Photos
Posts

Türk-İslam ve Medeniyetinin Doğum Sancısını Sona Erdirmek İçin Artık Osmanlının Avrupadaki Kalesi Vezirler Şehri Travnikte Türkçe Üniversite Eğitim Dili Oldu . Artık Anadolu İnsanımız Bosnayı Türkçe Eğitimin Avrupadaki Başkenti Yapacak Ayağa Kalk Sakarya !!!
Yeni Sakarya Türküsü Yazmaya Başlıyoruz ... Travnik Türküsünü Yazıcağız
Türkçe İşletme Yönetimi (4 Yıl) Yıllık Harç 1500€
Türkçe Turizm (4 Yıl) Yıllık Harç 1500€
Türkçe Hukuk Fakültesi (4 Yıl) Yıllık Harç 1750€ ...
Türkçe Psikoloji (4 Yıl) Yıllık Harç 1975€
Türkçe Mimarlık (3 Yıl) Yıllık Harç 2500€
Türkçe İnşaat Mühendisliği (4 Yıl) Yıllık Harç 2500€
Türkçe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (4 Yıl) Yıllık Harç 3000€
Türkçe Eczacılık (5 Yıl) Yıllık Harç 3500€
Türkçe Diş Hekimliği (5 Yıl) Yıllık Harç 4500€
Türkçe Tıp (6 Yıl) Yıllık Harç 5000€
http://www.dailymotion.com/…/xgl5ky_asim-yildirim-sakarya-t…
Tanıtım Klibi : https://vimeo.com/91796862
Travnik Üniversitesi Hakkında
detaylı bilgi için : http://www.travnikuniversitesi.com/

See More
ARTIK UYANMA ZAMANI TÜRKÇE EĞİTİMİN AVRUPADAKİ BAŞKENTİ TRAVNİK TE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
dailymotion.com
Posts
Çay faslından hakikat damlaları: Altın kâse ve sapan taşı Tenha yerleri kollayıp orada O'na içini dökmeli.. "Ne zamana kadar?" dememeli. Onu "Zamanın Sahibi"...
youtube.com
Selâm; esma-i hüsnadan, Allah'ın güzel isimlerinden biri olup, ayıptan, kusurdan, eksiklikten, fani olmaktan ve zevalden salim olan; kurtuluş ve esenlik kayn...
youtube.com
Selam, İslam'ın En Hayırlı Ameli, Allah'a Yakınlaşma, Cennete Girme ve Mü'minlerin Birbirini Sevme Sebebi Yapılmıştır 10) Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle...
youtube.com
Fon Müziği: http://goo.gl/qD2ijr Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın liderlerinden Muhammet El Belteci'nin Şehit olan kızına yazdığı mektup...: "Sevgili kızım v...
youtube.com

Bosna Hersek ten Güzel Bir Eğitim Haberi
Vezirler Şehri Travnikte Travnik Üniversitesi Eğitim Dili Olarak Artık Türkçe Eğitim Vericek Tıp Eczacılık Diş Hekimliği Radyoloji Fizik Tedavi gibi Sağlık Alanlarında Türk Eğitmenler ile Türkiyeden Gelicek Öğrenciler İçin Lys-Ygs Şartı Aramamaktadır. bosna eğitim merkezinden bilgi alabilirsiniz tel 0212 244 66 00
Pazartesi günü Yüzde 100 Türkçe Eğitim anlaşması yapılmıştır.

EMRE KARAKOÇ - SELAM FİLMİ
4 Mart 1985 yılında Mersin ilinde dünyaya gelen Emre Karakoç, lisans mezunu genç bir oyuncudur. Tiyatro deneyimi olarak başta Mersin olmak üzere İzmir ve Manisa tiyatro oyunlarına katılmıştır. Sonrasında ise 2011 tarihinde İstanbul’a yerleşmiştir.
İstanbul’a gelir gelmez Haldun Dormen’in yönetmenliğini yaptığı Marika’nın Serveti adlı oyunda komutan rolünü canlandırmaktadır ve hala burada aynı role hayat vermektedir. Fakat sadece bu oyunla sınırlı k...almayıp pek çok reklamda, dizide ve tiyatro oyunun da bir takım roller almıştır. Tiyatro olarak Marika’nın Servetinde komutan, Kanaviçe’de Damat, Kahraman Bakkal Süper Markete Karşı oyununda Şeref ve Gül Satardı Melek Hanım oyunun da ise Aycan rolünde yer almaktadır. Reklam ve tiyatronun yanı sıra Araf Zamanı adlı dizi de sevilen karakter Ozan rolünde 2012 yılında oynamaya başlayıp, halen dizide aynı karakterle devam etmektedir.

Selam adlı dünyanın merakla beklediği sinema filminde de yer alan Emre Karakoç aynı zamanda kanser hastaları, 1000’i aşkın çocuk ve huzur evinde yaşayanların sürekli ziyaretlerine gider ve bir takım ihtiyaçlarını seve seve yerine getirir. Genç yaşta dizi, reklam ve tiyatro gibi ağır yüklerin altından başarıyla çıkan genç tiyatrocu ve oyuncu büyük bir hayran kitlesine sahiptir. Hasta ve bakıma muhtaç insanlara uzattığı yardım eli ve yardımların daha sık oluşması için başlattığı proje herkesin ilgi odağı olmuştur.

See More
Image may contain: 2 people, people standing

FATMA KARANFiL - SELAM FİLMİ

Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952’de Eskişehir’de doğmuştur. LCC’de eğitim almış ve daha sonra SES dergisinin açmış olduğu yarışmada üçüncülüğü kazandıktan sonra sinemaya adımını atmıştır. 1968’de ayağının tozu ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yılın Sanatçısı Ödülü’nü almıştır. Ali Kocatepe ile 1975 yılında evlenip ayrılmıştır. 1972 yılında Üvey Ana filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülünü almıştır.
1976-19...80 yılları arasında Türk sinemasına ara verip İngiltere’ye tekstil eğitimi almaya gitmiştir. 1984 yılında yeniden evlenen Fatma Karanfil daha sonra göğüs kanserine yakalanmıştır. Bir röportajında meme kanseri sürecinde saçını kazıtıp, siyah ruj sürüp Taksim’de dolaşmaya çıktığını ve hayatının bu döneminde oyunculuğa ara verdiğini anlatıyor. Ancak doktoru bir sanatçının nereden besleneceğini ve moralin çok önemli olduğunu söylediğinden bu yana yeniden çalışma hayatına başlayan Karanfil, ruhumun beslendiği yerde olmalıyım diyerek ara verdiği yerden tekrar devam etme kararı aldığını belirtiyor. Bu hastalığı yenen sanatçı 2001’de yeniden sektörde aranan oyuncular arasına girmiştir. Çocuklar Duymasın, Evli ve Çocuksuz, Kumsaldaki İzler, Çocuklar Ne Olacak, Üç Kadın, Gülpare, Annemin Gelini, Kınalı Kuzular, Son Nefes, Elveda Derken, Yusuf'un Annesi, Aşk-ı Memnu ve Huzur Sokağı son on yıldır görev aldığı başarılı diziler arasındadır. Son olarak üç kıtada ve dört ülkede gösterime girecek olan Selam filminde rol alan başarılı oyuncu böyle bir yapımın içinde olduğundan dolayı son derece mutlu görülmektedir.

See More
Image may contain: 1 person, closeup

SABA MEHRİ - SELAM FİLMİ

Mütevazı duruşu ve sahip olduğu kriterlerden asla vazgeçmeyen İranlı oyuncu Saba Mehri 1979 doğumludur. Daha küçük yaşlarda oyunculuğa merak saran Mehri, 14 yaşından beridir bu iş yapmaktadır. Tiyatro bölümünden mezun olmanın avantajını yakalayan oyuncu kendi ülkesi olan İran’da ve Türkiye’de birçok reklam, dizi ve sinema filminde başarılı bir performansla yer almıştır. Yaşadığı ülkenin tutumu, içinde büyüdüğü ailenin sahip olduğu yaşam tarzından dola...yı ve tabi ki kendi seçiminden de dolayı örtülü bir oyuncudur.

İran’da bu şekilde sinema, reklam ve dizilerde oynayabilse de Türkiye’de bu şekilde bir role pek rastlayamadığı için bir hüsran duymaktadır. Fakat giderek televizyon sektörünün örtülü oyunculara daha sıcak bakması ve bunun üzerine senaryoların yazılması da Saba Mehri’yi oldukça mutlu etmektedir. Son zamanlarda 4 ülkede birden çekilen ve büyük bir merak konusu olan Selam sinema filminde rol alan güzel ve başarılı oyuncu uzun süre kendinden bahsettireceğe benziyor. En az ülkesi İran kadar Türkiye’yi de sevmesinden dolayı Türkiye’den gelen birçok oyunculuk teklifini reddetmeden memnuniyetle kabul ettiğini söylemektedir. Kendisi gibi örtülü bayanların da oyunculuk bakımından başarılı olduğunu ve giderek film şeritlerin de onlara da yer verilmesini mutlulukla karşılayan İranlı oyuncu Türkiye’ye hayranlık duyuyor. Saba Mehri, Selam adlı sinema filminin ardından başka film tekliflerini de değerlendirdiğini belirtmektedir.

See More
Image may contain: 1 person

SELAM FİLMİ - CANAN UZUN

İstanbul’da 1958 yılında dünyaya gelen Canan Uzun diğer sanatçı oyunculardan çok farklı olarak henüz 10 yaşındayken tiyatroyla tanışmıştır. Yaşıtları okul okurken kendisi hem okula gidip hem İstanbul Şehir Tiyatrolarında Çocuk Bölümünde hayatını süsleyecek tiyatro yolculuğuna başladı. Çocuk yaşta hem oyunculuğu hem de öğrenciliği başarılı bir şekilde sürdüren Canan Uzun, Atatürk Kız Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra hemen Yıldız Teknik Üniversite...sinde Makina Mühendisliğini kazandı.
Eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan Uzun üniversitede kazandığı bölümden mezun oldu. Tiyatro oyunculuğu dışında birçok dizi, sinema filmi ve reklamda da yer almıştır. Sevilen karakterleri hayata geçiren yüzü olması kısa zamanda daha çok reklam, dizi ve sinema filmlerinde oynamasına olanak sağlamıştır. Başarılı oyuncu Canan Uzun Kabadayı adlı Şener Şen ve Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerini paylaştığı sinema filminde de yer almıştır.
1981 yılında dünya evine girip evlenen oyuncunun bir de erkek çocuğu vardır. 20 yıldır oyunculuğun içerisinde yoğrulan ünlü oyuncu son zamanlarda adından sıkça bahsettiren Selam adlı sinema filminde de yer almıştır. Her reklam, film ve tiyatro canlandırdığı karakterin severek izlenmesinin ardında Canan Uzun’un deneyimli oyuncu tecrübesi yer almaktadır. Canlandırdığı rol ne olursa olsun izleyiciler tarafından kısa sürede çok beğenilmektedir. Bunun sebebi ise sanatçı Canan Uzun’un 10 yaşından beri bu işi severek ve inançla yapmasından kaynaklanmaktadır.

See More
Image may contain: 1 person

BURÇİN ABDULLAH - SELAM FİLMİ


Setlere tam 10 yaşında adımını atan Burçin Abdullah 1987 doğumludur. Üniversite sınavında başarılı olunca muhasebeci annesinden ve dayısından etkilenen Abdullah, liseyi birincilik ile bitirerek Üniversite tercihini de İktisat Fakültesinden yana kullanır. Marmara Üniversitesi İktisat fakültesinde okurken bir yandan da oyunculuk sevdası için Yalova Şehir Tiyatrosu’nda işe başlar. Bu arada üniversite de okurken dizi çalışmaları devam etmesine rağme...n üniversiteyi de üçüncülükle bitirir ve Amerika’da ekonomi üzerine yüksek lisansını tamamlar.


Burçin Abdullah ilk olarak “Üvey Baba” dizisinde gözü yaşlı, örgülü saçlı küçük kız olarak evlerimize konuk olmuştu. Çocukken en çok Hülya Avşar’dan etkilendiğini belirten Abdullah’da en az Hülya Avşar kadar istikrarlı ve emin adımlar ile ilerlemektedir. Burçin Abdullah daha sonra Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, Kollama Kara İnci, gibi yapımlarda da oynadı. Şu an “Kötü Yol” dizisinde Filiz karakterini canlandırmaktadır. Eğitimli ve güzel Filiz’in dizi ilerledikçe değişimi izleyiciyi şaşırtabilir.

Son olarak 29 Mart’da vizyona girecek ‘’Selam’ filmi ile izleyicilerin karşısına çıkacak olan güzel oyuncu Burçin Abdullah başarılı bir senaryonun içerisinde yer almaktan son derece mutlu olduğu gözükmektedir. Şüphesiz ki film gösterime girdikten sonra izleyicilerden alacağı tepki de merakla beklenmektedir.
Yabancı ülkelerdeki Türk okullarına gönüllü çalışmaya giden 3 öğretmenin hikâyesini konu alan filmde genç öğretmenlerden biri de Afganistan’da görev alan Burçin Abdullah’dır. Zorlu şartlar altında tamamlanan çekimler yine de oldukça başarılı geçmiştir. Ekibin çoğu dizanteri rahatsızlığı geçirmiş ve kum fırtınalarına maruz kalınsa da çok iyi iş çıkardıkları düşünülmektedir.

See More
Image may contain: 1 person, closeup and outdoor

http://www.posta.com.tr/…/Kiev-Maup-Universitesi-nden-Turk-…
Ukrayna Türkiye Arasında Dev Eğitim İşbirliği
Kiev Maup Üniversitesi Türkçe Hukuk Fakültesi Açılmıştır Kayıt İçin Lise Diplomanızı Getirmeniz Yeterlidir Üniversite Türkiye Tarafından Yök Tarafından Denkliği Tanınmaktadır Geleceğin Mesleği Hukuk Sizlere Altın Tepside Sunuluyor Bilgi İcin 0212 244 66 00
www.maupuniversitesi.com

... See More
Kiev Maup Üniversitesi'nden Türk Öğrencilere Büyük Fırsat.
posta.com.tr
Önden Giden Atlılar - Gözlerinizi Kapatarak Dinleyin ...
youtube.com