Photos
Videos
נוסחת פרס - מיומנו של שותף סוד
1
טלי שרוט על הטיית האופטימיות - TED
25
7
ד"ר ברנה בראון: על כוחה של פגיעות
12
3
Posts

"מה קורה במוח כשאנחנו לא מסכימים על משהו, ומה גורם לנו להשתכנע? פרופסור טלי שרוט מעוררת עניין רב ברחבי העולם בעקבות ספרה "מה זה משנה" העוסק בדרכים היעילות ביותר לשכנע אחרים." המגזין עם אושרת קוטלר

מה קורה במוח כשאנחנו לא מסכימים על משהו, ומה גורם לנו להשתכנע? פרופסור טלי שרוט מעוררת עניין רב ברחבי העולם בעקבות ספרה העוסק בדרכים היעילות ביותר לשכנע אחרים
10.tv
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,563 Views
אורלי וגיא

"נוסחת פרס": ספר חדש החושף פרטים חדשים על אודותיו של שמעון פרס. צפו בראיון עם אבי גיל, שהיה יועצו הקרוב של פרס >>>

לצפייה בקטעים נוספים מ אורלי וגיא, הכנסו לאתר ערוץ עשר #14בשלט >>
http://bit.ly/2mye5ZU

Posts

מתברר כי סיפור התורה על ראשית עם ישראל: יוסף בעל החלומות, משה רבינו ויציאת מצרים שכל המרבה לספר בה הרי זה משובח - מגובה במקורות מצריים שנכתבו בסמוך להתרחשותם של האירועים שעליהם מספר התנ״ך. ב"איך נולד התנ"ך" מוליך אותנו פרופסור ישראל קנוהל במסע היסטורי מעורר השתאות ומרתק בין אירועים ומקומות שהובילו לגיבושו של התנ"ך.
לקריאה מתוך "איך נולד התנ"ך" ספרו החדש של ישראל קנוהל, מחבר רב-המכר "מאין באנו" לחצו על הקישור:
http://www.kinbooks.co.il/page_29762?bsp=24822

No automatic alt text available.
ספר למחשבה
Book

סידור התפילה היהודי הוא במהותו בית קיבול לזיכרונות. הוא איננו טקסט. ניכרות בו השעות הגדולות, הטובות והרעות, שעברו על עם ישראל בארץ ישראל ובגולה: 'יזכור לנספים בשואה'; 'תפילה לשלום כוחות הביטחון'; 'יזכור לחללי מערכות ישראל' ו'התפילה לשלום המדינה' ועוד תפילות נוספו לסידור בעשורים האחרונים.
לקריאה מתוך "התפילה לשלום המדינה" לחצו על הקישור:
http://www.kinbooks.co.il/page_29770?bsp=24822
בספר "התפילה לשלום המדינה" חוקר ד״ר יואל רפל את התפילה שנעשתה לתעודת זהות אמונית ופוליטית ולמוקד דיון נרחב ומשמעותי בעם היהודי. הכל ממקורותיה דרך תוכנה ועד התשובה לשאלת זהותו של מחבר התפילה.

Image may contain: text
ספר למחשבה
Book
Image may contain: one or more people and outdoor
Israel Hayom ישראל היום

לראשונה אי פעם: כתבינו הורשו להיכנס ליחידות המיוחדות של צה"ל שאחראיות על מאות מבצעים מסובכים מעבר לקווי האויב - הצצה נדירה > bit.ly/2pe7OSm
(צילום: זיו קורן)

הצצה נדירה ליחידות המיוחדות של צה"ל, מתוך ספרם המרהיב של הפרשן יואב לימור והצלם זיו קורן - "תמונת מצב". עכשיו בכל חנויות הספרים

Image may contain: one or more people and outdoor
Israel Hayom ישראל היום

לראשונה אי פעם: כתבינו הורשו להיכנס ליחידות המיוחדות של צה"ל שאחראיות על מאות מבצעים מסובכים מעבר לקווי האויב - הצצה נדירה > bit.ly/2pe7OSm
(צילום: זיו קורן)

אם יש לכם בבית ילדים וגם אם לא, בטח יצא לכם כבר להיתקל בעינת נתן ובמראה שהיא מציבה מול הפרצוף של ההורים. את תפיסת העולם המאוד לא "מרי פופינסית" שלה, עינת עיצבה דרך חוויו...
mako.co.il

האם אברהם, יצחק ויעקב הם דמויות היסטוריות?
ומה באשר ליוסף ולמשה רבנו?
האם יציאת מצרים היא סיפור אגדה כפי שטוענים חוקרים רבים?
היכן צריך לחפש את שורשי הדת המקראית?
ומה אתם חושבים?

...

איך נולד התנ״ך מציע תשובה מהפכנית לשאלות הללו.
מתברר כי סיפור התורה על ראשית עם ישראל, על יוסף במצרים ועל משה ויציאת מצרים מגובה בעיקרו במקורות מצריים שנכתבו בסמוך להתרחשותם של האירועים שעליהם מספר התנ״ך. מוזמנות ומוזמנים להצטרף לדיון המרתק באשר לתולדות הספר הנמכר ביותר בעולם.
לקריאה מתוך הספר "איך נולד התנ"ך": http://bit.ly/2FitTJA

See More
No automatic alt text available.

״שנה וחצי לאחר פטירתו, שמעון פרס זוכה לעדנה בתחום שאותו העריץ: ספרים... ״נוסחת פרס", ספרו של אבי גיל, שהיה דוברו, רל"שו, מנכ"לו ונאמנו של פרס לאורך 28 שנים. גיל..., 63, כתב ספר יוצא דופן. במבט מפוכח, בגילוי לב, בביקורת נוקבת ובהומור בריא הוא מתאר את הדרך שבה בושלו החלטות גורליות שקיבלו ממשלות ישראל בדור האחרון. זוהי עדות ממקור ראשון, ללא התייפייפות, מתוך הקרביים של העשייה הפוליטית בישראל, מתוך המטבח. למדתי מהספר לא מעט.״
נחום ברנע ידיעות אחרונות Yedioth Ahronoth

See More
שישי 09 במרץ 2018עקבו אחרינובפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם נגישותנחום ברנעהמוסף לשבת • 08.03.2018אפקט חפץנחום ברנעהרשל'ה מאוסטרופולי הוא דמות של בדחן מהפולקלור היהודי, אחיו ת....
yediot.co.il

ימים אחדים לפני ראש השנה של שנת תש"ט פורסמה בעיתונות העברית של מדינת ישראל הצעירה הודעה מטעם הרבנות הראשית לישראל: 'התפילה לשלום המדינה'. בעיצומם של ימי מלחמת העצמאות, רבים מהקוראים - דתיים ושאינם דתיים - ראו בפרסום התפילה ביטוי נוסף ומשמעותי לעצמאות מדינית יהודית בארץ ישראל.
סידור התפילה הוא במהותו בית קיבול לזיכרונות. הוא איננו טקסט סגור, נעול וקבוע. ניכרות בו השעות הגדולות, הטובות והרעות, שעברו על עם ישראל בארץ ישראל ובגולה כמו גם בעת החדשה. 'יזכור לנספים בשואה'; 'תפילה ל...שלום כוחות הביטחון'; 'יזכור לחללי מערכות ישראל' וכן 'התפילה לשלום המדינה' הן רק אחדות מהתפילות שנוספו לסידור בעשורים האחרונים. שילובן מלווה בוויכוח סוער, שמעיד על המעורבות של הפוליטיקה הזמנית והחולפת בעיצוב התפילה הנצחית.
התפילה לשלום המדינה של ד״ר יואל רפל מתמקד בתפילה שנעשתה זה מכבר לתעודת זהות אמונית ופוליטית ולמוקד דיון נרחב ומשמעותי בעם היהודי. הספר מעמיק במקורותיה של תפילה זו, בתוכנה ובשוני בינה לבין התפילות שאמרו יהודים בגולה לשלום שליטיהם. עיון נרחב המבוסס על מסמכים שטרם פורסמו, חושף גם את התשובה לשאלה שרבים עסקו בה: זהותו של מחבר התפילה.
לינק לקריאה מתוך הספר "התפילה לשלום המדינה" בתגובה הראשונה

See More
Image may contain: text
Image may contain: one or more people and text
Yoav Limor is with Ziv Koren.

שנים שאנחנו עובדים ביחד, והחלטנו שמגיע לנו ספר. זאת התוצאה: הצצה נדירה וחד פעמית לקרביים של צה''ל וכוחות הביטחון כפי שלא נראו מעולם (כולל למקומות שנחשפים כעת לראשונה).
כמו שנהוג לומר: בקש מהמוכר בחנות הסמוכה לביתך.

"נוסחת פרס" - אבי גיל, שהיה צמוד לפרס תיעד את הכל. עכשיו הוא החליט לספר בלי להסתיר. עם כל האמת.
לקריאה מתוך הספר>> http://bit.ly/2FnyyFW

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
362 Views
ספר למחשבה‎ updated their profile picture.
Image may contain: 1 person, text
Image may contain: text
Joel Rappel

ספרי ׳התפילה לשלום המדינה׳ המסכם מחקר שנמשך שנים רבות ראה- אור היום בהוצאת כנרת-זמורה- ביתן.כל ספר מחקר הוא סגירת מעגל ופתיחת מעגל חדש, למחקר נוסף.תפילתי שיהא בכוחי להמשיך את המחקר לנושאים קרובים ושייכים.

גרהם מור, מחבר "ימים אחרונים של ליל": "העיקרון המנחה שלי בספר היה לספר את סיפור המלחמה בין אדיסון, ווסטינגהאוס וטסלה לחלוטין מנקודת המבט של עורך הדין פול קראוואת, כך שהספר ייקרא כמותחן משפטי. המשימה שלי היתה להעביר את מהות הסיפור של פול וכיצד חש אותו, מן הרשומה ההיסטורית המפוזרת שקיימת בנושא".

לקריאת הראיון המלא לחצו על הקישור
http://www.israelhayom.co.il/article/536601

ראיון עם גרהם מור על "ימים אחרונים של ליל", המתרחש בימי המצאת הנורה החשמליתישראל שישיבת - מגזין תרבות
israelhayom.co.il

"אחד הספרים הטובים ביותר של שנת 2017", הגארדיין
ארווין יאלום, שהקדיש את חייו המקצועיים לחקר הזולת מפנה בספרו "להיעשות אני" את עינו החוקרת אל עצמו. הוא מגולל את קורות חייו מילדותו בצל הוריו המהגרים, בסביבת מגורים ענייה, ועד לשנים האחרונות, כשהוא כבר תרפיסט נודע ברחבי העולם.
להיעשות אני אינו סיפור פשוט. מחשבותיו של יאלום על חייו ותובנותיו המעמיקות הן הזמנה לנו, הקוראים, לחשוב על מקורותינו, על האני שלנו, ועל משמעות לחיינו.
לקריאה מתוך הספר>> http://bit.ly/2sgJ4N9

Image may contain: 1 person, hat and text
ספר למחשבה‎ updated their profile picture.
February 8
Image may contain: 1 person, text