Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka kviečia dalyvauti
akcijoje🙋‍♂️🙋‍♀️☂️

Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ įsijungė į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ sukurdama interaktyvų testą, kuris padeda atpažinti ir įveikti patyčias. Testą rasite čia: http://uzsaugialietuva.lt/testas/

...

Interaktyvus testas „Įveik patyčias“ sudarytas iš 10 klausimų ir 4-ių kiekvieno klausimo atsakymo pasirinkimo variantų. Atsakymus į klausimus padeda surasti visoje šalyje puikiai žinomi veidai, kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai – krepšininkas Jonas Valančiūnas, laidų vedėja Beata Nicholson, atlikėjas Vidas Bareikis ir žurnalistas Richardas Jonaitis. Testas skirtas moksleiviams nuo 8 iki 13 metų, jį galima atlikti su mokytojo pagalba arba savarankiškai. Kiekvienas pabaigęs testą gauna įgytas žinias pažymintį diplomą.

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: text

All Digital Week 2018 Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje
Internetas – puiki vieta kurti, žaisti, mokytis. Čia galime susitikti su draugais, dalytis vaizdais ir netgi keisti pasaulį, jei tik turime puikių idėjų, gerų rašymo įgūdžių ir išdrįstame imtis iniciatyvos. Bet, ar visi žinome, kokie pavojai tyko internete, ypač jauniesiems mūsų šiuolaikinių technologijų vartotojams. Internetas pilnas spąstų, į kurias galima pakliūti, jei elgiamasi neatsakingai.
Kovo 2...2 dieną, Saugaus interneto savaitės proga, bibliotekos darbuotojos pakvietė Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 5 b klasės moksleivius ir jų mokytoją Iloną Herman, kad galėtų papasakoti vaikams apie saugų naršymą internete, informacijos sklaidą. Moksleiviai vardino savo teises ir pareigas žiniatinklyje, pasakojo, kaip jie elgiasi, kai jų teisės negerbiamos. Pokalbių kambariai, internetiniai dienoraščiai, žaidimai – tai vaikų kasdienybė. Moksleiviai aktyviai dalinosi savo patirtimi apie bendravimą socialiniuose tinkluose, prisiminę nemalonias situacijas, kurios nutiko naršant internete.
Renginio pabaigoje visi aktyvūs išmaniojo pasaulio vartotojai gavo atminimo dovanėles.
Viskas prasideda nuo mūsų, būkime draugiški ir gerbkime vieni kitus internete.
#AllDigitalWeek #AllDigitalWeekLietuvoje

See More

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Irenai Baranovskajai už suorganizuotą išvyką į Signatarų namus.

Kolektyvas 😉

Image may contain: outdoor
Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person
VRSCB Paberžės struktūrinis padalinys added 2 new photos.

Atkeliavęs į biblioteką Velykų zuikis kviečia vaikučius kartu ridenti margučius bei išsirinkti sau smagią knygą, kuri bus pilna neįprastų pasakojimų ir nuotykių...

Pažintis su signatarais.
Nuo vasario 8 iki 28 dienos Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje veikė virtuali-pažintinė paroda „Vasario 16-osio Akto signatarai – žmonės, pakeitę mūsų likimus“. Kiekvieną dieną teikėme trumpą informaciją apie kiekvieną iš signatarų: jų gimimo vietą, profesiją, kaip susiklostė jų likimai, pateikėme įdomių faktų ir svarbių pasiekimų iš šių didžių žmonių gyvenimų.
Šios parodos tikslas supažindinti žmones su vasario 16...-osios Akto signatarais, atskleisti jiems šių žmonių įdomius gyvenimo faktus ir įskiepyti meilę ir pasididžiavimą savo šalimi.
Tęsiant mūsų pažintį su signatarais, 2018 m. kovo 21 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos darbuotojai aplankė Signatarų namus, kurie šiais metais yra ypač lankomi dėl mūsų valstybės gimtadienio.
Signatarų namuose išsamiai pasakojama ne tik Vilniaus lietuvių visuomeninio gyvenimo istorija, – ji stiprėjo, įvairėjo net atokiuose Lietuvos miesteliuose ir kaimuose. Pirmojo pasaulinio karo metais, Vokietijai okupavus kraštą, lietuviškų draugijų veikla buvo smarkiai suvaržyta. Vis dėlto, tuo metu ir Lietuvoje, ir išeivijoje gyvenantys tautiečiai buvo įsitikinę, kad Europos žemėlapis po karo gerokai pasikeis, ir šios lemtingos progos nedera praleisti.
Gidas pateikė daug įdomios informacijos apie signatarų šeimas ir jų asmeninį gyvenimą.
Būdami šiose namuose pajutome, koks sunkus ir nelengvas buvo laisvės kelias ir kokie stiprūs, išmintingi ir atsidavę buvo šie žmonės.🇱🇹🇱🇹🇱🇹

See More
Vrscb Kalvelių Struktūrinis Padalinys added 7 new photos.

Nuo kovo16d iki 31 dienos Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Kalvelių struktūriniame padalinyje veikia spaudinių paroda ,,Gamta bunda - paukščiai grįžta namo".

Vrscb Kalvelių Struktūrinis Padalinys added 11 new photos.

Vaikai iš Kalvelių vaikų darželio su auklėtoja Vineta Macutkevič atvyko į popietę.

Vrscb Kalvelių Struktūrinis Padalinys added 10 new photos.

Nuo kovo 19 iki 23 dienos Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Kalvelių struktūriniame padalinyje startoja vaikų knygos savaitė,kurios šūkis yra ,...,Išmokime knygą mylėti".Ta proga ,kovo 19 dieną vyko popietė,,Knygų namelis".Renginyje dalyvavo vaikai iš Kalvelių vaikų darželio ,
kartu su auklėtoja Inga Meleikienė.

See More

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. 🌏🗾🏜️🏕️🗻

Image may contain: cloud, sky and outdoor

Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Mostiškių struktūriniame padalinyje veikia Knygnešių dienai skirta paroda🇱🇹

No automatic alt text available.
Image may contain: 1 person
Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka

„Menų dūzgių“ judėjimas!!!

Kultūros edukacijos savaitę inicijuoja Ugdymo plėtotės centras, idėją palaiko Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijos.
2018 m. ...balandžio 5 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka kviečia mokytojus dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyks Vladislovo Sirokomlės muziejuje, Bareikiškių kaime, Vilniaus rajone.

Daugiau informacijos apie Ugdymo sodą: https://sodas.ugdome.lt/apie

Daugiau informacijos apie planuojamą renginį: https://duomenys.ugdome.lt/renginys/?10611

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
133 Views
VRSCB Paberžės struktūrinis padalinys

Knygnešystė - Lietuvą garsinantis unikalus reiškinys. Kovo 16 d. Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais (1864-1901m.) platinę lietuviškas knygas. Bibliotekoje kovo 14-24 d. veikia spaudinių paroda "Lietuviška spauda beldžiasi į duris". Kviečiame apsilankyti.

Dėkojame Rudaminos "Ryto" gimnazijos priešmokyklinių grupių mokiniams už mielus piešinius Lietuvos atkūrimo šimtmečio proga. Darbų parodą "Lietuva - gimtinė mano" galima pamatyti Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje.

VRSCB Nemėžio struktūrinis padalinys added 5 new photos.

Kovo 14 d. Nemėžio Ąžuolyno darželio auklėtiniai lankėsi mūsų bibliotekoje. Vaikai išklausė bibliotekininkės pasakojimą apie biblioteką, skaitytojo teises bei p...areigas, domėjosi vaikų knygomis, apžiūrėjo bibliotekos erdves. Mūsų skyriuje pakvipo tikru pavasariu ir pražydo margaspalvės gėlės. Dėkojame vaikučiams ir jų auklėtojoms už kūrybiškus darbelius 🌻

See More

Nupiešk lietuvišką patarlę.
Patarlės tai mažyčiai poetiniai kūriniai. Patarlė telpa viename sakinyje, jos apibendrina įvairius reiškinius, pataria ar pamoko, kaip elgtis. Patarlės ir priežodžiai, ne taip kaip dainos, pasakos, nėra sakomos specialiai žmonėms pasiklausyti, pasigrožėti. Jos slypi kažkur atminties gelmėse, nejučia prisimenamos ir natūraliai įterpiamos į pokalbius, pasakojimus.
Kovo 14 dieną į Vilniaus rajono savivaldybės Centrinę biblioteką atvyko Rudaminos „Ry...to“ gimnazijos 3 klasės moksleiviai su mokytoja Vilma Dailidėniene, kad galėtų susipažinti su lietuviškomis patarlėmis. Minint Lietuvos 100-ąjį gimtadienį ir vaikų knygos savaitę bibliotekininkė vaikams kalbėjo apie lietuvių tautosaką, kuri turėtų patraukti mus jau vien todėl, kad per ją kiekvienas galime kur kas geriau pažinti save, savo tautą, jos kultūrą, pagaliau ir pačią žmoniją.
Bibliotekininkė supažindino moksleivius su Lietuvos valstybės istoriją, atributiką, tradicijas ir kultūrą. Pateikė įdomių faktų apie Lietuvą. Vaikai sužinojo, kad Lietuva – tai gandrų šalis ir turi savo savitą kvapą, be to mūsų šalyje miškai užima trečdalį teritorijos.
Vaikai išgirdo daug įvairių lietuvių kilmės patarlių, kurias galėjo pavaizduoti savo piešiniuose.🇱🇹✍️🎨📚📙📝

See More

Ką žinai apie Lietuvą.
2018 m. kovo 9 dieną Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Zujūnų struktūrinio padalinio bibliotekininkė kartu su Zujūnų gimnazijos geografijos mokytoja I. Bortkevič organizavo edukacinę pamoką-viktoriną „Graži tu mūsų Lietuva“. Į biblioteką atėjo Zujūnų gimnazijos 9 klasės moksleiviai. Pradžioje, bibliotekininkė pasveikino visus susirinkusius su artėjančia kovo 11-osios švente, papasakojo susirinkusiems apie Lietuvos istoriją, jos kalbą ir gamtos išteklius. Mokiniai peržiūrėjo filmukus apie UNESCO Lietuvos paveldą, o paskui atsakė į viktorinos klausimus. 🇱🇹🏔️🗾🌏

Image may contain: 5 people, people sitting and indoor
Image may contain: 9 people, people smiling, people standing, people sitting and indoor
No automatic alt text available.
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
161 Views
VRSCB Glitiškių struktūrinis padalinys

Kovo 13 dieną, bibliotekoje apsilankę Glitiškių vaikų darželio auklėtiniai iš grupės „Varpelis“ klausėsi garsinio skaitymo „Skaitau lietuviškai“ skirto lietuv...ių kalbos dienoms. Iš bibliotekininkės vaikai išgirdo apie lietuvių kalbos vietą pasaulyje, apie pirmosios lietuviškos knygos atsiradimo laiką. Pasiklausę Giedrės Rakauskienės knygelės „Dramblys ir antis“ vaikučiai suprato, kad draugystė galima ir tarp skirtingų gyvūnų. Trumpai padiskutavę apie draugystę, svečiai darbavosi prie žodžių dėlionės. Puikiai susitvarkę su užduotimi, visi vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldainiais.
#skaitaulietuviškai

See More