Posts

🌷🦋🐞🏵️PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SPGS🌼🌺🌸🌷

Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY samorząd uczniowski postanowił urozmaicić jutrzejszy dzień w naszej szkole.
OTO ATRAKCJE:🤔
1. DZIEŃ BEZ MUNDURKÓW...
2. KONKURS - QUIZ O TEMATYCE WIOSENNEJ 🎁
Quiz zostanie przeprowadzony na 3 lekcji. Zwycięzca quizu w każdej klasie otrzyma nagrodę niespodziankę ufundowaną przez samorząd szkolny /podobno słodką/.🤣😁🤣
3. KONKURS - REBUS ZWIĄZANY Z NADCHODZĄCĄ WIOSNĄ🎁
Rebusy przygotowują wszystkie klasy na trzeciej lekcji. O godz. 10.35 plakaty z rebusami zostaną wywieszone na holu II piętra. Uczeń, który bezbłędnie i najszybciej rozwiąże rebusy wszystkich klas, otrzyma nagrodę – słuchawki nauszne w wiosennym kolorze. Nagrodę ufundowała Pani dyrektor.⬆️⬆️⬆️
Podpisane karty z rozwiązaniami wszystkich rebusów należy składać w sekretariacie do godz. 13.30. Pamiętajcie, że ważny jest również czas oddania rozwiązania.
Wszystkim życzymy udanej zabawy, a samorządowi gratulujemy pomysłu!🤗🤗🤗

See More

👩‍🏫👨‍🍳👨‍✈️👨‍🚒 Dnia 9 marca br. trzecioklasiści uczestniczyli w targach edukacyjnych "Zaproście nas do siebie", które organizujemy corocznie.
Po raz piętnasty gościliśmy przedstawicieli dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z Sieradza i regionu. Przygotowali oni nie tylko ciekawe prezentacje ofert, ale również wokalne i taneczne niespodzianki, które łączyły praktyczne wykonywanie zawodu z przyjemnością. Nie zabrakło również przekąsek i słodkości.🙂🙃🙂Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie znaleźli wśród propozycji coś dla siebie i uczynili pierwszy krok - w tak ważnym dla przyszłości - wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
Dziękujemy naszym Gościom za miłe i owocne spotkanie.🤗

Image may contain: 4 people
Image may contain: 10 people, people sitting, crowd and outdoor
Image may contain: 12 people, crowd
Photos
Videos
RHCP - Californication (cover PGGS BAND)
113
20
Noc Bibliotek 2017
22
Reviews
4.7
34 Reviews
Tell people what you think
Posts

⬆️⬆️⬆️Dziękujemy Państwu za obecność na Dniu Otwartym. Było nam bardzo miło gościć Państwa w SPGS. ⬆️⬆️⬆️
Przypominamy, że do 23.03.br. prowadzimy nabór do klas: pierwszej, czwartej, siódmej oraz klasy siódmej dwujęzycznej. 🇬🇧🇵🇱 ️W klasie dwujęzycznej oferujemy naukę matematyki i informatyki w językach: polskim i angielskim oraz 5 godzin języka angielskiego w tygodniu. Zapraszamy! 🔔

Image may contain: grass, stadium and outdoor

⬆️⬆️⬆️Szanowni Państwo!⬆️⬆️⬆️
Informujemy, że od dnia 1.03.2018r. rozpoczęliśmy rekrutację do SPGS.🙂🙃🙂
Prowadzimy nabór do klas: pierwszej, czwartej, siódmej oraz klasy siódmej dwujęzycznej. 🇬🇧🇵🇱 ️W klasie dwujęzycznej oferujemy naukę matematyki i informatyki w językach: polskim i angielskim oraz 5 godzin języka angielskiego w tygodniu.
Serdecznie zapraszamy Państwa na Dzień Otwarty - 14 marca 2018r. o godz. 17.00.🕔
Odbędzie się wtedy spotkanie informacyjne z Dyrekcją szkoły. Będziecie mieli Państwo możliwość zwiedzenia szkoły oraz konsultacji z nauczycielami i uczniami. Zapraszamy!🔔

🔝Minął miesiąc od balu gimnazjalnego uczniów klas trzecich. 🔝Wróćmy wspomnieniami do tego niezwykle miłego wieczoru i przypomnijmy sobie jak podziwialiśmy urodę, elegancję i wdzięk głównych bohaterów, a Rodzice patrzyli na swoje dzieci z dumą i wzruszeniem, choć może nieco inaczej niż na co dzień...

⬆️⬆️⬆️"Warta rzeka życia" to temat nietypowej lekcji, w której wzięli udział uczniowie klasy 4b. Zajęcia odbyły się 23 lutego br. w pracowni multimedialnej w Szkole Podstawowej nr 1 w Sieradzu. Uczniowie wysłuchali niezwykłej opowieści o rzece Warcie i jej walorach przyrodniczych. Poznali florę i faunę nadrzecznych łęgów. Obserwowali pod mikroskopem ciekawe okazy i wykonywali interaktywne ćwiczenia edukacyjne. Pani Mirosławie Gadaj, która opiekuje się pracownią, serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia.🤗 Gratulujemy również inicjatywy Pani Monice Piaskowskiej - wychowawczyni klasy. Czwartoklasiści miło spędzili czas łącząc naukę z zabawą.🎯

Po raz ósmy sieradzkie Liceum Ogólnokształcące STO zorganizowało konkurs recytatorski „Od zniewolenia do wolności”. Impreza odbyła się w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIIB Szymon Kałuziak. Jego interpretacja wiersza Władysława Broniewskiego „Mannlicher” przyniosła mu I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Poza tym Szymon otrzymał Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Sieradza. Serdecznie gratulujemy!
Szczegółowa relacja z konkursu - http://www.nasze.fm/news,27872
fot.nasze.fm

Image may contain: 7 people, people standing

😉 Przeszliśmy do legendy😉
Od początku tego roku szkolnego grupa uczniów SPGS niestrudzenie pracowała nad niezwykłym projektem - baśniami i legendami o naszym mieście i okolicach, do którego zaprosiła nas Księgarnia „Róża” w Sieradzu. Pomysłowość młodych autorów- uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. Ze wszystkich prac z powiatu sieradzkiego wybrano 33 najlepsze, które zostały opublikowane w przepięknie wydanej i zilustrowanej przez sieradzkich artystów książce „Baśnio...wy Sieradz”. Warto dodać, że w tej wyjątkowej i nietuzinkowej publikacji aż 7 historii zostało stworzonych przez uczniów naszej szkoły. 28.01.2018r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej na uroczystej ceremonii przy udziale sieradzkich mediów Prezydent Miasta Sieradza - Paweł Osiewała wręczył finalistom nagrody oraz specjalnie wydane na tę okoliczność książki. Po rozdaniu i gratulacjach autorzy dokonali pamiątkowych wpisów w kilku już teraz zabytkowych egzemplarzach. Warto wspomnieć, że tego dnia młodzi twórcy zobaczyli się już po raz drugi. Pierwsze spotkanie, podsumowujące konkurs i projekt, miało miejsce w przepięknym i malowniczym pałacyku w Małkowie pod koniec grudnia 2017r. Podczas tej uroczystości jeden z uczniów naszej szkoły - Jakub Proszewski odczytał zebranym swoją „Baśń o Sieradzu”.
W książce pt. „Baśniowy Sieradz” możemy znaleźć prace:
⬆️Bartłomieja Smusa IIIE; „Legenda o Sieradzu” ,
⬆️ Jakuba Proszewskiego IIIE; „O wzgórzu zamkowym”,
⬆️Zuzanny Rybak IIIB; „Cyprian Bazylik”,
⬆️ Alicji Cybertowicz IIIE; „Warta” ,
⬆️Klaudii Szatkowskiej IIIE; „Ratunek przed wodą”,
⬆️Dawida Olczyka IIIE; „Baśń o Sieradzu”,
⬆️Piotra Twardowskiego IIIE; „Legenda o Sieradzu”.

Wszystkim młodym autorom serdecznie gratulujemy udanej publikacji i życzymy nieprzemijającego natchnienia oraz dalszych sukcesów literackich. 🙂🙃🙂

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Perkowskiej, koordynatorki tego przedsięwzięcia w naszej szkole, która potrafi zarażać pasją i rozwijać uczniowskie talenty. Gratulujemy!🎯

See More

🇵🇱🌍 ️Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego🇵🇱🌍
To coroczne święto obchodzone 21 lutego, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, aby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata oraz zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych wyginięciem. Organizując Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole chcieliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na piękno języka polskiego i jego wyjątkowość. W związku z tym przygotowaliśmy dla wszystkich uczniów naszej szkoły licz...ne konkursy i atrakcje.
Klasy I zmierzyły się z łamańcami językowymi. Mimo nagromadzenia olbrzymiej ilości słów wypełnionych po brzegi najtrudniejszymi głoskami, nasi najmłodsi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale, zdobywając tytuł Mistrza Łamańców Językowych.
Klasy IV i VII miały okazję wykazać się sprytem i błyskotliwością. Z prędkością światła rozwiązywali zagadki literackie zaszyfrowane magicznym kodem i zdobyli tytuł Mistrza Zakodowanych Tajemnic.
Klasy II i III gimnazjum zapoznały się z ciekawostkami dotyczącymi języka polskiego. Wraz z klasami VII wzięły udział w eliminacjach do konkursu „Potyczki z językiem polskim”.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie kaligraficznym oraz wykonali pamiątkowe plakaty, które zachęcają do polubienia naszego języka ojczystego oraz do poprawnego posługiwania się nim.
Niezwykłą pamiątką tego wyjątkowego dnia w SPGS jest album „Nasze Piórka” opracowany przez Klub Miłośników Książki - Zaczytani w SPGS, w którym zostały opublikowane najpiękniejsze prace konkursowe. Album będzie można obejrzeć w bibliotece naszej szkoły.
Inicjatorce obchodów Międzynarodowego Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole, Pani Małgorzacie Perkowskiej, gratulujemy pomysłu i dziękujemy, że była dobrym duchem tego przedsięwzięcia.

See More

🏆🏆🏆Medalowe miejsca w „Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 2017” 🏆🏆🏆
22 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Sieradzu odbyło się spotkanie podsumowujące roczną rywalizację między zespołami sportowymi szkół Miasta Sieradza oraz Gminy Sieradz i Gminy Wróblew.
W ogólnym współzawodnictwie szkół gimnazjalnych zajęliśmy medalowe II miejsce🥈. Do sukcesu przyczynili się wszyscy nasi sportowcy - dziewczęta, które w swojej kategorii zajęły I miejsce🥇 oraz chłopcy, zajmując miejsce II 🥈.
Dziękujemy naszym wszystkim sportowcom i nauczycielom wychowania fizycznego za rok 2017 i życzymy sukcesów w roku bieżącym.

No automatic alt text available.

„Odkrywam - Doświadczam - Tworzę”

„Odkrywam - Doświadczam - Tworzę” to innowacja pedagogiczna poświęcona eksperymentowaniu z elementami pedagogiki Montessori. Uczestniczą w niej wszyscy pierwszoklasiści. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Głównym celem zajęć jest rozwijanie pasji badawczej uczniów, rozwijanie kreatywnego myślenia oraz wychowanie młodego człowieka otwartego na świat, niebojącego się eksperymentowania czy doświadczania. Zadaniem nauczyciela jest in...icjowanie różnych sytuacji dydaktycznych i udzielenie pomocy dzieciom tak, aby mogły być „budowniczymi samych siebie”. Proponowana różnorodność ćwiczeń oraz ciekawa tematyka spotkań dostarcza uczniom wiele radości i ciekawych przeżyć.
W pierwszym semestrze dzieci pracowały nad rozpoznawaniem i nazywaniem emocji, prowadziły pomiary, ważyły różne artykuły, przeprowadzały proste doświadczenia i eksperymenty. Uczyły się również jak zaplanować swój budżet i odkryły, że wcale nie jest to łatwe zadanie. Bardzo ciekawym zagadnieniem, wzbudzającym wiele emocji, był temat "Jak widzą zwierzęta?".
Innowacja umożliwia uczniom wszechstronny rozwój, poznawanie świata poprzez doświadczanie. Wszyscy pierwszoklasiści chętnie uczestniczą w zajęciach. I dobrze się przy tym bawią …

See More

Miło nam poinformować, że klasa 3G wygrała konkurs walentynkowy i zdobyła nagrodę - jeden dzień bez pytania dla całej klasy.💕 Oto wierszyk ułożony przez zwycięzców:
Mam wierszyk dla pani Dorotki kochanej, codziennie jakże zapracowanej. W szkole zawsze jest pomocna, przez to nasza nauka jest owocna. Pomaga nam zawsze nie ma dnia żeby jej nie było, lekcje z nią zawsze spędzone są miło. Zawsze nas o wszystkich poinformuje, a naszymi problemami się przejmuje. Jest dla nas ważna, a nawet najważniejsza, to nasza wychowawczyni ona jest najlepsza.
Gratulujemy! 💙💚💛🧡

No automatic alt text available.

OGŁASZAMY KONKURS WALENTYNKOWY
Do wygrania jest dzień bez pytania dla całej klasy.💥
Co trzeba zrobić?🤔
Jedna osoba w imieniu klasy dodaje w komentarzu krótki wierszyk walentynkowy zaadresowany do Wychowawcy (ważne, by podpisać od jakiej klasy jest to wiersz).
Wygrywa wiersz, który do 14 lutego do godziny 23:59 będzie miał najwięcej likeów. ...
POWODZENIA!

See More
No automatic alt text available.

Halo! Czy są tu jacyś miłośnicy łyżew?
Tradycyjne już w okresie ferii zimowych, w dniach 26.01.2018r. - 11.02.2018r, uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnego korzystać z lodowiska "SIRKA" w Sieradzu przy ul. Mickiewicza 6. Wejście za okazaniem legitymacji szkolnej.

Image may contain: 2 people, people smiling, text

Zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkania z wychowawcami, które odbędą się 26 stycznia 2018 r. o godzinie 17.00.🙂
W programie m. in.:
🎓spotkanie z doradcami zawodowymi z Młodzieżowego Biura Pracy OHP w Sieradzu,
🎓 omówienie osiągnięć wychowawczych i dydaktycznych klas za
I półrocze,...
🎓 omówienie wyników egzaminu próbnego w klasach III,
🎓 przekazanie informacji na temat funkcjonowania szkoły.
Obecność Państwa jest dla mnie bardzo ważna. Przewidywany czas zebrania ok. 1 godziny.
Dyrektor Szkoły Renata Daniszewska

See More
No automatic alt text available.