Posts
FEB24
Sat 6:00 PM UTC+01Mysteria PragensiaMalá Strana, Czech Republic
10 people interested
Veřejný prostor v Praze je mimo Staré Město a Hradčany pořád většinou šedivý, zaprášený, přecpaný au
milujemeprahu.cz
Photos
Posts
Lepší Trojka added 5 new photos.

Žižkov vypadal vždycky skvěle! Co myslíte? 😍

Na území České republiky je řada neobvyklých historických památek, které působí na náhodné výletníky jako nevysvětlitelné záhady. Obrovská kruhová stavba uprostřed pole na Sedlčansku, vysoký starobylý sloup jako zdvižený prst k nebi v obci Klášterní Skalice nebo zvlášt...
ceskatelevize.cz
Image may contain: sky, tree and outdoor
Bohumil Zoufalík

Krásná, stará fotografie Záběhlic. Cesta u Hamerského rybníka v pozadí záběhlický kostelík (kde byla křtěná moje teta i maminka), mám to zde moc rád. A rád se sem vracím, vždy zavzpomínám na mé dětství a mládí, které jsem zde prožil. Je to místo, které mi již dávno přirostlo k srdci.

Image may contain: car, night and outdoor
Vladimir 518

Naprosto neuvěřitelná fotka. Auto, tramvaj i socha na horizontu jsou jako z jiný planety. Praha, konec 50. let.

FEB27
Tue 6:00 PM UTC+01Uměleckoprůmyslové museum v PrazePrague, Czech Republic
594 people interested
FEB20
Tue 6:00 PM UTC+01Divadlo Kámen PrahaPrague, Czech Republic
150 people interested

#rok1975 Pražanům se na Náměstí republiky otevřel největší obchodní dům v Československu - Prior Kotva navržený slavnými manžely Machoninovými. #toto100leti

Podívejte se, co dalšího nám přineslo posledních 100 let na webu https://goo.gl/RNix7i

Toto 100 letí: Brouzdejte českou historií na webu České televize! Stovky videí, článků a dalších zajímavostí z našich dějin.
ceskatelevize.cz
Archeologický ústav AV ČR, Praha added 7 new photos to the album: Průvodce pražskou archeologií.

Vyšel Průvodce pražskou archeologií - kolektivu autorů pod vedením Ivany Boháčové a Jaroslava Podlisky se podařilo shromáždit unikátní informace o archeologický...ch nálezech na území hlavního města Prahy. Průvodce pražskou archeologií umožní všem zájemcům o historii objevovat dosud skryté památky v podzemí města, zapsaného na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

See More
FEB13
Tue 5:00 PM UTC+01Werichova vilaPrague, Czech Republic
99 people interested
FEB3
Sat 2:00 PM UTC+01Juditina věžMalá Strana, Czech Republic
18 people interested

Čerti...

FEB10
Sat 4:00 PM UTC+01Mysteria PragensiaMalá Strana, Czech Republic
23 people interested

Libeňský most...

Podle zastupitele pražských Pirátů Ondřeje Profanta je hlavní problém v tom, že město zanedbalo péči o most a po jeho uzavření nezajistilo pro obyvatele náhradn...í řešení dopravy.

„Chceme převážet lidi na rikše jako symbol toho, že i přes špatný stav mostu se dá něco dělat,“ řekl o akci Ondřej Profant, který je členem magistrátní komise pro projekt Smart city.

Za jednu z chyb Profant označuje zanedbání běžné údržby mostu. „Jedním z problémů bylo solení vozovky v zimě. Sůl totiž rozežírala těsnění, poté do mostu zatékalo,“ podotkl s tím, že na podobné nedostatky už dva roky město upozorňovali.

See More
Přes uzavřený Libeňský most v Praze bude odpoledne vozit lidi rikša. Řídit ji bude jeden z poslanců pražských Pirátů, kteří tak chtějí upozornit na to, že magistrát zchátralému mostu nevěnoval dostatečnou péči.
praha.idnes.cz