Photos
Reviews
3.1
43 Reviews
Tell people what you think
Aga Wesołek
· August 14, 2017
Umówiona na konkretną godzinę, o tejże godzinie zostałam przyjęta. Wszystkie czynności przeprowadzone bez zbędnego przeciągania w przyjaznej atmosferze. Dziękuję.
Monika Knapczyk
· July 11, 2017
Mieszkam w kamienicy na Szopienicach 2 rok, na tej samej ulicy co komisariat. Znowu pomalowali nam sprejarze budynek (dosłownie 10minut temu, bo jeszcze czuć smród i widziałam z daleka tych bohaterów... jak uciekali). Już któryś raz w tym roku. Spółdzielnia to wyczyści, a za parę dni będzie to samo..Gdzie jest policja? See More
Marek Kopilec
· August 28, 2016
Thank you for help, but next time try to speak in english. Ďakujem teda aspoň za ochotu rozprávať sa v slovenčine. Mrzia ma tie výhovorky, kvôli ktorým ste nás viacerých nechali čakať na stanici dlhši...e ako by sa patrilo na také prípady, ale robotu ste odviedli, takže aspoň tak. See More
Filip Ośkiewicz
· February 22, 2017
Słaba obsługa, ciasto jakieś twarde, czas oczekiwania jakieś półtorej godziny wiec dość długo. Zamówiłem małą na miękkim cieście a dostałem zwęglonego flaka oraz morze oliwek, których tak bardzo nie l...ubię (prosiłem o usunięcie jej z zamówienia), nie mówiąc już o śladowej ilości szynki średniej jakości oraz pieczarkach wielkości główki od szpilki. Myślałem że zostanę lepiej obsłużony ale jednak skończyło się tylko na myśleniu i nic więcej. Zdecydowanie jestem zdegustowany i daję najniższą ocenę See More
Martin P. Doleżyczek
· September 29, 2016
Umawiają się z interesantem na konkretną godzinę, po czym bez konkretnego powodu karzą czekać w obskurnym korytarzu 15 minut, nie szanując cennego czasu zainteresowanego i nie przepraszając za zaistni...ałą sytuację. Nie polecam. See More
Szymon Burzyński
· February 23, 2017
Ostatnio zostalem zastawiony na parkingu przez inny samochód, który nie miał prawa tam stanąć. Zamiast przyjąć zgłoszenie, funkcjonariusz udawał TelePizze i caly czas chcial wiedziec czy chce na cienk...im czy grubym. W dodatku kłócił się ze mną, że Hawajska jest lepsza niż Pepperoni. Totalny brak smaku i wiedzy kulinarnej. Jeszcze chciał policzyć mi za dowóz. Zdecydowanie odradzam. See More
Thom Fahrenheit
· December 11, 2016
półtora roku zgłosiłem kradzież roweru. Nie raczyli nawet wysłac oficjalnego pisma że olali sprawę. Za to byli pierwsi do tego aby wystawić mi mandat za przejście na czerwonym świetle... o 3 w nocy, k...iedy ulice świeciły pustkami! Nadgorliwe krawężniki. Straciłem resztki szacunku do tej instytucji. Jesteście bezużyteczni. See More
Agnieszka Luchowska
· July 19, 2016
Bardzo polecam. Kiedyś prosiłam o pomoc, ponieważ w innej placówce nikt nie był w stanie nic poradzić. Dostałam super informacje i dokładne paragrafy na dany temat :) Super.
Angelo Bug Lambani
· February 6, 2017
mandat to piersi ale rzeby dac pozwolenie na bron to nie
Patryk Aryan Syrek
· April 25, 2017
Nie polecam tej firmy. Bardzo drogie usługi.
Zerwimycka Longinus
· April 30, 2017
Wspaniałe akcje pełne sukcesów.
Błażej Olejnik
· April 7, 2017
jestem konfidentem i popieram
Norbert Gruszczyński
· March 10, 2016
Polska Policja ma moc
Mateusz Grzywa
· February 23, 2017
jp
Kamil Greń
· January 31, 2016
SPRZEDAM opla
Jerzy Granda
· March 25, 2016
POWIEM ŻE TRZEBA SŁUŻYĆ OBYWATELOM NAD ICH BEZPIECZEŃSTWEM
Videos
KATOWICE ŚWIECĄ PRZYKŁADEM!
14
2
POLICJANCI Z KATOWIC PRZEJĘLI PONAD 300 SZTUK DOPALACZY Katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali miejsce, gdzie mogą być sprzedawane tzw. dopalacze. Podczas działań przejęli oni ponad 300 opakowań substancji psychoaktywnych. Dopalacze ukryte były w schowku. Przejęte środki zostaną poddane szczegółowej analizie laboratoryjnej. Od jej wyników będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie. Działania były prowadzone w całym województwie. czytaj więcej... http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/informacje/wiadomosci/211893,POLICJANCI-Z-KATOWIC-PRZEJELI-PONAD-300-SZTUK-DOPALACZY.html
23
1
PIĘĆ OGÓLNODOSTĘPNYCH ALKOMATÓW JUŻ DZIAŁA W KATOWICACH
25
Posts

USZKODZILI ILUMINACJĘ ŚWIETLNĄ- NAGRAŁY ICH KAMERY

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują sprawców, którzy w grudniu ub. roku uszkodzili iluminację świetlną. Wandale spowodowali straty w wysokości 15 tys. złotych. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Wszystkie osoby, które rozpoznają sprawców na nagraniu z monitoringu proszone są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerem tel. 32 200 2555, 32 200 3650, 32 200 3677 lub 112. Gwarantujemy ...anonimowość.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Katowicach ustalają tożsamość i poszukują sprawców uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło nocą 14 grudnia ubiegłego roku w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, 2 mężczyzn przerwało instalację elektryczną iluminacji świetlnej na rondzie Ziętka. Straty wynoszą 15 tys.złotych. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego.
Wszystkie osoby, które posiadają informację, na temat tego zdarzenia albo rozpoznają sprawców na nagraniu z monitoringu, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu II Policji w Katowicach pod numerem tel. 32 200 3650, 32 200 2555, 32 200 3677 lub 112, email kp2@katowice.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy. anonimowość.

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222812,Uszkodzili-i…

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
602 Views

KATOWICKA POLICJA DLA SZKOLNEGO PATROLU

Kolejny rok z rzędu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach odwiedzili uczniów podczas organizacji tzw. „Szkolnego Patrolu”. Policjanci rozmawiali z uczniami szkół podstawowych oraz gimnazjum o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Na uważnych uczestników spotkania czekały wyjątkowe prezenty.
Katowiccy policjanci odpowiedzieli na kolejne zaproszenie „Szkolnego Patrolu” i pojawili się w Szkole Podstawowej nr 38 oraz 21 w Ka...towicach. Podczas spotkania rozmawiano o bezpieczeństwie na drodze oraz poza nią. Uczniowie wiedzą już, jak istotne jest ściszenie muzyki w słuchawkach podczas korzystania z dróg oraz jak niebezpiecznie może się skończyć nierozważna zabawa śnieżkami. Dla najbardziej uważnych uczniów, którzy poprawnie odpowiedzieli na pytania policjantki czekały nagrody.

Katowiccy policjanci życzą wszystkim uczniom bezpiecznych i radosnych ferii zimowych.

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/223037,KATOWICKA-PO…

See More
Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court
Image may contain: one or more people and basketball court
Image may contain: 14 people, people smiling, basketball court and indoor
Posts

NURD- PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W KATOWICACH

Wczoraj w Katowicach policjanci drogówki przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale także bacznie przyglądal...i się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadzili akcję „NURD”, podczas której szczególną uwagę zwracali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym wpływające na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym.

We wczorajszej akcji „NURD” brało udział 59 policjantów. Stróże prawa odnotowali 297 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 2 przez rowerzystów oraz 147 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 387 mandatów karnych, skierowali 11 wniosków do sądu oraz pouczyli 49 osób.

Największą ilość wykroczeń popełnili kierujący pojazdami silnikowymi, którzy wykazywali nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych oraz nieprawidłowo przejeżdżali przejścia dla pieszych. Natomiast niechronieni uczestnicy ruchu drogowego przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej .

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek stosowania odblasków. Pieszy ubrany w ciemny strój, pozbawiony elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów, podczas gdy osoba mająca na sobie widoczne odblaski może zostać zauważona z odległości nawet 150 metrów. Dla kierującego pojazdem każdy metr tej odległości, to dodatkowy czas na to, aby właściwe zareagować i uniknąć tragedii.
Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222965,NURD-podsumo…

See More
Image may contain: one or more people and outdoor

UWAGA! INFORMACJA DLA KIEROWCÓW!

Wykonawca przebudowy układu drogowego w rejonie skrzyżowania ulic: Kościuszki, Kolejowej i Gen. Jankego, w związku z lokalizacją Galerii Libero, planuje rozszerzyć zakres prac. Od 17 stycznia do 30 kwietnia 2018 roku będzie realizował prace dotyczące budowy tunelu pod ul. Kościuszki z wykorzystaniem tymczasowej drogi objazdowej w rejonie tarczy skrzyżowania - co pozwoli zachować przejezdność ul. Kościuszki, po dwa pasy dla każdego kierunku ruc...hu.
Zmiany w organizacji ruchu obejmą zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Kolejowej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Stalowej.

Wobec powyższego dojazd od strony ul. 73 Pułku Piechoty do Ligoty będzie odbywał się na dotychczasowych zasadach - z wykorzystaniem ul. Rzepakowej. Natomiast dodatkowy objazd w kierunku Ligoty poprowadzony zostanie z wykorzystaniem ul. Kłodnickiej, wzdłuż ul. Kolejowej, ul. Kościuszki oraz łącznicą z ul. Rzepakową., a dojazd do Ochojca, Bielska Białej i Łodzi od strony Ligoty będzie odbywał się ulicami Kłodnicką i Rzepakową.

Żródło:

UM Katowice

See More
No automatic alt text available.

OKRADŁY STARSZĄ KOBIETĘ- PUBLIKUJEMY PORTRET PAMIĘCIOWY

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują kobiet, które podejrzewane są o dokonanie kradzieży. Kobiety weszły do mieszkania 80-letniej mieszkanki Katowic pod pretekstem dostania szklanki wody i zagotowania mleka dla dziecka. Po pewnym czasie starsza kobieta zorientowała się, że ze szkatułki zniknęły pieniądze. W laboratorium został sporządzony portret pamięciowy jednej z kobiet. Wszystkie osoby, które ją rozpoznają prosz...one są o kontakt z policjantami z Katowic pod numerem tel. 32 200 2555, 32 200 3750, 32 200 3760 lub 112. Gwarantujemy anonimowość.

See More
Image may contain: 1 person, closeup

DZIECI ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW Z KATOWICKIEJ "CZWÓRKI"

Dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego pn. „Kraina Marzeń” odwiedziły Komisariat Policji IV w Katowicach. Podczas wizyty przedszkolaki nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, ale wraz z policjantami uczyły się poprawnie przechodzić na drugą stronę ulicy. Nie obeszło się również bez zwiedzania zakamarków komisariatu oraz oglądania policyjnego radiowozu. Na koniec dzieci otrzymały odblaski.

...CZYTAJ WIĘCEJ...
http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222943,Dzieci-odwie…

See More

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH PODCZAS FERII - KONTROLE AUTOKARÓW

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie... wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

See More
No automatic alt text available.

POSZUKUJEMY WŁAMYWACZY. POZNAJESZ?

Policjanci z katowickiej „samochodówki” poszukują sprawców włamania do domu i kradzieży m.in. dwóch samochodów osobowych. Publikujemy portret pamięciowy jednego ze sprawców oraz zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek mężczyzny, poruszającego się kradzionym autem. Wszystkie osoby, które posiadają informację mogącą pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic.

Policjanci z wydzia...łu do walki z przestępczością samochodową katowickiej komendy miejskiej prowadzą sprawę włamania, do jakiego doszło 16 grudnia ubiegłego roku w Katowicach. Jak wynika z ustaleń śledczych, sprawcy w nocy dostali się do domu jednorodzinnego i skradli m.in. sprzęt elektroniczny, odzież i biżuterię o wartości ponad 20 tys. zł. Z domu zabrali również kluczyki, a następnie z garażu oraz z podwórka posesji skradli dwa samochody - fiata i jaguara o łącznej wartości 113 tys. zł.

WIĘCEJ INFORMACJI ORAZ NAGRANIE Z MONITORINGU...
http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222566,Poszukujemy-…

See More
Image may contain: 1 person, selfie and closeup

POLICJANCI WYPOSAŻYLI SENIORÓW W WIEDZĘ O BEZPIECZEŃSTWIE I TORBY Z ODBLASKAMI

Seniorzy z dzielnicy Bogucice, którzy spotkali się z katowickimi policjantami w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” swoją wysoką frekwencją pokazali, że są aktywni i chcą dbać o swoje bezpieczeństwo. Zdobyli wiedzę jak nie dać się oszukać we własnym domu, przez telefon oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu. Seniorzy otrzymali od policjantów torby z odblaskami. CZYTAJ WIĘCEJ...
http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222562,Policjanci-w…

USTALAMY TOŻSAMOŚĆ MĘŻCZYZNY

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji IV w Katowicach prowadzą ustalenia dotyczące tożsamości mężczyzny, którego zwłoki znaleziono 22 września 2017 roku przy torze rolkowo-rowerowym w Parku Leśnym Doliny 3 Stawów w Katowicach. Pomimo szeroko zakrojonych działań, nie udało się ustalić jego tożsamości. Mundurowi apelują do osób, które mogą pomóc w ustaleniu jego danych osobowych lub jego rodziny, o kontakt z policją. Publikujemy rys...opis zmarłego oraz zdjęcia charakterystycznych elementów ubioru.

See More
Image may contain: shoes
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

Katowiccy policjanci serdecznie zapraszają seniorów na spotkanie przy kawie pod hasłem: „By jesień życia była bezpieczna” w dniu 09.01.2018r. w godz. 12:00 – 14:00 w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie” w Katowicach przy ul. Markiewki 44. Jest to świetna okazja aby porozmawiać o bezpieczeństwie z przedstawicielami katowickiej Policji, branży energetycznej oraz banku. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie "Nasze Osiedle Ścigały". Wstęp wolny!

JAN9
Tue 12:00 PM UTC+01Miejski Dom Kultury "Bogucice Zawodzie" ul. Markiewki 44A
1 person interested

KOBIETY PODEJRZEWANE O POBICIE NASTOLATKI W RĘKACH POLICJANTÓW

Trzy młode kobiety podejrzewane o pobicie nastoletniej mieszkanki Siemianowic Śląskich są już w rękach policjantów. Wszystkie zgłosiły się dzisiaj do Komisariatu Policji II w Katowicach. Z zatrzymanymi są obecnie wykonywane czynności. Serdecznie dziękujemy mediom oraz internautom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.

Do zdarzenia doszło 29 września 2017 roku na przystanku autobusowym przy ul. Ścieg...iennego w Katowicach. Jak wynika z ustaleń policjantów, trzy młode kobiety pobiły nastoletnią mieszkankę Siemianowic Śląskich. Przebieg zdarzenia potwierdzili także świadkowie. Ich wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu pobliskiego lokalu, a zapis opublikowano w mediach. Młode kobiety same zgłosiły się dzisiaj do Komisariatu II Policji w Katowicach.

Serdecznie dziękujemy mediom oraz internautom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/…/222266,Kobiety-pode…

See More
Image may contain: car and text

NOWOCZESNA BROŃ DO WALKI Z PIRATAMI DROGOWYMI

Dzień przed terminem ogólnopolskich działań „Prędkość”, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z Komendą Miejską Policji w Katowicach zorganizował briefing prasowy, podczas którego zaprezentowano działanie nowoczesnego miernika prędkości TruCAM. Radar ten, prócz pomiaru prędkości, daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy kierowca będzie mógł zobaczyć wyn...ik prędkości wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami pojazdu.
Prezentacja urządzenia TruCAM na dzień przed ogólnokrajowymi działaniami „Prędkość”, miała na celu przybliżenie możliwości technicznych nowych mierników oraz ich walorów. Była to wspaniała okazja do rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących pomiaru, którą w pełni wykorzystali obecni podczas spotkania przedstawiciele mediów. Po omówieniu zasad działania urządzenia przez podinsp. Grzegorza Olejniczaka, sierż. szt. Damian Kymona zademonstrował jego praktyczne zastosowanie. W trakcie dokonywanych na ul. 73 Pułku Piechoty w Katowicach pomiarów, mundurowy przybliżył możliwości urządzenia oraz sposób wykonywania pomiaru.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
895 Views

DZIELNICOWI PRZEKAZALI BEZDOMNYM UBRANIA

Katowiccy policjanci aktywnie wspierają osoby bezdomne oraz samotne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dzielnicowi z Komisariatu Policji VI w Katowicach ogłosili wśród funkcjonariuszy i pracowników zbiórkę odzieży, która trwała przez cały miesiąc. Wczoraj dzielnicowi asp.szt. Mariusz Ziarko oraz sierż. Ireneusz Dudzik zebraną odzież przekazali w ogrzewalni im. św. Brata Alberta w Katowicach. Ciepłe kurtki, swetry, bluzy itp. trafią... teraz do najbardziej potrzebujących bezdomnych.

See More
Image may contain: 3 people, people smiling, people standing

Serdecznie zapraszamy na briefing prasowy, połączony z prezentacją urządzeń do pomiaru prędkości z automatyczną rejestracją TruCAM LTI 20/20. Do policjantów drogówki z naszego województwa trafiło właśnie 30 takich urządzeń. Przedstawicieli mediów zapraszamy 4 stycznia (czwartek), o godz. 9.00 na parking znajdujący się pomiędzy ul. 73 Pułku Piechoty a ul. Kolejową w Katowicach.
Organizatorem briefingu jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W razie pytań, proszę kontaktować się z podinsp. Grzegorzem Olejniczakiem - 727 032 736.

JAN4
Thu 9:00 AM UTC+01parking znajdujący się pomiędzy ul. 73 Pułku Piechoty a ul. Kolejową w Katowicach.
1 person interested