Videos
Keskerakonna topeltmäng vol 100
36
2
Valitsus kasutab põletatud maa taktikat
9
Õhtu ja klaver
32
1
Posts

Jumal tänatud! Siil ja mäger olid kindlasti ka huvitavad valikud, aga sitke, võimas, oma karja hoidev hunt rahvusloomana on uhke asi. Mulle igal juhul tundub, et need, kelle rahvusloom on hunt, ei saa ise mingist pehmest puust olla.

“Hunt on väga hea vastupidavusega, sitke ja äärmiselt nutikas. Hunt on ellujääja. Ta on julge oma pere ja territooriumi kaitsmisel teiste huntide eest. Hundid hindavad privaatsust ‒ tahavad, et neid rahule jäetaks. Hundid austavad oma vanemaid ja armastavad oma peret. Hunt on karismaatiline. Need kõik on põhjused, miks hunt sobib rahvusloomana Eestit ja eestlasi sümboliseerima.”

https://novaator.err.ee/…/eesti-rahvusloomaks-kuulutati-hunt

Esmaspäeval kuulutati saates "Osoon" Eesti rahvusloomaks hunt.
novaator.err.ee

Iisraeli Riik tähistas Tallinnas täna oma 70. aastapäeva. Vastuvõtul tehtud pildile jäin koos maestro Mustoneniga, kes on Iisraelis tõenäoliselt üks tuntuim ja armastatuim eestlane.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing
Photos
Posts

Tuletas meelde kõik need siinsed viimase aja lood sellest, kuidas pangakontode avamine on kujunemas e-residentidele ja väljaspool Eestit elavatele inimestele üle mõistuse keerukaks ja kuidas isiku/tausta tuvastamiseks tuleb täita ankeete ja vorme ja vastata lõpututele päringutele. Tehnoloogia arengust on jube lihtne maha jääda. Kiired söövad aeglasi mitte ainult vanas arvutimängus.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
709,626 Views
World Economic Forum

Goodbye paper, hello employment? Learn more: https://wef.ch/2FX21Kq

Küsimus, millele peaministrilt eile vastust proovisin saada, oli lihtne. Kas järgmise nelja aasta riigieelarve strateegia sisaldab muudatust, millega töötavate pensionäride kõrgem maksustamine ära muudetaks. Mida polnud, oli vastus. Selle asemel sain kuulda, et “kõrgemat sissetulekut teenivad” pensionärid peavadki rohkem panustama. Kas valitsus unustas eelarvestrateegiast välja muudatuse, millega töötavate pensionäride kõrgem maksustamine tühistataks? Või jättis meelega? Rata...se puiklev vastus sellise mulje igal juhul jättis.

Vananevas ühiskonnas on vaja tarku lahendusi, et vanemate inimeste potentsiaali ära kasutada. Selle nimel pingutatakse igal pool Euroopas. Tegeletakse kogu vananemisse suhtumise muutmisega, vanemate inimeste järjest suurema väärtustamisega, eakatele paindlikumate töötingimuste loomisega. Eesti valitsus on pannud aga täpselt vastupidises suunas ajama.

2016. aasta lõpus andis Tööinspektsioon valitsusele soovitused. Esimene neist ütleb, et riigi roll on motiveerida inimesi töötama ka kõrgemas vanuses ja tundma tööst rõõmu, sest see on parim sotsiaalne kaitse. Olgu õpetajad, meditsiinitöötajad või ükskõik, millises muus valdkonnas toimetavad vanemad inimesed - Eestil on neid vaja hoida, sest töökäsi on meil puudu, mitte üle.

Kui me Reformierakonna poolt valitsuse maksukaose läbisurumise ajal ka töötavate pensionäride probleemi tõstsime ja selle plaani muutmist nõudsime, jäeti võimuparteide poolt algul parlamendis mulje, et valitsus teeb pensionäride pitsitamise plaani ringi. Praeguseks on selge, et tuhkagi nad tegid. Enamgi veel - ka järgmise nelja aasta eelarvestrateegia ei paista seda sisaldavat.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
10K Views

Mina soovin IRLile edu ja jõudu kahevõitluses EKREga. Hoolimata kõigest on olnud varem tegu erakonnaga, kellega koos oleme suutnud rahanduspoliitikas, majanduspoliitikas lollusi ära hoida. Kuni IRLi kuuluv rahandusminister asus läbi suruma astmelist tulumaksu ja IRLi justiitsminister nõustus otsusega, mis tegi Eestist okupatsioonikahjude hüvitaja. Nimevahetusest üksi muidugi enam ei piisa. Aga Seederi tegemisi jälgides võtab ta küllap erakonna nime vahetamise järel ette ka paari ministri nime väljavahetamise.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni liikme Keit Pentus-Rosimannuse arvates ei piisa Isamaa ja Res Publica Liidul (IRL) edu saavutamiseks vaid nime muutmisest, vaid tuleb ka Res Publicast sirgunud ministrid välja vahetada.
delfi.ee

Mujal maailmas nähakse vaeva, et valimisaktiivsust kasvatada, meie valitsus teeb täpselt tagurpidi käigu. Tagurlik ja rumal otsus valitsusliidu poolt, minna valimisvõimalusi vähendama. Väga kehv signaal laiemalt, et rahvusvaheliselt seni e-riigi mainet ehitanud riik ise oma e-teenuseid sabast sööma hakkab. E-valimiste ja e-arenduste vastane Keskerakonna retoorika pole mingi uudis, aga et ennast seni e-riigi eduloo paistel näidata armastavad IRL ja Sotsid e-lahenduste ja e-valimiste piiramisega nõus on, on päris uskumatu. E-residentsusest on juba e-resistentsuse programm saanud. Nüüd lammutatakse e-valimisi. Ei pea võimalikuks ega õigeks sellist asja toetada.

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas valimisseaduste muudatusettepanekut, millega valimisperiood lüheneb alates 2021. aastast ühe nädala pikkuseks.
poliitika.postimees.ee

Peaminister Ratas on üldiselt rahulik mees, aga see, kuidas ta meie eilsele arupärimisele vastates parlamendi liikmeid ründama ja süüdistama hakkas, näitab, et tabasime Keskerakonna valitsuse hella kohta. Keskerakonna valitsust jääb iseloomustama topeltmäng. Nii on justkui möödaminnes seatud sisuliselt kahtluse alla Eesti vabariigi õiguslik järjepidevus, näited puudutavad ka Eesti senist välispoliitilist joont.

Teame kõik, kuidas peaminister räägib Büsselis näiteks Venemaa pr...opagandaga võitlemise vajadusest üht, aga tuleb siis Tallinnasse ja laseb rahulikult finantseerida me oma maksumaksjate rahaga PBK-d. Nägime hiljuti, kuidas peaminister mõistab Skripali mürgitamise hukka ja kuidas samal päeval asub Yana Toom Skripali mürgitamise loos kaitsma Venemaad.

Kõige tervamalt sai valitsuse topeltmängu poliitika nähtavaks siis, kui praegu ametis olev valitsus asus Eesti kirikute toetamist põhjendama okupatsioonikahjude hüvitamisega, andes sellega Kremlile võimaluse edaspidi viidata, kuidas Eesti enda valitsus on okupatsiooni kahjud omaks võtnud.

Teil on rüüstav kamp kodus sees käinud, osa pereliikmeid kaasa viinud, mitu tuba põlema pannud, maja pikaks ajaks vägisi enda kätte võtnud ja aastaid hiljem teatate, et asute ise kahju hüvitaja rolli. Kelle huve selline asi täidab?

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
4K Views

Kui nii edasi, siis võib e-residentsuse varsti ümber nimetada e-resistentsuseks.

Pangaliit saatis majandusministeeriumile omapoolsed ettepanekud, kuidas välismaalaste pangakontode probleemi lahendada pärast seda, kui korduvalt on tõusetunud probleem nii e-residentide kui välisinvestorite poolt, kelle sõnul mitte ainult enam ei avata pangakontosid, vaid pangad on asunud klie...
delfi.ee

Hetke pärast Vikerraadio Reporteritunnis. Teemaks Ungari valimised ja olukord Euroopas.

Image may contain: 3 people, people smiling, indoor

Pidasime erakonna naistega Pärnus plaani. With - Signe Riisalo; Yoko Alender; Carmen Illak; Kaja Kallas; Sirje Kööp; Marika Eevel; Maia Kull; Irina Talviste; Maris Lauri; Maris Murd; Tiia Teppan; Terje Trei

Sotside prioriteete kajastab Ossinovski otsus hästi - valimised ennekõike ja siis Eesti riik. Eks valitsusest distantseerumise soov näitab ka hinnangut selle valitsuse tegudele. Aga muidu - teretulemast parlamenti. Ja edu Helmen Kütile või Heljo Pikhofile, kes on sotside ridadest kõige loogilisemad valikud Ossinovskist tühjaks jääva valdkonna juhtimisel.

Jevgeni Ossinovski pidas täna sotside volikogul erakonnakaaslastele kõne, kus teatas ministriametist loobumisest. Delfi avaldab olulisemad lõigud sõnavõtust.
delfi.ee

Homme ootab ees üks tavapärasest veidi särtsakam debatt.

Image may contain: text

Eestlastel on üldiselt loomuses olla igaks juhuks kahtlev ja skeptiline. “Ära hõiska enne õhtut”, “Parem karta, kui kahetseda” ja nii edasi, teate küll. USA administratsiooni vahetuse järel oli me tuleviku suhetes kõhklejaid ja kahtlejaid terve hulk. Trumpi poolt eile pressikonverentsil väljaöeldu andis skeptikutele vastuse.

Eilne Eesti, Läti, Leedu ja Ameerika Ühendriikide presidentide kohtumine oligi eelkõige kinnitus liitlassuhete tugevusest ja püsimisest.

Trumpi kinnitu...s, et USA ja Eesti, Läti, Leedu vahel püsib sügav sõprus ning USA näeb ennast ka järgmise 100 aasta jooksul me tugeva ja lojaalse liitlasena, oli oluline sõnum, mida meie regioonis kindlasti oodati. USA rolli siinse regiooni julgeolekus ülehinnata ei saa. See on olnud julgeolekuolukorra muutusele vastav ja selle püsimine on tähtis. Juulis toimuval NATO tippkohtumisel räägitakse NATOpoolse heidutuse tugevdamise teemadel kindlasti juba põhjalikumalt. Sealgi on president Trumpil juhtroll kanda.

Presidentide kohtumise kõrval on selle visiidi ajal väga olulised aga ka ülejäänud kohtumised, kus räägiti kindlasti detailsemalt USA panusest meie regiooni julgeoleku tugevdamisel, aga mis näitasid ka, et me suhted ei ole pelgalt kaitsekoostöö kesksed. Majandussuhete edendamine on meie jaoks oluline. Järjest rohkem Eesti ettevõtteid tunneb USA turu vastu huvi ja on oma tegevust laiendamas USA turule.

See More
Image may contain: 4 people, text

Järjest rohkem kostub kohtumistel ükskõik millises Eesti nurgas murelikke hääli, kes küsivad, kas kogu selle vasakpoolse eksperimendi õigekspööramine ikka on hiljem võimalik. Järjest rohkem on kosta neid, kes nagu Anderseni tuntud muinasjutus ütlevad lõpuks välja, et “kuningas on ju alasti”.

Eesti on oma valitsuste suhtes väga nõudlik. Me ei taha kunagi leppida, kui valitsus ajab meie kõigi raha eest taga valesid eesmärke. Kõige vähem tahame, et meil oleks oma valitsuse pärast teiste ees lihtsalt häbi.
delfi.ee

Ma ei tea, kuidas teie, aga mina teen enamiku oma Eesti ringsõitudest rongi või bussiga. Palju mugavam. Saab roolis istumise asemel rahulikult tööd teha või lihtsalt lugeda. Tagasi kojusõidu ajal Netflixis hullata. Enamasti saabub ebamugavus aga siis, kui rong või buss on keskuses mind kenasti maha poetanud, aga kohtumine toimub mõnes kaugemas paigas. Kuda "lõpp-punkti" kohale jõuda? Mind on reeglina välja aidanud kohalikega ette kokku lepitud sõidujagamine, aga igapäevaselt ...ei oleks see muidugi kaugeltki lihtne.

Ühistranspordi praegune põhiline häda on selles, et graafikud on nadid, väljumisaeg, - koht ja -sagedus ei ole piisavalt paidlik ega paljudele lihtsalt sobiv. Nii on mu küsimusele vastanud kohalikud inimesed nii näiteks Lõuna-Eestis kui Ida-Virumaal, kui olen tahtnud teada, mida valitsuse poolt jonnakalt peale surutavas "tasuta" maakonna ühistranspordist arvatakse. Kui bussi- või rongigraafik oleks selline, et arvestaks rohkem tööl või ülikoolis käimise ja muude reaalsete vajadustega, kui bussiliinid ise oleksid paindlikud (lahendusi, mis mitmes teises Euroopa riigis ammu kasutusel, on iseenesest mitu) oleks nii autost loobujaid rohkem kui linna kolimise mõtete mõlgutajaid vähem. Kaja Kallas kirjutab samast asjast.

See More

Ükski asi pole tasuta, vaid kellegi poolt ja millegi arvelt tasutud. Kirjutasin blogis valitsuse plaanist kehtestada ettetasutud bussiliinid maakondades.

Me teame, et tasuta maakondlik ühistransport, mida Keskerakond soovib kehtestada, on kallis. Kui see kehtestatakse 2018. aasta suvel, siis esimese poolaastaga kulub selleks ligikaudu 13 miljonit, 2019. aastaga aga 21 miljonit eurot. Kogu ühistranspordi dotatsioon kasvas 2018. aasta riigieelarves l...
kajakallas.ee

Valimiseelse aasta jooksul jõuavad reitingud läbi teha veel igasugu jõnkse. Praeguste reitingute peamine tähtsus on, et nad näitavad Eesti inimeste hinnangut Keskerakonna valitsuse Eestiga tehtud eksperimentidele - maksukaosele, välispoliitilisele topeltmängule, õigusliku järjepidevuse kahtluse alla seadmisele, vilistamisele keskkonnaga seotud muredele. Inimesed on selles kõiges pettunud ja tahavad Eesti uuesti õigetele rööbastele aidata. Reformierakonnaga keskendume järgmise 11- kuu jooksul sellele, et pakkuda välja tugev programm, millega erakond 2019 märtsivalimiste järel uuesti valitsusse viia.

Viimastel kuudel reitingut kasvatanud Reformierakond möödus märtsis toetuselt Keskerakonnast ja tõusis kõige populaarsemaks parteiks.