Photos
Posts

Vit të mbarë o shqiptarë

Amanet, amanet mërgimi të mos ju tret!
Mbani fort gjuhë e flamur,kështu nuk shuhemi kur!
Nëna,Ati.

Posts
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
48,681 Views
Salih Bajrami & Feriz Krasniqi Legjenda-T E Folklorit Shqiptar

Ilir shaqiri krisi pushka ne lug te Drinit
Nje këng shum e vjeter.

SHPRENDAJE

Gjergj Kastriotit në prag të vdekjes, dërguar nga një person që e vlerësoj shumë:

“Duhet të jetë virtyti themel i fronit. Virtyti nuk është fantazi. Ndoshta do ju a thonë një ditë, por mos harroni se ai që do ju a thotë, është një tradhtar, një dinak, që për të mbretëruar në vendin tuaj, do ju sugjerojë maksima të rreme, të cilat herët a vonë do të shkaktojnë përmbysjen tuaj. Duke pasur virtytin si udhërrëfyes, lajkatarët dhe të pabesët do të largohen prej jush…Të virtytshëm,...

Continue Reading

NGA DO QË TË SHKOSH NJERI I PAFAT,ZEMRA PËR ATDHEUN NUK TË LË REHAT..

(Olivera Milosavleviq (1951-2015) ka qenë historiane serbe dhe ligjëruese në Fakultetin Filozofik në Beograd. Është e njohur për qasjen kritike ndaj historiografisë bashkëkohore serbe dhe thyerjen e miteve kombëtare të përhapura në librat e historisë. Teksti i mësipërm është pjesa e parë e një punimi të gjatë të Milosavleviq mbi raportet serbo-shqiptare).

  Qysh në gjysmën e dytë të shekullit XIX, stereotipi negativ për shqiptarët ka qenë i shprehur në një sërë librash të autorëve serbë pa ndonjë redaktim të veçantë shkencor. Më i përhapuri ka qenë, sigurisht, ai për urrejtjen ndaj serbëve, shkruan historianja serbe Olivera Milosavleviç. Lexojeni të…
gazetainfopress.com
Onima Media - https://goo.gl/yddi50 (c) Ilir Shaqiri
youtube.com
Shikoni kengen e Pocarit nga Iliri Shaqiri Facebook - http://facebook.com/tvbluesky Shiko Live - http://blueskymusic.tv Video: TV Blue Sky Aty ku muzika buro...
youtube.com

Atje ku feja e shteti komandojn bashke punet e popullit ven ne Djall.
Turqia e Rusia ngelen ne klase ne emer te Zotit nuk vriten femijet e grate..
Rilindasit tane dinin shume ndaj Bektashinjt na dhuruan..
O myslimana shqiptare behuni bektashian!

Papa puth token ton..
E Shenjt eshte thon!?
Une e besoj.

Sfidojm kudo,
Ne vendin ton nji mije vjet..Jo! ?
Meduza tek ne rri. .
Nji burre a ka,
shqipja mos qofte strukur ma?

ilir shaqiri updated their profile picture.
July 1, 2016

Jam këtu e këtu do të jem denbabaden...

No automatic alt text available.

MBI 100 MIJE LIBRA SHQIP I NDALOI SERBI,
C'FARE PRESIM QE NE PROTESTA VEC PER KETE TE VEMI!?

Image may contain: one or more people
ilir shaqiri shared their post.

SOS TRAZICIONI I ZI,QE DO TE NA ZHDUK E TRET SI SHQIPTARI!

ilir shaqiri

KENGET E SHAQIRIT KENDOJ SA HERE QE IMAM E JANULLATAS ME KOPE HISTORIN TIME DEFORMOJNE!

KENGET E SHAQIRIT KENDOJ SA HERE QE IMAM E JANULLATAS ME KOPE HISTORIN TIME DEFORMOJNE!

ilir shaqiri updated their cover photo.

LARG DUART NGA HISTORIA,
SE DO TI DJEG ME LLAZER NJEREZIA!
MALLKU CDO BASTARD I JONE,QE ANTISHQIPTARET NDIHMON!

Image may contain: one or more people and text
Ilir Shaqiri - Udhet e mija Udhet e mia Pyesin zogjte e malit nuk me lene rehat. Nga do qe te shkoje njeri pa fat.
youtube.com