Photos
Posts

Tymczasem w Platforma Obywatelska w reakcji na projekt Ustawy o związku partnerskim Nowoczesna.
Monika Wielichowska, pełnomocniczka ds. równego traktowania w Gabinecie Cieni PO powiedziała OKO.press: „To nie jest nasz projekt, nie widzieliśmy go. Musimy zobaczyć, jakie zmiany proponuje Nowoczesna. Przypominam, że w poprzedniej kadencji PO miała swój projekt, który niestety przepadł. Ja osobiście głosowałam za nim”.

Preambuła Ustawy o związku partnerskim złożona dziś w Sejmie przez Nowoczesna:
Celem głównym niniejszej ustawy jest realizacja art. 18 Konstytucji – zapewnienia opieki i ochrony Rzeczypospolitej Polskiej rodzinom, które do tej pory takiej ochrony były pozbawione. Powyższy cel jest realizowany poprzez zapewnienie prawnych ram funkcjonowania w Polsce związków nieformalnych.
Konferencja Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa i Paweł Rabiej nt. złożenia projektu ustawy:
https://www.facebook.com/Nowoczesna.oficjalnie/videos/1102742553213998/

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
6,373 Views
Posts

"- Rozumowanie to jest oczywiście bezpodstawne i absurdalne, a poza tym opiera się na całkowicie sprzecznym z Konstytucją założeniu, że dwie osoby PROWADZĄCE HOMOSEKSUALNY STYL ŻYCIA to rodzina – wyjaśnia dr Marcin Olszówka, ekspert Instytutu Ordo Iuris." 😶
http://www.rp.pl/…/304219981-Ordo-Iuris-homoseksualne-pary-…

Cztery pary homoseksualne, które wniosły do TK skargi konstytucyjne na przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, próbują wymusić legalizację związków partnerskich - uważa Ordo Iuris w opinii przedstawionej Trybunałowi.
rp.pl

Brawo Grupa Stonewall! Wierzę, że takie działania mają sens
#SprzątamyPoKaczyńskim

Grupa Stonewall z Poznania nieprzypadkowo wybrała się wczoraj właśnie do tego wielkopolskiego miasta. To w Trzciance PiS rozpoczął cykl spotkań, których łącznie zaplanowano ok. 700 w całej Polsce. I to tutaj Jarosław Kaczyński zapewniał mieszkańców na otwartym spotkaniu, że dopóki ...
poznan.onet.pl
Lewica i ruchy miejskie wciąż szukają swojego kandydata na prezydenta. Największe szanse na pogodzenie skłóconych sojuszników ma Paulina Piechna-Więckiewicz z Inicjatywy Polskiej.
warszawa.wyborcza.pl

8. Marsz Równości w Łodzi, czyli otwieramy sezon marszów i parad 🏳️‍🌈

Image may contain: 3 people, people standing, crowd and outdoor

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Platforma Obywatelska podpisały w Siedlcach umowę koalicyjną z reprezentantem partii Wolność, który:
"Członek zarządu i prezes okręgu siedleckiego partii Wolność, Paweł Wyrzykowski, zaprosił imigrantów na polskie plaże. W ręku trzymał karabin, który w pewnym momencie przeładował. W sieci zawrzało. Do sprawy musiał odnieść się sam prezes Janusz Korwin-Mikke.
Na filmie widać, jak Wyrzykowski ubrany w koszulkę z Żołnierzami Wyklętymi zwraca się do imigrantów, zapraszając ich na „nasze plaże”. Po ostatnich słowach przeładował trzymaną w ręku broń."
🤮

Z tym panem w Siedlcach Sld podpisało koalicją. Maciej Drabio -pogięło Cię?

PolskaTym nagraniem Paweł Wyrzykowski z partii Wolność wywołał burzę w sieci. Z karabinem w ręku zaprosił imigrantów na polskie plaże. Interweniować musiał sam prezes [VIDEO] Przez Redakcja Wolnosc24 - 3 września 2017 Podziel się na Facebooku Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze fot. faceboo...
wolnosc24.pl

grabari.pl punktuje, co by się stało gdyby PiS wprowadziło równość małżeńską 😉
💙Posłowie partii zaoszczędziliby na męskich prostytutkach.
💜Platforma Obywatelska odetchnęłaby z ulgą.
💚U Magdy Ogórek zostałaby zdiagnozowana choroba dwubiegunowa.
💛Geje mogliby występować w programie „Rolnik szuka żony”....
🧡Jarosław Kaczyński sam mógłby w końcu wziąć ślub.
http://www.grabari.pl/co-wydarzyloby-sie-w-polsce-gdyby-ka…/

See More
Podczas ostatniej dyskoteki klasowej Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance, głos postanowił zabrać sam Jarosław Kaczyński, który wskutek spadających słupków poparcia postanowił wrócić do sprawdzonej metody straszenia gejami.
grabari.pl

Monika Jaruzelska w wywiadzie udowadnia, że powinna zostać przy prowadzeniu swojej Szkoła Stylu Moniki Jaruzelskiej, a nie angażować się w politykę 😡 Sami oceńcie 🤬
Fragment rozmowy z Moniką Jaruzelską w dzisiejszym Duży Format:

A jakie jest twoje stanowisko, jeśli chodzi o związki partnerskie? Na początku rozmowy powiedziałaś, że ta akurat kwestia nie jest dla ciebie aż tak istotna.

...

– Powiedziałam, że to jest ważne, ale nie powinno być priorytetem. Ważniejszym od sytuacji większości, czyli na przykład wielodzietnych rodzin heteroseksualnych, które mają podstawowe problemy bytowe.

Ale to chyba nigdy nie było stawiane na zasadzie, że to jest ważniejsze?

– Ale media bardziej tym się zajmowały niż pokazywaniem faktycznej sytuacji rodzin wielodzietnych. Uznając to za nudne.

Ale środowiskom, dla których jest ważne zalegalizowanie związków jednopłciowych, nigdy nie chodziło o to, żeby to się odbywało kosztem rodziny. W ogóle moim zdaniem tu nie ma konfliktu.

– Jeżeliby nie było, to już dawno byśmy mieli związki partnerskie.

Bo on jest gdzie indziej. A mianowicie, że homoseksualizm jest dla tamtej strony po prostu nienormalny. I teraz co? Ci zboczeńcy mają mieć prawo oficjalnego łączenia się w pary?

– Jestem za jak najszybszym wprowadzeniem związków partnerskich, nie tylko dla par homoseksualnych. Zresztą małżeństwo, na skutek regulacji proponowanych przez ministra Ziobrę, chodzi mi o podwyższenie opłat za rozwód, staje się coraz bardziej niebezpieczne.

A co myślisz o prawie do adopcji przez pary homoseksualne?

– Tu bym miała pewną wątpliwość, czy ta adopcja powinna tak od razu iść za związkami partnerskimi. Nie chodzi mi o to, że para homoseksualna będzie gorszymi rodzicami, tylko że w tym naszym dość konserwatywnym społeczeństwie dziecko, które ma dwóch tatusiów i chodzi do szkoły, może być przez inne dzieci represjonowane.
No, ale to już jest zadanie dla rodziców, dla szkoły.

– Wybacz, ale to trochę infantylne i idealistyczne myślenie.

Ale przecież zawsze tak będzie, że pierwsze dzieci mające dwóch ojców, dwie mamy, będą narażone.

– Nie, bo jakby weszły związki partnerskie i przez ileś lat by to trwało, aż stałoby się pewnego rodzaju normą, wtedy społeczeństwo byłoby już jakoś do tego przygotowane.
Dla mnie najważniejsza jest minimalizacja cierpienia.

Uważam, że mniejsze jest cierpienie pary homoseksualnej, która nie może adoptować dziecka, niż dziecka, które zostałoby przez nią adoptowane, a co za tym idzie, narażone na szykany.
http://wyborcza.pl/…/7,127290,23267909,monika-jaruzelska-id…

See More
Mam wielki szacunek dla tych rodzin, w tym przewodniczącego komisji weryfikacyjnej Patryka Jakiego, który wraz z żoną zdecydował się przyjąć na świat chore dziecko i z miłością pokazuje je światu.
wyborcza.pl

„Największą owację Jarosław Kaczyński otrzymał po odpowiedzi na pytanie o konwencję antyprzemocową - "czyli gender", jak dodał panelista. - Walka z gender jest w istocie bez sensu. Nic złego się nie dzieje. A póki my rządzimy, żadnych małżeństw homoseksualnych u nas nie będzie. Będziemy czekać aż inne kraje otrzeźwieją - dodał prezes PiS. Jak przekonywał, w Polsce będzie "wyspa wolności", bo w Europie tej wolności nie ma. - W Polsce tego nie będzie, chyba, że dopuścicie do władzy tamtych - ostrzegał.”
https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-kaczynski-uwiodl-trzciank…

Po przemówieniu w wielkopolskiej Trzciance prezes PiS znalazł się w ogniu pytań mieszkańców. - Pozwólcie państwo, że będę siedział, bo coś mi w kolanach trzeszczy - odniósł się z humorem do pogłosek o swoim
wiadomosci.wp.pl

Piątek 13-go to idealny dzień na rozliczenie PIT-a za 2017 rok. Jak co roku namawiam Was na wsparcie organizacji, której mam zaszczyt być członkiem - Kampania Przeciw Homofobii
Na stronie znajdziecie program online to wypełnienia formularza podatkowego.
http://1procent.kph.org.pl/

1 procent podatku na KPH - wypełnij PIT darmowym programem. Dowiedz się więcej o naszych działaniach.
1procent.kph.org.pl
Tomasz Szypuła is with Tomek Szypuła.

Dokładnie 15. lat temu w moje 23. urodziny wraz z krakowską Kampania Przeciw Homofobii otworzyliśmy wystawę zdjęć Karolina Breguła "Niech nas zobaczą". Na zdjęciu oprowadzam po wystawie prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski.
Koniecznie przeczytajcie reportaż Mariusza Szczygła opublikowany dwa dni wcześniej w Duży Format
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,1418506.html
#throwbackwednesday

Image may contain: 2 people, people standing

Dziś w tekście Queer.pl wspominam Izabelę Jarugę - Nowacką, która była dla mnie i w początkach Kampania Przeciw Homofobii niezwykłą inspiracją i wielkim sojusznikiem.

"15 lat temu, gdy studiowałem w Krakowie przyjechałem do Warszawy na spotkanie z Pełnomocniczką Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, bo z koleżankami i kolegami…
queer.pl

Najmniejsze miasto wojewódzkie organizuje I Marsz Równości w Opolu! Z kim się tam widzę?
http://opole.wyborcza.pl/…/7,35086,23244834,marsz-rownosci-…

Grupa 'Tęczowe Opole' przygotowuje się do organizacji Marszu Równości w Opolu. Wydarzenie zaplanowano na 7 lipca. W ten sposób lokalni działacze na rzecz mniejszości seksualnych zawnioskowali o patronat do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.
opole.wyborcza.pl

Podium sondażu kandydatów w wyborach prezydenckich: 1. Andrzej Duda, 2. Donald Tusk i 3. Robert Biedroń ❤️
http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114884,23243859,sondaz-prez…

Donald Tusk, od trzech lat nieobecny na polskiej scenie politycznej, w wyborach prezydenckich szedłby łeb w łeb z urzędującym Andrzejem Dudą - wynika z sondażu IBRiS dla 'Rzeczpospolitej'.
wiadomosci.gazeta.pl

Już trzeci sondaż, w którym PiS leci na łeb na szyję, a na podium wkracza... Sojusz Lewicy Demokratycznej 😳
Czekam na dziennikarskie analizy, co tu się wydarzyło, bo większość z nas już chyba dawno na tej partii położyła krzyżyk. W każdym razie trzymam kciuki, bo przy 58 posłach SLD było by bardzo ważną partią na polskiej scenie.
http://www.rp.pl/…/304059881-Sondaz-PiS-zdecydowanie-traci-…

Partia rządząca nadal ma przewagę nad opozycją w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej", ale ta przewaga maleje. Trwa dobra passa Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
rp.pl

Kandydat Nowoczesna na wiceprezydenta Warszawy Paweł Rabiej spędzał Wielkanoc na Malcie ze swoim partnerem ❤️ Polityk podaje ten kraj jako przykład, gdzie da się pogodzić katolicyzm i rownosc małżeńską.