Posts

Naszym zdaniem dobrze wykorzystane $

Image may contain: 3 people, text
Stowarzyszenie Dla Dobra Dziecka
Community Organization
Stowarzyszenie Dla Dobra Dziecka

Dzięki Wam w zeszłym roku zebraliśmy ponad 3600 zł - dziękujemy ! Środki te przeznaczymy na videoklip promujący opiekę naprzemienną i będziemy dążyć do emisji w... TV jako OPP. Zgromadzone środki nie wystarczą na pokrycie kosztów profesjonalnej produkcji, dlatego zachęcamy do przekazywania 1% w tym roku przez Was, i Wasze rodziny. Zapraszamy do skorzystania z programu lub formularza online by sporządzić rozliczenie PIT. https://www.pitax.pl/krs/0000519357/

See More

Dajemy pod rozwagę wszystkich rodziców, którzy zdecydowali się na rozstanie.

MAR24
Photos
Reviews
Stowarzyszenie "Tata jest OK" has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts
No automatic alt text available.
OdNova

#ByćLepszymRodzicem #Rodzicielstwo #wskazówki #BycieRazem #więź #relacja #dziecko

👩‍👧‍👦Budowanie relacji, to codzienna pielęgnacja tego, co nas łączy, bądź twor...zenie nowych, wartościowych więzi.
Na co zwrócić uwagę?
⤵️Podsyłam krótką podpowiedź, która stanowi zaledwie wierzchołek góry, ale od czegoś trzeba zacząć... prawda? 😉
➡️Swoją drogą, jak to jest, że z jednej strony, to takie proste, a z drugiej tak często o tym zapominamy i zaniedbujemy te obszary...
Trzymam kciuki 👍🤞💪

See More

Rewelacja !!!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
3,554 Views
Ojcowska Strona Mocy

Tegoroczna zima nas nie rozpieszczała: śniegu więcej nie było niż był.
Razem z dziewczynami poradziliśmy sobie z tym problemem wspólnie montując sankorolki!
Zob...acz jak sprawić dzieciom i sobie mnóstwo frajdy budując domowe sanki na kółkach
Więcej na: http://www.ojcowskastronamocy.pl/sankorolki
I brak zimy już CIę więcej nie zaskoczy
Udostępnij ten film, by w najbliższą zimę więcej dzieci mogło sunąć na sankach grając na nosie niezimowej pogodzie i dołącz do Ojcowska Strona Mocy po więcej.

See More

Potrzebny głos rodziców! Otwarty List za koniecznymi zmianami w prawie rodzinnym, w chwili w której rozstrzyga się ono w MS! Naszym zdaniem to ważny głos w toczącej się debacie, eksponujący właściwy kierunek ww. zmian w których podmiotem zawsze powinno być dziecko i jego prawa, w pierwszej kolejności do utrzymania więzi z obojgiem rodziców, czego niestety nie zabezpiecza w stopniu dostatecznym polskie prawodawstwo i praktyka sądów rodzinnych, oparte na kodeksie i procedurach nie przystających do współczesnych, sprawdzonych europejskich standardów.

Wyrażamy przekonanie, że planowana reforma jest niewystarczająca, nie uchroni dzieci przed krzywdą przemocy alienacji rodzicielskiej i nie rozwiąże wielu problemów z jakimi borykają się rodziny. Postulujemy wprowadzenie zasadniczych zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym poprzez realne dom...
petycja.eu

"Dobry ojciec – kto to taki? To po prostu dobry rodzic. Ktoś, kto robi to samo co mama? Raczej ktoś, kto robi to samo, co każdy dobry rodzic bez względu na płeć. Charakteryzując go krótko – dobry ojciec jest zaangażowany, odpowiedzialny, dostępny, chroniący."

Evolutio Psychoterapia Ciałem added 7 new photos.

Jak być fajnym ojcem?

Każdy mężczyzna może stać się dobrym tatą, ale najpierw musi tego chcieć – mówi dr Tomasz Srebnicki, psycholog i psychoterapeuta, i wyjaśn...ia, kogo warto naśladować, skąd wiadomo, że jest się dla dziecka fajnym rodzicem i jakie znaczenie ma stan uczuć w związku.

Dr n. med. Tomasz Srebnicki, psycholog, psychoterapeuta z Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centrum CBT w Warszawie. Zajmuje się terapią dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dobry ojciec – kto to taki?– To po prostu dobry rodzic.Ktoś, kto robi to samo co mama?– Raczej ktoś, kto robi to samo, co każdy dobry rodzic bez względu na płeć. Charakteryzując go krótko – dobry ojciec jest zaangażowany, odpowiedzialny, dostępny, chroniący.Czy każdy mężczyzna, który ma dzieci, może taki być?– Jeśli spytalibyśmy wszystkich tatusiów, czy chcieliby być dobrymi ojcami, zdecydowana większość odpowie bez wahania, że tak. Niestety niewielu z nich chce dowiadywać się, w jaki sposób bawić się z dzieckiem, jak radzić sobie z jego problemami i emocjami – mężczyźni nie byli tego uczeni przez wieki. Ojciec dzisiejszego młodego taty trzydzieści lat temu też najczęściej tylko pracował, był bytem zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo całej rodzinie, ale niezbyt dostępnym dla dziecka.

Ale dziś panowie blogują o ojcostwie, bez poczucia wstydu wożą niemowlaki w wózku, przewijają je, kąpią, usypiają. Chyba dojrzeli do roli ojca...– Powiedziałbym raczej, że rola taty bardzo się zmieniła. Na początku ojciec miał tylko przekazywać wartości, np. to co było napisane w Biblii, jak Mojżesz. Potem mieliśmy ojców, którzy mieli za zadanie tylko i wyłącznie uczyć dzieci, szczególnie synów, zdobywania dóbr. A dojrzewanie, o którym pani mówi, jest wynikiem zmian, które nastąpiły dopiero w drugiej połowie XX w. Wtedy zaczęto postrzegać ojca jako przekaziciela roli związanej z płcią. Mężczyźni walczyli w tym czasie, aby postrzegano ich jako bardzo męskich. A im bardziej byli męscy, tym mniej męscy stawali się ich synowie. Dopiero około 30–40 lat temu pojawił się nurt ojców dbających, czyli takich, którzy prawie nie różnią się od matek w takich dziedzinach jak towarzyszenie dziecku, chronienie go, bycie jego nauczycielem. Sporo się zmieniło, ale warto pamiętać, że kobiety też niechętnie ustępowały pola mężczyznom w zmienianiu pieluch i w opiece nad dzieckiem, dlatego te zmiany zachodziły dramatycznie wolno. Powinniśmy raczej mówić o dojrzewaniu wszystkich do nowej roli ojca, a nie tylko samych mężczyzn.

Czy własny ojciec nadal bywa autorytetem dla młodego taty?– Gdy mężczyźni stają się ojcami, z reguły robią dwie rzeczy. Albo dokładnie kopiują to, co robił ich tata, albo postępują odwrotnie. Jeśli doświadczali ze strony swojego ojca zaniedbań, będą zachowywać się inaczej.Skąd zatem powinni brać przykład, żeby iść z duchem czasów?– Ojcostwo jest obszarem bardzo zaniedbanym edukacyjnie. W Stanach Zjednoczonych dopiero w ostatnich latach zaczęły powstawać programy, które uczą mężczyzn, jak być rodzicem. W Polsce mamy jeszcze na tym polu dużo do zrobienia. Co zatem pozostaje młodemu mężczyźnie? Może sięgać do poradników dla rodziców albo do poradników psychologicznych. Może też obserwować kolegów, którzy są dobrymi ojcami.

A skąd niedoświadczony tata ma wiedzieć, którzy są dobrzy? Ma pytać żonę/partnerkę?– Kobiety lepiej nie pytać, bo to bardzo toksyczne pytanie dla mężczyzny, szczególnie gdy padnie odpowiedź, z której wynika, że to nie on jest dobrym ojcem, tylko np. jego brat. Mężczyzna może wypracować własny model ojcostwa, uczestnicząc w imprezach lub wyjazdach, w których biorą udział inni ojcowie z dziećmi. Obserwując ich, nauczy się własnego sposobu komunikacji z dzieckiem.

W jaki sposób tata pozna, że dobrze zajmuje się dzieckiem?– Pokaże mu to dziecko, gdy będzie chciało z nim przebywać, będzie czuło się przy nim bezpiecznie, będzie chętne do poznawania otoczenia, bez problemu powie tacie, że jest smutne, że coś je cieszy. Będzie umiało poradzić sobie z odmową, jeśli akurat tata z jakichś przyczyn nie zechce mu kupić waty cukrowej. No i jest jeszcze dodatkowy sygnał – zachwyt w oczach obcych kobiet w sklepie, na placu zabaw, czy gdziekolwiek indziej, kiedy będą obserwowały, jak mężczyzna zajmuje się swoim dzieckiem.Kobiety często wyrzucają sobie, że nie są tak dobrymi matkami, jak chciałyby być. Wymyślono nawet termin „wystarczająco dobra matka”, aby uświadomić im, że poświęcanie się dla dziecka nie jest dobrą metodą wychowawczą. Czy ojcowie miewają podobne wyrzuty sumienia?– Bardzo często mają poczucie winy, czy też poczucie nieskuteczności w byciu ojcem, ale trochę gorzej niż kobiety sobie z tym radzą. Najczęściej wtedy abdykują z roli ojca – przestają być dla dziecka tatą, a wybierają postać kumpla, kompana, dobrego kolegi. Ewentualnie w ogóle przestają się angażować w wychowanie i utrzymują tylko pozorny kontakt.Określenie „ojciec kumpel” mogłoby się spodobać niejednemu dziecku, dlaczego to nie jest dobry pomysł na bycie ojcem?– Dlatego, że dziecko bardzo potrzebuje spójnego wizerunku rodzica, dzięki któremu będzie czuło się bezpiecznie. Jeżeli rodzic obraża się na dziecko albo przeklina razem z nim lub przy nim, opowiada o swoich problemach, zwraca się do niego „Stary, głupi jesteś”, tak jak się mówi do kolegi, albo od czasu do czasu upije się, bo np. w sobotę jest impreza, i potem zachowuje się inaczej niż zwykle, zaburza w ten sposób dziecięce poczucie bezpieczeństwa. Kolegów dziecko ma na podwórku, w przedszkolu i w szkole. W domu powinno mieć ojca, czyli bezpieczną bazę, osobę, do której zawsze można przyjść na kolegów nagadać. Nie można przecież „nagadać” do taty kumpla, bo od niego można usłyszeć: „Synu, głupotę zrobiłeś”, „Głowy mi nie zawracaj, bo jestem teraz zajęty” lub „Poradź sobie sam”. A nie takich słów dziecko przecież oczekuje.Czy wiek w ojcostwie ma znaczenie? Lepszym tatą jest starszy mężczyzna czy młodszy?– Młody ojciec to dobre plemniki, a jak dobre plemniki, to zdrowe biologicznie dziecko. Starszy ojciec to większe ryzyko różnych zaburzeń. Ale starsi mężczyźni są zwykle ojcami mniej kumplowskimi, bardziej zdystansowanymi do siebie, pogodzonymi ze sobą i światem. W związku z tym są lepszymi towarzyszami dla dziecka niż ojciec młodszy, który nie ma życiowego doświadczenia. Można sobie oczywiście wyobrazić ojca, który jest bardzo młody i jednocześnie odpowiedzialny oraz dobrze wywiązujący się z ojcowskiej roli. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Czy da się pogodzić bycie tatą z pracą na pełny etat i spędzaniem z dzieckiem jedynie wieczorów i weekendów?– Oczywiście. Na całym świecie to właśnie ojcowie spędzają mniej czasu z dziećmi. Poświęcają im zaledwie około 30 procent czasu, który zwykle przeznaczają dla swoich pociech matki.Tylko czy krócej w tym wypadku nie oznacza jednak gorzej dla dziecka?– Ojcowie stawiają dzieciom większe wymagania niż matki. Używają trudniejszych słów, komplikują różne rzeczy, zmuszają do myślenia. Dzieje się tak właśnie dlatego, że spędzają z nimi mniej czasu. Są mniej zorientowani niż matki w tym, co w tej chwili dziecko umie lub z czym sobie nie radzi, więc – chcąc, nie chcąc – stawiają je przed różnymi wyzwaniami. Przez to dzieci szybciej i chętniej się rozwijają, poprawiają się ich umiejętności językowe, zwiększa empatia oraz poczucie, że coś od nich zależy. Nie ilość czasu, jaki możemy poświęcić dziecku, czyni nas lepszym rodzicem, zdecydowanie liczy się jakość.

Współcześnie jednak bardzo dużo mówi się o tym, by ojcowie spędzali z dziećmi jak najwięcej czasu, zachęca się ich do dzielenia się urlopem macierzyńskim z mamą dziecka?– Pomysły na to, aby ojcowie dłużej zajmowali się dzieckiem, są oczywiście bardzo dobre, nie można temu zaprzeczyć. Natomiast jest jeszcze jedna ważna kwestia – mężczyzna nie powinien czuć się do tego zmuszany. To musi być wspólna decyzja obojga rodziców. Dobra sytuacja w związku jest podstawą tego, aby można było mówić o dobrym ojcostwie i dobrym macierzyństwie. Jeżeli chcesz być dobrym ojcem, pracuj nad sobą, ale przede wszystkim nad relacją z mamą dziecka.

Źródło: mamotoja.pl

See More

Czy obrany kierunek zmian ochroni prawa dziecka do obecności i więzi z obojgiem rodziców po rozpadzie rodziny? Rodzi się wiele wątpliwości, czy system rozbudowanych represji i możliwość mediacji to narzędzia wystarczające dla ogółu rodziców.

Konieczność obecności ojca i matki w opiece nad dzieckiem wydaje się być niedostatecznie zabezpieczona w proponowanych zmianach. Obligatoryjne zasądzanie opieki naprzemiennej wymaga wzorowego współdziałania rodziców i choć nie wszyscy z niej skorzystają z obiektywnych powodów to mogłoby to stanowić gwarancje, że na samym początku rozpadu żadne z rodziców nie będzie rozgrywać swojego interesu kosztem dziecka. Dlaczego ustawodawca nie chce korzystać ze sprawdzonych i uznanych w Europie Zachodniej modelów opieki?
Czy to wystarczy? Jakie jest wasze zdanie?

No automatic alt text available.
Stowarzyszenie Ochrony Praw Dziecka

PROJEKT MS nie rozwiąże problemu krzywdzenia Dzieci i ich systemowej Przemocy Alienacji Rodzicielskiej- jest przesadnie zachowawczy.

Ministerstwo Sprawiedliwośc...i ujawniło wczoraj planowany projekt zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym pt. "Reforma prawa rodzinnego – zmiany dla dobra dzieci i rodzin". https://www.ms.gov.pl/…/news,10525,reforma-prawa-rodzinnego… Sprowadza się on do natychmiastowych alimentów(konkretne kwoty) i ochrony widzenia przez drugiego rodzica swych małoletnich dzieci w sytuacji gdy płaci zasądzone alimenty.

Osobie, która będzie utrudniać lub udaremniać drugiemu z rodziców orzeczone przez sąd kontakty z dzieckiem, może zostać przydzielony kurator (asystent rodziny). Jeśli nadzór kuratorski nie przyniesie efektu, problemów nie rozwiąże również nałożenie przez sąd kary pieniężnej, sprawa trafi do prokuratora. Po pierwszym przesłuchaniu będzie on mógł wyznaczyć np. półroczny okres próby. Jeśli w tym czasie rodzic będzie wywiązywał się z orzeczeń sądu rodzinnego i umożliwiał kontakt z dzieckiem, prokurator umorzy sprawę. Jeśli nie – rodzic narazi się na grzywnę lub karę w postaci prac społecznych.

Proponowane rozwiązania nie mają nic wspólnego z szybkością postępowania w takich przypadkach, która w orzecznictwie chociażby ETPC ma kluczowe znaczenie. Czas bowiem ma dla dziecka zupełnie inny, zasadniczy wymiar. 6 mcy-12 mcy-18 mcy odizolowania małego dziecka od drugiego rodzica z perspektywy dziecka to wieczność.

Projekt z uporem forsuje jednak dotychczasowy model rodzica dominujacego/wiądącego LEPSZEGO i GORSZEGO, który ma zasądzone widzenia i alimenty.
Powszechnie panuje tendencja do wprowadzania w prawie rodzinnym OPIEKI WSPÓLNEJ/NAPRZEMIENNEJ, która najlepiej chroni dzieci przed negatywnymi skutkami rozwodu (problem przemocy alienacji rodzicielskiej, Zespół PAS) oraz co potwierdzają liczne badania, wycisza konflikt rodziców.
Tymczasem jak widać polscy eksperci zdają się tego nie zauważać. Podobnie jak nie zauważyli nowelizacji prawa rodzinnego, która weszła w życie 29.08.2015 r. i wprowadzenia ustawowego PRAWA DZIECKA (nie do widzeń !) ale do WYCHOWYWANIA przez obojga rodziców. To bardzo istotna różnica.
Tymczasem obwarowywanie dotychczasowego modelu, kolejnymi pomysłami nie zmienia zasadniczej sytuacji dzieci. Sejmowa Komisja ds. Petycji w grudniu 2017 r. alarmowała, że sytuacja dzieci w Polsce, w sytuacji rozwodu, jest TRAGICZNA i się nie poprawia. W marcu 2018 r. potwierdziły to doniesienia DGP, która napisała, że jeszcze nigdy nie było tak źle ze stanem psychicznym polskich dzieci.

Apelujemy zatem do Ministerstwo Sprawiedliwości by nie zatrzymywało się na powierzchownych zmianach, ale dokonało zmiany zasadniczej wprowadzając domniemanie opieki naprzemiennej/wspólnej w prawie rodzinnym i opiekuńczym (wpisanie jako normy do krio).
To z pewnością polepszyłoby sytuację dzieci w Polsce bardziej, niż wtłaczanie "na siłę" wszystkich dzieci i ich rodziców w konflikt: lepszy-gorszy rodzic, alimenty-widzenia.

See More
No automatic alt text available.
Aleksandra Andruszczak-Zin psycholog psychoterapeuta

Gdy słyszysz cały czas jako dziecko: "nie becz", "nie płacz", "jesteś taką dużą dziewczynką, płaczą dzidzie", "nie bądź mazgajem, jesteś już dużym chłopcem", "n...o już już, nic się nie stało" to zaczynasz to robić albo w samotności albo po prostu nie płaczesz (a płacz to naturalna rekacja w sytuacji smutku) i pozostajesz ze smutkiem sam. Poniższe porady warto stosować i do dzieci i do dorsłych.
autorka plakatu: Joanna Banach-Wikowska

See More

Zachęcamy do obejrzenia i udostępnienia spotu na temat ALIENACJI RODZICIELSKIEJ: https://www.youtube.com/watch?v=Z81jaKKdZE4 jest to problem nadal bardzo słabo rozpoznawalny w naszym kraju...

Alienacja rodzicielska (ang. parental alienation, PA) – zespół świadomych, bądź nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem na skutek niewłaściwych postaw jednego lub obojga głównych opiekunów, najbliższego otoczenia dziecka i funkcjonowania prawa rodzinnego i jego instytucji, w sytuacji rozchodzenia się rodziców.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alienacja_rodzicielska

Reforma prawa rodzinnego – zmiany dla dobra dzieci i rodzin: https://www.ms.gov.pl/…/news,10525,reforma-prawa-rodzinnego…

Orzeczenie alimentów w kilka dni, skuteczne egzekwowanie prawa rodziców do kontaktów z dzieckiem i ochrona najmłodszych przed przemocą – to podstawowe założenia reformy prawa rodzinnego, którą proponuje Ministerstwo Sprawiedliwości.
ms.gov.pl
Image may contain: one or more people, child, outdoor, text and closeup
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Nie możemy się cofnąć!
Jesteśmy świadkami powolnej, ale bardzo ważnej, cywilizacyjnej zmiany. Zaczęliśmy, jako społeczeństwo postrzegać dziecko jako podmiot pra...w, człowieka, który jest godny szacunku i życia bez przemocy. Zaczęliśmy rozumieć, jak destrukcyjne dla więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem są wszelkie formy przemocy w wychowaniu. Wyrazem tej zmiany jest spadek społecznego przyzwolenia na stosowanie kar fizycznych wobec dzieci. Rośnie odsetek dorosłych Polaków, którzy uważają, że nigdy nie można uderzyć dziecka (35% w 2012; 49% w 2017). Chcielibyśmy, żeby karom fizycznym wobec dzieci sprzeciwili się wszyscy i by nie doświadczało ich żadne dziecko w Polsce. Rozumiemy jednak, że zmiana zakorzenionych postaw społecznych bazujących na doświadczeniach poprzednich generacji jest procesem. To nie dzieje się z dnia na dzień. Nasza fundacja, inne organizacje, instytucje i eksperci od lat działamy na rzecz wyeliminowania kar fizycznych wobec dzieci. Edukujemy rodziców na szkoleniach i warsztatach, organizujemy kampanie społeczne, lobbujemy na rzecz zmiany prawa. Dzięki tym staraniom w 2010 r. Polska dołączyła do grona krajów, w których obowiązuje prawny zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci. Wiele jest jeszcze do zrobienia. Potrzebny jest wielki, wspólny i ciągły wysiłek rządu, samorządów i organizacji, by zapewnić edukację i wsparcie wszystkim rodzicom, by chcieli i potrafili wychowywać swoje dzieci bez przemocy. Dlatego bardzo niepokoją nas głosy kwestionujące dobro dziecka jako nadrzędną wartość i zaprzeczające szkodliwości stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Obawiamy się o trwałość zachodzących zmian, gdy coraz częściej słyszymy, że w polskich rodzinach nie ma przemocy, że bez klapsa i stresu nie wychowa się dziecka, że istnieje przemoc sprawiedliwa. Szczególnie, gdy przekazy takie wzmacniają swoim autorytetem resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci i ośrodki akademickie.
Przypominajmy, że uderzenie dziecka jest niedopuszczalne. Każde dziecko zasługuje na życie wolne od przemocy. KAŻDE.

UDOSTĘPNIJ

See More

Zapraszamy do lektury...

"Warto zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście chcemy dla swojego dziecka, by zawsze się podporządkowywało? Czy chcemy, by było posłuszne, czy zależy nam raczej n...a tym, by wiedziało, kim jest i czego potrzebuje? Rozwój wymaga przestrzeni na wyrażenie swoich myśli i uczuć oraz możliwości podejmowania własnych decyzji. Często za niepożądane uznaje się te dziecięce reakcje, które są wynikiem przeżywanych przez nie emocji lub domagania się spełnienia potrzeb."

See More
Dlaczego warto wychowywać dzieci bez uciekania się do manipulacji?
focus.pl

Ojciec...

Image may contain: 2 people, people smiling, outdoor
Ojcowska Strona Mocy

Wzruszenie, złość, smutek, radość, bezsilność, nadzieja...
Są obrazy, które wywołują w nas wiele skrajnych emocji.
Emad Nassar tym jednym ujęciem z 2015 roku w...ywołał we mnie całą ich lawinę.
Życzę Wam i sobie też byśmy nigdy, NIGDY, nie musieli stanąć w takiej sytuacji, w jakiej stanął ojciec widoczny na zdjęciu.
Więcej informacji o zdjęciu i autorze:
http://www.makemeaware.com/bath-time-gaza/

See More

Jesteś pięknym dzieckiem,
Goń za marzeniami, lecz pamiętaj
Drogę, która prowadzi do domu
Idź i podbij cały świat, ale pamiętaj,
Że dla mnie zawsze będziesz małą... dziewczynką
😪😪😪
Ma ktoś z Was ochotę wycisnąć kilka łez ze wzruszenia? Jeśli tak to zapraszam do obejrzenia najpiękniejszej moim zdaniem piosenki o relacji ojciec-córka. Znacie jakąś piękniejszą?
https://youtu.be/0ZVsGVE1qCg

See More
You are a beautiful child, Follow your dreams, but remember Road that leads home Go and conquer the world, but remember, That for me you'll always be a little girl 😪😪😪 Any of you want to squeeze a few tears with emotion? If so, I invite you to see the most beautiful song about Father-daughter relationship. Do you know any more beautiful? https://youtu.be/0ZVsGVE1qCg
Translated
Tim Mcgraw - My little girl
youtube.com
Image may contain: one or more people and text
Fundacja XXII

Dając dzieciom wyzwania na miarę ich umiejętności budujemy w nich poczucie sukcesu, chęć działania i miłość do pracy. Nie oczekujmy, że będą nam dorównywać prec...yzją ruchu i nie denerwujmy się, że są w pewnych czynnościach mniej sprawne. Ważne jednak, że czują, że są pomocne, że uczestniczą w pracy i obowiązkach i że praca sprawia im przyjemność, tym bardziej wspólna.

See More

Dzieciństwo, kluczowy etap w życiu człowieka...

Większość naszych cech, zachowań czy upodobań ma swoje źródła w dzieciństwie. To wtedy, poprzez kontakt z bliskimi i rówieśnikami, kształtuje się zrąb naszej os...obowości – uczymy się określonych zachowań, myślenia o sobie, o innych i świecie. O tym, jak rozpoznawać źródła własnej nieśmiałości i jak neutralizować ich szkodliwe działanie - radzi psycholog Magdalena Staniek. Osobom zainteresowanym sposobami radzenia sobie z nieśmiałością polecamy również dwa kursy internetowe w Akademii Charaktery pt. "Własnym głosem".

See More
Większość naszych cech, zachowań czy upodobań ma swoje źródła w dzieciństwie. To wtedy, poprzez kontakt z bliskimi i rówieśnikami, kształtuje się zrąb naszej osobowości – uczymy …
charaktery.eu