Photos
Videos
Wóz bojowy
11
"Walki" na niemiecze 😂
9
Posts

Marzanny, gaiki i palmy - zapraszamy na drugie spotkanie Niedzielnej Szkółki Tradycji
Spotkania o obrzędowości w Izbie Pamięci

Trudno wyobrazić sobie tradycyjną polską wieś bez obrzędów związanych ze zmieniającymi się porami roku oraz przypadającymi świętami i uroczystościami liturgicznymi. To właśnie święta, pory roku i cykl słoneczny nadawały rytm codziennemu życiu gospodarzy i gospodyń. Z rytmem tym wiązały się różnego rodzaju zachowania, zabawy, święta i rytuały.

...

We współczesnych wsiach wciąż jeszcze kultywuje się niektóre tradycje i obrzędy. Chcemy również w Serocku podjąć próbę przywołania pamięci o ludowej obrzędowości. Cykl spotkań organizowanych w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku posłuży do zbierania wspomnień o serockich tradycjach dorocznych. Mamy nadzieję, że poprzez udział w spotkaniach, Mieszkańcy, którzy pamiętają dawne zwyczaje, zarażą - szczególnie młodych Serocczan – chęcią ich kultywowania.

W ramach cyklu zaplanowaliśmy pięć spotkań w 2018 roku:
1. Zapusty i Popielec
2. Obrzędy wielkanocne i gaikowe
3. Święto kupały
4. Dożynki
5. Obrzędy Godowe i bożonarodzeniowe

Na drugie spotkanie zapraszamy do Izby 18 marca o godzinie 12.15.

U progu wiosny porozmawiamy o zwyczajach związanych z jej przywoływaniem, o zwyczaju robienia marzann, przygotowywania wiosennych gaików i ozdobnych palem wielkanocnych. Podzielimy się również wspomnieniami o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. To spotkanie w dużej mierze będzie inicjowane przez uczestników, więc liczymy na Państwa zaangażowanie.

Serdecznie zapraszamy!

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: dog
Kasia Górecka

UWAGA!!!!
10 dni temu ( 7 marca ) uciekła mi psinka. Cały czas jej poszukujemy. Ostatni raz widziana w okolicach Harcerskiej w środe. ( 14 marca ) od tamtej po...ry cisza. Suczka wabi sie Doris. Bardzo prosze serce nam peka , a synek za nia bardzo teskni. Pomozcie nam ja znalezc, jak ktos by widzial podobnego pieska prosze dzwonic pod numer telefonu podany nizej. Ale wczesniej prosze bardzo o zlapanie jej. Dla znalazcy przeznaczona jest nagroda. !! Nie przestaniemy szukac bo ona byla czlonkiem naszej rodziny. Tel: 512-503-398
606-981-493

See More
Posts
Image may contain: 2 people
Powiat Legionowski

Przypominamy, że ambulatorium w Legionowie już działa. Jeśli będziecie potrzebować pomocy chirurga lub ortopedy w godzinach wieczornych lub w weekend, to otrzymacie ją w NZOZ "Legionowo" przy ul. Sowińskiego 4. Więcej: http://powiat-legionowski.pl/…/8320-ambulatorium-w-legionow…

Nowy Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonego naboru na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku wybrana została Pani Renata Mulik zam. Łacha.

18 marca o Serocku w Radiu dla Ciebie

W niedzielę, 18 marca, o godzinie 10.00 w Radiu dla Ciebie Burmistrz Sylwester Sokolnicki będzie gościem Piotra Szymona Łosia. Okazją do rozmowy będzie organizowany w Serocku 24 marca 2018 r. X Sejmik Krajoznawczy Województwa Mazowieckiego. Głównym tematem będzie miasto i gmina Serock z jej historią, walorami turystycznymi i krajobrazowymi. Zapraszamy do słuchania.

Przypominamy, że bezpłatne zaproszenia na prelekcje, które zostaną wygłoszone w ramach Sejmiku można odebrać w pokoju 12 Urzędu Miasta i Gminy Serock.

Szkolenie dla rolników

Na prośbę Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informujemy o szkoleniu dla rolników, które odbędzie się 22 marca 2018 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku przy ulicy Pułtuskiej 35, w godzinach 10.00 -13.00. Szkolenie dotyczyło będzie składania wniosków o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus.

Serdecznie zapraszamy!

2. Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i owoców goji - w Serocku

17.03.2018 r. w Serocku odbędą się II Mistrzostwa Polski w Przyrządzaniu Ślimaków i Owoców Goji. Celem konkursu jest kultywowanie, propagowanie i pogłębienie wiedzy o ślimakach jako zapomnianym produkcie polskim. Patronem honorowym jest Ambasada Republiki Mołdawii oraz starosta Robert Wróbel.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie(CIS), które w nieszablonowy ...sposób poszukuje sposobów na przywrócenie osób długotrwale pozostających bez pracy.

Oczywiście - mówi dyrektor CIS Dorota Wróbel-Górecka - niektórym może wydać się dziwne, że angażujemy się w takie mistrzostwa, ale w ten sposób pokazujemy naszym podopiecznym, bo oni również będą zaangażowani w to przedsięwzięcie, inny świat, podsuwamy im motywację wewnętrzną do dążenia tam, gdzie nawet im się nie marzyło. Każdy z naszych warsztatów zawodowych, które prowadzimy, będzie miał okazję uczestniczyć w przygotowaniu do mistrzostw, a osoby związane z warsztatem gastronomicznym będą mogły obserwować konkursowe zmagania kucharzy.

Druga edycja konkursu odbędzie się w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku który użyczył zaplecza kuchennego w najwyższym standardzie. To tam najlepsi kucharze będą rywalizowali o wyjazd na szkolenie do San Sebastian, do restauracji z trzema gwiazdkami Michelin, bo taka jest nagroda główna w konkursie.

Tematem przewodnim konkursu są ślimaki i mało kto wie, że jest to zapomniany produkt polskiej kuchni i jednocześnie wyższa szkoła kulinarnych umiejętności.

W konkursie będzie uczestniczyć do dziewięciu, uprzednio wybranych ekip, w składzie dwuosobowym, które będą miały za zadanie sporządzić danie główne z wykorzystaniem produktów obowiązkowych, tj. ślimaków (może to być mięso ze ślimaka) oraz owoców goji. Na przygotowanie łącznie ośmiu porcji danie głównego (jeden talerz danie konkursowego do ekspozycji, sześć talerzy danie konkursowego dla jury degustacyjnego oraz jeden talerz dania dla Vip) uczestnicy będą mieli 60 minut.

Zawsze podkreślamy, że bez współpracy i bez naszych partnerów mało byśmy zdziałali- mówi dyrektor CIS-u- Nigdy nie poznalibyśmy tematu ślimaków, gdyby nie największy producent i znawca tego przysmaku firma Snails Garden, która dostarczy nam na konkurs najlepszy produkt prosto ze swojej hodowli. Owoce goji prosto z Mołdawii sprowadzi dla nas firma Dilbar. W sumie mamy kilkudziesięciu partnerów i sponsorów, którym bardzo dziękujemy za współpracę.

Gala, na której przedstawimy wyniki zmagań drużyn kucharskich, odbędzie się w restauracji Złoty Lin, która od ponad 50 lat cieszy podniebienia swoich gości rybnymi smakami i gdzie ryba zapiekana w śmietanie przeszła już do miejscowej legendy.

Impreza ma charakter zamknięty, bez udziału publiczności.

See More
Image may contain: text and food

Remontujemy molo na plaży miejskiej

Ruszył II etap prac związanych z Remontem mola na plaży miejskiej w Serocku realizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku.
Wykonawcą inwestycji jest firma P.P.H.U. „PROSTKOWSCY” s.c. J. i W. ROSTKOWSCY, z siedzibą ul. Wierzbowa 3, 07-415 Olszewo-Borki.
Oferta Wykonawcy w kwocie: 119.998,82 zł brutto została wybrana w przetargu jako najkorzystniejsza....
Molo jest wykonywane w systemie desek kompozytowych osadzonych na stalowych legarach wspartych na betonowych nośnikach.
Firma wykonała I etap remontu, w tym samym systemie, więc jej rzetelność została już sprawdzona w praktyce.
Zgodnie z podpisaną umową po nowym pomoście mieszkańcy będą mogli przechadzać się już po 16 kwietnia br.

See More
Image may contain: sky, bridge, outdoor, water and nature

Wiosenne zmiany w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku

Z początkiem roku 2018 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku podjęte zostały działania zmierzające do podwyższenia standardów wyposażenia placówki.
W trosce o odpowiednie warunki pracy uczniów na zajęciach informatycznych – dzięki zapewnieniu środków finansowych przez organ prowadzący - zakupiono 25 nowoczesnych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem do celów edukacyjnych. Już wkró...tce nowe komputery będą mogły być wykorzystane przez uczniów szkoły podstawowej, oddziałów gimnazjalnych, jak również uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Kolejną zauważalną zmianą w szkole jest zakup szafek uczniowskich. Problem szafek istniał od lat. W lutym 2018 wszedł w życie nowy regulamin, który uregulował status szafek na terenie placówki. Jest to duży krok na drodze do zapewnienia szafek większej ilości uczniom niż dotychczas, a przyczyni się to również do poprawienia estetyki na korytarzu szkolnym. W lutym 2018 r. zakupiono 49 regałów, co pozwoliło na wymianę szafek 196 uczniom. Odzyskane szafki będą sukcesywnie poddane naprawie i oddane do użytku kolejnym osobom. Ze wstępnej analizy wynika, że takich nowych użytkowników może być ok. 140. Proces wymiany szafek wciąż trwa i prze-biega sprawnie. Dziękujemy rodzicom za wyrozumiałość oraz za bezpośrednie wspieranie naszej inicjatywy.

See More
Image may contain: indoor

"Serockie drogi do niepodległości" z patronatem prezydenckim

Otrzymaliśmy specjalny prezydencki dyplom, przygotowany z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. Dyplom jest oficjalnym potwierdzeniem Patronatu Narodowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w roku 100-lecia odzyskania Niepodległości, którym objęty został projekt "Serockie drogi do niepodległości".

No automatic alt text available.

Uwaga! Konkurs plastyczny

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu Mapy Serocka i podzielone jest ze względu na wiek uczestników. Młodsze dzieci wykonają rysunki obiektów historycznych i rekreacyjnych na rewers mapy, starsze - plan miasta, który stanowił będzie awers mapy. Prace konkursowe mogą powstać jako praca indywidualna lub zbiorowa. Szczegóły w regulaminie. Zapraszamy!

https://serock.pl/2761,2018-rok?tresc=15880

Realizacja inwestycji "Teren rekreacyjny w miejscowości Stasi Las"

W dniu 8 marca br. pomiędzy Miastem i Gminą Serock a Województwem Mazowieckim została zawarta umowa o dofinansowanie, której przedmiotem jest realizacja inwestycji pn.: „Teren rekreacyjny w miejscowości Stasi Las.” Zadanie będzie polegało na zagospodarowaniu działek o nr ew. 71/79 i 71/78 w Stasim Lesie na cele rekreacyjne, które obejmie wybudowanie placu zabaw wraz z zainstalowaniem zabawek ogrodowych oraz ...siłowni terenowej, boiska wraz z piłkochwytami, drewnianej wiaty z ławo- stołami z miejscem na ognisko, wykonanie ogrodzenia terenu, wykonanie nawierzchni trawiastej, utwardzenie terenu z kostki betonowej, nasadzenia zieleni, wykonanie oświetlenia terenu, uporządkowanie otoczenia inwestycji. Cały plac rekreacyjny będzie ogólnodostępny oraz zostanie przygotowany tak, aby poszczególnym grupom wiekowym użytkowników zapewnić odpowiednią formę aktywności.
Zawarta umowa o dofinansowanie przewiduje udzielenie Miastu i Gminie Serock dofinansowania w kwocie stanowiącej 57,94 % wydatków określonych jako kwalifikowane. Pomoc finansowa będzie pochodziła z publicznych środków krajowych oraz środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

See More

Marzanny, gaiki i palmy - zapraszamy na drugie spotkanie Niedzielnej Szkółki Tradycji

Spotkania o obrzędowości w Izbie Pamięci

Trudno wyobrazić sobie tradycyjną polską wieś bez obrzędów związanych ze zmieniającymi się porami roku oraz przypadającymi świętami i uroczystościami liturgicznymi. To właśnie święta, pory roku i cykl słoneczny nadawały rytm codziennemu życiu gospodarzy i gospodyń. Z rytmem tym wiązały się różnego rodzaju zachowania, zabawy, święta i rytuały.

...

We współczesnych wsiach wciąż jeszcze kultywuje się niektóre tradycje i obrzędy. Chcemy również w Serocku podjąć próbę przywołania pamięci o ludowej obrzędowości. Cykl spotkań organizowanych w Izbie Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku posłuży do zbierania wspomnień o serockich tradycjach dorocznych. Mamy nadzieję, że poprzez udział w spotkaniach, Mieszkańcy, którzy pamiętają dawne zwyczaje, zarażą - szczególnie młodych Serocczan – chęcią ich kultywowania.

W ramach cyklu zaplanowaliśmy pięć spotkań w 2018 roku:
1. Zapusty i Popielec
2. Obrzędy wielkanocne i gaikowe
3. Święto kupały
4. Dożynki
5. Obrzędy Godowe i bożonarodzeniowe

Na drugie spotkanie zapraszamy do Izby 18 marca o godzinie 12.15.

U progu wiosny porozmawiamy o zwyczajach związanych z jej przywoływaniem, o zwyczaju robienia marzann, przygotowywania wiosennych gaików i ozdobnych palem wielkanocnych. Podzielimy się również wspomnieniami o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. To spotkanie w dużej mierze będzie inicjowane przez uczestników, więc liczymy na Państwa zaangażowanie.

Serdecznie zapraszamy!

See More
Image may contain: text

100 życzeń dla Polski na 100-lecie niepodległości

W bieżącym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To święto wszystkich Polaków. Do jego radosnego przeżywania zachęca między innymi Prezydent RP. Wiele samorządów, w tym Serock, i instytucji organizuje szereg wydarzeń związanych z tą ważną rocznicą.

To również dobry moment, aby wyrazić swoją wdzięczność Ojczyźnie. Zachęcamy Państwa do złożenia życzeń Polsce. Na specjalnie przygotowanej kartce urodzin...owej, którą można pobrać poniżej, możecie Państwo zamieścić swoje życzenia, wydrukować je i wywiesić w widocznym miejscu – w domu, w pracy, w instytucjach, którymi zarządzacie. Zachęcamy również, aby skan życzeń lub zdjęcie z wywieszonym projektem przesłać na nasz adres mailowy – zamieścimy je na naszej stronie internetowej.

Poślijmy Polsce i Polakom piękne życzenia!

Kartka do pobrania tutaj: https://www.serock.pl/2761,2018-rok?tresc=16287

See More
Urząd Miasta i Gminy Serock
serock.pl

Serock za pół ceny już w najbliższy weekend! Zobaczcie oferty naszych przedsiębiorców! I korzystajcie ☺️

MAR9
Mar 9 - Mar 11Serock gmina, Poland
341 people interested

UWAGA! Jeśli strona wyświetla się niepoprawnie, należy odświeżyć stronę poprzez naciśnięcie Ctrl F5. Na smartfonach natomiast, należy wyczyścić historię danych przeglądania.

No automatic alt text available.
Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Nowa strona urzędu

Szanowni Państwo,
oddajemy w Państwa ręce nową stronę Urzędu Miasta i Gminy Serock.
Nowy layout jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w ...tworzeniu stron internetowych. Poniżej przedstawiamy krótką prezentację najważniejszych modułów strony www.serock.pl.

Głównym punktem jest tutaj moduł Aktualności, gdzie zamieszczane będą najważniejsze informacje, zaproszenia, relacje z przedsięwzięć gminnych. Ogłoszenia i komunikaty znajdą się w module „Komunikaty”.

Podstrony z treściami zostały uporządkowane w trzech zakładkach: Dla mieszkańca, Dla turysty i Dla biznesu. Biorąc pod uwagę najczęściej wyszukiwane przez użytkowników hasła, pod aktualnościami utworzyliśmy działy tematyczne. W ten sposób najważniejsze dla internautów treści znalazły się na stronie głównej. Aby zobaczyć wszystkie aktualności z danego działu, wystarczy kliknąć w tytuł danego działu.

W banerach dostępny jest między innymi formularz pytań do burmistrza. Poniżej mogą się Państwo zapisać do urzędowego newslettera i co tydzień otrzymywać na maila wiadomość z zebranymi informacjami.
Warto dodać, że również strony jednostek organizacyjnych zmieniły swoją szatę graficzną.
Mamy nadzieję, że nowy layout przypadnie Państwu do gustu.

See More

Nowa strona urzędu

Szanowni Państwo,
oddajemy w Państwa ręce nową stronę Urzędu Miasta i Gminy Serock.
Nowy layout jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w tworzeniu stron internetowych. Poniżej przedstawiamy krótką prezentację najważniejszych modułów strony www.serock.pl.

...

Głównym punktem jest tutaj moduł Aktualności, gdzie zamieszczane będą najważniejsze informacje, zaproszenia, relacje z przedsięwzięć gminnych. Ogłoszenia i komunikaty znajdą się w module „Komunikaty”.

Podstrony z treściami zostały uporządkowane w trzech zakładkach: Dla mieszkańca, Dla turysty i Dla biznesu. Biorąc pod uwagę najczęściej wyszukiwane przez użytkowników hasła, pod aktualnościami utworzyliśmy działy tematyczne. W ten sposób najważniejsze dla internautów treści znalazły się na stronie głównej. Aby zobaczyć wszystkie aktualności z danego działu, wystarczy kliknąć w tytuł danego działu.

W banerach dostępny jest między innymi formularz pytań do burmistrza. Poniżej mogą się Państwo zapisać do urzędowego newslettera i co tydzień otrzymywać na maila wiadomość z zebranymi informacjami.
Warto dodać, że również strony jednostek organizacyjnych zmieniły swoją szatę graficzną.
Mamy nadzieję, że nowy layout przypadnie Państwu do gustu.

See More
No automatic alt text available.