See more of www.duly.sk by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
See more of www.duly.sk by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
Not Now
Photos
Posts

Ak by ste mali na poslednú chvíľu záujem o víkendový kurz prípravy na pôrod v Kvapke.

Uvoľnené miesto na kurz tento piatok a sobotu.

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas. Prebieha intenzívnou formou dva dni.
dietaaja.sk
Image may contain: 1 person, sleeping
První nádech

Bonding je velmi důležitý pro matku a dítě, ovšem by se nemělo zapomínat ani na otce. I pro novopečeného tatínka má skin to skin kontakt velmi důležitou roli. P...o porodu by spolu měli setrvat alespoň 30 minut. Stimuluje se tím u otce především hormon dopamin, který navozuje pocit rozkoše, štěstí. A protože i pro něj je porod velmi stresující záležitost, dopamin pomáhá zahnat stresové hormony. Jen pohled na své dítě v náručí ženy mu nenahradí tento pocit. Ne jen u ženy se tímto kontaktem rozbíhá hormonální kolotoč, ale také u muže. On dítě nenosil 9 měsíců, on jej necítil po celou tu dobu, pro některé to je velmi abstraktní záležitost. A proto je tento kontakt pro muže velmi důležitý, mnohem rychleji se u nich vyvinou otcovské pudy, lépe se na dítě naladí a porozumí jeho potřebám.
Pokud je žena po císařském řezu, tak skin to skin kontakt nahrazuje, celkem již rutinně, otec. Ale pokud je žena po spontánním porodu, většinou je dítě s ženou a měl by mezi nimi proběhnout plný bonding se všemi jeho fázemi . Aby tomuto jedinečnému okamžiku nebyl ochuzen ani tatínek, ženu právě může nahradit v době, kdy se jde po porodu opláchnout.
Děťátko tak získá to zdravé osídlení bakteriemi od obou rodičů, což je velmi prospěšné pro jeho imunitní systém.
Ano, dítě patří k matce, ale stejně tak otci

See More
Posts
5,702,227 Views
5,702,227 Views
Just Girly Things

🤗 Pregnancy ❤️
By: Danny Bortfeld

Porodní asistentka a maminka dvou dětí, Mgr. Kristina Neubertová Zemánková ženy provází těhotenstvím a porodem od roku 2007. Absolvovala bakalářské studium porodní asistence a magisterské studium psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Působí jako soukromá porodní asistentka v Olomouci a pos...
inteligentni-zena.cz
Image may contain: 25 people, people smiling, people standing and indoor
Projekt Život to Drienok 2017

[SLOVENSKÉ DULY]
Na Drienku nebudú chýbať ani slovenské duly, ktoré pomáhajú s prípravou na pôrod a sprevádzajú ženy pri pôrodoch už viac ako 10 rokov. Ich prio...ritou je starostlivosť o tehotnú ženu, rodiacu mamičku a jej novorodeniatko počas výnimočného obdobia tak, aby spolu prežili čo najkaršie chvíle zrodenia. Tehotenstvo, pôrod, narodenie bábätka a spoločné zlaďovanie sa novej rodiny, so sebou prináša veľké množstvo radosti, ale aj otázok a neistôt. Dula, ako sprievodkyňa týmto obdobím vám môže pomôcť s hľadaním odpovedí a vašej cesty. Dula pri pôrode vytvára čo najpríjemnejšie prostredie a poskytuje podporu a porozumenie. "Čím viac chvály a povzbudenia sa dostane rodičke, tým viac lásky a trpezlivosti bude mať ona pre svoje bábätko." Marshall H. Klaus (americký pôrodník). Ak by ste potrebovali dulu skôr, môžete si pozrieť zoznam dúl vo vašom kraji na stránke (http://www.duly.sk).

See More

mili priatelia, podporte prosim nas projekt pre deti... dakujeme

https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/poprad/1099

Hlasujte do 30. júna 2017 za projekt na zlepšenie svojho okolia v oblasti podpory vzdelávania, na ktorý Raiffeisen banka prispeje sumou 1 000 €, a získajte dobrý pocit.
gestopremesto.sk
www.duly.sk added a new photo.
May 19
Image may contain: 1 person, text

Kopírujem zo Ženských kruhov: "Pri pôrode sa žena potrebuje hýbať. Pohyb zmierňuje bolesť a umožňuje dieťaťu lepšie zostúpenie. Keď hovoríme o slobodnej voľbe pôrodnej polohy, nemáme na mysli jednu konkrétnu polohu, ktorú si žena zvolí o zostáva v nej po celý čas druhej doby pôrodnej. Nato, aby sa žena mohla slobodne a bezpečne hýbať potrebuje vytvorený priestor (meter a pol nad zemou na špeciálnom kresle to asi nebude). Tento plagátik hovorí (voľný preklad) - zlezte z postele! Pokiaľ v nej nechcete byť a v tom prípade robte veci po svojom."

Image may contain: text
The Positive Birth Movement
May 11

Choosing active and upright positions for labour will make your labour progress more easily, and it will make you FEEL stronger and more powerful. At PBM we rec...ommend you get off the bed - unless it's where YOU want to be!

See More
www.duly.sk added an event.
May 16

témy víkendu: podpora duly počas šestonedelia, dojčenia, s prirodzenou starostlivosťou o bábätko, podmienky k certifikácii, spätná väzba a inéééé...

JUN17
Jun 17 - Jun 18Centrum pre rodinu KvapkaBratislava, Slovakia
11 people went

Daniela Sakačová

Trnava, Galanta, Šaľa, Nitra
Sprevádzam ženy a ich partnerov vzácnym obdobím tehotenstva, pôrodu a šestonedelia a podporujem ich rodičovské kompetencie a vzťahovú väzbu.
Venujem sa individuálnej ale aj skupinovej príprave v uvedených mestách a okolí....
Mám skúsenosti s nosením, látkovaním, viem poradiť s dojčením a starostlivosťou o bábätko.
K pôrodom sprevádzam s prihliadnutím na potreby môjho syna.

Kontaktné údaje:

Tel: 0907 655 030
Mail: daniela.sakacova@gmail.com

See More
Image may contain: 1 person, smiling, selfie, closeup and outdoor
Anna Kohutova added 43 new photos to the album: VZDĚLÁVACI KURZ HOLISTICKÁ PÉČE PRO SLOVENSKÉ DULY — with Maťa Šanková and 3 others in Zilina.
May 14

Tři dny jsem měla tu čest být ve společnosti inspirativních slovenských žen, průvodkyň těhotenstvím a porodem, které do mne vložily důvěru a pozvaly mne do Žili...ny. Zažila jsem s němi pocit sesterství, velkou touhu poznávání dalších nástrojů, které jim umožní pečovat o těhotné ženy do mnohem větší hloubky.I přesto, že to byly tři dny nabité velkým množstvím informací, překonávaly jsme únavu tancem, smíchem a stále dobrou náladou.

See More

Martina Slezáková
Certifikovaná dula

Maminkám sa venujem počas tehotenstva, pred aj po pôrode, v období šestonedelia, pomáham pri problémoch s dojčením. Poradím a povzbudím oteckov zúčastňujúcich sa pri pôrode. Mám tri deti, ktoré ma plne podporujú v tomto nádhernom poslaní.

...

Sprevádzam v pôrodniciach v Bratislave, po dohode aj v iných pôrodniciach.

Moje pôsobisko: Ivanka pri Dunaji, Zálesie, Malinovo, Most pri Bratislave, Podunajské Biskupice, Nová Dedinka, Bernolákovo, Chorvátsky Grob, Veľký Biel, Senec, Bratislava ... (do cca 50 km)

Telefónne číslo: 0911 109 573
Mailová adresa: macka.s1972@gmail.com
FB: Martina Slezáková

See More
Image may contain: one or more people and closeup

Boli sme na bratislavskej kuchajde na akcii Míľa pre mamu. Milá akcia 😄

Image may contain: 2 people, people smiling, tree, crowd and outdoor

Beseda s dulou v rámci akcie Míla pre mamu v Prešove....už dnes.

Image may contain: 1 person, smiling, closeup and outdoor
Image may contain: screen and ultrasound
EMERKA - rodinné oddychové centrum to MÍĽA PRE MAMU 2017
May 1

Pre tehuľky a aj oteckov v očakávaní sme pripravili stretnutie s Bc. Zuzanou Roháčkovou. Dozviete sa, kto je DULA a ako Vám môže pomôcť pred, počas a aj po ...pôrode. Vytvoríme tiež priestor pre mamky, ktoré sa s Vami rady podelia o svoje skúsenosti s prirodzeným pôrodom v domácom prostredí. Príďte si k nám posedieť na deku - my donesieme aj vankúšik a vy si možno odnesiete príjemnú predstavu z prichádzajúceho "dobrodružstva" .... vidíme sa v sobotu 13. mája v Ekoparku Holá Hora

See More
www.duly.sk added 10 new photos to the album: členky nášho združenia - vaše slovenské duly .
May 12

Ďakujeme za ďalší príbeh
http://www.duly.sk/category/rodila-som-s-dulou/

Prebehlo mi hlavou, keď mi kamarátka rozprávala, ako mala dulu pri pôrode a chválila si to. V tej chvíli som si len pomyslela: „Preboha, prečo by som mala mať pri pôrode niekoho úplne cudzieho?“ Veď pôrod je tak intímna záležitosť, že som si tam nikoho okrem manžela nevedela predstaviť.
duly.sk