Posts

Dnes je dolezity den. Pred dnesnymi pochodmi si vsak este precitajte nieco o mojom mudrovani o krajine,kde je viac oviec ako ludi. ☺️

sledujte nas aj tu:

https://www.instagram.com/gabrielapalai/

Nedotknutá, drsná príroda, nádherné scenérie. Presne také oblasti si na svoje dobrodružné putovanie vyhľadáva 34-ročná Gabriela Palai. Tentoraz si za svoj cieľ vybrala skupinu osemnástich ...
kosicednes.sk

Taku zimu ako je dnes, sme zazili len minuly rok v Hallstatte😱 No tam to aspon vyzeralo rozpravkovo

Music: www.freemusicarchive.com Chris Zabriskie - The Temperature of the Air on the Bow of the Kaleetan
youtube.com
Reviews
5.0
4 Reviews
Tell people what you think
Videos
Tura k Vernal fall, Yosemite Valley
4
5
Valley of fire
4
Gibraltar
4
Photos
Posts

Zase ma to laka na Island 😬😬😬

Prvá a moja najobľúbenejšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Rakúsku. Vysokohorský zážitok 365 dní v roku. Široké, voľné ľadovcové svahy so zjazdovkami s prírodným snehom, rozmanité dráhy pre freeriderov, to všetko ponúka ľadovec Kitzsteinhorn.

S nadmorskou výškou 3 029 je stanica na vrchole Kitzsteinhornu s panoramatickou platformou "Top of Salzburg" najvyšší bod v spolkovej krajine Salzbursko, ktorý je dosiahnuteľný po celý rok aj bez vysokohorských zručností. Žiadne iné miesto v tejto nadmorskej výške nie je tak ľahko prístupné a zároveň neponúka také výhľady na najväčšiu chránenú krajinnú oblasť v Alpách a na najvyššie vrcholy v Rakúsku.

Ak hľadáte miesto, kde ste ešte neboli lyžovať, určite odporúčam práve toto. ❤️ Kitzsteinhorn

Tesite sa uz na leto? 😏😀

One week in beautiful Hawaiian island Kauai. Music from www.epidemicsound.com
youtube.com
Palai Crew added 13 new photos to the album: Dachau.

Koncentračný tábor Dachau leží asi 20 kilometrov severne od Mníchova. Vznikol v roku 1933 na nariadenie Henricha Himmlera, vtedajšieho mníchovského policajného prezidenta. Bol to prvý trvalý koncentračný tábor v Nemeckej ríši, zriadený na pozemku bývalej fabriky na výrobu munície. Zomrelo tu viac než 43 000 ľudí. Bol oslobodený americkou armádou 29.apríla 1945.

V súčasnosti je tábor spomienkovým múzeom. Inštalácia a výstava v hlavnej budove ponúka návštevníkom rozsiahle informácie, videá a fotografie o histórii tábora, pri ktorých je možné stráviť hodiny. Ročne ho navštívi okolo 800 000 tisíc návštevníkov. Múzeum je bezplatné, platí sa len za služby sprievodcu.

The first step on our agenda when going for a trip somewhere is preplanning. It might seem unlikely, but we find it as entertaining as travelling itself.

The first step on our agenda when going for a trip somewhere is preplanning. It might seem unlikely, but we find it as entertaining as travelling itself.
palaicrew.com

Na nasej stranke davame priestor aj inym cestovatelom, ktorí navstivili zaujimave destinacie. Martin Palko nam vo svojom prvom clanku priblizil uchvatne, malo navstevovane Spicbergy. Precitajte si o tom, preco je dobre pribalit si prezuvky, alebo zbrojny preukaz.

Na Špicbergoch sa nachádza iba niekoľko osád, hlavným mestom je Longyearbyen, kde je aj malé medzinárodné letisko. Už v príletovej hale vás privíta vypchatý polárny medveď (a vy dúfate, že je prvý aj posledný, ktorého uvidíte z tak malej vzdialenosti).
palaicrew.com

V noci

At night
Translated
Image may contain: tree, outdoor and nature
Image may contain: tree, outdoor, water and nature
Image may contain: tree, plant, night and outdoor
Image may contain: one or more people, tree, plant, outdoor and nature

Prave teraz na nasom instagrame...

https://instagram.com/p/BfP5N3-hgff/

Image may contain: sky, mountain, cloud, outdoor and nature

Nove video je tu!!!
Saksun je malebna dedina s celkovym poctom obyvatelov 9. Je to ale jedno z najoblubenejsich turistami navstevovanych miest na FO, ktore ma svoju specificku atmosteru.

New video is out! Saksun is picturesque village with total population of 9. It is one of the most favourite and visited places in Faroe Islands, which has its own unique atmosphere.

Saksun - beautiful small village in Faroe Islands. Music from www.epidemicsound.com
youtube.com

❤️ We love travelling ❤️

Image may contain: 10 people, people smiling, outdoor

Prvým a dôležitým krokom v našom cestovaní je plánovanie, ktoré nás zväčša baví rovnako ako samotné cestovanie. V článku zistíte, ako pri príprave ciest postupujeme my.

http://palaicrew.com/?p=1299&lang=sk

Kam a ako cestujeme. Z tohto dôvodu patrí medzi naše najobľúbenejšie krajiny napríklad Škótsko, Island, Faerské ostrovy či Nový Zéland.
palaicrew.com
Palai Crew added 8 new photos — with Viktor Palai.
February 11

Nedela v horach. Rakuske jazero Plansee.

Na DayByMe najdete moje, ale aj fotky mnohych dalsich cestovatelov! Urcite sa tam pozrite 😉

"Nový Zéland, Island a severské krajiny sú mojou srdcovkou... preto je väčšina fotografií práve z týchto oblastí."

Rating 4.73 | 6 710 profile visits | 116 photos | Nový Zéland, Island a severské krajiny sú mojou srdcovkou... preto je väčšina fotografií práve z týchto oblastí.
daybyme.com