Videos
Płonący Zamek Królewski
104
5
Bogusław Linda szczerze i dosadnie na temat Powstania Warszaws...
226
22
W tyle wizji 08.05.2017
20
Posts

Ostatnie zdjęcie marszałka Piłsudskiego. Wykonał je fotoreporter Jan Bink 21 marca 1935 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie. Piłsudski wracał z Wilna.
#historia

Image may contain: 2 people, people standing and shoes

4 listopada 1939 roku przywódca Niemiec Adolf Hitler zatwierdził w rozmowie z Hansem Frankiem zniszczenie Zamku Królewskiego w Warszawie.
#Warszawa #historia

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2.1K Views
Photos
Posts

27.10.1939 r. Niemcy aresztowali prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego. Mógł uciec bo miał rozkaz opuszczenia miasta razem z rządem, jednak został w stolicy do końca!
#Warszawa #historia

Image may contain: 1 person

Nasz Rodak, Pan Franciszek Kornicki został zwycięzcą w plebiscycie Muzeum Królewskich Sił Powietrznych (Royal Air Force) i The Telegraph.
#histora #uk #lotnictwo

Image may contain: 1 person, smiling, standing

78 lat temu Stefan Starzyński wygłosił słynne przemówienie: "Chciałem, by Warszawa była wielka ..." Mógł uciec, ale został i poświęcił życie dla stolicy.
#historia #Warszawa

Image may contain: 1 person, closeup

Nocą z 12 na 13 września 1943 r. pomiędzy Puławami, a Gołębem oddziały Batalionów Chłopskich przeprowadziły udaną akcję atakując, a następnie wysadzając w powierze niemiecki pociąg przewożący amunicję. Czym z pewnością bohaterscy żołnierze napsuli wiele krwi niemieckiemu okupantowi.
#historia #BatalionyChłopkie

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Józef Piłsudski składa hołd prochom króla Jana III Sobieskiego w 250 rocznicę wiktorii wiedeńskiej.
#historia #pilsudski #sobieski #odsieczwiedenska

Image may contain: 2 people, people standing

9 września 1939 r. Jan Gilas - woźny z ratusza w Lublinie - wyniósł z budynku pełnego ludzi niewybuch bomby lotniczej. W wyniku wysiłku zmarł na zawał. Pozostał cichym bohaterem.
#historia #lublin

Image may contain: one or more people

85 lat temu w katastrofie lotniczej pod Cierlickiem Górnym zginęli pilot Franciszek Żwirko i konstruktor Stanisław Wigura, którzy zaledwie kilkanaście dni wcześniej zwyciężyli w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932 w Berlinie.
#lotnictwo #histora #ŻwirkoiWigura

Image may contain: tree and outdoor

6 września 1939 r. na polach w pobliżu wsi Moryca (okolice Piotrków Trybunalski) Niemcy rozstrzelali 19 oficerów wziętych do niewoli, a jeńców szeregowych spalili żywcem w chacie dróżnika kolejowego w Morycy i w jednej z chat w Longinówce. Zbrodnia na jeńcach była prawdopodobnie odwetem za dotkliwe straty (ok. 200 zabitych lub rannych, 40 zniszczonych czołgów) jakie wcześniej tego samego dnia zadali ci sami Polscy żołnierze Niemieckiej dywizji pancernej.
Części Ich Pamięci!
#historia #wojna #ReparationsForPoland

Image may contain: outdoor

89 lat temu - 3 września 1928 r. - urodziła się Danuta Siedzikówna ps. "Inka".
#historia #Inka

Image may contain: 1 person, smiling, hat and closeup

Zapraszam do dołączenia do wielkiej akcji przypominającej Niemcom, którzy najwyraźniej zapominają o zbrodniach jakie popełnili na narodzie Polskim. Aby do niej dołączyć należny wejść na poniższa stronę i wybrać przycisk "Support with Facebook" i/lub "Support with Twitter" - to wszystko. Mile jest widziane zaproszenie i zachęcenie do udziału w akcji znajomych. Punkt 18 w internecie ukaże się post informujący o zbrodniach jakich dopuścili się Niemcy 78 lat temu napadając na Pol...skę!

Reparacji wojennych nigdy formalnie się nie zrzekliśmy i one się nam należą, dlatego powinniśmy walczyć o tę dziejową sprawiedliwość za tak wielu bohaterów, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu II Wojny Światowej w obronie ojczyzny przed niemieckim najeźcą.

W ostatnim czasie w zachodnich mediach narasta też używanie fałszywego sformułowania "polskie obozy zagłady" to także podkreśla ta akcja nie było "polskich obozów zagłady" były niemieckie obozy zagłady w okupowanej przez Niemców Polsce!

#GermanDeathCamps #ReparationsForPoland

See More
I just supported Reparation For Poland on @ThunderclapIt // @tslowinski
thunderclap.it

28 sierpnia 1946 roku komuniści po fasadowym procesie wykonali wyrok śmierci, a raczej zamardowali w obliczu prawa Danutę Siedzikównę ps. Inka i Feliksa Selmanowicza ps. Zagończyk. Oboje przed śmiercią odmówili zawiązania opaski na oczach chcąc prawdopodobnie patrzeć prosto w oczy swoim oprawcą. W ostatnich słowach jakie zdążyli wykrzyczeć przed śmiercią były: Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko”! Krótko przed śmiercią, „Inka” w wiadomości do sióstr Mikołajewskich napisała: Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba. Władze PRL skazały ich nie tylko na śmierć, ale także na zapomnienie co jednak im się nie udało.
#historia #Inka #Zagonczyk

Image may contain: 2 people, closeup

17 sierpnia 1944 r. - 16 letni Zbigniew Banaś pierwszy harcerz roznoszący listy Poczty Polowej w Powstaniu Warszawskim. Wieczna Chwała Bohaterom!
#histora #PW1944 #PW44 #PowstanieWarszawskie

Image may contain: 12 people, people standing and outdoor

388 lat temu - 17 sierpnia 1629 - urodził się Jan III Sobieski - król Polski od 1674, dowódca w Bitwie pod Wiedniem 1683
#hiatoria #polska

Image may contain: 1 person, cloud, sky and outdoor