Photos
Posts

Udało się!!! Po trzech latach starań mamy źródło wody pitnej w szkole. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy finansowo wsparli tę inicjatywę. Już nie będziemy spożywać słodkich napojów w szkole, nie będziemy dodatkowo obciążać naszych szkolnych plecaków. Uroczyste otwarcie "ŹRÓDEŁKA" już 4 września 2017 roku!!! Takim akcentem kończymy starania o certyfikat "SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE" - Jeszcze tylko sprawozdanie z działań podjętych w ostatnich 3 - latach i trzymajcie kciuki! Dziękuję wszystkim którzy wspierali nasz projekt - szkolny koordynator Renata Sieczka.

Woda w naturze to wspaniałe środowisko do prowadzenia obserwacji przyrodniczych na lekcjach o środowisku społeczno-przyrodniczym. Nad Potokiem Poroniec klasa 2 a sprawdza czystość wody i zwierzęta żyjące w środowisku wodnym.

Posts

W dniu 1 czerwca wszyscy uczniowie naszego Zespołu Szkół oddawali głosy na prace plastyczne wykonane z butelek PET przez naszych uczniów. Ponieważ wkrótce w szkole pojawi się źródełko wody pitnej , żegnamy się z butelkami PET pełnymi słodzonych napojów. Plecaki szkolne będą lżejsze, a przybory szkolne bezpieczne od "słodkiej" powodzi. Zwycięskie prace nagrodzone zostały na II Szkolniku na Grapie - czyli festynie szkolnym. 1 miejsce "Minionek", 2 miejsce "Giewont", a 3 miejsce "Zebra", wyróżnienie "Świnka disco".

W Dzień Dziecka w naszej szkole odbywał się Festiwal Projektów. Klasa 2 a z wychowawcą panią Renatą Sieczką przygotowała pokaz pod nazwą "Eksperymenty z wodą". W trzecim roku naszego projektu Szkoła Promująca Zdrowie tematem przewodnim jest WODA! Promujemy picie wody, jej oszczędzanie i zastosowanie w życiu codziennym. O tym, że woda to wspaniały materiał do eksperymentów przekonali się wszyscy uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście. Zobaczcie sami!

W mijającym tygodniu klasy Va i Vb przygotowały gazetkę propagującą zdrowy styl życia. Nasze hasło brzmiało następująco: "Żyj zdrowo, jedz kolorowo". Na podsumowanie akcji uczniowie klas piątych zaproponowali wszystkim zdrowy poczęstunek. Na stole pojawiły się koreczki owocowe i warzywne oraz koktajle owocowe. Zdrowe przekąski cieszyły się dużym zainteresowaniem, a jednocześnie były pożywną alternatywą dla słodyczy rozdawanych z okazji Dnia Dziecka. Nad całością czuwali wychowawcy: mgr Magdalena Kuchta i mgr Paweł Serwatowicz.

Image may contain: 3 people, people eating, people sitting, food and indoor
Image may contain: 3 people, child and indoor

Jak oczyścić wodę , żeby można ją pić na zdrowie? Co "zjada" zanieczyszczenia z wody? Kiedy z rynny się dymi? Jak sprawdzić co zatkało rurę kanalizacyjną? Na te i inne pytania uczniowie klasy 2 a i 2 b uzyskały odpowiedź w czasie wizyty w zakopiańskiej oczyszczalni ścieków na Spyrkówce. Okazją były Dni Otwarte Funduszy Unijnych. Dziękujemy firmie SEWIK za ciekawe zajęcia edukacyjne!

Woda służy nie tylko do picia. Przekonała się o tym klasa 2 a w czasie lekcji pod nazwą Eksperymenty z wodą. Co z tego wynikło możecie się przekonać w czasie Festiwalu Projektów w dniu 1 czerwca w auli naszej szkoły. Zapraszamy!!!

Zapraszam do udziału w konkursie "Drugie życie butelki PET" wszystkich uczniów Zespołu Szkół wraz z rodzicami oraz sympatyków programu Szkoła Promująca Zdrowie. Prace przynosimy do 29 maja do pani Renaty Sieczki. Najciekawsze prace zaprezentujemy na Festiwalu Projektów dnia 1 czerwca, oraz na festynie rodzinnym "II Szkolnik na Grapie" w dniu 4 czerwca. Wystawa ma na celu ukazanie kreatywności i fantazji uczestników. Będzie to nasze pożegnanie ze słodkimi napojami w plecakach szkolnych bo finalizujemy akcję Źródło wody pitnej w szkole, a plastikowe butelki będą nam służyć jako materiał plastyczny. Przewidziano nagrody niespodzianki- Zapraszam do zabawy- koordynator projektu Renata Sieczka.
PS. Uczniowie klasy 2a mają dla was parę podpowiedzi co można zrobić z plastikowej butelki!

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III to Festiwal Piosenki pt. "Wiosna- na zdrowie", dzień otwarty dla zerówkowiczów, którzy od września będą uczęszczać do naszej szkoły oraz wspólne Topienie Marzanny w potoku Poroniec.

Uwaga!! wyniki Szkolnego Dnia Sportu 2017.
Z podziałem na grupy i ogólne.

Szkolny Dzień Sportu 2017. Było super, dużo uczestników i walka na slalomie gigancie o setne sekundy. Potem słodki poczęstunek i herbatka, a na koniec dla każdego dyplom i medale dla najlepszych.

Gmina Poronin added 99 new photos from March 2017 to the album: Szkolny Dzień Sportu — with Dominik Mika at Stacja Narciarska Suche.
March 2017

Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie

Gminny Turniej Sportowy klas I-III SP. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!

Image may contain: 15 people, basketball court
Image may contain: 8 people, people standing, basketball court and shoes
Image may contain: 8 people, people smiling, basketball court
Image may contain: one or more people, people playing sports and basketball court

Oto pacjenci wyleczeni przez uczniów klasy 2b. Fot. Anna Mika

No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

W gabinecie pana Andrzeja uczyliśmy się jak dbać o piękny uśmiech. Niektórzy planują pracować jako stomatolog. Jazda na fotelu dentystycznym- fantastyczna! Dziękujemy - klasa 2 a.

Klasa 2 a była na zajęciach w TPN. Tematem były tropy i ślady tatrzańskich zwierząt. Był też czas na interaktywną "Salę zabaw i odkryć" - koniecznie trzeba tam iść jeszcze raz z rodzicami zwłaszcza, że jest czynna 7 dni w tygodniu. Super nauka przez zabawę.

Zamiast pączka lub drożdżówki na drugie śniadanie jemy pyszne kanapki samodzielnie wykonane. Mniam!!! Pycha!