Posts

Rreth 40 mësimdhënës të Vitisë kurrë s’i morën tre pagat e paspensionimit që u takojnë me ligj

Rreth 40 mësimdhënës të Vitisë ankohen se asnjëherë s’i morën tre pagat e paspensionimit që u takojnë me ligj, transmeton Plus Tv. Miftar Lala nga Vitia, që kohën më të madhe të jetës së tij ia kushto
radiopozherani.org

Familja e Hysen Tërpezes e zhgënjyer nga pushteti komunal në Viti, kjo është arsyeja

Ka marrë shumë mirënjohje sa ishte gjallë por edhe pas vdekjes. Mirëpo, një e re që u shtua në mesin e tyre për 10 vjetorin e Pavarësisë, nuk gjeti vend këtu dhe u largua. Një dekoratë e kryetarit të
radiopozherani.org
Videos
Photos
Posts

Qëndrimi zyrtar i SHBA-së: A do të vazhdojnë edhe më tutje bombardimet?

Sulmet e mëtutjeshme ndaj Sirisë do të varen nga presidenti, Bashar Al-Assad. Kështu ka deklaruar sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis. Sipas tij, ky ishte një “sulm i vetëm” ndaj regjimit të As
radiopozherani.org

Keni diabet tension të lartë mbi peshë stres apo imunitet të dopët.
Atëherë mos prisni ejani dhe merrni produktin tonë zviëran 100% natyral që i lufton këto sëmundje për ju.
Suplement është zgjidhja e duhur për shendetin tuaj për porosi na kontaktoni në këta numra të telefonit: 045696027 dhe 049787758
Ju mirepresim

No automatic alt text available.

Rrahman Ademaj fitues i Turneut të Pingpongut “Flakadani i Karadakut 2018”

Nën organizimin e përbashkët të Federatës së Pingpongut të Kosovës, të DKRS-së nga Komuna e Vitisë dhe të Klubit të Pingpongut “Vitia” është mbajtur dje në Viti, Turneu i Pingpongut “Flakadani i Karad
radiopozherani.org

Vitia bënë homazhe në nderim të veprës së dëshmorit Nijazi Azemi

Varrin e dëshmorit e mbuluan me lule. Ishin familjarët e dëshmorit Nijazi Azemi ata që shkuan të parët tek varrezat e dëshmorëve në Viti, duke përkujtuar dëshmorin e lirisë ku bënë homazhe dhe vendosë
radiopozherani.org

Autoblindat e policisë pozicionohen në Veri, po e presin Gjuriqin

Njësiti Special Intervenues i Policisë së Kosovës është vendosur në veriun e Kosovës, në afërsi të rrugës që çon në fshatrat Boletin, Zhazhë e Kelmend. Policia më herët bëri të ditur se në kuadër të a
radiopozherani.org

Jetmir Elezi nga SHMP “Feriz Guri dhe Vëllezërit Çaka” të Kaçanikut fitues i garave të recituesve “Flakadani i Karadakut 2018”

Në kuadër të aktiviteteve që po zhvillohen me rastin e Manifestimit tradicional kulturo-sportivë “Flakadani i Karadakut 2018”, në program sot kanë qenë Garat rajonale të recituesve për nxënës të shkol
radiopozherani.org

Në Pozheran së shpejti do të vendosët E-Kioska, ku qytetarët mund të tërheqin dokumentet e gjendjes civile në çdo kohë

Qytetarët e Komunës së Vitisë së shpejti mund të tërheqin disa dokumentet të gjendjes civile në E-Kioskën i cili do të vendoset në Pozheran. Kjo u bë e ditur sot, në një sesion informues me zyrtarë ko
radiopozherani.org

Kryetrajneri që shkruajti historinë me Vllazninë e Pozheranit nuk u shpërblye në mesin e më të mirëve në Viti
January 27, 2018

Vllaznia e Pozharanit, nga komuna e Vitisë është shpërblyer si klubi më i mirë në këtë komunë. Ekipi pozharanas që garon në Superligën e Kosovës këtë shpërblim e mori për vitin 2017, vit në të cilin ekipi kuq e gjelbër nga Pozharani pas ndeshjes së barazhit, në fitoren historike ndaj Ferizajt u inkuadrua në Superligën e Kosovës në Futboll.

...

Gjithsesi se ekipi i Vllaznisë e ka merituar një shpërblim e mirënjohje të tillë, por sikur ish- kryetrajnerit të saj, Sallah Sherifi iu hy në hak, ngase ai nuk u gjet në mesin e një mori të shpërblyerve, shkruan kryelajmi.com.

Sukseset e Vllaznisë në vitin 2017 I takojnë lojtarëve që derdhën mund e djersë në fushë, i takojnë edhe kryesisë që nuk kurseu mund për angazhim dhe dha mjete të veta e të donatorëve që të arrihet deri te suksesi, por një meritë të pamohueshme e pati edhe shtabi teknik dhe sidomos kryetrajneri Sallah Sherifi, falë strategjisë të të cilit u arrit suksesi historik.

Sallah Sherifi, që kishte marrë ekipin në një moment delikat, ia doli që t’a mobilizojë atë dhe me një seri të shkëlqyeshme të rezultateve, Vllaznia u radhit ndër ekipe që siguruan barazhin dhe pikërisht në këtë ndeshje jetike ishte strategjia e Sherifit që bëri që të fitohet ndeshja historike.

Kur u arrit Superliga, gjërat ndodhën ndryshe dhe Vllaznia e Sherifi ndanë rrugët, por shtrohet pyetja se si atyre që udhëheqin sportin, apo edhe vendosin për më të mirët, nuk u shkoi ndërmend që në mesin e të shpërblyerve të jetë edhe Sallah Sherifi, kontributi i të cilit është i pamohueshëm.

Sallah Sherifi, një punëtor i palodhshëm, njeri që e do futbollin dhe jeton për të, me dhjeta e herë e ka dëshmuar se në momentet me të vështira ka guximin që të drejtojë ekipin, këtë e pati dëshmuar edhe me Gjilanin e dëshmoi edhe me Vllazninë e Pozharanit e do t’a dëshmojë edhe me Vitinë që e udhëheq tani, andaj për të është dashur që të ketë vend në mesin e laureatëve, ngase Sherifi e ka merituar një gjë të tillë dhe që askujt të mos i hyhet në hak për punën që e ka bërë.

Duke qenë sportist i vërtetë, Sherifi gjithnjë secilin vendim e ka pranuar me urti edhe atëherë kur ato nuk ishin në favor të tij, por konsiderojmë se kësaj radhe atij iu hy në hak, ngase se e meritoi apo jo që të jetë në mesin e të shpërblyerve më së miri e dijnë adhuruesit e Vllaznisë së Pozharanit dhe vetëm duhet kthyer kujtesën historike parë një gjysmësezoni, kur çdo pozharanas, vitias dhe anamoravas është ndier krenarë me suksesin e Vllaznisë.

See More

Na degjoni emisionet tona nga ora 21

Na degjoni live nga ora 21

PDK-Viti : Reagim :A janë kapur nga Sokol Haliti, Institucionet e pavarura në Komunën e Vitisë?!!!
Reagim:
Gjatë homazheve në varrezat e Dëshmorve me rastin e Ditës së Pavarsisë së Republikës së Kosovës, Kryetari i Komunës Sokol Haliti kishte vendosur që të “shkrinte” dy institucione të pavarura vetëm e vetëm që të tregoj potencen tij para qytetarëve të Komunës së Vitisë.
Partinë Demokratike dega në Viti nuk e befasojnë veprimet e Sokol Halitit që shkelin parimet kushtetues...e të ndarjes së pushteteve dhe as blerja 7 mijë euro e çmimit “ Ambasador Nderi i OKB-së” nga një organizatë matrapazesh nga Shqipëria, mirëpo shprehim keqardhje për Komandantin e Policisë të stacionit të Vitisë z. Agim Lipovica dhe Kryetari i Gjykatës në Viti z. Skender Shefkiu për rënjen pre e tyre dhe institucionit që përfaqsojnë, në makinacionet dhe qëllimet e Sokol Halitit për promovime hipokrite e mburrëse.Kryetari i Komunës e ka kuptuar se demagogjisë dhe fjalëve ju ka ardhur fundi. PDK Dega në Viti kërkon nga Kryetari i Komunës që të terhiqet nga kapja e institucioneve të pavarura dhe të respektojë ndarjet e pushteteve, kurse nga Komandanti i Policisë dhe Kryetari i Gjykatës të jenë të paanshëm dhe profesional.
Kryesia e PDK-së dega në Viti
18.02.2017

See More