Posts

ACİL TIP TEKNİSYENLERİ/TEKNİKERLERİ GÜNÜ 22 MART

Yaralanan, kazaya uğrayan veya hastalanan vatandaşlarımıza ilk ulaşan, acil bakımın önemli bir parçasını oluşturan, genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel sağlık teknikerleri olan acil tıp teknisyeni/teknikeri, insan hayatı için önemli bir görevi yerine getirmektedirler.
Hastane öncesi acil bakım, hastalanma, kaza geçirme gibi bir olayla başlayan, hastaneye nakil esnasında (ambul...ansta) devam eden ve tıbbi olanaklara sahip bir yere nakil edilinceye kadar büyük bir özveri ile çalışan acil tıp teknisyenlerimiz/teknikerlerimizin, hastanın sorununu tanıma, durumunu değerlendirme ve gerek duyduğunda acil bakımı verme gibi hayati işlemleri gerçekleştirmektedir.
Sağlık hizmetinin önemli bir parçası olan acil tıp teknisyenlerinin/teknikerlerinin 22 Mart acil tıp teknisyeni/teknikerleri günü kutlu olsun.

See More
Image may contain: one or more people

PSİKİYATRİ BİRİMLERİNDE
HEMŞİRELİK HİZMETLERİ
SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından, Psikiyatri birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı başlamıştır. 15 Mart-27 Nisan 2018 tarihleri arasında devam edecek olan kursumuzun sonunda başarılı olan kursiyerlere Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı sertifika verilecektir....
Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, birçok alanda olduğu gibi “Psikiyatri birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitimi” alanında da sertifikasyon eğitimleri düzenleyen bir merkez olmuştur. Önümüzdeki dönemlerde de bu ve benzeri kursların devamıyla tıbbın öncülüğünü yapan hastanelerden olmaya devam edecektir.

See More
Image may contain: 19 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: 4 people, people standing
Videos
TRT Haberde "Sağlık Olsun"
71
1
Photos
Posts

YAŞLILARIMIZA SAYGI SEMPOZYUMU

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 20 Mart 2018 tarihinde Geriatri kliniği tarafından “Yaşlılarımıza Saygı Sempozyumu” düzenlenmiştir.

Sempozyuma SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muzaffer KIRIŞ,...
Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Baştabibi Prof.Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK, hastane yönetimi, konuşmacılar ve davetliler katılmıştır.

Sempozyum iki oturum halinde düzenlenmiştir.

1. Birinci oturumunda oturum başkanlığını Prof.Dr. Muzaffer KIRIŞ’ın yaptığı;

Yaşlı bakımında neredeyiz, nerede olmalıyız?Doç.Dr. Mehmet İlkin NAHARCI,

Yaşlının bakımında hemşirenin rolü Doç.Dr. Sevgisun KAPUCU,

Yaşlıda yürüme problemleri ve rehabilitasyonu Yrd.Doç.Dr. Öznur BÜYÜKTURAN, tarafından sunumlar yapılmıştır.


2. İkinci oturumunda oturum başkanlığını Prof.Dr. Ömer AZAL’ın yaptığı;

Yaşlıda görme sorunları Doç.Dr. Mehmet Talay KÖYLÜ,

Yaşlıda güncel beslenme yaklaşımı Prof.Dr. İlker TAŞÇI,

Unutkanlığı olan hastaya yaklaşım Doç.Dr. Ergun BOZOĞLU,

Akılcı ilaç kullanımı Uzm.Dr. Ümit ÇİNTOSUN, tarafından sunumlar yapılmıştır

See More

14 MART TIP BAYRAMI ETKİNLİĞİ

Tıp Bayramı, her Mart ayının 14'ünde kutlanan Türkiye'de tıp alanında çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği anma ve kutlama günüdür. Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir. Bu vesilelerle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de 14 Mart Tıp Bayramı kutlama etkinlikleri düzenlenmiştir.
Etkinlikler, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Ali GÜ...LÇELİK, SBÜ Gülhane Tıp Fakültesi Dekanı Muzaffer KIRIŞ ve SBÜ Rektörü Cevdet ERDÖL’ün açılış konuşmaları ile başlamıştır.
14 Mart Tıp Bayramı “Günümüzden Geleceğe Işık Tutanlar (deneyim paylaşımları)” ile devam etmiştir. Sunumu yapanlar mesleki yaşantılarından anılar ve tecrübeleri paylaşmışlardır. Mesleğe yeni başlayacak olan Gülhane Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin de mesleki beklenti ve ideallerine yönelik sunumları olmuştur.
Ayrıca son bir yıl içerisinde doçentlik unvanı alan doktorlara plaketlerinin verilmesi ve meslekte otuz yılının üzerinde görev yapan personele teşekkür belgelerinin verilmesi ile program sona ermiştir.

See More

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği tarafından düzenlenen etkinliklerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanmıştır.
Açılış konuşmaları Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı
Prof.Dr. Mustafa GEREK, Hastane Başhekimimiz Prof.Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Birgül ARMUTCU tarafından yapılmıştır....
Hastanemizde görevli hemşire Vildan ÖZCAN, Zeytin Dalı Operasyonunda gazi olan eşi ve tüm gazi yakınları adına konuşma yapmıştır. Çok sayıda gazi yakınının da katıldığı programa, Gülhane Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muzaffer KIRIŞ, Hemşirelik Yüksek Okulu Dekanı Prof.Dr. Emine İYİGÜN, hastane yönetimi ve çok sayıda misafirin katıldığı bir program olmuştur.
Ayrıca Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Özcan YAĞCI’da günün anlam ve önemine istinaden bir konferans vermiştir.
Kadınlar günü programına katılımları ile bizleri onurlandıran Prof.Dr. Özcan YAĞCI’ya, gazilerimizin değerli yakınları ile tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

See More

KRİZE MÜDAHALE VE AFET YÖNETİMİ KONFERANSI

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi personelinde temel afet bilinci oluşturarak afet öncesi, afet anı ve sonrasında yapılacak doğru davranış biçimlerini kazandırmak amacıyla yıllık hizmet içi eğitimler planlanmıştır.

Bu eğitimler kapsamda Türk Kızılayı’nda görevli afet koordinatörü Dr. İlhan ÖZTÜRK tarafından 01 Mart 2018 tarihinde “Krize Müdahale ve Afet Yönetimi” konulu konferans hastanemizde görevli personele farkındalık yaratmak amacıyla verilmiştir.

Image may contain: 1 person, sitting, shoes and indoor
Image may contain: 3 people, people sitting, people standing, shoes and indoor
Image may contain: 2 people, people smiling, suit

AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2 Nisan-2 Mayıs 2018 tarihleri arasında "Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı" düzenlenecektir. Başvuru tarihleri 19 Şubat–02 Mart 2018'dir.

Başvuru yapmak isteyen katılımcılar http://khgm.saglik.gov.tr/5122_sertifikali-egitim-p duyuru ekinde bulunan “Başvuru Formunu” kullanarak SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuru yapabilirler.

...

Program Sorumlusu : Nuran DOLU
Tel No : 312 304 52 60
E-mail : hatice.dogan10@saglik.gov.tr

See More
Image may contain: one or more people

SBÜ GÜLHANE EAH PSİKİYATRİ
BİRİMLERİNDE HEMŞİRELİK HİZMETLERİ
SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından, Psikiyatri birimlerinde Hemşirelik Hizmetleri Sertifikalı Eğitim Programı 15 Mart-27 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, başvuru tarihleri 15 Şubat-1 Mart 2018’dir.

...

Başvurular yapmak isteyenler http://khgm.saglik.gov.tr/DB/10/5122_sertifikali-egitim-p duyuru ekinde bulunan “Başvuru Formunu” kullanarak SBÜ Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuru yapabilirler.

Program Sorumlusu: Dr. Hemşire Neşe MERCAN
Tel Nu : 0507 173 36 32- 0312 304 37 71
e-mail : ugurlunese@hotmail.com
Adres : GEAH Ruh Sağlığı ve Hastalıkları kliniği Etlik/Ankara
Klinik Yatak Sayısı: 123
Eğitim Başvuru tarihi: 15 Şubat-1 Mart 2018

See More
No automatic alt text available.

MSB MÜŞTEŞARI SAYIN ALİ FİDAN’IN HASTANEMİZİ ZİYARETİ

Milli Savunma Bakanlığı Müşteşarı Sayın ALİ FİDAN hastanemizi ziyaret etmişlerdir. Sayın FİDAN ve beraberindeki heyeti SBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa GEREK, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK karşılamıştır.

Hasta ve yaralıların yakınları ile sohbet eden ve bilgiler alan sayın FİDAN, tedavi altında bulunan hastalarımızı da ziyaret ederek hastanemizden ayrılmışlardır.

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing and suit
Image may contain: 7 people, people smiling, people sitting and indoor
Image may contain: 4 people, people smiling, people standing, suit and outdoor

GÜLHANE EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ İLE TÜRKKÖK İŞBİRLİĞİ
Hastanemiz Hematoloji kliniği yılda ortalama 40 civarında kök hücre / kemik iliği nakli gerçekleştirmektedir. Bu nakiller otolog (kişinin kendi kök hücreleri kullanılarak) veya allojeneik (Doku grubu uygun akraba vericiler kullanılarak), akraba dışı (gönüllü vericiler kullanılarak) veya haploidentik donörler kullanılarak yapılmakta olup, kliniğimiz bünyesinde faaliyet gösteren Terapötik Aferez Ünitemizde periferik... kök hücre toplama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ayrıca direkt kemik iliği nakli uygun olan hastalar için de ameliyathane şartlarında kemik iliği toplama işlemi yapılmaktadır.
Uygun akraba vericisi bulunmayan ancak kök hücre/kemik iliği nakli yapılması gerekli olan hastalar için ülkemizde TÜRKKÖK aracılığı ile gönüllü kemik iliği veya periferik kök hücre bağışçıları bulunabilmektedir. TÜRKKÖK akraba vericisi bulunamayan ve kemik iliği nakli bekleyen hastalar için T.C Sağlık Bakanlığı tarafından kurulmuş olan ve çok sayıda gönüllü vericiye ait doku grubu antijeni bilgilerinin depolandığı Kemik İliği Bankasının adıdır. Bu merkez aracılığı ile kemik iliği nakli bekleyen hastaları takip eden merkezler ile doku grubu uygun bulunan gönüllü vericiler arasında koordinasyon sağlanmakta ve pek çok hasta bu sayede nakil ve tedavi şansı elde edebilmektedir.
TÜRKKÖK aracılığı ile bulunan doku grubu uyumlu gönüllü vericilerden kök hücre /kemik iliğinin en optimal koşullarda, maksimum dikkati, titizliği göstererek toplanması, hazırlanması, sayımlarının yapılması ve hastanın tedavi gördüğü merkeze transferi hayati önem taşımaktadır. Ayrıca gönüllü vericilere mümkün olan en iyi hizmeti vermek, güler yüzü ve şefkati göstermek bu özverili, saygıdeğer insanlara borcumuzdur.
Hastanemiz Hematoloji Kliniği; TÜRKKÖK ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu hizmetleri vermeye talip olmuştur. Hem periferik kök hücre, hem de kemik iliği toplama, hazırlama, sayım ve toplanan ürünlerin transfer süreçlerinde aktif olarak yer almaya başlamıştır.
Gülhane EAH Hematoloji kliniği/Terapötik Aferez Ünitesi olarak hedefimiz yılda 80 civarında TÜRKKÖK gönüllüsüne bu hizmeti en iyi koşullarda vermek olarak belirlenmiştir.

See More
Image may contain: text
Image may contain: 4 people, people smiling, people standing
Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK TRT Haberde "Sağlık Olsun" programına katıldı. Kadınlarda en sık karşılaşılan meme kanserinde tanı ve tedavi yöntemleri ile bilinmesi gereken hususlar üzerine açıklamalarda bulundu.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
803 Views

SERVİKS KANSERİ FARKINDALIĞI PANELİ

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği tarafından hazırlanan “Serviks Kanseri Farkındalığı Paneli” 18 Ocak 2017 tarihinde düzenlenmiştir.
Panelin Açılış konuşmaları, hastane başhekimimiz Prof. Dr. Mehmet Ali GÜLÇELİK ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. K. Emre KARAŞAHİN tarafından yapılmıştır. Panelde; serviks kanserinin dünyada ve Türkiye’deki durumu, korunma yolları, tedavi yaklaşımları ve farkındalığı artırmaya yönelik yaklaşımlar ele alınmıştır.