Photos
Posts

Dobrze wiedzieć, że mężczyzna w wieku 54 lat nie jest „dziarskim młodzieńcem" i że nie jest on również „bardzo starym mężczyzną"... 😂

Mężczyzna w wieku 54 lat nie jest „dziarskim młodzieńcem”, nie jest on również „bardzo starym mężczyzną”, dla którego sfera życia seksualnego nie odgrywa już żadnej roli – stwierdził w niedawnym wyroku Sąd Apelacyjny w Łodzi.
rp.pl
Sprawa Tomasza Komendy, który zdaniem śledczych został niesłusznie skazany i spędził kilkanaście lat w więzieniu, może skończyć się największym odszkodowaniem wypłaconym przez państwo w historii Polski.
finanse.wp.pl
Posts
Tomasz Komenda, który za niewinność przesiedział w więzieniu 18 lat, może liczyć na gigantyczne odszkodowanie od państwa. Choć nie zwróci mu to prawie dwóch dekad życia, to może realnie pomóc w ułożeniu sobie ż
newsweb.pl
Rodzic, którego dziecko uległo poważnemu wypadkowi i do końca życia będzie w stanie wegetatywnym, może domagać się zadośćuczynienia za ból i stratę, które odczuwa z tego powodu. Choć nie wynika to wprost z przepisów, sądy powoli zaczynają stawać na takim stanowisku.
money.pl

Można? Można!

Sąd w Sulmonie we włoskim regionie Abruzja nakazał rządowi Niemiec wypłatę odszkodowań tamtejszej gminie Roccaraso i rodzinom 128 ofiar hitlerowskiej masakry w listopadzie 1943 roku - podały media.
wiadomosci.onet.pl
Ukąszenie przez osę, a w konsekwencji śmierć w wyniku wstrząsu anafilaktycznego mieści się w definicji nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczyciel musi wypłacić świadczenie.
rp.pl

Drang nach westen! 🇵🇱🤜🇩🇪

Z punktu widzenia międzynarodowego i prawnego twierdzenie, że roszczenia odszkodowawcze wygasły lub uległy przedawnieniu jest nieuprawnione - wynika z ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych na temat reparacji.
wiadomosci.wp.pl
Zlecenie detektywowi inwigilacji przeciwnika procesowego, a następnie upublicznienie przez sądem raportu z takiego wywiadu, jest niedopuszczalne i narusza dobra osobiste.
rp.pl
Orzeczony przez sąd obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem przez skazanego dziedziczą krewni. Nawet gdy są małoletni.
rp.pl

Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę...?

Who has caused the other harm...? ;)
Translated
Pewna, chcąca zachować anonimowość kobieta pobyt w hotelu w niemieckim Halle zapamięta na całe życie. W czerwcu 2010 roku zatrzymała się tam na trzy noce i nawiązała płomienny romans, którego owoc pr...
podroze.onet.pl

Zjazd kolejką linową, która nie powinna być w ogóle dopuszczona do eksploatacji zakończył się dramatycznie dla uczestniczki firmowej imprezy szkoleniowo-integracyjnej. Sąd musiał odpowiedzieć na pytanie, kto zawinił: instalator kolejki czy organizator imprezy, który go wybrał.

Zjazd kolejką linową, która nie powinna być w ogóle dopuszczona do eksploatacji zakończył się dramatycznie dla uczestniczki firmowej imprezy szkoleniowo-integracyjnej. Sąd musiał odpowiedzieć na pytanie, kto zawinił: instalator kolejki czy organizator imprezy, który go wybrał.
rp.pl
Telewizja Polska wypłaciła po kilkanaście tysięcy złotych odszkodowania policjantom z Poznania, których personalia zostały ujawnione na antenie TVP Info podczas retransmisji procesu Adama Z., oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman.
m.wirtualnemedia.pl
Z puntku widzenia pacjentów to są długo oczekiwane zmiany. Jak pisze w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna", ofiary zdarzeń medycznych będą dostawać odszkodowania od 1,5 do 300 tys. zł. Resort...
m.onet.pl
Śliskie chodniki i zalegający śnieg to główne przyczyny wypadków zimą. W przypadku poślizgnięcia się i złamania ręki czy nogi możemy ubiegać się o odszkodowanie. Należy tylko odpowiednio potwierdzić zdarzenie
finanse.wp.pl
Wybierając osiedlową drogę na skróty zamiast chodnika trzeba liczyć się z tym, że w razie wypadku nie dostaniemy odszkodowania od osoby czy firmy odpowiedzialnej za odśnieżanie i usuwanie oblodzenia.
rp.pl
Spór Allegro z jednym z użytkowników dotarł aż do sądu. Użytkownik-przedsiębiorca chciał pieniędzy, bo nie mógł zarabiać przez...
finanse.wp.pl
Organizacja pozarządowa przygotowała pozew przeciwko miastu w imieniu imigranta, który poczuł się przymuszony do stałego kontaktu z krzyżem.
pl.blastingnews.com