Videos
Peaministri aastapäevatervitus välismaal elavatele eestimaalastele
97
4
Peaminister Jüri Ratase õnnitlus Eesti Vabariigi 100. aastapäeval
173
8
Jüri Ratase uusaastatervitus
429
20
Posts

Hea Allan, olin täna Euroopa Ülemkogul, kui lugesin Sinu kohta väga kurba uudist… Jõudsid oma elu jooksul uskumatult palju ning Sinu pärand Eesti korvpalli ja spordi arengusse on ülisuur. Andsid sadadele lastele võimaluse aktiivselt trenni teha ning veeta oma suved unustamatus spordilaagris Illuste mõisas. Panid noortesse ja neisse laagritesse kogu oma hinge ning pühendumuse.

Läbi Oktoobri Rajooni Spordikooli ja hilisema Siili Palliklubi pakkusid väga paljudele võimalust spor...tlikult areneda ning võistelda. Lugematu arv noori poisse ja tüdrukuid õppis Sinu käe all selgeks korvpalli, leidis uusi sõpru ning sai võimaluse käia esmakordselt Soomes ja mujal välismaal turniiridel. Samasuguse hoole ja sihikindlusega treenisid ka täiskasvanuid ning saavutasid nii naiste kui meestega suurepäraseid tulemusi.

Minu siiras kaastunne Allan Dorbeku perele, sõpradele ja lähedastele ning kogu spordirahvale.

See More

Facebooki kasutajate andmete masskasutamine näitas, et Euroopa Liidu juhtidel tuleb kiiresti jõuda kokkuleppele internetis inimeste isiklike andmete kaitsmises. Meenutasin täna Euroopa Ülemkogul oma ametikaaslastele lubadust, mille andsime üheskoos sügisel Tallinna digitippkohtumisel, et peame rohkem pingutama loomaks 28 liikmesriigi turust üks tervik.

Muu hulgas ootavad kokkulepet isikuandmete kaitsmine telekommunikatsioonivõrkudes ja internetiplatvormides, autoriõiguse reform, andmete vaba liikumise ja küberturvalisuse küsimused ning digimajanduse maksustamine.

​Peaminister Jüri Ratase sõnul näitas Facebooki kasutajate andmete masskasutamine, et Euroopa Liidu juhtidel tuleb kiiresti jõuda kokkuleppele internetis inimeste isiklike andmete kaitsmises.
postimees.ee
Photos
Posts

Euroopa siseturg loodi 25 aasta eest. See on toonud meile kasu ja loonud töökohti. Nüüd peame me hoolitsema selle eest, et ka digitaalne ühtne turg hakkaks meie kõigi huvides tööle. Ootan seekordselt ülemkogult veel avatud ja sisukat arutelu digimajanduse õiglasema maksustamise osas, et kasumit teenivad ettevõtted maksaksid ka makse.

Andsin Euroopa Ülemkogule saabudes ajakirjanikele kommentaari kahe päeva jooksul arutlusele tulevatel teemadel. Ülemkogu esimese päeva fookuses on täna õhtul EL-i siseturu tulevik, ühine väliskaubanduspoliitika, digimaksustamine ning suhted Türgiga.

Arrival and doorstep by Jüri RATAS, Prime Minister of Estonia, at the European Council, taking place on 22 March 2018, in Brussels.
tvnewsroom.consilium.europa.eu

Kohtusin täna alanud Euroopa Ülemkogu eel tavapäraselt ka oma Balti riikide ja EL-i kuuluvate põhjamaade ehk NB6 ametikaaslastega. Arutasime omavahel läbi meie riikide seisukohad ülemkogul eel ootavates mõttevahetustes, nagu digimaksustamine ja digitaalse ühtse turu loomise hetkeseis. Lõpetuseks liitus meiega ka Ühendkuningriigi peaminister Theresa May, kes andis ülevaate Salisbury keemiarünnaku kohta kogutud infost ja plaanitavatest vastusammudest.

Kinkisin täna Euroopa Ülemkogu kohtumise alguses oma heale ametikaaslasele Theresa May’le pildid meie ühisest külaskäigust Tapa sõjaväelinnakusse. Sellega tänasin teda ja tervet Ühendkuningriiki nende panuse eest Eesti, NATO ja kõigi meie liitlaste julgeoleku tagamisse.

Pildid tehti 29. septembri ilusal hommikul, kui külastasime enne Tallinna digitippkohtumist tema ja Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga Tapat. Tutvusime toona 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus paikneva ning Ühendkuningriigi juhitava NATO lahingugrupiga, millesse on eelmisest kevadest saati panustanud ka Prantsusmaa, Taani ja Island.

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and suit
Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and suit
Image may contain: 3 people

Olen täna Brüsselis, kus toimub kahepäevane Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kokkusaamine. Selle eel kohtusin koos oma Läti, Leedu ja Poola ametikaaslastega Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, et arutada Balti riikide elektrivõrkude Euroopaga ühendamise teemasid.

Eesti, Läti ja Leedu elektrisüsteemi ühildamine Euroopaga vähendab meie energiasõltuvust Venemaast ning tagab elektrivarustuskindluse. Soovime investeerida võrgutugevdustesse ning Eesti ja Läti vaheliste elektriühenduste uuendamisse.

Image may contain: 3 people, indoor
No automatic alt text available.
Image may contain: 5 people, people smiling, people standing
Image may contain: 5 people, people smiling, people standing

Õnnitlen Riigikogu esimees Eiki Nestorit ning Riigikogu I aseesimeest Enn Eesmaad ametis jätkamise puhul ning Kalle Laanetit Riigikogu II aseesimeheks saamise puhul. Ühtlasi tänan Riigikogu senist juhatust asjaliku ja vastastikku austava tööõhkkonna tagamise eest parlamendis ning hea koostöö eest valitsusega.

Riigikogu juhatuse valimistel ühtsena hääletades tõestasime taaskord, et valitsuskoalitsioon töötab tugeva meeskonnana. Kahetsusväärses olukorras, kus suurimas opositsioonierakonnas valitseb tõsine juhtimiskriis, on stabiilne valitsus eriti oluline.

Riigikogu valis sotsiaaldemokraat Eiki Nestori neljapäeval 54 poolthäälega tagasi riigikogu esimehe kohale. Aseesimeeste valimisel kogus Keskerakonna kandidaat Enn Eesmaa 56 häält, reformierakondlane Kalle Laanet 30.
err.ee

Eile õhtul oli mul väga hea võimalus külastada Lasnamäe Päästekomandot, et tutvuda päästjate igapäevatööga. Lasnamäe komando väljasõidukoormus on Eestis üks kõrgemaid ning samuti on see ka suurima rahvaarvuga väljasõidupiirkond. Sel aastal on sealsed päästjad teinud juba enam kui 230 väljasõitu.

Tutvusin külaskäigul nii päästjate varustuse kui tehnikaga ning osalesin komando territooriumil korraldatud suitsusukeldumise õppusel. Samuti käisin kodunõustamisel, mille käigus hind...avad päästjad eluruumide tuleohutust ja nõustavad pererahvast. Selliseid külastusi teeb Päästeamet aastas umbes 20 000.

Tunnustan südamest kõiki päästjaid, kes riskivad iga päev teisi aidates oma eluga ning loovad meile kõigile turvalisemat elukeskkonda. Äärmiselt oluline on ka see, et järjest enam tehakse ennetustööd, et traagilisi õnnetusi üldse ei juhtuks. Kogukondade ja elanikega otse suhtlemisel on väga suur roll, sest turvalisema elukeskkonna nimel peame kõik üheskoos pingutama, et hoida oma inimesi.

See More

See kuu tähistavad oma 50. aastapäeva Tallinna Päikese ja Sikupilli lasteaiad. Täna peale Riigikogu infotundi käisin neid õnnitlemas. Päikese lasteaeda sattusin just õigel hetkel ning sain koos personaliga ühispildile.
Soovin veel kord õnne ning tänan kõiki töötajaid, kes hoolitsevad igapäevaselt meie laste eest.

Image may contain: 8 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: 2 people, people standing

Täna õhtul sain osaleda ringsõidu raames Keskerakonna Järva- ja Jõgevamaa aastakoosolekutel. Rääkisin poliitilisest olukorrast ja 2019.a. märtsis toimuvateks Riigikogu valimisteks valmistumisest.

Soovin mõlemale piirkonnale jõudu tööle ja kindlasti kohtume peatselt jälle.

Täna veetsin suure osa oma päevast ülikoolilinnas Tartus, kus mul oli ennelõunal hea võimalus külastada Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi ja Balti Kaitsekolledžit. Kui mitmeid erialasid saab õppida kõrgkoolides väljaspool Eestit, siis väikeriigi ohvitseridele vajalikku mõtlemist ja meile tarvilikke riigikaitse põhimõtteid saame edasi anda ning arendada vaid ise. Seetõttu on KVÜÕA ja Balti Kaitsekolledži roll ainulaadne ning Eesti kaitseväelaste professionaalsus kinnitus Tartus ...antavast väga heast riigikaitselisest haridusest.

Hiljem õnnestus mul kohtuda Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli juhtkondadega. Vahetasime mõtteid kõrghariduse teemal, arutasime riigi panust teaduspõhise kõrghariduse arendamisel ning viise, kuidas on võimalik viia avaliku sektori investeeringud teadus- ja arendustegevusesse eesmärgiks seatud tasemele, milleks on üks protsent SKPst.

Maaülikoolis andsin ka avaliku loengu teemal „Eesti EL Nõukogu eesistumine ja meie tulevik Euroopa Liidus“.

Aitäh hariva päeva ja kohtumiste eest!

See More

Olen täna ringsõidul kaunil Eestimaal ja võin kinnitada, et õhus on väga selgelt tunda kevade lähenemist. Talv pole küll veel lõplikult taandunud, aga iga järgmine päev on pikem ja päikeselisem ning loodus üha rohelisem. Ilusat, sooja ja imetoredat kevade algust teile, kallid sõbrad!

Image may contain: plant, flower, sky, nature and outdoor

Täna hommikul Postimeest lugedes kurvastasin siiralt. Valitsuse tegevusele hinnangute andmine on ajakirjanduse üks olulisi ülesandeid ning toetan seda igati. Samas ei tohi me tänases Eestis mitte mingil juhul nõustuda meil elava 191 rahvuse sildistamisega NSVL-i sümboolikat kasutades. Kas tõesti soovime ligi 27 aastat pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist ehitada müüre ning oma inimesi rahvuspõhiselt vastandada?

Image may contain: 1 person

Mu hea ametikaaslane Kadri Simson kirjeldab oma nägemust Eestist 2040. aastal. Head sõbrad, mis peaks teie arvates olema Eesti peamised tulevikusihid?

Eesti on avatud turu ja majandusega riik. Meie eeliseks saab olla nutikate lahenduste leidmine, enda IT-riigi maine veelgi jõulisem kasvatamine ja lisandväärtuse loomine. Uskuge või mitte, kuid Eestil on potentsiaali olla Euroopa Silicon Valley.
delfi.ee

Keskerakonna Võrumaa piirkonna aastakoosolekul rõhutasin, et töötame valitsuses õiglasema, tugevama ja sidusama Eesti nimel. Oleme astunud mitmeid samme inimeste heaolu tõstmiseks läbi maksureformi, tervishoiu lisarahastuse ning maaelu toetamise. Jätkame ühtsema ühiskonna eest seismist ka Eesti Vabariigi juubeliaastal.

Riigikogu valimiste üheks põhiteemaks on eakate olukorra parandamine. Selleks taotleme erakorralist pensionitõusu, nii et keskmine vanaduspension tõuseks 2020. aastal kokku 100 euro võrra. Samuti tuleb leida vajalikud lahendused omastehoolduse ja hooldekodude küsimuses.

Eile õhtul osalesin Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna aastakoosolekul, kus valiti piirkonna esimees, uus juhatus, delegaadid erakonna volikogusse ja revisjonikomisjoni liikmed.
Tänan kutsumast ning soovin uuele juhatusele edu ja jõudu!

Image may contain: 1 person, indoor
Image may contain: one or more people