Photos
Posts

e di qe ka shum lojra por mua me pelqen te luaj me ndjenjat tua

Sikur koha tket me u kthy si kisha ba kto hapa po kot po munona skthehet gje me prapa

Kot me ju pyt a esht ndonj zgjut ktej *black kitty*

rruget jan te gjata netet jan pa fund cendroj pran teje zemra me ben bum sepse dashuria esht cmenduri ajo ce me cmend mua je vetem ti te dua moj zemer po deshe vertetoje behu mjek dhe zemren aperoje gjaku do te mblidhet ne duart e tua dhe pas do formohet fjala te dua do te puthi embel ce gjat ta kujtosh dua te jem larg ce ti te me kerkosh nese don me shume per ket dashuri jeten do ta fali vetem per ty une e di moj zemer ce mua ti me don ene pse te heshtur ne dashurojm smunem ta mendoj jeten une pa ty dua te jesh e imja ne perjetesi :d????????

Mos prit të mbarosh universitetin,
të dashurohesh,
të gjesh një punë,
të martohesh,të kesh femijë,ta shohësh veten të sistemuar,
të humbësh ato dhjetë kilogramë,...
... që të vijë darka e të premtes apo mëngjesi i së shtunës.
Nuk ka moment më të mirë se ky për të qene e lumtur.

Lumturia është nje rrugëtim,jo një destinacion.
Puno sikur të mos kesh nevojë për para,
dashuro sikur të të mos kenë lënduar kurrë,
dhe kerce,sikur të të mos shihte njeri.
Kujto se lëkura rrudhet
flokët behen të bardhë dhe ditët behen vite.
Por kryesorja nuk ndryshon:
Forca dhe bindja jote nuk kanë moshë.
Shpirti yt është ai që largon tutje cdo ngatërresë që mund të jetë krijuar në të.

Pas cdo fundi ka nje fillim te ri.
Pas cdo arritjeje ka nje sfidë tjetër për tu kapërcyer.
Përderisa je gjallë,ndjehu i/e tillë.

Shko përpara edhe kur të gjithë presin rrëzimin tend!

See More

Fakti që je lënduar ndonjëherë, nuk domethënë që s'duhesh të duash askënd !
Fakti që të ka zhgënjyer dikush nuk domethënë që s'duhesh t'i besosh askujt !
Fakti që të është thyer zemra njëherë, nuk domethënë që çdokush do t'a bëjë këtë ! Mos harro: jo të gjithë janë të njejtë. Dhe jo të gjithë kanë qëllim të keq për ty ! Thjesht shiko vlerëso dhe MOS U NXITO !!!!!!!!...........!!!!!!!!!!!

Djali : Ej, Kam vetem dy fjale te ti them ...!!
Vajza : C'fare...Me thuaj..!
Djali : UNE TE DUA TY ...!!
Vajza : A nuk jan tre fjale ... ((Une)) ..((Te dua)) ... ((Ty))
Djali .... joo ... sepse ((Une)) Dhe ((Ti)) ,....Jemi nje ..

...

Like nese tu duk e embel ....!!!

See More

Kur malli të ketë marrë
edhe unë mos të jem aty,
mbylli sytë edhe më thirr
se unë do të vi aty.
Kur buzët të janë tharë,...
edhe puthja të mungon
hape dritarën e lutju hanës,
se puthjen time ajo ta dërgon.
Kur ti ndjehesh në vetëmi
edhe zemratë qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do të më kesh pranë.
kur ti të me duash
dhe pranë të mos më keshë,
hap dritarën dhe fluturo
se tek unë do të jeshë.....(cuni perfekt)????????

See More
producted by - HDMedia Production Video . durres-albania... by - DON ENIO
youtube.com

Momentet e lumtura.......lutju Zotit
Momentet e veshtira.......Kerko Zotin.
Momentet e dhimshme....Besoje Zotin.
Momente e heshtura.......Ndjeje Zotin.
Dhe cdo moment............Falenderoje Zotin. !

Albumi ''UPLOAD'' Se shpejti ne shitje nga ''ALBATRADE PLUS'' Green Line Records 2010
youtube.com