Photos
Posts
No automatic alt text available.
A dowodzik jest? added a new photo to the album: A dowodzik jest?

#Adowodzikjest #Falsyfikowalność - zadaniem naukowca jest tworzenie śmiałych hipotez, a następnie poddawanie ich możliwie najsurowszym testom.

#Adowodzikjest #falsyfikowalność - the job of a scientist is to create bold hypotheses, and then give them as much test as possible.
Translated
Image may contain: 1 person, text
Image may contain: 4 people, people smiling
VERSO added 2 new photos.

Zapisy trwają, miejsca ubywają...
łączymy SZTUKĘ Z PSYCHOLOGIĄ, seminarium poświęcone problematyce przemocy psychicznej. Czytajcie, nie zapominajcie...

Posts
Narcissism isn’t just a personality type that shows up in advice columns; it’s actually a set of traits classified and studied by psychologists. But what causes it? And can narcissists improve on their negative traits? W. Keith Campbell describes the psychology behind the elevated and sometimes detr…
ed.ted.com

Dla osób zarządzających. Polecam.

Dyrygent orkiestry podejmuje się najwyższemu wyzwaniu w przywództwie: stworzeniu idealnej harmonii bez wypowiedzenia słowa. W tej urzekającej mowie, Italy Talagam demonstruje unikalne style sześciu najwiekszych dyrygentów XX wieku jednocześnie przeprowadzając istotną lekcje dla wszystkich liderów.
ted.com
Co czeka firmy doradczo-szkoleniowe, jak na sytuację w branży wpłynie zmiana perspektywy unijnego finansowania oraz jakie obszary rozwojowe będą zyskiwać popularność? Przedstawiamy najważniejsze trendy w rozwoju pracowników w 2014 roku
kariera.forbes.pl
Image may contain: 3 people
Kobiety Asertywne

WARSZTATY ASERTYWNA KOBIETA – Przestań słuchać innych, a zacznij słuchać siebie

09 listopad 2013 KRAKÓW 9.00-17.00

Masz dosyć konfliktów i ludzi, z którymi tru...dno ci się dogadać? Chciałabyś zmienić coś w sposobie komunikacji a nie wiesz jak to zrobić? Chcesz zacząć bardziej dbać o siebie, zacząć realizować swoje cele, mieć dobre relacje z ludźmi ale umieć wyznaczać granice? Chciałabyś umieć radzić sobie z krytyką i agresją? Nie wiesz jak się zachować, kiedy ktoś podnosi na ciebie głos? Nie potrafisz wyrażać uczuć, emocji czy próśb?

Zapraszamy na Warsztat ASERTYWNA KOBIETA w Krakowie, Katowicach i Warszawie !
Postępując wciąż w ten sam sposób, nie zmienimy swojego zachowania. Potrzebna jest ZMIANA oraz konkretny PLAN, który nam w tym pomoże.
Na spotkaniu pokażemy ci w jaki sposób dokonywać zmian w swoim zachowaniu i jak w nich wytrwać. Zdiagnozujemy twoje aktualne zachowanie i zaplanujemy ścieżkę rozwoju. A przede wszystkim wspólnie zastanowimy się jak żyć, aby żyć w zgodzie ze sobą i innymi.
Warsztat w Krakowie odbędzie się 09 listopad 2013 w godzinach 9.00-17.00 na ul. Karmelickiej.
Cena warsztatu, wraz z materiałami i wyżywieniem wynosi 230 zł

Jeśli jesteś zainteresowana, zgłoś się mailowo: szkolenia@trenerzy-niezalezni.pl

See More
No automatic alt text available.
Kobiety Asertywne

Świetna książka, jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu. Polecamy!

Polacy co roku podejmują postanowienia noworoczne, ale błyskawicznie z nich rezygnują. Ich motywacja okazuje się chwilowa. Czy można ją wyćwiczyć?
forbes.pl
No automatic alt text available.
Kobiety Asertywne

A dziś bajka na dobranoc - dla zapracowanych:)

Pewien mężczyzna zatrudnił się jako drwal, przy wyrębie lasu. W pierwszym dniu chciał pokazać, że jest silny i p...otrafi ściąć więcej drzew niż pozostali.

O świcie dostał nowy topór i zaczął pracę. Ściął 15 drzew. Najwięcej spośród wszystkich drwali. Dumny z siebie poszedł spać.

Drugiego dnia postanowił poprawić swój rekord. Pracował ciężej niż pierwszego dnia. Gdy skończył, policzył drzewa. Wyszło 12.
Policzył jeszcze raz. 12 i ani jednego więcej. Zdziwiony poszedł spać i postanowił poprawić swój wynik następnego dnia.

Trzeciego dnia jeszcze ciężej pracował, starał się o wiele bardziej.
Policzył drzewa i wyszło 8. Policzył jeszcze raz – 8 i ani jednego więcej. Inni drwale ścięli po 10-12 drzew.
Kiedy wieczorem wszyscy drwale palili ognisko i piekli kiełbaski, on spał, aby nazajutrz wstać jeszcze wcześniej i mieć więcej czasu na pracę.

Czwartego dnia jeszcze bardziej się starał. Wyciął 7 drzew.

Piątego dnia – 5 drzew.

Szóstego dnia 3 drzewa.

Nie rozumiał co się dzieje. Jak to jest, że ja staram się najbardziej, haruję jak głupi, a inni w krótszym czasie ścinają więcej drzew

Zaniepokojony poszedł do szefa.
- Szefie, przychodzę bo nie wiem co się ze mną dzieje. Ja się naprawdę bardzo staram. Jestem ambitnym człowiekiem. Chcę każdego dnia ścinać najwięcej. Pracuję najwięcej godzin ze wszystkich drwali. Z każdym dniem coraz ciężej haruje, a ścinam coraz mniej drzew.
Szef pomyślał chwilę, uśmiechnął się i zapytał:
- A kiedy ostatni raz ostrzyłeś topór?
- Ostrzyłem topór? Nie miałem czasu ostrzyć. Byłem zbyt zajęty ścinaniem drzew!

See More
Odpowiedz uczciwie: czy jesteś swoim najlepszym klientem? Czy to, w jaki sposób zarządzasz relacją z samym sobą, jest najlepszą możliwą praktyką? Czy masz do czynienia z mistrzem wewnętrznego CRM?
blogi.hbrp.pl
Nie miałem pojęcia, że jestem zestresowany - powiedział Tom Row, pracownik naukowy z Tennessee, kiedy ratownicy reanimowali go na podłodze jego gabinetu, a lekarz orzekł zawał spowodowany przepracowaniem
wysokieobcasy.pl

Prokliencka postawa:)

No automatic alt text available.
Szkolenia dla hoteli i restauracji is in Rabka Zdrój.

Czy pytania o rabat wzbudzają Twoją irytację?

Pytanie o rabat często wzbudza irytacje. Wielokrotnie na szkoleniu słyszałem komentarze „Oni (tzn. klienci) chciel...iby żebyśmy wszystko robili za darmo”. Czy na pewno o to chodzi?
Rozmowa o rabat często decyduje o tym czy potencjalny klient będzie stałym klientem a może nawet rekomendujący czy nie zostanie naszym klientem.
Co zrobić żeby klienci i przedsiębiorcy byli zadowoleni.
1. Zrozumieć intencję.
2. Przygotować optymalny scenariusz.
3. Działać zgodnie ze scenariuszem a nie emocjami.

Ad 1. Czy otrzymałeś kiedyś rabat? Jakie uczucia temu towarzyszyły? Pozytywne czy negatywne? Jeśli sami dostajemy rabat i sprawia nam to przyjemność to prawdopodobnie tak samo czują się nasi klienci, którzy otrzymują rabat. Nie chodzi tutaj o walkę typu „kto kogo” ale o subiektywne uczucie zadowolenia i satysfakcji.

Zamiast wchodzi w role „bidnego żuczka” który wylicza wszystkie koszty i stara się wzbudzić poczucie winy u klienta można przygotować inny scenariusz.

Ad 2. Optymalny scenariusz.
Jeśli klient chce czuć satysfakcję z przeprowadzonej negocjacji to dajmy mu ta satysfakcję. Doceńmy go za to, że jest dobrym negocjatorem. „ale z Pana/i dobry negocjator”

Pytanie o rabat to także możliwość pozyskania stałego klienta. Wykorzystajmy to! Zamiast tłumaczyć się dlaczego nie damy upustu zachęćmy go do tego żeby został naszym stałym klientem.
„tak oczywiście mamy rabat dla klientów którzy przebywają u nas powyżej x dni„

lub

„ tak oczywiście mamy rabat dla stałych klientów. Jeśli zdecydują się Państwo do nas powrócić to otrzymają Państwo x % rabatu”


Ad. 3 Działanie zgodnie ze scenariuszem.
Przygotowanie się do rozmowy a czasami nawet wyprzedzenie pytania i zaproponowanie upustu pod pewnymi warunkami może zaowocować tym że pozyskamy stałego zadowolonego klienta.

Jeśli pytania o rabat wzbudzają irytację to warto się do nich przygotować, stworzyć politykę rabatu, wkalkulować w cenę i zachęcać klientów do korzystania.

See More
Najbardziej prestiżowy magazyn o zarządzaniu, przywództwie i biznesie, jednocześnie lider w tej kategorii wydawnictw specjalistycznych. Harvard Business Review Polska gwarantuje wiedzę z najlepszego źródła, dociera do menedżerów najwyższego szczebla: prezesów i właścicieli firm, członków zarządów i…
hbrp.pl

Świetne i darmowe kursy przygotowane przez HARVARD UNIVERSITY:

https://www.edx.org

EdX a non-profit created by Harvard and MIT brings the best of higher education to students of all ages anywhere in the world via the internet with free MOOCs
edx.org