Posts
Şüayipsiklopedi updated their profile picture.
8 hrs

Türkiye'nin saygın editörlerinden Tansel Mumcu ile... " Bir Köpeğin Günlüğü" adlı kitap dosyası artık kadim dostumda...

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting, beard and indoor

" Aldanma çocuksu mahsun yüzüne, mutlaka terk edip gidecek bir gün" şarkılarıyla büyüdüğümüz için ergenlikte yavukluya şüpheli bakardık. Kız sorardı " neyin var?" Gelen cevap: "yok birşeyim." Nasıl olsa gidecek ya! Hıyarlık işte! Demem o ki bir kişi çok aldanıyorsa bu şarkıyı dinlesin. En azından temkini elden bırakmaz. Gerçi kız en sonunda " aaa manyak bu be!" deyip, çekip gider. Eh, mukadderat!

Dayı

Photos
Posts

Bu arada Merkel ile aramız iyidir. Kütüğe baktım yazıyor. Benim dedemin dedesinin dedesi ile onun anneannesinin annesi aynı köyde aynı höllük'e sıçmış insanlar. Eee iyi ki ee-devlet var, eee hukuk var!"

Dayı

Tecavüzcüleri yaşatma, koruma ve kollama derneği başkanı olacak adamlara memleketi bırakırsanız "küçüğün rızası" sohbetleriyle güne başlarsınız.

Dostoyevski ve Turganyev birbirini hiç sevmez. Dostoyevski bir gün Turganyev'in kapısını çalar. Turganyev'in uşakları kapıyı açar, Dostoyevski'yi geniş bir salona alırlar. Dostoyevski salonda bekler. Derken Turganyev gelir, " Ne oldu? Ne istiyorsun?" diye sorar. Dosteyevski: "Dün akşam küçük bir kızla yattım" diye cevaplar. Sonra da... Turganyev'in evinden ayrılır.

İşin aslı Dostoyevski "sen bu sohbetlere layıksın" mesajını verip gitmiştir. Bir aydının öfkesi yahut intikamı sokaktan farklı olur...

Gelgelelim yüz yıl önce Cumhuriyet Devrimini başarmış bir halkla "küçüğün rızası" varsa sohbetlerini yapmak, mide bulandıran bir yaklaşımdır.

Bırakın yasaları, sırf bu konuları açtılar diye dünden beri bokunu yiyen deliler gibi sağa sola savrulup duruyoruz.

Onlar bir yandan tecavüzcüleri aklarken, diğer yandan Ortaçağ artığı gerici sapık ideolojilerini topluma dayatıyorlar.

Doğaya, çevreye, ekonomiye, alınterine, düşünceye, sanata o kadar çok tecavüz ettiler ki, geriye bir tek orjinal sapıklar kaldı. Eh, onları da kurtardılar mı onlar sağ biz selamet.

İnsanlık tarihinden zerre nasibini almamış, Hitit yasaları ve anlayışından bile geri bu adamların suyuna bırakın hap atmayı, Gazozcu Nuri'nin kendisini koysan "yarabbi şükür" der içerler.

Ne başları döner ne de bayılırlar.

Şuur yok! Bilinç yok!

Gazozcu Nuri ne yapsın?

Dayı

See More

Fetvacı Nurettin Yıldız: " Asansörde halvet olur." Peki, halvetten sonra gusul abdesti almak lazım. Acep tavandan gelen yangın söndürücü sularla yıkanmak caiz midir? Gerçi o sular ortak kullanıma girer, e asansörde öyle. O zaman kul hakkı filan kime girer abi...

Kafamda deli sorular..

Sıçtınızsıvayalımdedik Yayınevi

...

Dayı

See More

Almanya başbakanı Merkel ile aramız iyidir. O bana " dayı" der, ben ona " yeğenim" Ankara'da dayı, Almanya'da Merkel. Her eve lazım.

Dayı

Geleneksek kutlama şenliğimizi unutmadık, unutmayacağız!

No automatic alt text available.
Şüayipsiklopedi

Şimdiden kutlayalım, unutanlara hatırlatalım aman kelepire gelmesin!

Dayı

İyi ki ruh sağlığımı yıllar önce yitirmişim. Yoksa bugünlerde çok zorlanırdım...

Dayı

İbrahim Kalın, McMaster ile görüştü. Görüşmede, Türkiye ve ABD'nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edildi. Ardından iki gün geçmedi, Amerikan bütçesinden Amerikan lejyonerlerine 550 milyon dolar yardım kararı çıktı.

Şimdi sormak lazım: Chp bu kafayla ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Keçi otlağında oynayan buzağı filin yavrusuysa, o fili oraya kimler neden ve niçin ve ne maksatla bırakmıştır?

Kafamda deli sorular!

...

Dayı

See More

Orhan Amerika'ya gitti, Elif İngiltere'de, şimdi Murat Belge'de İngiltere'ye gidiyormuş! Yıllarca Merzifon eşeği gibi " yetmez ama evet" diye gece gündüz anırıp, sonra da tazı gibi kaçmak niye? Neyse ki işçi sınıfı burada. Onların özbeöz vatanlarından başka gidecekleri yeri yurdu yoktur.

Hep öyle olur ve hep öyle olmuştur der, tarih. Liberalliğin ruhu bu! Sonu ya Amerikan yahut İngiltere İngilizcesi ile biter.

Dayı

Sosyal medyayı kullanmak yetenek ister.Bu alana girmek için kesin bir Mülakaat şart.Adamın tipi müsait mi;psikolojisi yerinde mi;espri yeteneyi var mı;algılama sorunu yaşıyor mu;düz mantık sahibi mi ?Bu ve bunları ölçecek bir jüri sınav yapmalı.Bu bir öneri.Buyurun...

Anayasa Profesörü Burhan Kuzu.

Not: İmla hataları aslından kaynaklıdır.

...

Alın size şirin mi şirin bir pazar yazısı.

Dayı

See More

Vatan evlatları Amerikan lejyonerleri ile çarpışıyor, can veriyor; Binali ahalisine dönüp, "çıkışta bekleyin sizi Afrin'e götüreceğim." diyor. Ardından gülüşmeler, kahkahalar! Biz nasıl bir cehenneme düştük! Ve nasıl bir cehennem ki bu utanç bile elleriyle yüzünü kapar!

Hülya Koçyiğit: " Ülkede baskı yok, aksine herkes fazla özgür." Öyle zaten! Gotumuzde don varsa mendil açıp, hemen halaya duruyoruz. Karışan yok, görüşen yok!

Dayı

" Şakalara gülen, hatta bulaşık yıkayabilen cinsel ilişki robotu geliştirdiler." Bu robot tutar. Özellikle kadına yönelik şiddet yahut canına kast eden davarlar için umut olacak bir gelişme. Gülme fonksiyonu pek çalışmaz ama, olsun! Kedi, köpek, damacana sefilliğinden mekanik dünyaya sıçrayış.

Dayı

Balçiçek yüzünü yaptırmış iyi olmuş. Serap zaten güzel kadın. Memleketin ne kadar mevzusu varsa programda. Kim kimi dürtmüş, kim kime takmış, kim kime vurmuş canlı yayın. İyisi hava güneşli dışarı çıkmalı. Kim ne yaparsa yapsın kim ne bok yerse yesin. Yepyeni tımarhaneler bulmalı insan ve ille de eski deliler...

Mahallenin iki delisi var. Biri Bob Marley! Uzun örgülü saçlarıyla iki caddenin karşısında durur hiçbir yere gitmez. Diğeri naylon poşeti geçirip kafaya, sürekli tele...fonda konuşur, dükkanlara girer çıkar, iddaa'da maç önerir. Telefon dediğimiz de eli.

Akıllı taklidi yapmadan dürüstçe yaşamanın yoludur bu. Ve her delinin kendisine özgü kimliği olmasıyla öylesine bağımsız bir ruh. Deliler asla birbirine benzemez. Onları ulaşılamaz kılan da bu..

Dayı

See More

Öfkeli insanları seviyorum. Çünkü hayata sıcak su bulmuş kurbağa gotuyle bakmıyorlar...

Dayı

İstedikleri değil gotunden, osuruğundan korkan kitle yaratmak! Kimse kusura bakmasın! Her şart ve her koşulda sıçtık sıvadık! Yine sıçar ve yine sıvarız! Dayı var, gam yok!

Dayı