Posts

İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri başkanı-2 Prof. Dr. Kamil Özdil, 13.02.2018 tarihinde hastanemize ziyarette bulunarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ile Yoğun Bakım Kliniğindeki pilot uygulamaları yerinde değerlendirmiştir.

Reviews
3.7
21 Reviews
Tell people what you think
Hakki Apaydın
· June 7, 2017
mükemmel birçok konuda
ilgi ve alaka çok iyi tüm yönetime ve sağlık Bakanlığı na
teşekkür ederim
Ali Ayan
April 19, 2017
Geçmiş olsun. Allah şifalar versin.
Videos
UEAH Sağlık Turizmi Projesi #umraniyeegitimarastirma #saglikturizmi #yukselendeger
11
Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği Hocamız Sn. Doç. Dr. Necdet Sağlam, karlı havada nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. #ortopedi #kar #tehlike #sağlıkbakanlığı #sağlıkbilimleriüniversitesi #ümraniyeeğitimaraştırma #hastane #doktor #ortopedivetravmatoloji
52
Photos
Posts

Periprostetik Eklem Enfeksiyonları Toplantısı
Tanı Ve Tedavide Yeni Ne Var ? Canlı Cerrahi - Enfekte Diz Protezinde Tek Aşamalı Değişim
3 Şubat 2018 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ev sahipliğinde '' Ameliyathaneden Canlı Cerrahi İle Enfekte Diz Protezinde Tek Aşamalı Değişim ve Periprostetik Eklem Enfeksiyonlarında yeni ne var ? Temalı toplantı gerçekleştirildi.
Toplantı Sağlık... Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Necdet SAĞLAM ' ın konuşması ile başladı. Periprostetik eklem enfeksiyonlarında tek aşamalı cerrahi tekniği geliştiren ve dünyaya tanıtan Almanya'nın Hamburg şehrindeki Endo-klinik'ten Dr. Akos ZAHAR ve Dr. Mustafa ÇITAK tarafından ameliyathaneden canlı yayınla enfekte total diz protezinde tek aşamalı değişim ameliyatı yapıldı.

See More
Image may contain: 9 people, people smiling, people standing, shoes, suit and indoor
Image may contain: 5 people, shoes and indoor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçekleşen 'ÇAARE' Tanıtım Toplantısı ve Genom Çalıştay'ı programına İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı-2 Başkanı Prof. Dr. Kamil Özdil S.B.Ü. Ümraniye Eğitim ve Araştıma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Necdet SAĞLAM ve yöneticiler katıldı.

Toplantı 'Proje Tanıtım Videosu'nun gösterimi ve GLAB proje Direktörü Doç.Dr. Levent DOĞANAY '...ın tanıtım konuşması ile başladı. 'Tüm Genom ve Hastalık İlişkisinin Araştırılmasında Biyoinformatik Yaklaşım' oturumunda konuşma yapan Memişoğlu, konuşmasına, “Türkiye’de değil dünyada geleceğin tıbbının, temel taşlarından birinin genetik laboratuvar araştırmaları olduğu aşikar. 2015 te başlayan Glab (Genomik Laboratuvar) Projesi, Türkiye’de yapılamayacak bir şey olmadığını gösteriyor. Devletimiz bu tür araştırmalara imkan sağlayabilir halde, bu araştırmalar için İSTKA ve TUBİTAK araştırma fonlarımız var. Ülkemiz mali olarak da bundan 20 sene evvelki gibi değil. Geleceğe destek verebilir hale gelmiş durumdayız. Bunu yapanlardan Allah razı olsun.” diyerek başladı.

See More
Image may contain: 7 people, people standing and suit

"Türk Silahli Kuvvetlerimizin 19.01.2018 tarihinde Afrine başlattığı #zeytindali operasyonunda görev alan Şanlı Türk Ordusuna ve bölgede görev yapan Sağlık Personelimize başarılar dileriz. Allah yar ve yardımcıları olsun.
#afrinoperasyonu
#zeytindali
#saglikbakanligi
#vatanbirbutundur ...
#kalbimizmehmetcikle
#vatansizeminnettardir

See More
Image may contain: one or more people

GENEL BİLGİLENDİRME VE YENİ AKADEMİK PERSONELLERİMİZİN TAKDİMİ PROGRAMI

03.01.2018 Çarşamba günü Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Turkuaz Toplantı salonunda genel bilgilendirme ve yeni akademik personellerimizin takdimi programı düzenlenmiştir.

Başhekimimiz Doç.Dr. Necdet SAĞLAM Hastanemiz hakkında genel bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.

...

2 No'lu Kamu Hastaneleri Başkanı Prof.Dr. Kamil ÖZDİL Hastanemizden ayrılmış olan çalışanlarımıza, Hastanemizde yeni Doç.Dr. olan meslektaşlarına ve HIMMS Stage 6 çalışmalarında katkı sağlayan çalışanlarımıza teşekkür belgesi takdimi etmiştir.

See More

Başhekimiziz Sn. Doç.Dr Necdet SAĞLAM tarafından hastanemizde tedavi gören yaşlı hastalar ziyaret edilmiştir.
#umraniyeegitimvearastirmahastanesi

Image may contain: 1 person, standing
Image may contain: 2 people, indoor
Image may contain: 2 people, people sitting and people standing

2018 yılının siz, aileniz ve sevdikleriniz için daha mutlu, huzurlu, verimli ve faydalı bir yıl olmasını dilerim
Doç.Dr. Necdet SAĞLAM

Image may contain: text

YENİDOĞAN CANLANDIRMA UYGULAYICI EĞİTİMİ

27- 29 Aralık 2017 tarihlerinde Bebek Ölümlerinin Önlenmesi Programı kapsamında hastanemizde Yenidoğan Canlandırma Uygulayıcı Eğitimi yapılmıştır. 18 doktor, 6 hemşire olmak üzere 24 sağlık personelimiz eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır.

Image may contain: 25 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: one or more people and indoor
Image may contain: one or more people and indoor
Image may contain: 3 people, people sitting

Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği ile Minimal İnvaziv Jinekoloji Derneği (MİJİD), Robotik Jinekoloji Cerrahi Derneği (RJCD), Minimal İnvaziv Jinekolojik Onkoloji Derneği (MİJOD) derneklerinin ortak düzenlediği Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Eğitim Programları kapsamında planlanan Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kursu 23-24 Aralık 2017 tarihinde hastanemiz konferans salonunda yapıldı.
Kurs programı çerçevesinde iki gün boyunca laparoskopik, his...teroskopik ve robotik cerrahi ile ilgili önemli konular tartışıldı, yanı sıra hastanemiz ameliyathanesinde yapılan ameliyatlar konferans salonunda katılımcılar tarafından canlı olarak takip edildi. Kurs bitiminde katılımcılara sertifika verildi. Ayrıca kurs sonunda yapılan çekilişle, bir kişi adı geçen derneklerin 21-25 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul'da düzenleyeceği uluslararası katılımlı Minimal İnvaziv Jinekolojik Cerrahi Kongresi'ne ücretsiz katılım hakkı elde etti.
#MİJİD #MİJOD #ÜEAH #RJCD
#ümraniyeegitimaraştımahastanesi
#saglıkbakanlıgı
#minivalinvazivjinekoloji

See More
No automatic alt text available.

27.11.2017 Tarihinde Hastanemiz Genel Cerrahi Kliniği, Türk Cerrahi Derneği Yeterlilik Kurulu-Eğitim Kurumları ve Programı Değerlendirme Komisyonu Üyeleri tarafından '' Re-akreditasyon ''amacı ile ziyaret edilmiştir.

Üyeler olumlu görüşleri ile birlikte hastanemizden ayrılmıştır. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
Genel Cerrahi Klinik Şefi
Prof.Dr. Fikret EZBERCİ

Yazar İclal AYDIN 20.11.2017 tarihinde hastanemiz konferans salonunda hastane çalışanlarına söyleşi yaptı.
#iclalaydın #söyleşi #sağlıkbakanlığı #ümraniyeeğitimaraştırmahastanesi

Image may contain: one or more people, crowd and indoor
Image may contain: one or more people, crowd and indoor
Image may contain: one or more people, crowd and indoor

Hastanemiz HIMSS Stage 6 ile taçlandırıldı…

Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Uluslararası HIMSS EMRAM STAGE 6 (HEALTHCARE INFORMATION AND MANAGEMENT SYSTEMS SOCIETY) Derecesine ulaştı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim Ve Araştırma Hastanesi tüm servisleri ile kağıtsız hastane olma sürecini başarı ile tamamlayarak HIMSS Stage 6 akreditasyonunu almaya hak kazanmıştır....
Çalışmalarımız aynı özveri içerisinde ara vermeksizin devam etmektedir.
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
#sağlıkbakanlığı #ilsağlıkmüdürlüğü #sağlıkbilimleriüniversitesi #ümraniyeeğitimaraştırma #hastane #himmss #akreditasyon #başarı

See More