Photos
Posts

Gezuar bajramin paqia dhe harmonia mbizotrofte tek ju

Image may contain: crowd

Zoti ua pranofte agjirimin
GEZUAR NATEN E MADHE NETEN E KADRIT

Posts
Teqja e Dervish Ismalit added a new photo.
Image may contain: sky, cloud, mountain, grass, tree, plant, outdoor and nature
Teqja e Dervish Ismalit added a new photo.
July 3, 2014
Image may contain: 2 people, indoor

Meka, vendi ku cdo vit mblidhen me shume se 3 milione njerez per te bere pelegrinazhin!

Image may contain: sky and outdoor

Rruges per ne Buzmadhe. Foto e marre ne 2010

Image may contain: mountain, sky, outdoor and nature
Teqja e Dervish Ismalit updated their cover photo.
July 2, 2014
Image may contain: sky and outdoor

Ju ndihmoft vendi i forte

Image may contain: flower and shoes

Zoti i ndihmofte te gjithe ata qe i drejtohen ketij vendi

Image may contain: mountain, sky, grass, tree, outdoor and nature
Teqja e Dervish Ismalit added a new photo.
Image may contain: text

Një ndër Xhamitë më të bukura në botë në Abu Dabi

No automatic alt text available.
The World in Pictures is with Ayoub Habibi.

Abu Dhabi Mosque

Disa nga yjet kryesore të Kampionatit Botëror në Brazil do të duhet t’i kombinojnë angazhimet e tyre të fudbollit bashkë më ato fetare, pasi më 28 e këtij muaji fillon edhe muaji i shejntë i Ramazanit dhe e cila do të zgjatë deri më 27 korrik.
Tek yjet e fudbollit që predikojnë Islamin dhe që janë besimtarë të devotshëm bënë pjesë edhe shqiptari Xherdan Shaqiri, i cili do të luaj për kombëtaren e Zvicrës.
Kjo do të jetë hera e parë që nga viti 1986 që periudha e muajit të shejntë të Ramazanit ka rënë gjatë turneut botëror.
Mes besimtarëve të devotshëm si Shaqiri të cilët do të jenë në Botëror janë: Karim Benzema, Mamadou Sakho, Bacary Sagna, Moussa Sissoko ,Gervinho, Mesut Ozil, Yaya dhe Kolo Toure, si dhe pjesa më e madhe e skuadrës së Bosnjës përfshirë Edin Dzeko janë ndjekës të Islamit

No automatic alt text available.

Foto e vjeter nga vendi i shenjte Teqja e Dervish Ismalit

Image may contain: sky, tree, plant, cloud and outdoor

Erdhi ky muaj i cili nuke eshte permbajteie vetem nga ngrenia,por eshte permbajtie edhe prej fjalve te keqia,prej gibetit,shpifjeve,prej hidherimit te zemrave...ju uroi agjirim sa me te leht....

Image may contain: 1 person, indoor

Cdo lutje e juaj u pranofte....ortenca

Image may contain: one or more people
Teqja e Dervish Ismalit added a new photo.
Image may contain: people standing, mountain, sky, house, outdoor and nature