Posts

Zdjęcie satelitarne w podczerwieni ujawnia nam położenie frontowych formacji zachmurzenia, które będą przemieszczać się na wschód i do jutrzejszego popołudnia powinny opuścić granice naszego kraju. Widok ostatniego incydentu burzowego znajduje się na grafice.

W ciągu minionych 3 godzin stacja Wadowice zanotowała opad na poziomie prawie 10 mm. W tym samym czasie stacja Inwałd notuje ledwie 3,5 mm, a Leskowiec 8 mm. O około 10°C spadła temperatura w godzinę, co przy braku czynn...ika radiacyjnego wskazuje jednoznacznie na frontowe pochodzenie chłodniejszego powietrza. Klaster burzowy przyniósł także mocne porywy wiatru, Inwałd odnotował 80 km/h. Trzeba pamiętać, że pomiary na rzadko rozmieszczonych stacjach meteo z pewnością nie odzwierciedlają nam precyzyjnie warunków na większym terenie, gdzie punktowo porywy mogły być silniejsze, a w innych miejscach wiatr mógł być w ogóle słaby.

Jutro uspokojenie i temperatury w okolicy 20°C, środa podobna, jednak może się wzmóc porywistość wiatru.
____________
sat. Eumetsat
dane: Blitzortung

See More
Image may contain: cloud, nature and water
Image may contain: plant, flower, nature and outdoor

W tej chwili znajdujemy się po południowej stronie większego klastra burzowego. Możliwe są silniejsze porywy wiatru. Na zachodzie także spore zachmurzenie o wysokości 10 km i więcej. Gwałtowność zjawisk może przybierać na sile.
__________
dane: Blitzortung

Image may contain: plant
Photos
Videos
GFS2002
6
ICON1901
1
1
GFS 26.11
Posts