *te dua
───────~✿.。.:e kam thene dhe do ta them
─▄████▄─▄████▄ ~✿.。.:*do te dua pergjithmone
▐▀████████████▌ ~✿.。.:*te dua
▐█▄▓██████████▌ ~✿.。.:*te dua
─▀███████████▀ ~✿.。.:*ne kete jete
───▀███████▀~✿ .。.
─────▀███▀~✿.。 .:*vetem i joti do te jeme..
───────█~✿.。
───────~✿.。.:

See More

Pse me buzeqesh kur ne zemer ke plag
pse po i mbyll syt qe tmos ti shoh lot
pse me quan shoqe me muaj e vite
e kurr pyetjes time nuk i dhe pergjigje
pse nuk deshiron qe askush te di...
per te verteten e hidhur qe te mundon ty
gjithkush nga ne kemi histori
mos mendo se je i pari qe u dogje ne rini
hape zemren tende mos u turpero nga un
se askush ne ket bot nuk TE DON me shum...

Nanny

See More

ahahahahahah

No automatic alt text available.

dashurin e vjeter sot perseri e pash
vetem e shikova e asgje si thash
aj e uli koken sikur sme shikonte
e pash se ne faqe loti i pikonte
e di se me donte ende si me par...
por familjet tona neve na ndan
desha me e ndal ti them disa fjal
por se gabimet do tia fal
ti uroj fat ne dashurin tjeter
e ti them harroje dashurin e vjeter

Nanny

See More

SOT DIT E LUMTUR PER TY
I VESHUR SI DHENDER ME TJETREN NE GJI
SOT DITE E MALLKUAR PER MUA KU TE SHIKOJ E VESHUR NE TE ZI
E SHOH DASMEN QE ME PATE PREMTUAR
E LUMTURINE ME NJE TJETER JAM DUKE TA URUAR. ...
SHOH NUSEN ME VELLO ZBUKURUAR
KRAH NJERIUT QE PATA ENDERRUAR
TANI LOTET ME KANE MBARUAR
POR ZEMRA GJAK ESHTE DUKE PIKUAR
TE NDJEJ TE KJO TE SHIKOJ
E SOT LUMTURINE PO TA DHUROJ.
NE MES TE URIMEVE ZGJIDH DHURATEN ME TE BUKUR
NJE LETER KU UNE SHKRUAJ "QOFSH PER JETE I LUMTUR"
SA HERE TA LEXOSH TE MENDOSH PER MUA
GJITHMONE TE KAM DASHUR E GJITHMONE DO TE DUA

Nanny

See More

─▀█║────────────▄▄────────────▄──▄____ ──█║───────▄─▄─█▄▄█║──────▄▄──█║─█║__ ──█║───▄▄──█║█║█║─▄║▄──▄║█║─█║█║▄█║__ ──█║──█║─█║█║█║─▀▀──█║─█║█║─█║─▀─▀___ ──█║▄║█║─█║─▀───────█║▄█║─▀▀.__________ ──▀▀▀──▀▀────────────▀─█║______________ ───────▄▄─▄▄▀▀▄▀▀▄──▀▄▄▀_______________ ──────███████───▄▀_______________________ ──────▀█████▀▀▄▀_________________________ ────────▀█▀..........__________________________

Tannyy

Evoluimi i mentalitetit te femrat nder vite :

1) Vitet 1970 : Dashurome, por pa me prekur.
2) Vitet 1980 : Prekme, por pa me puthur.
3) Vitet 1990 : Puthme, por pa bere dicka tjeter....
4) Vitet 2000 : Beme cfare te duash, por mos i thuaj asnje njeriu.
5) Vitet 2012 : Beme dicka,se perndryshe do tu them te gjitheve qe ti sje i zoti te besh asgje!

TaAnnny

See More

Mbaroi drama pa kuptim
Mbaroi loja pa fillim
Mbaroi endrra pa fjetur
Me mori vdekja pa vdekur
Mori fund gjithcka per mua...
kur smunda te them se
sa Te Dua....

tanny

See More

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote...
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 ore pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone

tanny

See More

TE DUA NE TE GJITHA GJUHET E BOTES

Te flisja gjuhet e botes,
"Te dua" do te te thosha si fillim.
Do fliste zemra ne gjuhen e vendit tim.

...

E bukur Italishtja,
"Ti amo,ti amo tanto",
Ndosha dhe te thosha
"Amore ti voglio accanto"

Greku e thote bukur,
Me ndjenje,sigurisht qe po,
Di ta shpreh embel fjalen"Sagapo".

Te te flisja frengjisht,
Nuk do ishte cmenduri
Me forcen e shpirtit te te thosha:
"Je t'aime,mon cheri".

Nga europianet "te dua"
Ia vlen ta dish...
Gjermani e thote bukur:
"Ich liebe dich".

Do te ta them ne anglisht...
'Cos i know it's true,
My little baby boy...
I swear "I love you"!

Te flisja gjuhet e gjithe botes
Noshta do te te beja me shume dedikime...
Por dedikimi me i bukur jane
Rrahjet e zemres time!!!

tanny

See More

PER TY

Per ty botes iu bera hije,
Derisa gjumin ia zgjova.
Derisa thelle te shihte dashuri...
Derisa jeten ta falte per ty!

Nje tufe me yje,dhurate per ty.
Nje pike lot ne syte e mi
U tret dhe humbi ne kthetrat e largesise,
Imazh' i heshur i dashurise

Kerkoja syte dhe zemren qe ta fala ty,
Shtegetova kudo per te gjetur qetesi.
Fluturova ne kaltersi,por as qielli s'me joshi dot,
Zemra jote vendi me i bukur ne bote.

Henes iu luta per ty te ndriconte,
Tingujt e nates te ti dedikonte.
Melodia trimfoi deri ne pafundesi
Dhe zemra kendoi vetem pet ty!

tannyy

See More