Photos
Posts

Cieszyn 💛 allo, allo Wczoraj miły wieczór z z Różami? Dwie godziny - nie za długo? 😎
Dzięki za rock'n'rollwą saturday night fever. Życzliwi ludzie. Fajna miejscówka. Smaczne piwo i wszystko under control. Podziękowania dla Moniki Sikory Monkiewicz 🌹Pani Dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, animatorki koncertu Róż w grodzie słowiańskiego plemienia Golęszyców z IX wieku. Czary, mary.
Dzięki za lokalną opiekę dla RastaMana.
Przy okazji w Cieszynie dwie niespodzianki. Grafik...a z pobliskiego grodu Kraka 😁, z okazji 35 lecia RE z akcentem na 'enerdowską' fryzurę w stylu węgierskiego futbolisty z lat 70'tych i nogi pożyczone z komiksów z Mickiem Jaggerem 😁 Piękne. Galicyjska sztuka i poczucie humoru z Małopolski 💛. Druga niespodzianka - tatuaż z okładki kasety Stańcie przed lustrami na wewnętrznej stronie prawego przedramienia naszej Ultras od 35 lat, niezmordowanej i oryginalnej prapraprawnuczki legendarnego Lajkonika. Wow! M.M-B. wymiatasz
.................
Za tydzień Pasłęk w Parlamencie. W piątek. A w sobotę Gdańsk w B90. W Gdańsku może będzie niespodzianka podczas naszego setu, jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem. Kto pamięta płytę Marihuana ma szansę fragment tej niespodzianki rozszyfrować już dziś
...............
Opuszczamy gościnny Cieszyn 💛 Wrócimy tu z wielką radością. Love 😍 & Peace 🕊

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: 1 person, closeup

Dziś czeka nas historyczny klimat. Gramy w Browarze wybudowanym w XIX przez arcyksięcia Karola Ludwika Habsburga. Kilka metrów nad nami stoi romańska Rotunda Św. Mikołaja z XI wieku i gotycka piastowska wieża książąt cieszyńskich z XIV wieku. Magia.
Zapraszamy serdecznie.

Posts

Wczoraj Bogart w Gomunicach. Wiejski rock'n'rollowy przystanek z wielkomiejską legendą. Miejsce obowiązkowe na trasie każdej kapeli rockowej w Polsce. Dziękujemy za ekstra przyjęcie i ponad 140 minutowy doping pod sceną. Atmosfera wymiany energii podczas wczorajszego koncertu była jeszcze bardziej dynamiczniejsza niż w 2014, kiedy graliśmy po raz pierwszy, a i wtedy było ekstremalnie dobrze. Dziś Cieszyn. Zapraszamy. Mamy energię na kolejne dwie godziny rock'n'rolla 😇

Fotki z mostku dźwiękowego w porcie Bogart : Kuba Sowzdargo

Image may contain: one or more people, people on stage, night and concert
Image may contain: one or more people, people on stage, concert, night and indoor
Image may contain: one or more people, crowd, concert, night and indoor

Czekamy. Bogart. Dziś.
Wjazd o g. 19. Koncert o g. 20.
120 minut na scenie - dacie radę?
Inne atrakcje w dobrze zaopatrzonym barze. Strawa też się znajdzie. Wjeżdżajcie.

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: one or more people, people on stage and indoor
Image may contain: 3 people, people smiling, indoor

Popielcowa Środa? Rocznica powstania Armii Krajowej w 1942 roku? Walentynki we wspomnianą środę 14.02?.. Łeee... dzień kosmiczny ale piątek i sobota...to dopiero czad i magia...czary.. Najbliższe dni weekendu 💛.. Będzie się działo! 😊.. Jest lokalna dyspensa w Wielki Post ...od wszystkich ustaw..... 😂
Wpadajcie BroSis 👾 Piątek. Bogart w Gomunicach. W najbliższy piątek. Lech Janerka w rozmowie z Piotrem Metzem, dyrektorem muzycznym 3 Programu Polskiego Radia powiedział : „Mały ...klub ale piękny i niesamowity, nie podejrzewałbym, że w Gomunicach można mieć taki klub, wiele dużych miast by pozazdrościło…”.... a Piotr Kaczkowski dodał w reportażu Polskiego Radia pt. „Magiczna dziura”: “O Klubie Bogart usłyszałem wiele, wiele lat temu, że jest to miejsce urokliwe i najpiękniejsze na świecie… atmosfera jest tam absolutnie niezwykła, użyłbym słowa rodzinna…”... Dzień później Róże grają w Cieszynie. W Domu Narodowym. Na pograniczu. Będzie moc 💪 Yeah!

See More

W piątek Klub Muzyczny Bogart wjazd od g. 19. Zaczniemy o g. 20 🕣 i końca nie będzie widać. Dzień później Cieszyn. Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK. Goście z obu stron granicy oczywiście mile widziani. Yeah 💪 Wpadajcie w parach, a single niech zabiorą znajomych. Kto jeszcze ma ferie niech zakłada palto, wciąga wygodne obuwie i rusza do Bogartu i/lub cieszyńskiego COKu. Będzie się działo, że ho ho...

Image may contain: one or more people
Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK is celebrating Valentine's Day at Browar Zamkowy Cieszyn.

Wieczór się zbliża, a Ty ciągle nie masz pomysłu na walentynkowy prezent? 🎁 Róże są passé? 🌹

A próbowałeś z Różami Europy? 😎
Róże Europy w 35-lecie istnienia ju...ż w sobotę w Browar Zamkowy Cieszyn! 🍻

Przedłużymy sobie walentynki do soboty? 😇
Do zobaczenia!

See More

Zapraszamy w piątek do klubu Bogart w Gomunicach - Club Muzyczny BOGART, 16.02.2018 godz. 20:00 i w sobotę, 17.02.2018 do Cieszyna - Scena COK w Browarze @ Browar Zamkowy Cieszyn, g. 20. Gramy po około 2 godziny.

Rok 1986. Pierwszy festiwalowy sezon dla Róż. Zaczęło się w lutym. Wyjazd do Gdyni na I Zlot Młodzieży Cynicznej Ery Atomowej Nowa Scena w Gdyni. Dziś rocznica. Trzydziesta druga. Zlot w dniach 7-9 lutego ‘86. Cała noc w pociągu z Wawy Zachodniej do Gdyni Głównej. Wysiadło ogrzewanie, bądź w ogóle wtedy PKP ogrzewania do ceny biletu nie podłączała. Śnieg i mróz za oknem, mróz w przedziale. Wyjazd niczym zsyłka na Syberię. Ale pozytywne wibracje w Różach rozgrzewały ponurą a...tmosferę kolejową. Na zlocie zagrali wtedy obok Róż m.in. Kult, Bielizna Goeringa i rewelacyjni Los Piranias Del Baltico. Nocleg kapele miały w nowo otwartym hotelu Gdynia przy Skwerze Kościuszki. Zdaje się, że zespoły ze Zlotu były pierwszymi gośćmi hotelu. Hotel - wtedy - extra komfort. Styl kapitalistyczny w świecie komuny. Puszyste dywany na korytarzach, zachodni design w pokojach, socjalistyczny de luxe, którego wtedy nie powstydziłby się kurort St. Tropez. Z drobnym szczegółem - pusta restauracja gdyż kelner mógł zaserwować tylko herbatę. Paluszki słone wyszły wcześniej. Przy herbacie impreza trwała do rana.
Waldek Rudziecki animował w Trójmieście, w tamtych latach, nową falę polskiego rock’n’rolla, a w Wawie w Rivierze-Remont robił, to samo Grzesiek Brzozowicz. Tego roku Róże zagrały na Festiwalu Poza Kontrolą w R-R. W 1986 był też Jarocin. Duża scena i spanie z Dziećmi Kapitana Klossa na podłodze Sali widowiskowej lokalnego domu kultury na wiosce pod Jarocinem. Prawdziwe harcerskie czasy. Zespół grał wtedy w składzie: Artur Orzech na gitarze, Arek Żurowski na basie, Adam Swędera na perkusji, Maciek Ochman na klawiszach i Piotr Klatt na wokalu z gościnnym udziałem saksofonu tenorowego.
Na zdjęciu kolaż z koncertu w Rivierze-Remont podczas Festiwalu Poza Kontrolą. Rok 1986. Dla Róż był ten rok niczym dla Muska strat w kosmos Tesli z Starmanem

See More
Image may contain: 4 people, people on stage and people playing musical instruments

W dzisiejszej informacji o najbliższych koncertach Róż wspomnieliśmy o rywalizacji klubów o piątek 16.02 w ramach obchodów tygodnia z racji Valentine's Day (14.02). Pisaliśmy: Hajs, papierosy i wódka nie są najważniejsze. Liczy się miejsce. I JEST LAUREAT : rock'n'rollowe Walentynki z Różami w Klubie Muzycznym BOGART w Gomunicach. Miejsce legenda. Grali tam wszyscy. My też : 24.10.2014. Takich koncertów i takich miejsc nie zapomina się i wspomina je latami. A powrót tam jest, jak w ustach tiramisu - ekscytujący. Tylko w najbliższym czasie zagają tam w różnych terminach m.in. Acid Drinkers, Moskwa, Mamadou, Closterkeller, Kabanos, Kat, Dr.Misio, Organek i wielu innych.
TERMIN RÓŻ - 16.02 W PIĄTEK !
ROCK'N'ROLLOWE WALENTYNKI !
BĘDZIE SZOK I NIEDOWIERZANIE! YEAH !

In today's information about the upcoming rose concerts, we mentioned the rivalry of clubs on Friday 16.02 as part of the celebration of the week due to Valentine's day (14.02). There's a place. And There's a winner: Rock ' n ' Roll Valentine's day with roses at Bogart's music club in gomunicach. Place Legend. They all played there. We too: 24.10.2014. Such concerts and such places do not forget and mention them for years. And back there is, like in the mouth of tiramisu - exciting. Only in the next few days, we'll be there at different times. In. Acid Drinkers, Moscow, Mamadou, closterkeller, kabanos, Kat, Dr. Bear, organek and many others. Deadline Roses-16.02 Friday! Rock ' n ' Roll Valentine's day! There will be shock and disbelief! Yeah!
Translated
No automatic alt text available.
Image may contain: one or more people and closeup

Najbliższe dostępne sztuki rock'n'rollowe z Różami :

sobota 17.02 Cieszyn,
piątek 23.02 Pasłęk,
sobota 24.02 Gdańsk (K'nocka, SzPA & Prolki), ...
piątek 16.03 Bielsko Biała (K'nocka i SzPA)
sobota 17.03 Swarzędz.

Z uwagi na intensywność zapytań ws. Valentine's Day
OGŁASZAMY PRZETARG NA PIĄTEK 16.02.
Termin wystawiony na licytację.
Hajs, papierosy i wódka nie są najważniejsze.
LICZY SIĘ MIEJSCE.
Najchętniej - z racji koncertu w Cieszynie dzień później - Kujawy i na północ od Kujaw po Sudety i polską część Karpat.

See More

Z cyklu : Jubileusz - 35 lat - Róże Europy.
Pierwsze próby Róż od grudnia 83 do lata 84 odbywały się w domu Państwa Ochman. Potem próbowania Róż miała miejsce w kanale orkiestry w Teatrze Komedia w Warszawie podczas wakacji 1984. I następnie w tym samym roku Klub Medyk (Medyków) na Polach Mokotowskich w Stolicy (teraz jest tam Pub Lolek). Zdjęcie z Klubu. Jesień 1984. Od lewej Piotrek Frącek Frąckiewicz (git), Maciek Ochman (key), Darek Kąkol (drums), Arek Żurek Żurowski (bas...) i Piotrek Klaciak Klatt (voc). Róże grały w czwartki. Zaraz po zespole Martyny Jakubowicz w którym na gitarze grał ówczesny partner Dziewczyny z domu z betonu, Andrzej Nowak, założyciel TSA. Kiedyś przywiózł z Berlina Zachodniego pięknego Fendera Strato. Jeden z muzyków kapeli Martyny mówi : 'wiesz, jak poznaje się oryginalnego Fendera? Kiepujesz peta na korpusie, a na lakierze nie ma śladu'. Nowak zgasił papierosa przezornie na tylnej stronie korpusu gitary.
Jak myślicie 🤔? Został ślad? 😎 😜
[redakcja]

See More
Image may contain: 3 people, people sitting

Cdn. z okazji Jubileuszu 35. lecia Róż.
Ciekawe, czy w ogóle to Was bierze ?
😎 💛
.....ZATEM.... .....
Polskie Radio 📻. Marzec 1984....
Warszawa. Malczewskiego.
Studio Polskiego Radia.
Róże nagrywają : nieskończony labirynt amfiladów łuków i kolumn, ulice jednakowych domów i przeważnie krętych schodów, słowa zdyszanych gońców powiedzą nam, nadszedł czas - za zbrodnie czeka ich zemsta....
Zbrodnie, zbrodnie, zbrodnie...
Tylko dzięki Panu Wiesławowi Ochmanowi, Róże wystąpiły z tym tekstem w TVP - poza cenzurą cantralną na ul.Mysiej w Wawie.
Róże, jako goście p. Ochmana wystąpiły ze Zbrodniami, w 1984, w programie TVP o największym polskim wykonawcy operowym od czasów Kiepury (opinia Róż). Pan Ochman opowiadał o swoim malarstwie, a Róże nazwał przewrotnie : Stokrotki Antarktydy. Potem na debiutanckiej płycie Róż - 'Stancie przed lustrami' - utwór 'Zbrodnie' pojawił się, jako 'Moda na scyzoryki' (inna wersja muzyczna). Pan Wiesław Ochman, ojciec Maćka, mógł od 1967 roku mieszkać w Berlinie Zachodnim, potem w Monachium, Hamburgu, Paryżu, Chicago, San Francisco, Nowym Jorku, Mediolanie, Buenos Aires, Madrycie, Rzymie i Wiedniu. Także w Moskwie. Wybrał Warszawę. Stąd, pewnie zgoda Władz, aby i Róże pojawiły się w przestrzeni publiczne w PRLu......
hi hi hi... .
Ktoś, kiedyś, gdzieś, powiedział :
'Polska, kto i jak rządzi, trudno, nie wyrzygam się na Polskę, to moja dusza'.
Brawo 👏 Wiesława Ochman.
Róże Europy. Marzec 1984.
W marcu 1984 gen. Jaruzelski powiedział : 'nierefolmowalna jest tylko kontrrewolucyjna ekstrema'.... 'Zbrodnie', podobnie, jak 'Kości czerwone, kości czarne' były dedykowane Generałowi [redakcja].
P. S.
górne zdjęcie 📸 🐷 🐦 🐙 🐒
Ochman Maciek, Klatt Piotr.
dolne zdjęcie 📸 Dariusz Perku Kąkol, Arek Żurowski, Piotr Klatt, Piotr Frąckiewicz, Maciek Ochman [redakcja].

See More
CDN. For the 35. th anniversary of roses. I wonder if it's taking you at all? 😎 💛 ..... so.... ☺..... Polish radio 📻. March 1984. Warsaw. Malczewskiego. Polish Radio Studio. Roses Record: an endless labyrinth of amfiladów arches and columns, streets of identical homes and mostly winding stairs, the words of the zdyszanych runners will tell us, the time has come - for crimes awaits their revenge.... Crimes, crimes, crimes... Only thanks to mr wiesławowi ochmanowi, roses occurred with this text on tvp - beyond the censorship cantralną on the street. Mouse in streamed. Roses as guests p. Ochmana experienced crimes, in 1984, in the tvp programme about the largest polish contractor since kiepury (opinion of roses). Mr. Ochman spoke of his painting, and the roses called perversely: the daisies of Antarctica. Then on the debut plate of roses - ' get in front of mirrors ' - the song ' crimes ' appeared as ' fashion on knives ' (another music version). Mr Wiesław Ochman, father maciek, may have lived in West Berlin since 1967, then in Munich, Hamburg, Paris, Chicago, San Francisco, New York, Milan, Buenos Aires, Madrid, Rome and Vienna. Also in Moscow. He chose Warsaw. From Here, it is probably the consent of the authorities to make and roses appear in public space in center...... hi hi hi... ☺ . Someone, once, somewhere, said: 'Poland, who and how rules, hard, not blow on Poland, is my soul'. Bravo 👏 wieslawa ochman. Roses of Europe. March 1984. In March 1984 English said: ' nierefolmowalna is only kontrrewolucyjna extremes '.... ' crimes ' like ' Bones Red, bones black ' were dedicated to the general [editorial]. P. S. Upper Photo 📸 🐷 🐦 🐙 🐒 Ochman Maciek, Klatt Peter. Bottom Photo 📸 @[100001291396682:2048:Dariusz Perku Kąkol], arek żurowski, @[1252879699:2048:Piotr Klatt], Piotr Frąckiewicz, maciek ochman [editorial].
Translated
Image may contain: 4 people, people sitting
Róże Europy added 3 new photos to the album: Róże Europy 35 lat ! 1983 - 2018 ! — with Piotr Orm Frąckiewicz and 3 others.
January 21 at 11:04am

Archiwum z okazji 35 lecia. Rok 2018. 35 lat na scenie. Czy ktoś pamięta początki?
Rok 1983.Trolejbus.
Z Piaseczna do Warszawy Wilanowska zwanej Dworzec Wilanowska lub Pętla Wilanowska. Zima, 13 grudnia 1983. Druga rocznica Stanu Wojennego, przez Komunę zwanego Stanem Wyjątkowy. Piotr Klatt (Lalki Kaliguli) i Piotr Frąckiewicz (Wieszaki Teatralne - tam też grał Piotr Morawiec, potem i dziś gitarzysta Kultu) wracają z próby Lalek, gdzie Klatt jest wokalistą. Pojawia się plan... – nowy band. Z Wilanowskiej jadą do holu akademika Politechniki Warszawskiej, akademika Riviera – Remont. Tam na parapetach nad kaloryferami przesiadują punkrockowy i nowofalowcy z Wawy. Tam jest automat telefoniczny. Niby „rozmowa kontrolowana” ale nie ma strachu dla rock’n’rolla. Dzwonią do Maćka Ochmana. Tata Maćka, to Wiesław Ochman – ikona polskiej i światowej opery. Maciek ma klawisz – Roland Jupiter. Roland JX-3P, jeden z dwóch dostępnych w Polsce. Bodajże drugi ma Wiesław Komendarek grający w zespole Eksodus aka Exodus, zwanym „eksidas", grupie daleko leżącej od Boba Marleya, formacji braci Puczyńskich, z których zdolniejszy w biznesie - Andrzej - zakłada wytwórnię Izabelin Studio (ci np. od grupy Hey, Edyty Bartosiewicz, Kobranocki, Armii, Wilków, Tomasza Stańko, Voo Voo, Elektrycznych Gitar, Big Daya, Brygady Kryzys, Closterkellera i Dezertera ), firmę, która sprowadza do Polski potentata fonograficznego, formację Universal ( to ten zakład pracy w którym pracowali bądź pracują m.in.Eminem, Luciano Pavarottii, Lady Gaga, U2, Madonna, Nelly Furtado, The Black Eyed Peas, Bon Jovi, Jaya-Z, Mariah Carey, Rammstein, The Killers, Jimie Hendrix, Fergie oraz Queen). Róże też tam nagrywają, min. Jedwab, w Izabelinie. Ale to dopiero 10 lat później. Tymczasem Róże 1983/1984 zaczynają próby w domu rodzinnym Maćka wśród obrazów m.in. Kossaków, szkiców do Guerniki niejakiego Pablo Picasso, niderlandzkich mistrzów prymitywizmu i klasycyzmu, rysunków Matejki do Bitwy pod Grunwaldem, czy dzieł wybitnego franciszkanina Bernarda Chmielowskiego. Tak powstają Róże. Na początku za bębnami siada eks-Wieszak Teatralny, osobnik imieniem Bedzior. Pięć minut później zastępuje go Darek Kąkol. Bas dzierży Arek Żurek Żurowski, ex-Lalki Kaliguli. W takim składzie zespół nagrywa pierwsze piosenki. [ Redakcja ].

See More

Kilka zdjęć od Agnieszki Szymczyk z Czeladzi, z ostatniej niedzieli. Dzięki Aga

Some photos from agnieszka szymczyk of retainers, from last Sunday. Thanks aga ☺
Translated
Róże Europy is feeling impressed in Czeladz.
January 15

Czeladź 💛 Love 😍 & Peace
Wielkie dzięki za przyjęcie nas na łono Waszej społeczności w dniu wczorajszego koncertu na Rynku. Czeladź (niem. Tscheljads). Najstarsze miasto powiatu będzińskiego oraz całego Zagłębia Dąbrowskiego, z prawami miejskimi od XIII w. Miasto biskupstwa krakowskiego w księstwie siewierskim. Brawo Wy! Polska wśród różnych innych żywiołów! Yeah!
Zagłębie - jak zwykle pełne życzliwości dla turystów 😁 Dziękujemy! 😊
Foto 📸 zabawa na podstawie zdjęć dostępnych w sieci z Czeladzi - Malgorzata Biniek Photography

Image may contain: 4 people, people smiling
Róże Europy is feeling energized in Czeladz.
January 12

W niedzielę Rynek Czeladź z Pudelsami. Koncert od g. 14.
Róże grają od 18.45 do 20.00 🕗.
Potem światełko do nieba.
Śląsk 💛 wpadajcie! 😊 Yeah!

Sunday market minions with pudelsami. Concert from g. 14. Roses play from 18.45 to 20.00 🕗. Then light to heaven. Silesia 💛 come! Yeah!
Translated
Image may contain: one or more people