Photos
Posts

„Krasiński – wieszcz niepodległości” - 4 marca w Sokołowie Podlaskim

Adaptacja i reżyseria: Tomasz Mędrzak
Występują: Monika Rosca – Fortepian, Krzysztof Woźniczko – Altówka, Agnieszka Sitek, Tomasz Mędrzak

...

„(…) Polsko moja, Polsko święta! Nad zwycięstwa stoisz progiem (…)”

Kanwą przedstawienia są fragmenty "Psalmów przyszłości", fragmenty poematu "Przedświt" oraz drobne utwory poetyckie.
Bogactwo doświadczeń życiowych Krasińskiego przekłada się na bogactwo zawarte w jego twórczości, o której tak mało się dzisiaj mówi, zapominając zupełnie o jej urzekającym pięknie.

Oprawę muzyczną stanowi muzyka Fryderyka Chopina, a także muzyka filmowa. Koncert w wykonaniu znanej interpretatorki utworów Chopina, wielokrotnej stypendystki im. Fryderyka Chopina oraz fantastycznego skrzypka podkreśla wymowę i przesłanie całego przedstawienia.

W 45. rocznicę pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza można zobaczyć ponownie razem odtwórców głównych ról: Monikę Roscę i Tomasza Mędrzaka.

See More
Image may contain: 2 people, people smiling, outdoor and nature
Posts

Szanowni Państwo,
wszystkim Widzom, Sympatykom i Przyjaciołom teatru tm życzymy spokojnych, pełnych radości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2018!

Image may contain: one or more people

4 i 5 grudnia poprowadziliśmy warsztaty teatralne z młodzieżą gimnazjalną w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik o tematyce związanej z profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi, narkomanii i innym uzależnieniom. Podczas pracy powstało przedstawienie, które zostało zaprezentowane kolegom-rówieśnikom uczestników zajęć warsztatowych jako część spektaklu przygotowanego przez zawodowych aktorów.

Warsztaty teatralne z młodzieżą gimnazjalną w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik o tematyce związanej z profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi, narkomanii i innym uzależnieniom. Podczas pracy powstało przedstawienie, które zostało zaprezentowane kolegom-rówieśnikom uczestników zajęć warsztatowych jako część spektaklu przygotowanego przez zawodowych aktorów.

teatr tm added 24 new photos to the album: Eksperyment Adam i Ewa.
November 23, 2017

Na podstawie “Pamiętników Adama i Ewy” Marka Twaina
Reżyseria: Tomasz Mędrzak
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Ilustracja muzyczna: utwory Fryderyka Chopina
Obsada: Agnieszka Sitek, Tomasz Mędrzak, Piotr Szwedes oraz w swej ostatniej roli teatralnej Witold Pyrkosz

teatr tm added 29 new photos to the album: Edukacja Rity.
November 23, 2017

Autor: Willy Russell
Przekład: Karol Jakubowicz
Reżyseria: Tomasz Mędrzak
Obsada: Agnieszka Sitek, Tomasz Mędrzak

teatr tm added 32 new photos to the album: Na pełnym morzu.
November 23, 2017

Autor: Sławomir Mrożek
Reżyseria: Tomasz Mędrzak
Obsada: Zbigniew Buczkowski, Tomasz Dedek, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Mędrzak, Agnieszka Sitek, Marek Siudym

W odpowiedzi na doniesienia prasowe i aktualną sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się łatwo dostępnych środków odurzających, tzw. dopalaczy, przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży program anty-uzależnieniowy, w którym łączymy niezbędne dla młodego człowieka informacje o szkodliwym działaniu narkotyków (i innych substancji oraz zachowań prowadzących do uzależnienia) z czterdziestominutowym spektaklem oraz warsztatami teatralnymi. Zdjęcia z prób i pracy warsztatowej w Domu Kultury w Łęczycy.

Cykl "Spotkania z literaturą" przybliża życie i twórczość wybranego autora oraz kulisy powstawania przedstawienia.

Warsztaty umożliwiają czynny udział w pracy na scenie pod kierunkiem aktorów i reżysera.

"Spotkania z literaturą" budzą zainteresowanie widowni dorosłej, ale przede wszystkim młodej, ze szkół podstawowych i średnich.

...

Zdjęcia przedstawiają pracę warsztatową Tomasza Mędrzaka i Agnieszki Sitek z młodzieżą nad scenami ze "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredro w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

See More

W sobotę 2 grudnia o godz. 18.00 zagramy "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka w "Hutniku" w Gostyniu. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na http://gok.gostyn.pl/Kontakt.html

Dzisiaj poznańska Fundacja Sceny na Piętrze TESPIS świętuje ćwierćwiecze swojego istnienia. Dołączamy się do gratulacji i życzeń, i zamieszczamy list otwarty do przyjaciół Fundacji, przysłany nam przez jej Prezesa, Pana Romualda Grząślewicza oraz naszą nań odpowiedź.
Więcej na http://www.scenanapietrze.pl/

No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
teatr tm added 5 new photos from November 17, 2017.

Koniec października i pierwsza połowa listopada to czas zaduszkowych wspomnień Tych, którzy odeszli. Zaduszki poetyckie, takie jak w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie 6 listopada, czy inne, wspominkowe spotkania przenoszą nas chwilą zadumy w przeszłość, tę dalszą i tę niezbyt jeszcze odległą. W teatrze wspominamy nam najbliższych, znanych ze wspólnie granych spektakli Koleżanki i Kolegów. W tym roku myślimy przede wszystkim o Witoldzie Pyrkoszu, którego pożegnaliśmy wiosną. Wspominamy też Janusza Bukowskiego, Henryka Machalicę, Jerzego Turka, Tomasza Zaliwskiego, a ostatnio - Alinę Janowską. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Sezon 2017/2018 rozpoczynamy Jesiennym Festiwalem Teatralnym w Nowym Sączu. Zagramy "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka w reżyserii Tomasza Mędrzaka w obsadzie:
Agnieszka Sitek, Zbigniew Buczkowski, Krzysztof Kiersznowski, Tomasz Mędrzak.
Szczegóły: 4 października godz. 17.00 i 19.30, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.
Serdecznie zapraszamy!

Sezon 2016/2017 zakończyliśmy wczoraj warsztatami dla młodzieży w Świnoujściu. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stefana Flukowskiego, która w tym roku świętuje swoje 70-lecie, gościliśmy już po raz kolejny, tym razem z twórczością Aleksandra Fredry.
Wszystkim Widzom i Sympatykom naszego teatru życzymy udanych wakacji!

Image may contain: bird, sky, outdoor and water

"Wolność to nic nie znaczy. Dopiero prawdziwa wolność znaczy coś. Dlaczego? Bo jest prawdziwa, a więc lepsza. Wobec tego gdzie szukać prawdziwej wolności? Pomyślmy logicznie. Jeżeli prawdziwa wolność jest lepsza od zwykłej wolności, to gdzie jest prawdziwa wolność? To jasne. Prawdziwa wolność jest tylko tam, gdzie nie ma zwyczajnej wolności... I dlatego właśnie..." Sławomir Mrożek, "Na pełnym morzu"

W miniony piątek 19 maja zagraliśmy "Edukację Rity" Willy'ego Russella w Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. A w nadchodzącym tygodniu serdecznie zapraszamy na "Na pełnym morzu" Sławomira Mrożka - tamże. Zagramy 23, 24 i 25 maja o godz. 19.00 w obsadzie: Tomasz Dedek, Tomasz Mędrzak, Agnieszka Sitek, Marek Siudym.