Photos
Posts
NOV28
Tue 2:00 AM UTC+01

Une nuk urrej personalisht asnje njeri.
por ka njerez qe e kam te nevojshme ti shikoj vetem nga larg..:///

Image may contain: 1 person, sitting, night and outdoor
Posts

Vjen nje moment, një cast, sekondi ne jeten tende ku ti duhet te largohesh nga gjithcka qe te merr kohen kot....

Ajo s'do te donte kurr dike tjeter si Ate por se donte serisht ne jeten e saj.

Femrat kur dashurojnë janë më pak gjykuese ndaj atyre që quhen vese dhe cene.
Sa femra kanë rënë në dashuri me të burgosur, të droguar, të varfër, të feve të tjera të racave të tjera. Ato janë promotori i ndryshimeve, të nxitura nga një dashamirësi e tepruar, një sakrificë e nevojshme në emër te dashurisë.
Po meshkujt pse nuk arrinin të hidhnin të njejtin hap?
Ishin më frikacak apo më realistë?
Mbronin gjenin apo egon e tyre...

...

Lindur Femër-Brunilda Zllami

See More

Dashuria!Nuk dihet nese ekziston,nuk dihet nga ka ardhur,nuk merret vesh asnje gje.Ajo eshte instikt,thjesht instikt kafsheror i veshur me petka njerzore.Dashuria!Dashuroj?!Kush duhet t'i kete shpikur i pari keto fjale.Kushe?!Prifterinjt?!nuk besohet.i vetmi dallim mes kafshve dhe njerzve eshte se instiktet njerzore i atribohen dikujt ne veçanti per te cilin mendja e mashtruar thur diçka te cilen e quan dashuri.Azgje nuk mund te quhet e tille,por thjesht te mbiquhet.Kaq shume gjera per dashurin nuk i kishte menduar kurre ne menyre kaq te rrufeshme.E kur?!Kur degjoj zerin e Janit.Zerin e burrit te saj te dashur!Burrit,te vetmes kafshe madheshtore qe mundi te krijonte natyra!
B.Z -----Labirintet e Medeas (1999)

JETOJMË, vetëm atëherë kur jemi të sigurtë që kemi dikë që na pret!

Lulja qe chel ne veshtirsi eshte me e ralla dhe me e bukra se te gjith.

Por ata nuk e kuptojn se te jem me Ate dhe te jem lumtur jane thjesht e njejta gje.

Nuk mund ti refuzonte deshiren, me gjate se çmund te mbante frymen nen uje.

Sado që ta duash një njeri rrezikon ta humbasësh imazhin e fytyrës së asaj që s'e ke më pranë.

Orhan Pamuk

Une te jap dashuri sepse te dua, jo sepse pres qe ti te ma kthesh dashurin. Nese te jap dicka duke pritur te ma kthesh me dicka, me siguri do te mbetem i deshperuar.

Mos prit te te shkruaj. Mjaft i ke 4vitet qe i vodhe nga jeta ime duke te dashur ty dhe pa kerkuar asgje ne kthim.
Tani po e shoh se ty nuk vlen aq.

Do te te kujtohen e di.
Do te te vi ndermen kur te jesh ne nje dhome te eret dhe te mendosh per jeten qe ke kaluar, do jesh ne kulm te merzitjes, i demoralizuat dhe i ftohur nga jeta.
Do te te kujtohem ateher kur ajo do haroj ditelindjen e vellaut mamit babit tend por mbase edhe vet tenden ateher do te kujtoem un qe mbaja mend gjithcka.
Do te te vi nder mend kur do ndjesh se ajo spo te vlereson si duhet bile bile te te nenvleresoj per ate qe je, ateher do vij ne sken un qe t...e krahasoja me engjujt.
Do te te kujtohem kur te lexosh djalit tend poezi ne nje revist shkollore, dhe do shohesh se sje ti protagonisti kryesor i saj ashtu sic ishe ne poezit e mia.
Do te te kujtohem ateher kur jeta do tet kete zene ngusht, rutina do tet ket kapur per fyti dhe ti do ndjesh nevoj per energjine time.
Do te te kujtohem ateher kur te ndjesh nevoj per dashuri te ciltert e pa shpres njejt si cte doja une ty.
Por mbaje mend e bukura e aventures qendron pikerisht ne faktin se zgjat pak.

See More

Po shkruaja ne telefonin tim celular teksa po zbrisja shkalle, por dreqin me reshqiti nga dora dhe zuri te perplasej neper shkalle, per cudi nuk bera as levizjen me te vogel qe ta kapja vetem rija e shikoja teksa ai ariti ne fund te shkalleve.
Sdi pse por mu kujtua Ai, dikur ai me kishte folur per te dashuren e tij duke e ilustruar me kete shembull "Se eshte ndryshe kur mer nje celular te ri nga kutia te pa prekur, e esht ndryshe kur e mer ate te perdorur".
Un zbrita mora telefonin ne dore dhe mendova nuk e doja me si ater kur e bleva tani doja te bleja nje te ri sepse njeriu merziteshka nga gjithcka.
Ndersa ai zgjodhi ate te cilen duhej jo ate te cilen donte. I druhem faktit se edhe do te jete merzitur nga "celulari i mare nga kutia dhe i pa perdorur" tashme.

The H.O.T Zone added a new photo.
July 9, 2014
No automatic alt text available.
The H.O.T Zone added a new photo.
July 9, 2014
Image may contain: 1 person