Videos
Jüri Ratase uusaastatervitus
430
20
Mul on rõõm täna Riigikogu korvpallimeeskonnaga Kultuuriministeeriumi vastu korvpalli mängida. Korvpall mu südamest ei kao, kuigi see on alles esimene mäng peaministrina. #meiemäng
87
4
Peaministri õnnitlus
443
15
Posts

Raske on ülehinnata Estonia maja sümbolväärtust meie rahvale. Just siin, Haritlaste klubi ruumides kogunes täna 100 aastat tagasi Maanõukogu Vanematekogu ja Maavalitsuse ühine koosolek. Ajaloo murdehetkel otsustati, et tuleb koostada rahvale adresseeritud manifest, mis annab teada Eesti Vabariigi loomisest. Iseseisvusmanifesti järgmiseks päevaks kokku seadmise auväärt, aga ka ülimalt ohtliku ülesande pälvisid neli julget meest – kirjanik Karl Ast, advokaat Jüri Jaakson, insen...er Ferdinand Peterson ja ühistegevusliikumise eestvedaja Juhan Kukk.

Mul oli suur rõõm ja au anda Rahvusooper Estoniale üle mälestustahvel, mis noid samu sajanditaguseid sündmusi meenutab. Mälestustahvlil seisab tekst: „Siin Estonia majas tegutses 1913-1918 Eesti Haritlaste Klubi, mille ruumides Maanõukogu Vanematekogu 18. II 1918 otsustas Eesti iseseisvusmanifesti koostamise; 19. II 1918 moodustas Eestimaa Päästmise Komitee“

See More
Peaminister Jüri Ratas andis Rahvusooper Estoniale üle mälestustahvli kirjaga «Siin tegutses 1913-1918 Eesti Haritlaste Klub, kus 18.01.1918 otsustati Eesti iseseisvusmanifesti koostamine».
postimees.ee

Mul oli täna suur au ja rõõm osaleda Maailma Kabeföderatsiooni uue peakontori avamisel Paul Kerese nimelises Malemajas Tallinnas, kus on asunud Eesti kabe süda üle 30 aasta. Mõttespordis on eestlased tegusid teinud nii võistlejate kui ka korraldajatena. Eesti on kabemaailmas tuntud riik – igal aastal on Tallinnas korraldatud üks või kaks tiitliturniiri.

Maailma mõttespordielu juhtimise usaldamine Eestile on tõsine tunnustus seni tehtu eest ning suur võit Eesti kabele. Samal a...jal on see tõeliselt väärikas juubelikingitus vaid mõne päeva pärast 100. aastapäeva tähistavale Eesti Vabariigile.

Soovin selle suure saavutuse eest tänada ja tunnustada Maailma Kabeföderatsiooni tänast presidenti Janek Mäggit ning tema eelkäijat Harry Ottenit pikaaegse toetuse eest. Samuti Eesti Kabeliitu ning kõiki kabesõpru, kes on selle nimel panustanud. Tooksin eraldi välja veel Pirita Spordikeskuse direktori Aavo Aunroosi, kelle pühendumus spordile ning tugi kabele on võrdselt muljetavaldavad.

See More
Photos
Posts

Kohtusin täna Stockholmis oma Rootsi ametikaaslase Stefan Lövfeniga, kellega arutasime Eesti ja Rootsi koostööd digitaalvallas ning samuti julgeoleku ja Euroopa Liidu küsimusi.

Eesti on huvitatud Rootsiga süvendatud digikoostöö arendamisest. Eesti ja Soome X-tee andmevahetuse platvormid on nüüd tehniliselt ühendatud ning ka Rootsi on oodatud sellises koostöös osalema. Meie kaitsekoostöö on hea ja tihe ning Rootsi panustab näiteks Balti Kaitsekolledžisse ja NATO küberkaitsekeskusesse. Veelgi suuremaid koostöövõimalusi võib näha eelkõige paremas info- ja spetsialistide vahetuses, hübriidohtude vastases võitluses ja kerksuse kindlustamises.

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing and suit

Osalesin eile õhtul koos Rootsi elamumajanduse ja digiarengu minister Peter Erikssoniga Stockholmi raekojas Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulikul galal. Korraldajad nimetasid ise seda üritust tabavalt sajandi peoks, sest see toimus tõepoolest vaid nädal enne Eesti Vabariigi suurt juubelit.

Rootsis elab umbes 10 000 eestlast. Mitmel pool tegutsevad Eesti Majad ning Stockholmis on Eesti lasteaed ja enam kui 200 õpilasega Eesti kool. Nii hoiamegi eestlust oma südames ja kindlustatame, et saame Eesti iga järgmist tähtpäeva pühitseda koos ja oma vabas riigis.

Eesti ärkamisaegsed suurkujud unistasid juba umbes 150 aasta eest Eesti ja Soome suuremast lähedusest ja sümboolsest sillast, mis pidi meid kahelt kaldalt kokku kandma. Nüüd oleme sellele lähemal kui ei kunagi varem.

Täna toimus Turu Ülikoolis Eesti 100. sünnipäevale pühendatud pidulik aktus. Südamliku kõnega esinenud Soome endine president Tarja Halonen kiitis meie riikide lähedasi suhteid ja avaldas lootust, et Soomes pühitsetakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva sama siiralt, kui nende juubelit möödunud aastal meil.

Mina tuletasin oma sõnavõtus meelde, et Soome ja Eesti lood on ilusad ning edukad. Meie rahvad on haritud, uuendusmeelsed ja sitked ning nende omaduste abil oleme suutnud raskustele vastu seista ja saada suuremaks, kui meie kummagi hulgast võiks eeldada. Soome ja Eesti on erinevad, aga väga sarnased.

Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 4 people, people sitting and indoor

Täna jälgisid minu igapäevatööd ja tegemisi kolm tublit noort - Elisabet Raig, Hanna Köster ja Mihkel Teinemaa. Ma loodan, et see päev oli ka kõrvalt vaadates põnev, huvitav ja hariv. Aitäh teile!

Image may contain: 4 people, indoor

Andsin täna hommikul Tagasi Kooli projekti raames külalistunni Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi 10. ja 11. klasside õpilastele. Rääkisime kodanikuühiskonnast, meie Eestist ja loomulikult riigi sajandast sünnipäevast. Mulle tegi suurt rõõmu õpilaste aktiivne osalemine ja nende huvitavad küsimused.

Tänan kutse ja sooja vastuvõtu eest!

Täna tähistab oma riigi 100. aastapäeva Leedu Vabariik. Selle pühitsemiseks kogunesid Eestis elavad leedulased, Leedu sõbrad ja meie valitsuse liikmed täna hommikul Leedu saatkonna juurde, et koos Tallinna Ülikooli meeskooriga laulda meie naabrite rahvushümni.

🇱🇹🇱🇹🇪🇪🇪🇪🇱🇹🇱🇹

Palju õnne, Leedu! Tegyvuoja Lietuva! Elagu Leedu!

Eesti piir peab olema kaitstud, hoitud ja valvatud, sõltumata esialgse kuluprognoosi vigadest. Julgeoleku tagamine on alati olnud riiklik prioriteet, kus ei saa teha järeleandmisi. Tänasel kabinetinõupidamisel otsustas valitsus, et Eesti idapiiri ehitus peab igal juhul jätkuma.

Valitsus arutas neljapäeval kabinetinõupidamisel Eesti idapiiri väljaehitamist ning otsustas, et idapiiri taristu tuleb rajada täispikkuses.
err.ee

Tööturul jätkusid eelmisel aastal positiivsed arengud – tööturul aktiivsete inimeste arv kasvas peaaegu 700 000-ni, mis on viimase 20 aasta rekord. See peegeldab inimeste kasvavat aktiivsust ning teisalt ettevõtete huvi ja võimekust uusi töökohti luua.

Samuti on mul väga hea meel, et 2017. aastal vähenes tööpuudus 5,8 protsendini ning tööhõive suurenes 1,9 protsendipunkti võrra. Oluline on, et langes pikaajaliste töötute arv, mis ühtlasi vähendab inimeste vaesusriski. Positiivne on loomulikult ka oluliselt kahanenud noorte töötuse määr.

Tööturunäitajad paranesid eelmisel aastal peaaegu kogu aasta jooksul ja olid eelnenud aasta samadest näitajatest kvartalite võrdluses enamasti ees.
err.ee

Armsat ja südamlikku sõbrapäeva kõigile!

No automatic alt text available.

Kohtusin täna Soulis Lõuna-Korea peaministri Lee Nak-yeoniga. Kinnitasin oma ametikaaslasele, et Eesti on huvitatud regulaarsete küberkonsultatsioonide käivitamisest Lõuna-Koreaga ning arutasime võimalusi kahe riigi majanduskoostöö tihendamiseks.

Eestit ja Lõuna-Koread ühendavad nii sarnased väärtused kui ka sarnased väljakutsed. Oleme kiirelt arenevad digiühiskonnad ning teerajajad e-valitsemises, mistõttu kuulume ka Digital 5 võrgustikku koos Ühendkuningriigi, Iisraeli ja Uus-Meremaaga. Seda teravamalt tajume e-riikidena küberohtusid ning piiriülese koostöö olulisust küberjulgeoleku tagamisel.

Image may contain: 3 people, people smiling, indoor
Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Elagu sport! Elagu olümpia! Elagu Eesti!

Image may contain: 12 people, people smiling, people standing
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Jüri Ratas
1,503 Views
1,503 Views
Jüri Ratas

Kahekordne lumelaua rennisõidu olümpiavõitja Shaun White andis kvalifikatsioonis tugeva signaali, et sihib oma kolmandat olümpiakulda.

Pyeongchangi taliolümpial olen kohanud palju sportlasi, aga ka mitmeid ametikaaslasi. Teisipäeva hommikul oli mul rõõm põgusalt vestelda Saksamaa siseminister Thomas de Maizièrega, keda õnnitlesin Saksamaa sportlaste edukate olümpiatulemuste puhul. Annan siinkohal edasi Thomas de Maizière soojad tervitussõnad meie siseminister Andres Anveltile, kellega neil oli asjalik koostöö Eesti EL eesistumise ajal.

Image may contain: 4 people, people standing and indoor

Jõudsin täna hommikul Lõuna-Koreasse, Pyeongchangi taliolümpiamängudele. Mul on olnud au külastada olümpiaküla ning kohtuda paljude Eesti sportlaste ja Eesti Olümpiakomitee liikmetega. Ühtlasi elasin kaasa meie sportlastele kahevõistluse proovihüpetel ning laskesuusatamises.