Photos
Videos
İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97. yıl dönümünde
26
Sevdiklerini düşün, kalbine iyi bak
29
Posts

Farkındalık yaratmak için hastaneyi ziyaret ettiler

Kulaklı Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri, Hayatı Paylaşmak İçin Yola Çıkıyoruz Projesi kapsamında Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi Kulaklı Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğrencilerini ağırladı. Okul bünyesinde oluşturulan “Hayatı Paylaşmak İçin Yola Çıkıyoruz“ projesi kapsamında, Kulaklı Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ramazan Osmanoğlu ile öğretmen Yasin Demir ve Dilek Kaymaz ...eşliğinde ziyarette bulunan öğrenciler, hastanenin işleyişi ve birimleri hakkında bilgi aldılar. Hastane Başhekimi Dr. Rana Beşler’i ziyaret eden öğrenciler ve eğitimciler adına konuşan Müdür Yardımcısı Ramazan Osmanoğlu, proje kapsamında bir farkındalık oluşturmak amacıyla, engelli bireylerin yalnız başlarına hastaneye gelmek zorunda kalmaları durumunda neler yapmaları gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirmek istediklerini dile getirdi. Ziyaretten memnun kalan öğrenciler, okulların da gördükleri eğitimler sonucu kendi el emekleriyle yapmış oldukları, kalemlik, peçetelik ve magnetleri Başhekimi Dr. Rana Beşler’e hediye ederek 14 Mart Tıp Bayramını kutladılar. Başhekim Beşler, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Böylesi anlamlı bir proje oluşturduğunun ve hayatı paylaşmak için çıkılan yolda hastanemizi de bir durak olarak seçtiğiniz için okul yöneticilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

See More
Image may contain: 11 people, people smiling, people standing
Image may contain: one or more people and people standing

Anne adaylarına böbrek sağlığı eğitimi verildi

SAÜEAH Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde, Gebelik Sınıfına katılan anne adaylarına Böbrekler ve kadın Sağlığı konusunda eğitim verildi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kampüsünde, Dünya Böbrek Günü kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın “Böbrekler ve kadın Sağlığı” temalı etkinlikleri gerçekleştirildi. Gebe Bilgilendirme Sınıfına devam eden anne adaylarına Hemşire... Sakine Özgündüz Koçer ve Ebe Hatice Taş tarafından kadınlarda böbrek hastalığı ve gebelikte hipertansiyon konularında bilgiler verildi. Gebelikte aşırı kilolardan kaçınma, az tuz tüketimi, tansiyon ölçümleri konusunda uyarılarda bulunulan eğitimde, gebelikte anne adayının önceden bilinen bir böbrek rahatsızlığı olması durumunda mutlaka doktora başvurması gerektiğinin altı çizildi. Eğitimde ayrıca gebelikte böbrek sağlığı, gebelikte hipertansiyon ve kronik böbrek hastalığı konularında bilgiler verilirken, eğitime katılan anne adaylarının soruları yanıtlandı.

See More
Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting
Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting and indoor
Posts

Hekimlere en güzel hediye
14 Mart Tıp Bayramı’nda SAÜEAH Kardiyoloji Kliniği tarafından hastanede kalp ameliyatı ve anjiyo olan hastalar yönelik düzenlenen eğitim programında, hastalar hekimlere ve sağlık çalışanlarına övgüler yağdırdı.
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp damar cerrahi bölümü hastalarına yönelik “Bypass Sonrası Yaşam” konulu eğitim programı düzenlendi. Hastanede kalp ameliyatı ve anjiyo olmuş birçok hastanın aileleriyle katıldığı progr...amının açılış konuşmasını Başhekim Doç. Dr. Mehmet Akif Çakar yaptı. Çakar, hastanede kalp damar cerrahi bölümünün kuruluş öyküsünü anlattı.
HASTALARA EĞİTİM VERİLDİ
Program “Bypasslı hastanın takibi konusunda Yrd. Doç. Dr. İbrahim Kocayiğit bilgiler verdi. Kocayiğit, başarılı geçen Bypass ameliyatları sonrası hastaların üç aylık bakım dönemlerinin önemli olduğunu belirterek “Ameliyattan çok asıl ameliyat sonrası hastanın doktorunun sözünü dinlemesi ve kendine iyi bakması önemli.” dedi. Uz. Dr. Bilal Perçin de “Bypasslı hastada İNR takibi” konusunda sunumda bulundu. İNR’nin kanın pıhtılaşma süresini ifade etmek için kullanılan bir ölçüm birimi olduğunu ifade eden Perçin, düşük ve yüksek INR’nin belirtileri, nedenlerini ve tedavi sürecini anlattı.
MERAK EDİLENLERİ ANTATTILAR
Bypasslı hastaların beslenmesi konusunda bilgiler veren Uz. Dr. Jalan Şerbetçigil Ergönenç, ameliyat öncesi ve sonrası fazla kilolardan kurtulmanın önemli olduğunu dile getirdi. Ergönenç , sağlı bir yaşam için yüksek posalı Akdeniz Diyetinin beslenme alışkanlığı olarak benimsenebileceğini kaydetti. Bypass sonrası sık sorulan soruları paylaşarak açıklamalarda bulunan Doç. Dr. İbrahim Kara, kalp ameliyatı olduktan sonra bir hastanın sorumlulukları hakkında da bilgi verdi. Doç. Dr. İbrahim Kara Programın son bölümünde, katılımcıların sorularını yanıtladı. Kalp rahatsızlığı nedeniyle SAÜEAH Kardiyoloji Kliniği’nde ameliyat veya anjiyo olan hastalar yaşadıkları tecrübeleri paylaşarak merak ettikleri sorulara yanıt buldu.
HASTALAR ÖVGÜLER YAĞDIRDI
14 Mart Tıp Bayramı’nda gerçekleşen eğitim programında hastaların doktorlar ve sağlık çalışanları için övgüyle dolu sözler sarf etmesi hem hekimleri hem de sağlık çalışanlarını mutlu etti. Bypass ameliyatı geçirerek sağlıklarına kavuşan hastalar “İlimizde böyle bir hastanenin ve böyle başarılı bir bölümün bulunması bizim için çok önemli. İnsanın en çaresiz olduğu an, öldüğümüzü sandığımız an bizleri hayata bağladınız. Gerek ameliyat öncesi, gerek ameliyat sonrası hem doktorlarımız hem de serviste hizmet veren tün sağlık çalışanları bizlerle çok güzel ilgilendi. Allah hepinizden razı olsun.” sözleriyle teşekkürlerini illetti. Zaman zaman hem duygulandıran, hem de gülümseten anların yaşandığı eğitim programı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

See More

Minik öğrencilere diş sağlığı eğitimi verildi

Sakarya Üniversitesi Vakfı Koleji 1. sınıf öğrencileri, Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde ağız ve diş sağlığı eğitimi aldı.

Doğu Marmara’nın en donanımlı ağız ve diş sağlığı merkezlerinden biri olan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde (SADSH) genç nesillerin ağız ve diş sağlığı bakımı kazanmasına yönelik eğitim faaliyetleri devam ediyor. Çocuklara ağız ve diş sağlığının önemini anlatmak ve diş fırçalama hakkında bilgilendirmek amacıyla SADSH toplantı salonunda Sakarya Üniversitesi Vakfı Koleji 1. sınıf öğrencilerine eğitim verildi. Başhekim Yardımcısı Nadide Şermin Akdoğan tarafından verilen eğitimde eğitime katılan 63 öğrenceye diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.

Image may contain: 1 person, indoor
Image may contain: 2 people, indoor
Image may contain: 5 people, people sitting
Image may contain: one or more people and outdoor

Kocaali İlçe Devlet Hastanesi
İnsana insan olduğu için değer veren büyük bir sağlık ordusuyuz.

Image may contain: 24 people, people smiling, people standing and indoor

Kaynarca İlçe Devlet Hastanesi Personelimiz
Biz insanlık için çıktık yola. Onlarca farklı coğrafyaya sağlık götürdük. Dünyayı merhametle kucakladık.

Image may contain: 4 people, people smiling, indoor

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelimiz
İnsanı yaşatmayı, derdine derman olmayı ve acısını azaltmayı meslek edinmiş bir sağlık ordusuyuz.

Image may contain: 18 people, people smiling, people standing and indoor

Hendek Devlet Hastanesi
"Önce insan " diyerek, sağlıklı bir geleceğe sahip olmamız için fedakârca çalışmaya devam ediyoruz.

Image may contain: 9 people, people smiling, people standing and indoor

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Personelimiz
İnsan hayatını her şeyin üstünde tutan büyük bir aileyiz.

Image may contain: 13 people, people smiling, people sitting, table and indoor

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri başladı

14 Martın Tıp Bayramı kutlama etkinlikleri Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulması töreniyle başladı.
Programa, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Personel Destek Hizmetleri Başkanı Koçak, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Ali Güvey ile başkan yardımcıları, Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı ve yönetim kurulu üyeleri, ilimizde hizmet veren özel hastanelerin yöneticileri, hekimler ve sağlık çalışanları katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Program günün anlam ve önemiyle ilgili Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı’nın konuşmasıyla son buldu.

Image may contain: 1 person, smiling, standing, walking, crowd, suit, wedding and outdoor
Image may contain: 4 people, people standing, suit and outdoor
Image may contain: one or more people, people standing, sky and outdoor

Ülkemizin her köşesinde, gece gündüz demeden insan sağlığı için olağan üstü gayret gösteren tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Doç.Dr.Aziz ÖĞÜTLÜ

İl Sağlık Müdürü

Image may contain: 2 people, indoor

Hayatınızın Tadı Tuzu Kaçmasın
Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü fazla tuz tüketimini zararlarına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.
Arifiye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye çalışanlarına ve okullarda öğretmenlere böbrek sağlığı ve tuz tüketimi konusunda bilgiler verildi. Arifiye Meydanında Sağlıklı Yaşam Aracından faydalanarak yapılan bilgilendirme çalışmalarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Arifiye İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafı...ndan sağlıklı yaşam aracında vatandaşlara dağıtılmak üzere 5 gramlık küçük tuz paketleri ve kırmızı beyaz karanfiller hazırlandı. Vatandaşa dağıtılan tuz paketlerinin üzerinde uyarıcı bilgilerin yer aldığı küçük notlar da bulunuyordu. Gerçekleştirilen etkinliklerin tümünde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Mümtaz Seyda da birebir katılarak destek verdi.
Gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili kısa bir bilgi veren İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, “Güçlü böbrekler ve sağlıklı bir hayat için Dünya Sağlık Örgütünün belirlemiş olduğu günlük tuz miktarı 5 gramdır. Bizler de bu bilgi üzerinden hareketle konuya hazırladığımız 5 gramlık tuz paketleriyle dikkat çekmek istedik. Dünya Böbrek Günü ve yakın zamanda kutladığımız 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ardından şunu da ifade etmek isterim. Her daim kadınlarımıza verilecek en güzel hediye onların sağlığını korumaktır. Sağlıklı bir vücut için küçük yaşlardan itibaren tuzu azaltalım ki hayatımızın tadı tuzu kaçmasın.” şeklinde konuştu.

See More

İstiklal Marşı'mızın kabulünün 97. yıl dönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm istiklal kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz. 12 Mart 1921

24 Views

Sıfır Atık Projesi eğitimleri başladı

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, müdürlük çalışanlarına yönelik Sıfır Atık Projesi Eğitimi verildi.

Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde hayata geçirilen ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi ne yönelik eğitim çalışmaları sağlık alanında devam ediyor. İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı tarafından, kon...ferans salonunda Müdürlük çalışanlarına yönelik “Sıfır Atık Projesi Farkındalık Eğitimi” düzenlendi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, atıkların toplanması ve geri dönüşmesinden önce atık kontrolü yapılması hususunda görevlilerin bilinç ve farkındalığının önemine değindi. Öğütlü, milli servetin yanında doğanın ve çevrenin korunması açısından önemli bir çalışma olan Sıfır Atık Projesi Eğitiminde emeği geçenlere teşekkür etti. Sıfır Atık Projesi Eğitimi kapsamında, kaynakların verimli kullanılması çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, çevreyle uyumlu yönetiminin sağlanması ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Eğitimlerin devamlılığı ve farkındalığın artırılması için çalışmaların sağlık tesislerini kapsayacak şekilde devam edeceği belirtildi.

See More
Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 1 person, standing and indoor
Image may contain: one or more people, people sitting and indoor

Sağlık çalışanlarının Kadınlar Günü’nü kutladılar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ferizli Devlet Hastanesi ziyaretçilerini ağırladı. Ziyarete gelenler bayan personelin günü kutladı.

Sakaryaspor kaptanı Ramazan Sal ve Yasir Şubaşı ile Ferizli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Şükrü Özkan, Ferizli Halk Eğitim Müdürü Erhan Kantere, Ferizli İlçe Emniyet Müdürü Murat Köksal 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ferizli İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Samet Kaymaz’ı ziyare...t ederek hastanede görev yapan bayan personele karanfil dağıttılar. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Başhekim Kaymaz, çalışıp mesai harcayan kadınların erkekler gibi işinin akşam eve gelince bitmediğini hatırlatarak “Çalışan kadınlarımızın işi akşam başını yastığa koyana kadar bitmiyor. Onlar burada doktor, hemşire, hasta bakıcı gibi birçok görevi yerine getirirken aynı zamanda evlerinin düzeni, eşlerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaya devam ediyor. Bizlerde onlara karşı her zaman daha anlayışlı olmalıyız. Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar günün kutluyorum.” dedi.

See More
Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting and indoor
Image may contain: 6 people, people smiling, people standing and indoor