Photos
Posts
Biblioteka UMCS added 18 new photos to the album: "Moje Pi" - wystawa w Bibliotece WMFI UMCS — at Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zapraszamy na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS - w Czytelni Biblioteki koniecznie trzeba zobaczyć wystawę prac uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowy...ch oraz klas 2 i 3 gimnazjów, którzy wzięli udział w konkursie „Moje Pi”, zorganizowanym przez Koło Dydaktyków MaFiI z okazji Dnia Liczby Pi. 14 marca br., w ramach obchodów Pi Day, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu; jego uczestnicy odebrali nagrody w trzech kategoriach: komiks, wiersz, praca plastyczna. Wystawa będzie prezentowana w Bibliotece WMFI do 23 marca br.

See More
W środę, 21 marca 2018 r. od godziny 11.00 w Sali konferencyjnej DS FEMINA (ul. Langiewicza 20) odbędzie się Międzynarodowy Dzień Programu Erasmus na UMCS. Zaplanowano dwie sesje prezentacji na temat organizowania wyjazdów studenckich Programu Erasmus przeplatane: muzyką, występami student....
umcs.pl

15.03.2018 r.

dr Piotr Kowalski - Paradoksy rachunku prawdopodobieństwa

dr Jerzy Mycka - Paradoksalne twierdzenia; kiedy i dlaczego matematyka nie zgadza się z otaczającym nas światem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

W poniedziałek 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się druga edycja Powiatowego Dnia Matematyki pod hasłem „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Współorganizatorami wydarzenia był Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskie...j w Lublinie, Wydziału Podstaw Techniki i Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej. Gościnnie zaprezentowała się również Politechnika Warszawska.
Imprezę otworzyła Pani Grażyna Dzida, dyrektor szkoły. Przywitała przybyłych gości - Wicestarostę Powiatu Radzyńskiego Jana Gila, pracowników naukowych partnerskich uczelni oraz uczniów i nauczycieli gimnazjów z Powiatu Radzyńskiego i powiatów ościennych. Dyrektor szkoły podkreśliła ważną rolę matematyki w rozwoju technologii i życiu codziennym każdego człowieka. Ten dzień jest dla Was dniem nauki – mówiła pani Dyrektor, odnosząc się do zaplanowanych warsztatów i wykładów. Następnie zabrał głos Wicestarosta Powiatu Radzyńskiego, który zauważył ogromne znaczenie matematyki w przygotowaniu zawodowym młodego człowieka. Głównym celem imprezy było rozbudzanie zainteresowania uczniów tym przedmiotem, wzmocnienie i motywowanie ich do nauki przez pokazanie innowacyjnych środków i nietypowych zastosowań tej dziedziny w życiu codziennym.
W tym roku program był niezwykle bogaty. Został przeprowadzony finał konkursu „Logika Młodego Matematyka” w który wzięli udział najlepsi matematycy z gimnazjów oraz konkurs matematyczno-logiczny „Enigma” skierowany do uczniów ZSP. Uczestnicy konkursów po zmaganiach wzięli udział w warsztatach matematycznych i wykładach. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez uczniów klas gastronomicznych.
Konkurs był łatwy w części zamkniętej, zadania otwarte były jednak bardzo trudne – mówił jeden z gimnazjalistów przed udaniem się na warsztaty. Przedstawiciele szkół partnerskich poniedziałkowego wydarzenia – dydaktycy i pracownicy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Politechniki Lubelskiej, a także Politechniki Warszawskiej, przygotowali szereg atrakcji dla przybyłych gości. Politechnika Lubelska, reprezentowana przez dr Renatę Rososzczuk przedstawiła wykład „Czy można obliczyć pierwiastek kwadratowy z liczby ujemnej?” oraz warsztaty o „Kosmicznych Kostkach Rubika” prowadzone przez mgr inż. Wojciecha Rosa. Goście z Politechniki Lubelskiej, dr Agnieszka Surowiec, dr Tomasz Warowny oraz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, dr Piotr Kowalski, dr Rafał Stęgierski oraz dr Tomasz Walczyński wzbogacili wydarzenie dodatkowymi zajęciami i pokazami wizualizacyjnymi. Prezes Koła Naukowego Robotów Mobilnych z Politechniki Warszawskiej, Daniel Korycki przedstawił niezwykle ciekawy wykład „Od szyfrowania do programowania”, możliwości drukarki 3D oraz robota, sterowanego telefonem komórkowym.
- Te zajęcia z robotami podobały mi się bardzo! Inne były również bardzo ciekawe – mówił jeden z uczestników. Goście po zakończeniu imprezy, mieli możliwość wysłuchania wykładu Pana Dariusza Kulmy, Nauczyciela Roku 2008. Ponad godzinny wykład, pełen był porad jak się uczyć, jak powtarzać, co pomaga, a co przeszkadza w nauce, wzbogacił warsztat indywidualnej pracy uczniów. Dla nauczycieli i opiekunów zorganizowane zostało szkolenie „Na pozór nieistotne – jak skuteczniej uczyć matematyki?”, prowadzone również przez Pana Dariusza Kulmę.
Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród kończyło imprezę. Nagrody laureatom wręczyła dyrektor szkoły wraz z wicestarostą.
W konkursie „Logika Młodego Matematyka” laureatami konkursu zostali:
I miejsce Gabriela Kosk Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel p. Edyta Mich
II miejsce Iga Aftyka Gimnazjum w Czemiernikach, nauczyciel p. Elżbieta Łucek
III miejsce Dawid Niedźwicki Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, nauczyciel p. Renata Adamowicz
Wyróżnieni uczniowie:
Julia Walczyna Zespół Szkół w Białce – Gimnazjum, nauczyciel p. Leszek Jesionek, p. Marek Wojtyczka
Jakub Obudowski Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim, nauczyciel p. Maria Błazewicz, p. Barbara Dudzińska
Aleksandra Budzyńska i Adrian Kłoczko, Gimnazjum w Wohyniu, nauczyciel p. Katarzyna Kowalik, p. Edyta Uchaniuk
Julia Bilska Zespół Szkół w Kocku – Gimnazjum, nauczyciel p. Alicja Struska
Marta Matejek Gimnazjum w Olszewnicy, nauczyciel p. Beata Ziarek
Cezary Abramek Gimnazjum w Czemiernikach, nauczyciel p. Elżbieta Łucek
Zwycięzcy i uczniowie wyróżnieni w X edycji konkursu „Enigma” – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim:
I miejsce Daria Stanisławska - Technikum Ekonomiczne, klasa druga - nauczyciel p. Sylwia Antoniuk
II miejsce Kinga Sposób - Technikum Ekonomiczno-Hotelarskie, klasa trzecia - nauczyciel p. Monika Podniesińska
III miejsce Ewelina Grzejdak - Technikum Ekonomiczne, klasa druga - nauczyciel p. Sylwia Antoniuk
Wyróżnienia:
Dawid Milaniuk - II Liceum Ogólnokształcące, profil politechniczny, klasa druga - nauczyciel p. Katarzyna Pszczółkowska
Maciej Król – Technikum Logistyczne, klasa pierwsza - nauczyciel p. Katarzyna Pszczółkowska
Krzysztof Kalenik – Technikum Ekonomiczne, klasa pierwsza - nauczyciel p. Anna Zabielska
Daniel Zazuwiak – Technikum Informatyczne, klasa czwarta - nauczyciel p. Paweł Iwańczuk
Wiktoria Matyka - II Liceum Ogólnokształcące, profil politechniczny, klasa druga - nauczyciel p. Katarzyna Pszczółkowska
Uroczystość została zorganizowany przez dyrekcję i nauczycieli matematyki ZSP, jednak nie odbyłaby się bez wsparcia następujących sponsorów:
Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim, Auto-Centrum Piotr Kubaczyński, „Wojzbun” Wojciech Szkurłat, Szkoła Języków Obcych – grupa Euroschool, siłownia Fit Park, Gryzli Bar, Wodmar Kiewel Sławomir, Tomasz Łuczyński Pośrednictwo Ubezpieczeniowe, siłownia Form Fitness, salon fryzjerski Sylwia Grzywacz, PUK w Radzyniu Podlaskim, księgarnia Hermes Marcin Krasucki, gabinet kosmetyczny Marlena Próchnicka, księgarnia Kubuś, fryzjer Męski Barbeshop, zakład złotniczo-jubilerski Dariusz Niewęgłowski, pizzeria The Best, Kofi & Ti, Media System Bukovski.
Dyrektor ZSP Grażyna Dzida podziękowała wszystkim sponsorom za nieocenioną pomoc w realizacji tego ważnego wydarzenia edukacyjnego w naszym powiecie. Na zakończenie pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursów oraz skierowała słowa uznania do Dyrekcji i Nauczycieli szkół, których uczniowie byli obecni na tym wydarzeni. Słowa Rene Thom`a trafnie podsumowują cel II Powiatowego Dnia Matematyki: „W szkole nie matematyka ma być nowoczesna, ale jej nauczanie”.

Nauczycielka matematyki Katarzyna Pszczółkowska

See More
Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie, Centrum Innowacji Naukowo-Edukacyjnych w Lublinie oraz lubelskie uczelnie wyższe serdecznie zapraszają 5 i 6 kwietnia 2018 r. do udziału w Panelowych Spotkaniach Dyskusyjnych, złożonych z trzech odbywających się równolegle wydarzeń: V Konferencji Na...
umcs.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

W poniedziałek 12 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim odbyła się druga edycja Powiatowego Dnia Matematyki pod hasłem „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Współorganizatorami wydarzenia był Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskie...

Continue Reading
Zespół ds. Projektów Badawczych Międzynarodowych zachęca do udziału w szkoleniach organizowanych przez RPK Lublin, związanych z uczestnictwem w Programie Horyzont 2020.
umcs.pl
Gmina Lublin realizuje Program wspierania laureatów i finalistów turniejów oraz zawodów stopnia centralnego olimpiady, studiujących na terenie miasta. Inicjatywa ma na celu zachęcenie zdolnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stop...
umcs.pl

W dniu 6.03.2018 r. r. w ramach akcji "Fizyka jest OK! " udział w zajęciach wzięli uczniowie z IV LO w Łukowie.