Photos
Reviews
2.6
223 Reviews
Tell people what you think
Kateřina Zímová
· February 9, 2018
V Praze 6 (konkrétně na Malém Břevnově) žiju v podstatě celý život a jsem jedním z místních “vesničanů”. Tedy co není na Praze 6, jako by neexistovalo � Prahu 6 miluju a ačkoli díky práci hodně cestuj...u a už tu tolik nejsem, o to radši se sem vracím a raduju se z toho, jak je to tu stále stejně skvělé a pořád lepší. Takže díky vám všem, co děláte krásnou Prahu 6 ještě krásnější! Zatím jsem na světě nenašla podobné místo plné zeleně, historie a svobodné atmosféry. Přes všechny problémy, na které si tu lidi stěžují, se tu máme velmi dobře a oceňuju snahu radnice tyto problémy řešit komunikací s občany, ačkoli je to náročnější cesta � Jsem tu spokojená. See More
Petra Janoušková
· September 18, 2017
Nelíbí se mi, že parkovací zóny znevýhodňují občany bez trvalého bydliště. V Praze 6 platím řádně nájem, utrácím zde své peníze, proto si myslím, že bych měla mít stejné právo zaparkovat, jako mají ob...čané s trvalým bydlištěm. Přestože se zavedením zón nesouhlasím, roční poplatek za parkování bych si zaplatila, pokud by to ovšem systém umožňoval. Zóny zohledňují rezidenty, podnikatele (kterým to ale náležitě zkomplikují výší poplatku), ale na nájemce se nemyslí vůbec, přitom se určitě nejedná o zanedbatelný počet lidí.

Chápu, že bylo třeba řešit situaci např. kolem Vítězného náměstí, ale já bydlím ve starší rezidenční oblasti, kde jsou ulice po zavedení zón poloprázdné, většina lidí zde totiž má parkovací místo na vlastním pozemku u domu, v garáži, na dvorku.. Už před zavedením zón se zde vždy dalo zaparkovat bez problémů, někdy člověk musel parkovat třeba o několik domů dál, ale nikdy se mi nestalo, že bych musela zaparkovat třeba v úplně jiné ulici, což v Praze považuji za luxus. Rozšíření zón do těchto oblastí se mi proto nezdá opodstatněné. Prý bylo provedeno na žádost samotných obyvatel, ale osobně neznám nikoho, kdo by byl takto sám proti sobě a dobrovolně se dožadoval placení parkovného.

A ještě mě zarazila další věc – v ulici, kde bydlím, bylo podél chodníků ponecháno několik málo parkovacích míst, kde není vyznačena ani modrá, ani bílá (fialová) zóna, nejedná se ani o vjezd, ani o místo u křižovatky nebo přechodu pro chodce. Na první pohled to vypadá, že zde Praha 6 milosrdně ponechala parkovací místa právě těm, kteří nespadají do kategorie rezident nebo podnikatel. Jenže to je trochu naivní domněnka, protože pro celou oblast platí ještě navíc zákaz stání, umístěný při vjezdu do celé zóny, kterého si všimnete, až když dostanete pokutu (donedávna totiž byla značka zákazu stání přelepena již níže zmíněnou oranžovou páskou). Při stání na tomto místě dostane pokutu i sám rezident. Zajímalo by mě, jaký je účel těchto prázdných míst, kde by jinak mohli zaparkovat alespoň ti, kteří to mají zaplacené.
See More
Radka Prošková
· February 26, 2018
Praha 6 nekomunikuje. Opakovaně jsem posílala dotaz k parkovacím zónám jak sem do oficiální skupiny FB, tak na příslušné kontakty na městském úřade.
Problémy s parkováním jste "vyřešili" tím, že jste... problém odsunuli dále od centra. Z jakého důvodu skončily parkovací zóny na Veleslavíně?
Na jedné z veřejných akcí (debata) jsme se před rokem a půl ptali, kdy dojde k rozšíření parkovacích zón do Vokovic, Divoké Šárky a části Liboce. Odpověď byla do dvou let. Lhůta se blíží, rozšíření zón nic nenasvědčuje, na webu P6 žádné informace.
V naší lokalitě (ulice U kolejí, Za Vokovickou vozovnou apod.) je situace tristní, zničená zeleň, rezidenti nemají kde parkovat, několikanásobně zvětšený provoz, nepřiměřená rychlost v malých, jednosměrných uličkách atd. Parkuje se všude, včetně zeleně, strážníky městské policie jsme nikdy neviděli, že by např. alespoň "vychovávali" bezohledné řidiče pokutou či odtažením.
Naše lokalita čelí dvojitému náporu - nejen aut, vytlačených z centrální části Dejvic, ale také lidí, kteří odlétají a potřebují zdarma zaparkovat (naše ulice jsou uvedeny na mnoha webech jako "návody" pro všechny k zaparkování zdarma). Situace je již od zavedení 1. etapy placeného stání neúnosná a kvalita života se výrazně zhoršila.
Jak a kdy budete situaci řešit?
See More
Karel Chlumec
· January 20, 2018
Bezkonkurenční hloupost vyhazování peněz daňových poplatníků za lavičku Ferdinanda Vaňka za 850 tisíc korun. Radnice se musí chovat jako řádný hospodář, což v tomto případě porušila. No a teď Šatovka ...a nakonec napadení kameramana starostou. To je materiál.... See More
Jiří Picek
· April 28, 2017
Praha 6? Bohužel čím dál tím zoufalejší.
Po parkovacích zónách (na Praze 6 žiji i pracuji a neznám nikoho z okolí ani z kolegů, komu by pomohly, nadávají na ně svorně všichni do jednoho), prapodivných... úpravách dopravního značení (vyznačení parkovacích zón hluboko do prostorů křižovatek - což je často přímo nebezpečné - i v úzkých uličkách, parkovací zóny vyznačené v místech, kde i dosud parkovalo minimum vozidel - viz např. většina Hanspaulky, zákazové značky pro cyklisty na lesních cestách - ano milé děti, na kolech v lese nemáte co pohledávat, jezděte a hrajte si raději na silnicích, tam je to zdravější a bezpečnější) přišly teď zjevně na řadu kontejnery na tříděný odpad, neboť s tříděním je asi třeba řádně zatočit.
Tak tedy... dnes ráno jsem na náměstíčku Na Pernikářce narazil na vpravdě "úžasné" nové podzemní kontejnery na tříděný odpad. Do kontejnerů nelze, vzhledem k malému (a navíc zřejmě uvnitř ještě zahnutému) vstupního otvoru vyhodit např. plastový odpad přinesený v plastovém odpadkovém pytli nebo papír uložený v jen trochu větší papírové krabici. Protlačit pytel s plastem se nám nakonec nějak za použití násilí podařilo, papírová krabice se, přestože vstupním otvorem prošla, v polovině zasekla, pak nezbylo než ji roztrhat a lovit papír, včetně malých kusů, jako jsou krabičky a papírové sáčky od čajů apod. po okolí na zemi... Věřte mi, že jsem nadával nahlas a hodně neslušně. Rozumím snaze utratit přebytečné peníze z rozpočtu pro které nikdo nenašel smysluplné využití, taková už je doba, ale proč někdo nový typ kontejnerů nejdříve nevyzkouší? Proč nezjistí, jestli náhodou lidé nevyhazují do kontejneru jen přečtené noviny co mají právě v ruce, ale třeba také papír, který pečlivě celý týden třídí do krabice? U nového kontejneru na sklo jsem navíc nenašel vstup na ploché sklo a kontejner na elektroodpad asi také někam zmizel (baterie tedy nyní patří do popelnice?), ale třeba jsem jen ve vzteku už jen špatně díval. Prostě... to že je něco drahé, módní a "designové" ještě neznamená, že je to lepší než původní jednoducjé řešení (v tomto případě v podobě obyčejných plastových kontejnerů). Teď nevím... mám tedy přestat třídit a papír a plast začít vyhazovat do běžného odpadu? A když už jsme u toho... máme tu nějaké zákony o svobodném přístupu k informacím atp., mohli byste prosím (nejlépe jako komentář k tomuto příspěvku) napsat, kolik tato legrace nás, jako daňové poplatníky, stála?
See More
Alex Moore
· February 7, 2018
Tam kde jsem bydlela pred tim, to bylo o krapet horsi... Myslim, ze to muze byt o 80% lepsi, ale i tak se jim občas neco povede...
Petr Lenz
· October 30, 2017
Banda nesvéprávných lidí. Řeší pouze nesmysly a pokud se do něčeho pustí, tak to trvá neúměrně dlouho. Výměna asfaltu na Evropské ulici, hlavním tahu na letiště, trvala několik týdnů. Obyvatele Ruzyně... a Vokovic zcela regulérně diskriminují tím, že z těchto čtvrtí udělali záchytné parkoviště. Mohl bych klidně pokračovat... See More
Petr Exnar
· November 3, 2017
Narodil jsem se tu, žiji tady a mám to tu rád. Facebook Prahy 6 sleduji pravidelně a díky němu vím, co se v mé rodné čtvrti děje.
Michal Ruzicka
· February 7, 2018
soucasna radnice si nezaslouzi ani tu jednu hvezdicku, cista devastace vseho, kvuli cemu meli puvodni obyvatele prahu 6 radi.
Barbora Vajnarová
· October 29, 2017
Nelíbí se mi, ze v parku Maxe van der Stoela na Hladkove chodi lidi s psy bez vodítka přestože je to zakázané.
Mi Le
· January 23, 2018
Tou lavičkou za 850 tisíc jste to zabetonovali. Jasná ukázka, že politická arogantní parta na Praze 6 je úplně mimo realitu všedního života.
Pavlina Drtinová
· March 14, 2018
Nekvalifikovaní, nekompetentní, arogantní mocipáni, kteří dělají prostoduchou politiku pro "své zájmy" a nikoliv pro zájmy a potřeby občanů Prahy 6.
Téra Volnström
· December 2, 2017
Ziju na Praze 6 cely zivot. Nikdy bych nechtela bydlet v jine mestske casti a miluju parkovaci zony! ��
Jirka Vodicka
· September 27, 2017
Komunikaci radnice s občany bych přirovnal k jisté scénce pánů Kaisera a Lábuse.
A co Praha 6? Že mlčí? Zavolejte mi Staníka...
Alena Bery
· September 6, 2017
Na praze 6 jsem se narodila, vyrustala, chodila do skoly a zazila sve prvni lasky. Po letech jsem se vratila a moje deti tam chodi do skoly a maji tam kamarády. Dnes se mi opet potvrdila ma teorie, ze... i Praha 6 je velky kocourkov; i pres to, ze tam mam trvaly pobyt a dalsi vazby se mile urednice projevily pekou neochotou. Takze ...pod mostem snad misto najdeme.velke diky praho 6!!!!! 😠 See More
Robert Wicht
· February 11, 2018
Vyhazovat peníze za nesmysly, nechat chátrat svěřené nemovitosti, lhát = Praha 6
Jakub Svoboda
· July 6, 2017
Péče o veřejný prostor a občany je příšerná. Vymýšlí se věci které nikdo nepotřebuje, ale starat se o současné vybavení (lavičky, hřiště, chodníky) na to se kašle. Údržba zeleně je také naprostý výsmě...ch občanům. Modré zóny tomu dávají samozřejmě korunu. See More
Daniel Buchtela
· August 26, 2016
Parkovací zóny jsou hodně nepovedené. Podnikám dlouhá léta na Praze 6 jako živnostník, desítky let jsem tu i bydlel, ale za co mám platit? Odvádím zde daně,a teď jako podnikatel mám platit za zaparkov...ání takové nehorázné částky? Ptám se za co? Nepotřebuji si vždy a všude vozit zadek autem, ale podnikám v obchodě, denně přepravuji zboží, takže tramvají to asi nepůjde...
Navíc koncept je hodně nepovedený a nepromyšlený. Např. ulice Na Okraji...částečně v zóně, částečně mimo zónu. Zatímco úsek v zóně je téměř prázdný, úsek před zónou přeplněný auty.
See More
Ondřej Mladějovský
· November 3, 2017
Ziju tu od narození, již 20 let a mám to tu velice rad :) jedna z nejlepších čtvrti v Praze vůbec :) se skvělou historii a jiný.
Ivo Chmel
· February 11, 2018
Radnice nechava chatrat domy
Videos
Praha 6 slavila Den Země
6
1
Praha 6 uspořádala Velikonoční koncert
2
Praha 6 zve na výstavu Živá Amazonie
5
Posts
Praha 6
9 hrs

Místostarostka Eva Smutná žádala o zařazení do programu dnešního zastupitelstva hlavního města pevný bod “vyhlášení stavební uzávěry v severozápadní trase silničního okruhu kolem Prahy 🚧🛣️ (stavby 518, 519 a 520)” a také bodu o ekologickém provozu autobusové linky 119 🚌 mezi Veleslavínem a Letištěm Václava Havla. Bohužel zastupitelé hlavního města neschválili program a schůze proto byla bez projednání jednotlivých bodů zrušena 🤷‍♂️

Výtěžek letošního ročníku festivalu půjde na opravy buštěhradského zámku 😉🏰

MAY26
May 26 - May 27Bushfest open airBustehrad, Czech Republic
266 people interested