Rada Puchaczy is on Facebook.
To connect with Rada, sign up for Facebook today.
Current City and Hometown
About Rada
 • RADA PUCHACZY - i Fireshow Bębny Energia Profesjonalizm

  Rada Puchaczy to kilkuosobowa grupa młodych twórczych ludzi połączonych wspólnym pasją. Dwie dziewczyny i trzech chłopaków od wielu lat żyją wspólną przygodą z rytmem i ogniem łącząc te dwie formy wyrazu lub skupiając się tylko na jednej z nich, dostosowując się do potrzeb danego przedsięwzięcia.

  Fireshow, czyli pokaz tańca z ogniem, tryskających płomieni i iskier, to wzbudzająca emocje i pobudzająca zmysły uczta dla oka. Zjawisko, które pozostaje w pamięci obserwatora, tak jak niebanalny film w pamięci widza wychodzącego z kina. Energia, werwa, olbrzymi potencjał. Coś o czym sie potem mówi, bo słowa same cisną się na usta.

  Igranie z rytmem to podążanie za zewem natury. Jest to jednak nie tylko szukanie korzeni, ale także skok w przyszłość. Pełen dynamiki i wigoru show z zaskakującymi aranżacjami. Absorbujący uwagę popis umiejętności technicznych członków Rady. Niespotykana energia tryskająca z twarzy muzyków i płynącą z membran i drgań licznych instrumentów. A należą do nich nie tylko rozmaite bębny afrykańskie, kubańskie czy tureckie, ale także różnego rodzaju dmuchawki, przeszkadzajki i perkusjonalia.

  Do wachlarza umiejętności Rady Puchaczy należy także prezentacja gigantycznych rozmiarów baniek mydlanych. Jest to nie często spotykana sztuka przykuwająca wzrok nie dlatego, że każdy sam kiedyś puszczał bańki, ale dlatego, że te Puchaczy osiągaja rozmiary pozwalające schować w nie dziecko, czy młodą osobę.

  Członkowie Rady Puchaczy indywidualnie zajmują się także innymi kreatywnymi zajęciami - architekturą wnetrz, projektowaniem graficznym, mebli, rowerów, kolekcji ubrań, dizajnem użytkowym, garncarstwem, prowadzeniem różnego pokroju warsztatów czy też na przykład jazdą na deskorolce.


  DOŚWIADCZENIA I OSIĄGNIECIA:

  Grupowe:
  - rola muzyka oraz muzyka na żywo w przedstawieniu teatralnym "Metropolish" reż. Jarosława Stańka
  wystawianym na deskach teatrów w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach czy Toruniu
  - rola tancerza z ogniem oraz muzyka na żywo w przedstawieniu teatralnym "Pokusa" reż. Anny Drelichowskiej wystawiany na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
  - pierwsze miejsce w Podlaskich Muzycznych Spotkaniach z Naturą - "FRANCISZKIADA, czy granie na byle czym" pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku; następnie dwa lata z rzędu jako gość z nagrodami publiczności na tym samym festiwalu
  - udział w Festiwalu KALEJDOSKOP - muzyka w projekcie tanecznym hiphop afro-jazz prowadzonym przez Jean Claude Marginalne
  - współpraca z tancerzami szkół tańca - Fair Play, DanceOFFnia
  - pojawienie się na antenie takich stacji czy programach jak np.:
  - "Kawa czy Herbata?", TVP1
  - "Dzień Dobry TVN", TVN
  - prowadzenie prezentacji "Instrumenty Dawnego Świata"
  - nauka gry na instrumentach perkusyjnych
  - wykonywanie instrumentów
  - uczestnictwo w programie gigantycznych baniek mydlanych
  - niezliczone występy na eventach, imprezach miejskich, targach, zlotach, imprezach prywatnych i klubowych

  Indywidualne:
  - dziesiątki koncertów we wczesniejszych projektach muzycznych, uwieńczonych nagranymi płytami i laurami na festiwalach, m.in. "ZGRZYTY", "FAMA"
  - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Odyseja Umysłu - nagroda Renatra Fusca (za wybitną kreatywność)
  - realizacja projektu artystyczno-edukacyjnego „Edukacja - Sztuka - Integracja”
  - wieloletnie występy w orkiestrze dętej
  - prowadzenie różnego pokroju warsztatów muzycznych, plastycznych i ceramicznych
Favorite Quotes
 • No favorite quotes to show