Posts

Pán Pellegrini navrhol rekonštruovanú vládu. Dom ostáva rovnako rozbitý a nefunkčný, len fasádu chcú nafarbiť naružovo. A vzadu bude Fico a Kaliňák ťahať za motúzy svoje marionety - Pellegriniho a ministra vnútra, nech ním nakoniec bude ktokoľvek. Kočner sa naďalej drzo správa k novinárom a vyváža sa na svojom Bentley. Nič sa v našej krajine nezmenilo...

V práci, ktorú už nestihol dokončiť zavraždený novinár Ján Kuciak, pokračuje medzinárodný investigatívny tím. Do projektu sa zapojili Aktuality.sk, denník Sme, Denník N, Nový Čas, Hospodárske noviny, denník Postoj, týždenník Trend, televízia Markíza, televízia Joj, Aliancia...
aktuality.sk

Neverím, že nová vláda prinesie zmenu k lepšiemu, po ktorej ľudia na Slovensku túžia. Nová vláda by však mala ponúknuť minimálne dobrého ministra vnútra a čestného a schopného policajného prezidenta. Pekný týždeň vám prajem.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
11K Views
Photos
Videos
Elektronické služby štátu poriadne nefungujú, aj keď do nich dávame už druhú miliardu
193
39
Robert Fico - kto sa skrýva za schránkami (jún 2012)
60
51
SNS dala druhých 300 miliónov eur na vedu a výskum hlavne úrad...
1.1K
164
Posts

Dnes sme na Markíze diskutovali, akú šancu má slušné Slovensko. Béla Bugár sa ľudí snažil presvedčiť, že nový dom sa dá postaviť na zhnitých základoch.

Image may contain: 2 people, screen and indoor

O chvilu na Markize budeme diskutovat o Slovensku. Ja s B. Bugarom a R. Sulikom.

Nejakou zhodou okolností, práve teraz, keď ľudia na námestiach bojujú za slušné Slovensko, kotlebovské informačné kanály začínajú o mne šíriť vymyslené informácie. Jedna z nich je o tom, že blízka rodina (otec, strýko či dedko) bola agentom ŠtB. Je to lož (ako aj to, že som vyštudovaná herečka, alebo že manžel či rodina má firmu IPECON, alebo folklór o sionistoch a podobné nezmysly). K ŠtB: Moju mamu vyhodili z práce kvôli tomu, že ma prihlásila na náboženstvo, mne sa súdruž...ka učiteľka pred celou triedou kvôli tomu viackrát vysmievala, problémy mali aj súrodenci a otec, otcove tety boli rehoľné sestričky. Politika kotlebovcov je založená na klamstve: pred župnými voľbami v roku 2013, kým sa stal županom, Marián Kotleba hovoril: „po štyroch rokoch ľudia budú môcť povedať, áno, Kotleba iba táral alebo áno, zamestnal ďalších 10 – 15 tisíc ľudí“. A ľudia uvideli tú prvú možnosť. Cesta to nebude ľahká, ale verím, že zápas za slušné Slovensko má význam, a že raz budeme mať vládu, ktorá bude Slovensko spravovať dobre a čestne. Držme si palce!

See More
No automatic alt text available.

Pán prezident potvrdil pokračovanie súčasnej vládnej koalície, Robert Fico dnes s celou vládou podá demisiu a za nového premiéra prezident vymenuje iného kandidáta strany Smer. Vládna koalícia sklamala nádej mnohých ľudí na slušné Slovensko. Namiesto toho aby koalícia rozmýšľala, ako riešiť problémy našej spoločnosti, rozmýšľa nad sebou a nad svojimi kšeftami. Ako vidno aj z mojej nedeľňajšej debaty s novým premiérom, zmena k lepšiemu Slovensko nečaká. Zatiaľ. My v našom boji za čestne a dobre spravované Slovensko neprestaneme. #MameRadiSlovensko

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
12K Views

Robert Fico priznal, že Slovensko je v kríze. No namiesto hľadania príčin vládnej krízy, do ktorej Slovensko doviedla koalícia, opäť viní médiá alebo opozíciu. Vládna koalícia sa snaží udržať pri moci za každú cenu. Dohodli sa, pretože chcú dokončiť kšefty, najmä miliardový nákup obrnených transportérov na ministerstve obrany, ktoré riadi SNS, alebo rozdeľovanie eurofondov.

Béla Bugár tvrdil, že ide rokovať o predčasných voľbách, no stal sa súčasťou tejto dohody a zradil ľudí... na uliciach. Takisto je neprijateľné, aby premiér krajiny hrozil chaosom v prípade volieb. Pán Fico akoby tvrdil, že ľudia sú nesvojprávni a nevedia si vybrať alternatívu a svojich zástupcov.

Tak, ako bola vládna koalícia nestabilná doteraz, keď pán Danko už raz vypovedal koaličnú zmluvu kvôli eurofondovému škandálu, bude nestabilná aj teraz. Čoskoro sa dožijeme ďalšej krízy, čaká nás obdobie nestability a marazmu. Nevidím veľký rozdiel, či bude na poste premiéra Robert Fico alebo nejaký jeho stranícky podriadený, keďže Robert Fico hovorí, že ostáva predsedom Smeru. Problémom nie je jeden človek, no celý korupčný systém, ktorý tu vládna koalícia a strana Smer vytvorila.

My máme program pre ľudí, ktorý napĺňame. Či budú voľby o rok alebo o dva, vždy budem hľadať riešenia, ako zlepšiť život ľudí na Slovensku.

See More

Čo Robert Fico povedal na stretnutí poslancom Európskeho parlamentu: „Samotná myšlienka, že by mafia mohla mať záujem o východné Slovensko je absurdná, pretože tam vôbec nič nie je.“
Pekný odkaz východniarom od premiéra krajiny

Image may contain: sky, cloud and outdoor

Nestabilita vo vládnej koalícii začala v lete, keď Andrej Danko listom vypovedal koaličnú zmluvu počas eurofondového škandálu. Dnes je kvôli vládnej koalícii Slovensko opäť v hlbokej kríze. Ani po troch dňoch rokovaní vládna koalícia nebola schopná nájsť východisko. Ani od jednej zo strán vládnej koalície sme nepočuli zásadné opatrenia na obnovenie dôvery v inštitúcie, v štát a v politiku ako takú. A teraz sa táto vládna koalícia rozpadá.

My sme pripravení na všetky alternatívy. Chceme ľuďom dať nádej a odvahu do budúcnosti a budeme pracovať na tom, aby Slovensko bolo skutočne slušnou a hrdou krajinou.

Dúfam, že strany SMER a SNS budú mať toľko úcty a zodpovednosti k občanom, že podporia ústavný zákon o skrátení volebného obdobia a na Slovensko nebudú vytvárať bezvládie.

„Skúsim možno začať robiť politiku, že dať Slovákom tretiu cestu...“ (Andrej Danko, 2018)

„Strana Smer bude od dnešného dňa používať pri názve prívlastok Tretia cesta...“ (Robert Fico, 2002)

Žiaľ aj táto nová tretia cesta bude slepá. Dlhoročné skúsenosti s SNS ukazujú, že napriek zmenám predsedov je podstata stále rovnaká. Ako ukázal Nástenkový tender, kauza Emisie, minuloročný eurofondový škandál či teraz podivný nákup obrnených transportérov, stále dookola vidíme zneužívani...e národného cítenia na zakrytie rôznych kšeftov.

Záleží nám na prosperite Slovenska a lepšom živote našich ľudí, na rozvoji národnej hrdosti. Chceme to ale robiť čestne a namiesto prázdnych rečí hľadať riešenia, ktoré budú ľudí na Slovensku spájať. Čaká nás veľa práce a nebude to ľahké. Úspešné, spravodlivé a dobre spravované Slovensko však stojí za to.

See More
Image may contain: cloud, sky, outdoor and nature

Zásadná tlačovka Andreja Danka k súčasnej situácii: nepovedať nič, len kopať do opozície.

Oceňujem rozhodnutie ministra vnútra rezignovať zo svojho postu. Malo prísť už dávno, ale lepšie neskoro ako nikdy. Vzhľadom na zistenia prokurátora Špirka by mala byť logickým krokom aj výmena policajného prezidenta. Musíme zabezpečiť nezávislosť vyšetrovania, nemali by do neho zasahovať ani politici, ale ani vládna moc. Zároveň musíme posilniť nezávislosť polície a zlepšiť spôsob menovania vedenia polície. Ešte začiatkom minulého roka o tom hovoril aj jeden z koaličných partnerov (Most). Vládna koalícia je v kríze a nikto nevie, ako to dopadne. Či sa rozpadne, alebo bude aj proti vôli ľudí protestujúcich na námestiach pokračovať. V každom prípade vyzývame Roberta Fica, aby si z pána ministra Kaliňáka vzal príklad a priznal zodpovednosť za svoje konanie v posledných týždňoch.

MAR11
Sun 11:55 AM UTC+01Bratislava, Slovakia
258 people interested

Teraz v bratislave, za lepsie Slovensko #allforjan

Image may contain: 3 people, people smiling, crowd, hat, outdoor and closeup

Po celom Slovensku sa dnes organizujú zhromaždenia Za slušné Slovensko. Verím, že všetko pôjde bez problémov, pretože akékoľvek lomcovanie bránami, lezenie na ploty či hádzanie predmetov je vodou na mlyn Roberta Fica.

Robert Fico sa zákerne snaží zhromaždenia vykresliť ako pokus o násilný prevrat a jeho propaganda zneužije aj najmenšie zaváhanie. Samozrejme to nie je pravda, akékoľvek zmeny sa musia robiť iba podľa ústavy, o zmenách vlády rozhoduje premiér alebo parlament. Ne...dajme prípadným provokatérom šancu a dodržujme pokyny usporiadateľov a polície, vážme si ich prácu.

Našim cieľom je vláda, ktorá bude Slovensko spravovať čestne, spravodlivo a rozumne. A to sa dá dosiahnuť iba vo voľbách. Ak by sa voliči Smeru presunuli k SNS, dostaneme sa z blata do kaluže. Protesty Gorila v 2012 mali veľkú podporu ľudí, ale voľby po nich vyhral historickým výsledkom Smer a zostavil jednofarebnú vládu, ktorá bola presný opak toho, po čom ľudia volali. Je to výzva aj pre slušnejšie politické strany, ktoré doteraz neboli schopné osloviť spôsobom vedenia politiky mnohých ľudí. Nemôžeme to vyčítať tým ľuďom, majú kopec svojich starostí a nemajú silu či chuť podrobne sledovať politiku.

Ešte raz, ak máte náhodou vo svojom okolí nejaké horúce hlavy dohovorte im, každý prejav agresivity po zhromaždeniach = podpora Roberta Fica. Mnohí z vás pociťujú hnev. Ale zápas o lepšie Slovensko vyhráme iba vtedy, ak hnev premeníme na odhodlanie, vytrvalosť a občiansku odvahu. Tak, ako to robil Ján Kuciak.

Pekný deň vám prajem.

#AllForJan #MameRadiSlovensko

See More

Prokurátor Špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko dnes obvinil ministra vnútra a policajného prezidenta, že zneužili políciu a úmyselne zmarili vyšetrovanie korupcie u Roberta Kaliňáka a ďalšieho ministra Smeru. Na druhej strane policajný prezident dnes povedal, že v boji s korupciou majú aj úspechy a obvinili dvoch ľudí: „Vypýtali si nepeňažný úplatok – jedna osoba pýtala 2 malé prasiatka, v roku 2014 a 2015, a jedna osoba pýtala dve vrecia kŕmnej a osivovej kukurice, v 2014 a 2015.“ Ale ináč je pán policajný prezident človek na svojom mieste.

Image may contain: one or more people, grass, outdoor and nature