Reviews
4.9
7 Reviews
Tell people what you think
Photos
Posts

Animovaná infografika Foursquare check-inů ve velkých městech je super

Every day, millions of people check in on Foursquare. We took a year's worth of check‑ins in London, Chicago and Istanbul and plotted them on a map. Each dot represents a single check‑in, while the straight lines link sequential check‑ins.What you can see here represents the power of check‑in data —…
foursquare.com

Facebook snižuje prioritu zobrazení u automaticky generovaných příspěvků z aplikací na zdi (open graph). Mají totiž menší míru interakce, než klasické sdílení. Pokud vám např. Spotify sdílí každý přehraný song, tak se tato zpráva dostane k míň lidem, než kdybyste ve Spotify u nějakého songu sami klikli na sdílení.

U Instagramu dokonce toto automatické sdílení sám Facebook zrušil - http://www.theverge.com/…/facebook-gives-up-on-automaticall…

Facebook’s News Feed algorithm is tweaked constantly to ensure a better experience for users (and a more profitable experience for advertisers). The company announced the latest major change today, as stories shared automatically from third parties will receive a lower … Continue reading →
insidefacebook.com
Posts

Je možné spočítat, kdo bude Česká Miss 2014? Další experiment ve spolupráci s Žádná věda, pro který jsme připravili web http://www.experimentmiss.cz/

Image may contain: 1 person

Spustili jsme web pro novou značku JOHN & CARROT a pokud vás zajímá zdravá strava, tak se připravte na start rozvozů. Jak se vám líbí?

Eat right, eat well
johncarrot.cz

Čísla a technologie k webu http://stratocaching.idnes.cz/ najdete v naší infografice. Sumarizujeme, vyhodnocujeme a již máme nápady na případné pokračování ...

No automatic alt text available.

Projekt Stratocaching, pro který jsme vytvořili web, si odnesl cenu serveru Lupa.cz v cenách českého internetu Křišťálová lupa 2013! A že jsme si s ním užili legraci, online trackovat objekt ve 30km nad zemí a jeho polohu zobrazovat na mapě tisícům lidí online. Web nakonec v den startu vygeneroval přes 1 000 000 zobrazení!

Image may contain: 1 person
Stratocaching

I pan Hanák si včera nasadil Stratocaching kulicha... Vcelku nečekaně jsme stihli dostat za náš projekt ocenění Křišťálová lupa! Díky patří celému neformálnímu ...týmu složenému ze studentů, radioamatérů, umělců, akademiků i profesionálů - a také všem "stratokačerům" v polích na Rokycansku! http://zpravy.idnes.cz/letos-meli-ctenari-uz-p…/domaci.aspx…

See More

Dnes jsme spustili web pro jeden originální projekt - Stratocaching, doporučujeme sledovat

Stratocaching je „kouzelný experiment“ a zároveň geocachingová hra pro širokou veřejnost, kterou pořádá sdružení Žádná věda o.s. spolu se serverem Technet.cz.
stratocaching.idnes.cz

Správcům stránek se výrazně zjednodušilo pořádání soutěží na Facebooku!

Roky trvající a velmi nesmyslná omezení týkající se soutěží byla právě zásadně změněna. Soutěžit lze přímo na Facebooku a konečně je možné využít i přímých aktivit fanoušků.
lupa.cz

bux.cz zvolil opravdu pěknou fotku k přání "pohodového, klidného a ničím nerušeného ponělí"

Bux. Cz chose a really nice photo to wish "cool, calm and nothing a II" :)
Translated
Image may contain: 1 person, text

Videa na Instagramu? Velká změna a zároveň rána pro Vine. Co vy na to?

Instagram videos? Big change and a blow to vine. What do you think?
Translated
Introducing Video on Instagram Over the past two and a half years, Instagram has become a community where you can capture and share the world’s moments simply and beautifully. Some moments, however,...
blog.instagram.com

Místo komentáře fotka, to zase nahrává soutěžím proti pravidlům. Ale i tak zajímavá funkce, mnoho lidí již teď přikládalo samotné obrázky jako odkaz.

Do komentářů k příspěvkům již lze kromě odkazů s náhledy vkládat i přímo fotografie. Funkci uvedl programátor Bob Baldwin, který ji spolu s několika dalšími vytvořil na jednom z firemních hackathonů. Přibyla také možnost řadit chronologicky komentáře i na stránkách, které mají funkci Replies.
tyinternety.cz

Facebook konečně spustil #hashtagy, budete je používat?

Facebook finally launched #hashtags, will you use them?
Translated
No automatic alt text available.
Markething.cz

#Facebook #právě #spustil #hashtagy jako na #Twitteru! #covynato? Prospěje to lepšímu propojení a orientaci v zajímavých tématech a trendech? Nebo bude tahle novinka pro uživatele spíše matoucí?

Granko má zřejmě trochu problémy s aplikací, což není v prostředí Facebooku nic nenormálního, ale mazat komentáře a otázky uživatelů je trochu nešťastné řešení ...

No automatic alt text available.

Víte, že můžete zacílit Facebook reklamy na emaily z vašeho mailinglistu?

Jak jednoduše cílit Facebook reklamy na emaily zákazníků?Publikoval: Jindřich Fáborský dne 24.3.2013. Přidejte komentář.Není se čemu divit, že Facebook neustále pracuje na zlepšení svého reklamního systému (Facebook Ads). Drtivá většina příjmů společnosti totiž plyne právě z tohoto kanálu. Jednou z…
blog.faborsky.cz

Jako partner Česká asociace amerického fotbalu spouštíme fantasy ligu pro sezónu 2013! Takové netradiční projekty nás opravdu baví

As partner @[205328879481525:274:Česká asociace amerického fotbalu] we are launching fantasy league for season 2013! Such unconventional projects really enjoy us :)
Translated
No automatic alt text available.

Už jste přemýšleli o nákupu fanoušků? Dotazy na něj se točí dokola i u nás a odpověď je jen jedna - ne, je to podvod!

Správci sociálních sítí

Dobré ráno.
Včera jsme seděli s klientem a velmi silně jsme přemýšleli, co udělat s jeho stránkou na Facebooku.
Přemýšleli jsme především nad tím, co udělat s j...eho téměř 8 tis. fanoušky, kteří jsou na stránku "dotaženy" skrz aplikaci od Great Business.
Aplikace funguje jednoduše - zjisti za jak dlouho zemřeš, zjisti, kolik let se dožiješ, apod.. Přitom výsledky nejsou dle reálné hodnoty, ale fungují především na tom, že uživatelé musejí dát "like", aniž by studovali, jaké stránky jsou vlastně fanoušky.
Za těmito aplikacemi, které jsou na Facebooku zavádějící a obcházející systém Facebooku stojí Filip Havran a další lidé z
www.greatbusiness.cz .
Je zarážející také to, že sami na stránkách píší:
"V naší společnosti je to především obyčejná a tvrdá práce, mnohaleté zkušenosti v oboru a pochopení potřeb našeho klienta, tedy Vás". Jsou to klasické lži. Sami mají na na Facebooku hromadu fanoušků, kteří jsou samozřejmě nasbíráni touto aplikací.
Příspěvek jedné uživatelky hovoří za vše.
https://www.facebook.com/GREATBUSINES…/posts/350637815042418
Kdyby ho náhodou smazali, je zde: http://prntscr.com/104d8n

Další věcí, kterou se chlubí na stránkách je toto:
"Seženeme Vám tisíce potenciálních zákazníků na Facebooku"
Poměrně zajímavá informace. Kdo že má být potenciální zákazník? Děti ve věku 13-17, přitom reálná věková skupina fanoušků tohoto věku je v průměru 10 let, neboť na Facebooku smějí být uživatelé až od 13 let, čili každý, komu je méně, zadává nejbližší možný věk.
Čili firma by musela čekat 8 let, než by jejich "potenciální" fanoušek začal nakupovat. To je samozřejmě hloupost.

Hlavně, že firma pana Havrana sleduje informace ze světa Facebook marketingu a přitom takovýmto způsobem podvádí klienty.
V tomto případě, po včerejším jednání s klientem to skutečně podvod byl, neboť z Facebooku celkových návštěv za měsíc měl včetně referal 249 a žádnou konverzi.

Rádi bychom tedy touto cestou upozornili, že takto se na Facebooku nepodniká a solidní firma, by rozhodně do podobných nabídek takto podvodných aplikací neměla jít.
Nejen, že to z pohledu marketingu je úplně k ničemu, ale i nedělá to vůbec žádný dobrý dojem ani z pohledu PR.
Přitom se do takové aplikace nechalo nalákat spousty stránek na Facebooku jako je Český sport, SKANnet.cz, Joblandia.sk / Joblandia.cz, Extra.cz a mnoho dalších.
Klientovi jsem poradil, vzhledem k tomu, že za to zaplatil peníze, aby to u společnosti minimálně reklamoval a požádal o vysvětlení.

See More