Reviews
4.7
9 Reviews
Tell people what you think
Videos
Absolutorium Wydziału Prawa i Administracji UR 😉
27
#rozprawakarna #konkurs #średnieszkoły #prawastudenci #wnURtprawa #wpiaURtakifajny Materiał: TVP 3 Rzeszów
32
1
Na korytarzach Naszej Uczelni można usłyszeć, że "najlepsza zabawa na Wydziale Prawa". Na potwierdzenie tych słów mamy dla Was kilka zdjęć, uśmiechniętych i zadowolonych Naszych Absolwentów :)🎓🎓🎓 foto: Zebra design #wnURtprawa #wnURtadministracji #wnURtkariery #wpiaURtakifajny
18
Photos
Posts

#wykładotwarty #prawospadkowe

Czy chcesz założyć własne przedsiębiorstwo albo już w takim pracujesz?

Czy Twoi bliscy prowadzą firmę rodzinną, w którą sam jesteś zaangażowany?

...

Czy w przyszłości chcesz współpracować z przedsiębiorcami prowadzącymi firmy rodzinne?

Czy słyszałeś kiedyś o sukcesji w firmie?

Czy wiesz, że sukcesja to proces prawno-finansowo-administracyjno-psychologiczny?

Czy fascynuje Cię prawo cywilne, w szczególności część dotycząca prawa spadkowego?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiesz pozytywnie, wpadnij na wykład!

Kiedy? 18 stycznia (czwartek) godz. 10:00

Gdzie? Wydział Prawa i Administracji, sala nr 13,
ul. Grunwaldzka 13

Zapraszają:
Uniwersytecka Poradnia Prawna w Rzeszowie
Koło Naukowe Prawa Rodzinnego ''Familiae''
@KNPUP Koło Naukowe Prawa Ustrojowego Porównawczego UR

Szczegóły na plakacie na FB - https://www.facebook.com/events/416923242070915 oraz stronie :
http://www.ur.edu.pl/…/29571,spotkanie-organizowane-przez-p…

See More
JAN18
Thu 10:00 AM UTC+01WPiA UR, sala nr 13, ul. Grunwaldzka 13
27 people went
Zagłosuj na mnie w konkursie 'Inwestycja w Przyszłość' Grupy PZU. Zobacz, jaka jest moja #najlepszastrona i pomóż mi wygrać 5.000zł!
przyciagamynajlepszych.pl

ELSA Rzeszów zaprasza na Dzień Praktyk Międzynarodowych, który odbędzie się 15 grudnia na Naszym Wydziale:

Więcej informacji w linku:
https://web.facebook.com/events/1511672282219792/

...

A także na stronie internetowej:
https://step.elsa.org/

See More
Image may contain: sky, text and outdoor

#naukowakonferencja #wnURtnaukowy #prawo #medycyna #ELSA #wpiaURtakifajny

W dniach 5-6 grudnia 2017 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Prawno-Medyczna. Organizatorami wydarzenia była ELSA Rzeszów oraz Okręgowa Izba Lekarska w Rzeszowie.
W Konferencji licznie uczestniczyli przedstawiciele zawodów prawniczych, lekarze, pielęgniarki, położne oraz studenci.
Podczas Konferencji odbyły się trzy panele tematyczne dotyczące: zmian w ochronie zdrow...ia, statusu i zasad wykonywania zawodów medycznych, odpowiedzialność podmiotów leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne.
Po raz pierwszy odbył się panel dyskusyjny: Najczęstsze problemy prawne w praktyce lekarskiej - spojrzenie prokuratora.

See More

#spotkaniekoła #iustitia #zawódsędziego #wnURtkariery #wpiaURtakifajny

Koło Naukowe Prawa Karnego "Iustitia" UR serdecznie zaprasza na spotkanie pt. "Jak zostać Sędzią - czyli blaski i cienie bycia aplikantem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury" 👨‍⚖️👩‍⚖️

Więcej informacji:...
https://www.facebook.com/events/956034641211754/

See More
No automatic alt text available.

#wykładotwarty #MiędzynarodowyDzieńPrawCzłowieka #wnURtprawakonstytucyjnego #wpiaURtakifajny

W dniu 11 grudnia 2017 roku Katedra Instytucji Prawnych
i Praw Człowieka wspólnie z Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego "Constitutio" zorganizowała wykład otwarty pt. Krzyż w przestrzeni publicznej. Wydarzenie otworzyła Pani prof. zw. dr hab. Halina Zięba – Załucka, kierownik KIPiPCz, która podkreśliła, że jest to kolejne, czwarte już wydarzenie naukowe, zorganizowane z okazji obchodó...w Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Wykład otwarty, który był wprowadzeniem do późniejszej dyskusji naukowej wygłosił ks. dr hab. Piotr Steczkowski, prof. UR. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności akademickiej Wydziału Prawa i Administracji, o czym świadczyła liczna frekwencja. Podsumowując dyskusję,
w której wzięli udział zarówno studenci jak również pracownicy naukowi, Pani prof. zw. dr hab. Halina Zięba-Załucka podziękowała wszystkim za przybycie oraz zaprosiła do udziału w kolejnych wydarzeniach naukowych planowanych przez pracowników Katedry Instytucji Prawnych i Praw Człowieka.

See More

#ChórUR #przesłuchania #śpiewaćkażdymoże #wpiaURtakifajny

Jesteś studentem Uniwersytetu Rzeszowskiego?
Śpiew to Twoja pasja i chcesz ją rozwijać?
Marzy Ci się odskocznia od studenckich obowiązków? ...
W takim razie czekamy właśnie na Ciebie!!!
Już 12.12 (wtorek) o godz. 19:00 i 14.12 (czwartek) o 19:30 w Instytucie Muzyki przy ul. Dąbrowskiego odbędą się WIELKIE PRZESŁUCHANIA do :
Chór Akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego! 👩‍🎤👨‍🎤

See More
Image may contain: text

W dniu 24 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo azjatyckie z perspektywy europejskiej”.

Konferencja została zorganizowana przez Koło Naukowe Komparatystyki Prawa Cywilnego UR oraz Zakład Prawa Cywilnego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane jako projekt trzech kół naukowych działających w ramach Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego: Koło Naukowe Komparatystyki Prawa Cywiln...ego, Koło Naukowe Filozofii i Teorii Prawa UR oraz Koło Naukowe Prawa Rzymskiego i Porównawczego "IUS Romanorum".
W ramach spotkania uczestnicy mogli wysłuchać wystąpień specjalistów z zakresu prawa cywilnego oraz prawa azjatyckiego, wśród których znaleźli się przedstawiciele środowiska akademickiego zarówno Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego, jak i innych krajowych ośrodków akademickich (m. in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego).
Pośród grona prelegentów znaleźli się m. in. Pan prof. nadzw. dr hab. Mieczysław Sprengel, Pan prof. nadzw. dr hab. Kamil Zeidler, Pani dr Yuki Horie, Pan prof. nadzw. dr hab. Mateusz Stępień oraz Pani dr hab. Joanna Grzybek.
Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących wystąpień dotyczących prawa prywatnego zarówno w ujęciu azjatyckim jak i europejskim.

See More

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z wczorajszej konferencji naukowej, przygotowanym przez TVP3 Rzeszów📽️🎬

http://rzeszow.tvp.pl/…/oblicza-wspolczesnej-przestepczosci…

Technicy kryminalistyki, lekarze medycyny sądowej i kryminolodzy z całej Polski spotkali się w Uniwersytecie Rzeszowskim. O swoich doświadczeniach i możliwościach, jakie daje nauka i specjalistyczny sprzęt - opowiadali podczas konferencji naukowej Oblicza współczesnej przestępczości. Prze...
rzeszow.tvp.pl

Dnia 4 grudnia 2017 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Oblicza współczesnej przestępczości. Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Organizatorami Konferencji były: Pracownia Kryminologii i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego (funkcję opiekuna pracowni pełni Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR) oraz Koło Naukowe Kryminologii, Krymina...listyki i Medycyny Sądowej.

Konferencja ta jest interdyscyplinarnym wydarzeniem naukowym, które w całości poświęcone było tematyce współczesnej przestępczości. Rozpoczyna ono cykl spotkań naukowych w tym zakresie. Wśród prelegentów znaleźli się teoretycy oraz praktycy prawa, kryminalistycy, kryminolodzy oraz przedstawiciele środowiska medyków, biotechnologów oraz biologów👮‍♀️🕵️‍♂️

Gościem specjalnym konferencji był Pan Prokurator, doktor nauk prawnych Józef Gurgul, który pełnił funkcję oskarżyciela w sprawach o najpoważniejsze przestępstwa, w tym m.in. w sprawie Zdzisława Marchwickiego znanego jako „Wampira z Zagłębia”👩‍⚖️👨‍⚖️

foto. Michał Święcicki

See More

Zachęcamy wysłuchania materiału Radio Via o projekcie "Street law" oraz akcji "Matura na 100%" realizowanych przez studentów zrzeszonych w Uniwersytecka Poradnia Prawna w Rzeszowie 👨‍🏫👩‍🎓👨‍🎓

http://www.radiovia.com.pl/…/7383,propozycja-dla-podkarpack…

Radio VIA - Katolickie Radio Rzeszów
radiovia.com.pl