Photos
Reviews
3.4
12 Reviews
Tell people what you think
Mariusz Łapczuk
· August 2, 2017
Redaktor naczelny jak niema co powiedzieć poza wyzywaniem od hejterow to blokuje i usowa posty widać że wiadomości są sponsorowane przez obcy kapitał
Posts

Od 17 lutego do 9 marca 2017 r. w Wolbromiu został przeprowadzony pomiar pyłu zawieszonego PM10 przy pomocy miernika zainstalowanego na balkonie Urzędu Miasta i Gminy. Wyniki tego pomiaru są bardzo niepokojące, bowiem stężenia często wielokrotnie przekraczały dopuszczalne normy i były znacząco wyższe niż wskazania stacji pomiarowej WIOŚ w Olkuszu i wyższe od średniej z sześciu stacji pomiarowych w Krakowie. Niestety, pomimo takich wskazań Gmina nie prowadzi w sposób ciągły pomiarów jakości powietrza. Pomiar taki od połowy 2017 r. prowadzą Gminy Olkusz i Bukowno. Burmistrz Adam Zielnik poinformował, że Gmina Wolbrom zaplanowała środki na zakup sensorów pomiaru pyłu zawieszonego.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/ak…/2140-smog-po-wolbromsku

pomiary powietrza, smog, wolbrom, olkusz, bukowno, airly, jakość powietrza, pm10
wiadomosciolkuskie.pl

W styczniu i lutym na osiedlu Młodych w Olkuszu miała miejsce seria podpaleń klatek schodowych. Płonęły tablice informacyjne, drzwi, wycieraczki i inne przedmioty znajdujące się w tych miejscach. Policja prowadzi dochodzenie, jednak do tej pory nikomu nie zostały postawione zarzuty. Czy monitoring zwiększyłby bezpieczeństwo na osiedlu? Wolbromska Spółdzielnia Mieszkaniowa poinformowała nas, że po wprowadzeniu monitoringu znacznie spadła ilość niepożądanych zdarzeń na ich osiedlu. Olkuska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie planuje jednak wprowadzenia takich systemów. O przedstawienie stanowiska w sprawie bezpieczeństwa na os. Młodych zwróciliśmy się też do radnego Michała Mrówki..

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2139-monitoring-czyli-ja…

Monitoring, czyli jak poprawić bezpieczeństwo na os. Młodych?
wiadomosciolkuskie.pl
Posts

16 marca Gmina Olkusz oficjalnie przekazała wykonawcy robót plac budowy w ramach projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”. Przez najbliższych kilkanaście miesięcy trwać będą prace modernizacyjne prowadzone przez wyłonioną w przetargu firmę AMC Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych. Pierwsze efekty prac mieszkańcy będą mogli zobaczyć jeszcze w tym roku.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2138-ruszaja-prace-w-obr…

Ruszają prace w obrębie kwartału królewskiego
wiadomosciolkuskie.pl

Ogłoszone w grudniu 2017 r. postępowanie przetargowe na przebudowę, rozbudowę, nadbudowę budynku basenu krytego w Wolbromiu zostało unieważnione. Jedyny w tym przetargu oferent zaproponował cenę w wysokości prawie 17,9 mln zł. Postępowanie unieważniono z uwagi na fakt, iż cena oferty najkorzystniejszej przekracza kwotę jaką zamawiający podał przed otwarciem ofert na realizację tego zamówienia, tj. niecałe 11,4 mln.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2137-uniewazniono-przeta…

Unieważniono przetarg na przebudowę basenu krytego w Wolbromiu
wiadomosciolkuskie.pl

16 marca br. mieszkańcy poinformowali naszą redakcję, iż fragment chodnika wzdłuż drogi powiatowej w miejscowości Łobzów (gm. Wolbrom) osunął się do rowu. W związku z tym skierowaliśmy jeszcze tego samego dnia odpowiednie pytania do starosty. Z uwagi na to, iż w tym dniu w godzinach popołudniowych nie było żadnych zabezpieczeń tego odcinka chodnika i podobnych zbudowanych nad skarpą rowu, prosimy mieszkańców o ostrożność przy przemieszczaniu się jego krawędzią.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2136-fragment-chodnika-w…

Fragment chodnika w Łobzowie osunął się do rowu
wiadomosciolkuskie.pl

29 linii – tyle znajdziemy w rozkładzie jazdy na stronie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Jednak w nazewnictwie, przebiegu tras, sposobie płatności za przejazd oraz częstotliwości daleko do współczesnych standardów. Zacznijmy od nazewnictwa linii. W Olkuszu oraz okolicy mamy jeszcze „spadek” po czasach PRL i wojewódzkiej komunikacji tworzonej w czasach tak zwanego dużego województwa katowickiego. Dlatego 18 linii dalej ma nazwę trzycyfrową, np. 4...54. Kilka lat temu władze związku postanowiły najwyraźniej skończyć z tą tradycją i zaczęły określać trasy w sposób literowy, np. PS, Ż. Jednak reforma objęła tylko kilka linii. Dlatego teraz mamy zamieszanie „literowo-cyfrowe”. Czemu Olkusz nie poszedł w ślady Chrzanowa, gdy po prostu zamiast „wielkopańskich”, niepotrzebnych trzech cyferek przy każdej linii są teraz jedna lub dwie?

See More
Komunikacyjny chaos w Olkuszu i okolicy - Autobusowy alfabet!!!
wiadomosciolkuskie.pl

Wolbromskie kąpielisko z charakterystycznie pochyloną wieżą do skoków, od półwiecza jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Rozpoznawalnym tym bardziej, że od lat 60. ubiegłego wieku, kiedy oddano go do użytku, przetrwał do dzisiaj w niemal niezmienionej formie. W październiku 2017 r. Gmina ogłosiła przetarg na jego modernizację z terminem realizacji do 30 czerwca 2018 r. Jednak nie wyłoniono jeszcze wykonawcy, choć od tego czasu ogłoszono już trzy przetargi. W ostatnim termin wykonania zamówienia przesunął się do 30 października 2018 r. Przyczyną unieważnienia trzech postępowań przetargowych były ceny ofert, z których najkorzystniejsze przekraczały kwotę jaką zamawiający podał przed otwarciem ofert. I to ponad 2,5 kronie.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2134-kiedy-zostanie-zmod…

Kiedy zostanie zmodernizowane kąpielisko w Wolbromiu?
wiadomosciolkuskie.pl

Burmistrz Olkusza oraz rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapraszają do udziału we wspólnej inicjatywie skierowanej do środowiska olkuskiego biznesu, polegającej na cyklicznych spotkaniach przedstawicieli przedsiębiorstw, środowiska nauki oraz samorządu.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2133-biznesowe-czwartki-…

Biznesowe czwartki w Olkuszu
wiadomosciolkuskie.pl

Pod koniec października 2017 r. został zamknięty basen kryty w Wolbromiu. Przyczyną tej decyzji był zły stan techniczny obiektu. Planowany termin oddania do użytku basenu po przebudowie, rozbudowie i nadbudowie budynku ma nastąpić w IV kwartale 2019 r. Ogłoszony w grudniu 2017 r. przetarg nieograniczony nie wyłonił do tej pory wykonawcy. Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował, iż na realizacje tej inwestycji zamierza przeznaczyć niecałe 11,4 mln. Jedyny oferent zaproponował cenę w wysokości prawie 17,9 mln zł.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2132-kiedy-zostanie-odda…

Kiedy zostanie oddany do użytku basen kryty w Wolbromiu?
wiadomosciolkuskie.pl

W Olkuszu na przejściu dla pieszych został potrącony 80-latek. Poszkodowany w stanie ciężkim przewieziony został do szpitala. Kierująca BMW 46-letnia mieszkanka Olkusza omijała stojący na prawym pasie przed przejściem dla pieszych samochód, który zatrzymał się, aby umożliwić mężczyźnie przejście przez jezdnię. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2131-kierujaca-bmw-potra…

Kierująca BMW potrąciła pieszego na przejściu dla pieszych
wiadomosciolkuskie.pl

Drużyna juniorek SPR Olkusz, prowadzona przez trenera Marcina Księżyka, pokonała w spotkaniu o brązowy medal Mistrzostw Polski Koronę Handball Kielce 27:21. Osiągnęła w ten sposób historyczny sukces w dziejach klubu i olkuskiego sportu. Do najlepszej siódemki turnieju została wybrana obrotowa SPR-u Klaudia Zub.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2130-spr-olkusz-brazowym…

SPR Olkusz brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!!
wiadomosciolkuskie.pl

Stan drogi powiatowej na odcinku Budzyń - Lgota Wielka w gminie Wolbrom miejscami jest zły lub bardzo zły. Tej drodze daleko do współczesnych europejskich standardów. Jadąc nią pośród pól, można doświadczyć złudzenia przeniesienia się w czasie do lat 60-tych. W niektórych miejscach nawierzchnia się rozsypuje, brakuje rowów, błoto wlewa się na jezdnię. Czy jest szansa na to, aby w tym roku został wyremontowany ten fragment drogi?

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/aktua…/2129-daleko-do-szosy

Daleko do szosy
wiadomosciolkuskie.pl

Od 1 kwietnia br. w gminie Olkusz rodziny wielodzietne oraz osoby mniej zamożne, które prowadzą segregację odpadów, będą mogły skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za ich odbiór. Będzie ona niższa o 2,5 zł i przy obecnych cenach wyniesie miesięcznie 7 zł od osoby.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2128-obnizka-oplat-za-sm…

Obniżka opłat za śmieci dla rodzin wielodzietnych i osób mniej zamożnych
wiadomosciolkuskie.pl

Na stronie internetowej Wiadomości Olkuskich od 7 br. marca widnieje widget (okno) Airly informujący o stanie jakości powietrza. Widget ustawiony jest na sensor (czujnik) zlokalizowany przy ul. F. Nullo w Olkuszu. Po kliknięciu w niebieskie logo Airly na widgecie, wyświetla się mapa z zaznaczonymi sensorami na terenie całego kraju. Po kliknięciu w dowolny kolorowy punkt na mapie ukażą się informacje dotyczące stanu powietrza w tym właśnie miejscu. Uznaliśmy, że publikowanie takiego monitoringu zanieczyszczeń powietrza, mającego ogromny wpływ na zdrowie mieszkańców, jest bardzo wskazany z uwagi na katastrofalną w niektórych okrasach jakość powietrza zwłaszcza w Małopolsce i na Śląsku.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2127-monitoring-jakosci-…

Monitoring Airly na stronie Wiadomości Olkuskich
wiadomosciolkuskie.pl

W dniach 10-11 marca na hali Olkuskiego MOSiR-u rozgrywany będzie VII Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada w piłce ręcznej dziewcząt. W sobotę rywalizować będą zawodniczki z roczników 2003 oraz 2004 (młodziczka), natomiast niedziela będzie dniem zmagań szczypiornistek z roczników 2005 oraz 2006 (dziewczęta). Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. START w oba dni Memoriału o godzinie 9:30, natomiast Uroczyste Otwarcie o godzinie 11:00. Tegoroczna edycja rozgrywana jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2126-zapowiedz-vii-ogoln…

Zapowiedź VII Ogólnopolskiego Memoriału Romana Nowosada
wiadomosciolkuskie.pl

Skrajna nieodpowiedzialnością wykazał się 24-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, zatrzymany przez policjantów z olkuskiej drogówki. Kierując samochodem osobowym marki BMW w miejscowości Bydlin na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 85km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem z 10 punktami karnymi.

http://www.wiadomosciolkuskie.pl/…/2125-135-km-h-na-licznik…

135 km/h na liczniku BMW w terenie zabudowanym
wiadomosciolkuskie.pl