Posts

Pamätáte sa na letný eurofondový škandál, kde išlo o 600 miliónov eur? Jeden z najväčších škandálov v histórii Slovenska stále nie je doriešený. Podpredseda vlády aj ministerka školstva sľubovali, že zrušia pochybné zmluvy s rôznymi čudnými firmami, ktoré dostali milióny eur na vedu, ktorú nikdy nerobili. Prešlo 8 mesiacov a zo 62 zmlúv je stále platných 53... Pani ministerka, konajte! Dobrý výskum a inovácie sú našim národným záujmom.

Ministerky sa na aktuálny stav pýtala opozičná poslankyňa Veronika Remišová.
domov.sme.sk

Pozrite si, komu idú eurofondy v pôdohospodárstve. Namiesto zmysluplnej pomoci, ktorá by slúžila na rozvoj vidieka a našich obcí, vláda rozdáva peniaze niekoľkým šťastlivcom.

Kauza Babindol je ukážkovým príkladom zlyhávajúceho systému čerpania eurofondov na Slovensku. Podobne ako pri eurofondovom škandále na ministerstve školstva,...
youtube.com
Photos
Videos
Elektronické služby štátu poriadne nefungujú, aj keď do nich dávame už druhú miliardu
187
38
Robert Fico - kto sa skrýva za schránkami (jún 2012)
60
51
SNS dala druhých 300 miliónov eur na vedu a výskum hlavne úrad...
1.1K
163
Posts

Slovensko má najväčšie regionálne rozdiely z vyspelých štátov sveta. Namiesto toho, aby sme peniaze na rozvoj chudobnejších regiónov využili s rozumom, vláda často podporuje podivné projekty. Príkladom je najnovšia kauza Babindol.

Do malej vinohradníckej obce Sebechleby pod Štiavnickými vrchmi dala obrovské dotácie na nákup 40 kamiónov. Existujúce dopravné firmy majú problém zohnať vodičov, bojujú s drahým mýtom aj stále prísnejšími pravidlami v Európe. Vládna koalícia sa namiesto pomoci všetkým malým podnikom hrá na deda Mráza a rozdáva nezmyselné darčeky. Namiesto rozvoja agroturizmu podporí v malej obci hodinu cesty od krajského mesta 40 kamiónov. A miliónové dotácie na rozvoj vidieckeho turizmu dáva na hotely a penzióny v Nitre. Určite „náhodou“ aj na hotel spájaný s firmou, na ktorej večierky chodí rečniť Robert Fico.

Slovensko má najväčšie regionálne rozdiely z vyspelých štátov sveta. Namiesto toho, aby sme peniaze na rozvoj chudobnejších regiónov využili s rozumom, vláda často podporuje podivné projekty.…
veronikaremisova.blog.sme.sk
Niekoľko mýtov okolo fínsko-slovenskej spolupráce na bojových vozidlách.
komentare.sme.sk

S rôznymi kšeftami majú vlády Roberta Fica bohaté skúsenosti. Napríklad emisná kauza, nástenkový tender či elektronické mýto stáli Slovensko stovky miliónov eur. Historicky najväčšia kauza sa ale objavuje u SNS na ministerstve obrany, ktoré chce kúpiť obrnené transportéry za takmer 1,2 miliardy eur. Obchod so zbraňami je asi najviac korupčné odvetvie a na tento nákup v réžii SNS dá každá slovenská rodina cez svoje dane asi 800 eur. Je preto povinnosťou vlády míňať tieto penia...ze čo najhospodárnejšie a pod verejnou kontrolou. Zatiaľ robí vláda pravý opak. Ak sa z predpokladanej celkovej ceny stratí čo i len 5 % ide o sumu, za ktorú sa dajú postaviť dve nové regionálne nemocnice.

Pri takomto obrovskom nákupe by bolo normálne vyskúšať a vybrať najlepšie vozidlá a potom v otvorenej súťaži dosiahnuť najlepšiu cenu s tým, že na dodávkach sa budú podieľať aj slovenské podniky. Ale nie, SNS sa tvári, že naša armáda je tá najšpeciálnejšia armáda sveta a žiadne existujúce vozidlo jej nevyhovuje. Aby vláda nemusela robiť normálnu súťaž tvrdí, že sa u nás ide robiť akýsi vývoj.

V skutočnosti sa však iba vezme fínsky transportér predstavený v roku 2013 a k tomu sa dodá slovenská zbraňová veža dokončená v tom istom roku. Rovnakým spôsobom by sa robilo aj normálne verejné obstarávanie, akurát by sme vedeli, koľko, komu a za čo platíme, a že ide o to najvýhodnejšie a pre našich vojakov najbezpečnejšie riešenie. Okrem toho je veža je produktom firmy z okresu s nezamestnanosťou 2,55 %.

See More
Image may contain: outdoor

Predseda SNS Andrej Danko s vervou obhajuje pochybný nákup obrnených transportérov za 1,2 miliardy eur (každá slovenská rodina na ne dá cez svoje dane okolo 800 eur). Pán Danko v nedeľňajšej diskusii kritizoval používanie Googlu a vyhlásil, že „ak hovoríte o korupcii vo Fínsku tak potom neviete, o čom hovoríte...“.

Aká je skutočnosť? Doteraz sa nevie, na základe akých kritérií SNS vybrala dodávateľa transportérov. Ak by si ale ľudia z SNS sadli za počítač a hľadali, ktorá zbr...ojovka sa spomína v súvislosti so štedrými úplatkami pri nákupoch obrnených transportérov, našli by práve tú, ktorú si vybrali pre vôbec najväčší štátny nákup v histórii Slovenska. Fínska generálna prokuratúra podala na firmu obžalobu vo viacerých prípadoch, osobitne zaujímavé sú plánované dodávky rovnakých obrnených transportérov do Slovinska a Chorvátska. Vo Fínsku nakoniec súdy zamestnancov firmy oslobodili. Ale v Slovinsku bol za korupciu odsúdený premiér krajiny a rozsudok potvrdil aj najvyšší súd, po odvolaní na ústavnom súde proces stále prebieha. Dočkáme sa niečoho podobného aj na Slovensku?

Podrobnosti slovinského prípadu: https://euobserver.com/investigations/123961

See More
Image may contain: outdoor

S Gábor Grendel sme predstavili balíček protikorupčných zákonov. O korupcii a praní špinavých peňazí nestačí len hovoriť na tlačových konferenciách. Pán Fico dnes uviedol, že chce získať ISO certifikát v oblasti boja proti korupcii (toto má byť kľúčové opatrenie vlády:-) No žiadny certifikát nám nepomôže, ak korupciu páchajú vrcholní predstavitelia štátu. Musíme mať dobré zákony, ale v prvom rade Slovensko potrebuje odhodlaných ľudí na správnych miestach. Boj proti korupcii nie je len zápasom za dobru správu štátu. Je to prejav vlastenectva a skutočného patriotizmu.

Podľa poslankyne za OĽANO Veroniky Remišovej štát nevie účinne zasiahnuť zasiahnuť voči podvodníkom, ktorí žijú očividne nad svoje pomery, čo dlhodobo trauma...
youtube.com

Komunálne voľby sú mimoriadne dôležité. Slovensko sa posunie dopredu, len ak bude krajinou angažovaných ľudí. Chceme povzbudzovať ľudí, aby spojili sily. V novembri 2018 spoločne zabojujeme za to, aby naše mestá a dediny boli spravované dobre a čestne.

Portál Demagog.sk sleduje, či hovoria politici v diskusných reláciách pravdu alebo nie. V nedávnej diskusii o našom školstve boli pravdivé všetky moje hodnotené výroky, u pani ministerky bolo pravdivých 56 %. Aj táto diskusia potvrdila, že školstvo a tým pádom aj budúcnosť Slovenska žiaľ nie sú prioritou pre súčasnú vládnu koalíciu.

V nedeľu 28. januára boli hosťami relácie O 5 minút 12 ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nom. SNS) a poslankyňa NR SR Veronika Remišová (OĽaNO). Hlavnými témami diskusie boli zmena kvót pre prvé ročníky osemročných gymnázií, rekonštrukcia vysoko....
demagog.sk

Citát roka od pána Fica k investíciám v školstve: "Ja tu nie som fackovací panák, ani moja vláda nie je fackovací panák, ani moji ministri nie sú fackovací panáci, aby si hocikto povedal, čo chcel povedať."

Mestskí poslanci v Bratislave iba pred dvomi dňami upozorňovali, že mesto platí súkromnej firme 12 tisíc eur denne za to, že je pripravená odhrnúť cesty, ale že firma pripravená vôbec nie je (samotné čistenie ciest stojí samozrejme oveľa viac). Dnes sme sa o tom presvedčili – napriek predpovedi počasia so snežením boli ráno viaceré dôležité cesty pre MHD alebo aj úplne neprejazdné, napríklad výjazd pod mostom SNP alebo Mudroňova ulica. Pre zaujímavosť, konateľa cestárov poslanci vládnej koalície iba pred pár dňami zvolili do Súdnej rady, „ústavného orgánu sudcovskej legitimity“. Treba uznať, že vládna koalícia je ukážkovou "hrádzou proti extrémizmu", ako o sebe hovoria.

Image may contain: outdoor

Robert Fico nevie riešiť problémy, ktoré majú ľudia dnes, tak sa chce aspoň tváriť, že ide riešiť problémy, ktoré budú mať v budúcnosti. Teraz sa dôchodkový vek automaticky zvyšuje zo 62 rokov podľa toho, koľko rokov sa ľudia v priemere dožívajú. Aby sme sa dostali na dôchodkový vek 65 rokov, museli by sa naši ľudia dožívať toľko, čo v Nemecku. Pri našom neustále upadajúcom zdravotníctve to tak skoro nebude. Okrem toho v tejto debate chýba jedna dôležitá informácia. Výška dôc...hodku sa počíta podľa počtu odpracovaných rokov, prípadne podľa sumy nasporenej v 2. pilieri, čiže skorší odchod do dôchodku znamená aj menší dôchodok. Sociálna poisťovňa už teraz z odvodov nevyberie dostatočnú sumu na výplatu súčasných dôchodcov, odvody nechce zvyšovať nikto. V riadení Sociálnej poisťovne musíme mnohé zlepšiť, jej riaditeľ VW Touareg mať nemusí, ale sú to iba omrvinky v porovnaní so sumou, ktorú poisťovňa každý rok potrebuje na dôchodky a sociálne dávky – 8 miliárd eur.

See More
O ústavnom zákone, ktorý by sa dotýkal nášho dôchodkového systému, sa v minulosti už hovorilo.
ekonomika.sme.sk|By Michaela Štalmachová Kušnírová

Štát dá na rekonštrukciu internátov 10 miliónov eur, pretože pán Fico vraj cíti morálny dlh, keďže pred voľbami sľuboval dať na internáty 50 miliónov eur. Koalícia tiež prišla s myšlienkou, využiť na zatepľovanie internátov, škôl a iných verejných budov PPP projekty. Súkromná firma budovu napríklad zateplí a štát jej to potom 20 rokov spláca z ušetrených peňazí. Takéto PPP projekty sú ale dosť komplikované, musíme pozorne sledovať, či sú aj naozaj pre štát výhodné.

Všetci si ...pamätáme, že PPP projekty na stavbu diaľnic podpísané za prvej vlády Smeru boli predražené o stovky miliónov eur. Aj pri novom obchvate Bratislavy štát podpísal PPP projekt s tým, že súkromný investor postaví cestu síce drahšie, ale skôr. Dodnes sa ale poriadne nestavia a meškanie sa zatiaľ odhaduje na jeden rok, štát za cestu bude platiť 50 miliónov eur ročne až do roku 2050.

See More

Drancovanie našich lesov už musí konečne skončiť. Je to jedna z našich priorít. S dlhoročným lesníkom Jánom Mičovským vyrazíme aj do regiónov, v parlamente budeme predkladať zmeny zákona o lesoch. Od roku 2000 sa ťažba v lesoch zvýšila takmer o 50 % a je načase, aby štát pri lesoch nemyslel iba na peniaze, ale aj na dôležité funkcie lesa a na zachovanie našej prírody pre budúce generácie.

Erika Jurinová a Jozef Viskupič sa vzdali poslaneckého mandátu, tak, ako sľúbili ľuďom. Už nebudú sedieť na dvoch stoličkách, ale budú sa plne venovať spravovaniu kraja. Chýbajú nám, no zároveň nám do tímu OĽaNO prišla namiesto nich posila - dve nové poslankyne Elena Červeňáková (zdravotná sestra) a Natália Milanová (pedagogička). Držíme im palce:-)

Pani ministerka školstva si myslí, že celý eurofondový škandál bola len hystéria napriek tomu, že všetky pochybenia potvrdil Najvyšší kontrolný úrad aj Európska komisia, na zmätok týkajúci sa rušenia 8-ročných gymnázií nemá rezort školstva žiadne riešenie a vedci, ktorí založili iniciatívu Žijem vedu vlastne nevedia ako u nás všetko funguje a podľa pani ministerky "žijú v mýtoch"... Pozrite si o 5 minút 12, kde diskutujem s ministerskou školstva M. Lubyovou.