Photos
Posts

Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia i na zbliżający się Nowy Rok życzę sobie i nam wszystkim zdrowia, siły ducha i niezłomności w kruszeniu kościelnego betonu dla Ojca Świętego Franciszka.
Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój księżom dobrej woli.

Posts

Nic dodać, nic ująć!

Nothing to say!
Translated

" WYTYCZNE W SPRAWIE DZIECI KSIĘŻY.
W ramach Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich powstała grupa robocza, która zajmie się przygotowaniem wytycznych dotyczących pomocy dzieciom księży katolickich. Ujawnił to przewodniczący tej grupyPeter Kilgallon w liście do Coping International - międzynarodowej organizacji zajmującej się pomocą dzieciom, których ojcowie są księżmi." (Tygodnik Powszechny, Kraków 19 listopada 2017, nr 47)
W prawdzie powoli, ale jednak idzie do przodu nawet w Rzymskokatolickim Kościele.

Moi Drodzy! Istnieje niepowtarzalna okazja aby ponowić prośbę, by celibat był dobrowolnym wyborem. W związku z Synodem w 2018, przygotowana jest ankieta na stronie: www.synod2018.pl. Jest w niej pytanie, w którym możemy prosić Kościół o jakąkolwiek sprawę.. Zachęcam do wyrażenia tej prośby.. o wolność w wyborze celibatu.. Kościół już do tego dojrzał..

Synod 2018 - Ankieta dla młodych
Aktualności dotyczące Synodu organizowanego w 2018 roku, oraz możliwość wypełnienia ankiety s...kierowanej do młodych!
SYNOD2018.PL
Komentarze
Stowarzyszenie Żonatych Księży i Ich Rodzin

Napisz komentarz…

See More
- Częstym problemem w rozmowach z potencjalnym pracodawcą jest brak doświadczenia. U nas możesz je zdobyć a następnie wykorzystać w rozwijaniu swojej kariery. Zdobyte umiejętności na pewno zaprocentują w przyszłości - reklamuje się resort cyfryzacji, który chce przyjąć młodych ludzi na praktyki i be...
pulshr.pl
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
CHÓR ALEXANDROWA "CZERWONE MAKI NA MONTE CASSINO"
sokzburaka.pl
1,058,270 Views
SokzBuraka

Udostępnij u siebie w hołdzie dla wszystkich, którzy zginęli w katastrofie TU-154.
"Czerwone maki na Monte Casino" - Chór Alexandrowa w Krakowie, w Polsce.
POSŁ...UCHAJCIE KONIECZNIE.
ŚPIEWALI PO POLSKU.
----------------------------
Internauci & Sokzburaka.pl

See More

Przyjaciel mój, jak również naszego Stowarzyszenia, człowiek dobroci, radości życia i wielkiego poczucia humoru. Teraz weseli się w domu Ojca Przedwiecznego i czeka na nas z mnóstwem nowych wierszy. Dobrze mieć takich Przyjaciół. Józef Streżyński.

Image may contain: 1 person, smiling, text
Tadeusz Chabrowski

Ś.P. Tadeusza Chabrowskiego będzie można pożegnać w przyszły czwartek, 29 grudnia, w godz. 2 – 9 PM, w domu pogrzebowym Evergreen Funeral Home przy 131 Nassau A...ve na Greenpoincie.
Msza Św. w intencji zmarłego odbędzie się w piątek, 30 grudnia, o godz. 9 rano w Kosćiele Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie.

Tadeusz Chabrowski will lie in state at the Evergreen Funeral Home (131 Nassau Ave.,Greenpoint).
on 29th of December (Thursday) between 2-9pm.
A requiem Mass will be held at St Stanislaus Kostka on Friday, the 30th of December, 9am.

See More

Niechaj Aniołkowie Bożej Opatrzności czuwają nad Wami i domownikami Waszymi. Niechaj Duch Boży mieszka w sercach i domach Waszych, a nadchodzący rok będzie czasem pokoju.

Image may contain: outdoor

Boże wskazania X

X. PANUJ NAD SWYMI UCZUCIAMI, NAMIĘTNOŚCIAMI I POŻĄDANIAMI.

Obserwując historię myśli ludzkiej można dojść do wniosku, że od zawsze zastanawiano się nad następującym pytaniem: co w człowieku ma większy wpływ na jego postępowanie; wola czy emocje?

...Continue Reading
Papież Franciszek odwiedził siedem rodzin, założonych przez młodych mężczyzn, którzy w ostatnich latach opuścili stan kapłański. Spotkanie odbyło się w mieszkaniu w położonej na obrzeżach Rzymu dzielnicy.
newsweek.pl

Boże wskazania IX

IX. ZAWSZE TRZYMAJ SIĘ PRAWDY.

Kamuflaż, oszustwo, blef, kłamstwo czy zatajanie prawdy od zawsze były powszechnie stosowanymi metodami samoobrony lub też subtelnego ataku.

...Continue Reading

Boże wskazania VIII

VIII. SZANUJ CUDZĄ, WSPÓLNĄ ORAZ SWOJĄ WŁASNOŚĆ.

„Nie rabuj” – tak w dosłownym tłumaczeniu brzmi kolejna z podstawowych zasad Dekalogu. Jej respektowanie jest konieczne do życia czy to w rodzinnej, czy w plemiennej gromadzie. Już sama przyroda nie toleruje rabunku i szybko likwiduje jego przejawy.

...Continue Reading

Boże wskazania VII

VII. SZANUJ MAŁŻEŃSTWO SWOJE, A TAKŻE ZWIĄZKI INNYCH LUDZI

Jest rzeczą oczywistą, że w świecie ożywionym wykształcone ewolucyjnie instynkty służą przede wszystkim imperatywowi przetrwania.

...Continue Reading

Tadeusz Chabrowski, poeta i autor kilku pozycji prozą, nasz wielki przyjaciel żyjący w Nowym Jorku, miał parę dni temu swój kolejny wieczór autorski w Warszawie. Znów mogłem rozkoszować się pięknem literatury i czerpać z mądrości człowieka, który z perspektywy wielu lat spędzonych w klasztorze, a później w stanie małżeńskim, dzieli się teraz ową mądrością z wszystkimi. Szczęść Ci Boże, Tadziu, na dalsze lata twórczej pracy.

Image may contain: 1 person, sitting, suit and indoor
Image may contain: 2 people, eyeglasses and suit

Boże wskazania VI

VI. SZANUJ ŻYCIE.

Ogólnie rzecz biorąc, w obecnym czasie zabijanie jest normalnym zjawiskiem na arenie świata i jeśli z jakiejś przyczyny nie zamienia się w nieobliczalną rzeź, to zasadniczo niewielu buntuje się przeciw zabijaniu....

Continue Reading