Photos
Videos
1 % podatku Stowarzyszeniu Wspólny Świat
31
4
Dzień Muzykoterapii
35
1
Przekaż 1% swojego podatku osobom z Autyzmem
63
Posts

Michał i Tomek. I wyjątkowe zdjęcie , które zostało zostało nominowane do finału Grand Press Photo. Serdecznie gratulujemy!

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and child
Basia Malinowa

Moje zdjęcie zostało nominowane do finału Grand Press Photo.
Spośród ok. 4,8 tys. zdjęć nadesłanych na konkurs, jury zakwalifikowało do finału 65 zdjęć pojedync...zych i 15 reportaży. Bardzo się cieszę, że moje zdjęcie znalazło się wśród 10 wybranych w kategorii "Życie codzienne". Zdjęcie pochodzi z przygotowywanego przeze mnie, dla Tygodnika Podlasiak, reportażu o Stowarzyszeniu Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym Wspólny Świat w Białej Podlaskiej. Przedstawia Michała-Supermana i Tomka-Batmana na balu karnawałowym, w bardzo nietypowej sytuacji.Chłopcy na co dzień uczęszczają do innych grup, nie znają się za dobrze, Michał chodzi do przedszkola, Tomek do szkoły. Michał-Superman był zafascynowany strojem Tomka-Batmana, z wielkim zaciekawieniem przyglądał się chlopcu.W tym wypadku strój pomógł przełamać barierę, jaką często maja autyści w nawiązywaniu tak bliskich relacji.Dziękuję Dyrekcji i Pracownikom Stowarzyszenia Wspólny Świat, oraz Kasi Kasia Fronc za pomoc przy realizacji projektu i wsparcie duchowe. Wszystkie zdjęcia finałowe: https://grandpressphoto.pl/wszystkie-zdjecia-finalowe-gran…/

See More

Dzięki uprzejmości Pana Jarosława Melaniuka nasze dzieci miały okazję zobaczyć po raz drugi piękne przedstawienie pt.: "Karolcia" wykonane przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Tematyką przedstawienia był motyw szczęścia i miejsca dla ludzi. Przedstawienie chwytało za serce nie tylko dzieci ale także i dorosłych. Życzliwość niektórych osób nie zna granic ! DZIĘKUJEMY

Posts

Mamy dobrych ludzi dookoła
Boogie Town - dziękujemy!
Wszystkich zapraszamy serdecznie na musical.

JUN18
Jun 18 - Jun 19Sala widowiskowa BCK w Białej Podlaskiej ul.Brzeska 41
108 people interested

Program „Tu i teraz: widzę, słucham, pytam ” w TVP Lublin i debata o problemach osób niepełnosprawnych. Jednym z gości programu była dyrektor naszego Ośrodka Terapii i Diagnostyki -Marta Łukowska-Almaszy.

http://www.lublin.tvp.pl/sess/tvplayer.php…

Zapraszamy!

Welcome!
Translated
Image may contain: 1 person
Wspólny Świat added 9 new photos to the album: Spływ kajakowy.

Wyjazd integracyjny rodziców naszych podopiecznych - spływ kajakowy na trasie Studzianka-Ortel Królewski. Tak było wczoraj

Image may contain: text
Fundacja SYNAPSIS
Community Organization
Fundacja SYNAPSIS

👦🔹👧W większości krajów Europy osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu uzyskują wsparcie dostosowane do swoich potrzeb jedynie do czasu ukończenia szkoły. W okr...esie wchodzenia w dorosłość i w późniejszym życiu dorosłym brakuje dla nich rozwiązań systemowych w dostępie do edukacji, psychoedukacji oraz wsparcia w samodzielnym życiu. Tak jakby autyzm był zaburzeniem, z którego można wyrosnąć.

Z tym problemem mierzyliśmy się wraz z naszymi partnerami AS Mentoring z Wielkiej Brytanii oraz Latvijas Autisma apvienība z Łotwy w projekcie „Train the Trainers”.
Już 8 czerwca konferencja „Dialog dla autyzmu w Europie”, na której opowiemy, co wypracowaliśmy.

Właśnie ruszyły zapisy! 🔹🔸https://bit.ly/2Fnowng 🔸🔹

🙋Zapraszamy osoby zainteresowane pracą z dorosłymi z ASD, psychologów, andragogów, terapeutów, trenerów umiejętności społecznych, trenerów pracy, asystentów osób z niepełnosprawnościami, pracowników środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, pracodawców.

🙋Więcej przeczytacie tu www.konferencja-erasmus.synapsis.org.pl
Udział w konferencji jest bezpłatny!

See More

W majowym numerze miesięcznika Poradnik Domowy rozmowa z Anną Chwałek

Image may contain: 2 people, people smiling, text

Warto poświęcić 4 minuty żeby obejrzeć ten film.
https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

Film ten, będący wprowadzeniem do tematyki autyzmu, ma na celu podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji w przyszłych po...
youtube.com

To już ostatnie dni na dokonanie rozliczeń. Pamiętajcie o nas !

Image may contain: 1 person, text

Zachęcamy!

We encourage you!
Translated
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

Prosimy o pomoc ale sami również pomagamy! Wspólny Świat całym sercem wspiera inicjatywę IV Rotariańskiego Wyścigu Kaczek. W ubiegłych latach nasze stowarzyszenie było beneficjentem tego wydarzenia, a w tym roku zbieramy na wakacje dla dzieci ze świetlic środowiskowych Promień i Dziupla. Kaczuszki są do nabycia w naszej siedzibie przy ulicy Pokoju 22.
https://www.facebook.com/events/233217130574664/?ti=icl

No automatic alt text available.
Wspólny Świat added 9 new photos to the album: AAC - sadzenie kwiatów.
April 20

Dzień przepiękny a więc postanowiliśmy go aktywnie wykorzystać. Dzisiaj na zajęciach AAC sadziliśmy kwiatki. Prace przy taki pięknej pogodzie to czysta przyjemność i niezła zabawa. Może to pomysł na Twój weekend ?

Nasi uczniowie w minionym tygodniu uczestniczyli w XVII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych “Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w Łosicach . Nasz zespół pod opieką dyrygenta Mateusza Kuligowskiego w składzie: Adrian Kotowski, Wojciech Syc, Konrad Korniluk, Filip Plażuk, Adrian Semeniuk wykonał „Marsz Generalski”. Solo wystąpił Konrad Korniluk, który zaśpiewał ,,Serce w plecaku''. Wszyscy uczestnicy zajęli pierwsze miejsca. Serdecznie gratulujemy!

Our students last week participated in the th regional review of children's and youth songs with special educational needs "here everywhere is my homeland" in łosicach. Our team under the care of the conductor Matthew Kuligowskiego in lineup: Adrian Kotovsky, wojciech syc, Konrad Korniluk, Filip Plażuk, Adrian Semeniuk performed "March general". solo occurred konrad korniluk, who sang,, heart in backpack,, all participants took the first Places. Congratulations!
Translated

Oto co może zdziałać prawdziwie zespołowe zaangażowanie. Kilka tygodni temu prosiliśmy wszystkich przyjaciół o głosowanie na nasze stowarzyszenie w akcji prowadzonej przez sieć drogerii Rossmann. To efekt naszego apelu i Państwa głosów. Dziękujemy!

Here's what a real team commitment can do. A few weeks ago, we asked all of our friends to vote for our association in action by the network drugstore. It is the result of our appeal and your vote. Thank you!
Translated
No automatic alt text available.