Posts

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnej edycji rozgrywek esportowych – FIFA! Aby zarejestrować się należy wysłać na adres e-sport@jakubduba.pl zgłoszenie, a w treści:
1. Imię i nazwisko
2. Nazwa drużyny
3. Wybrany klub

...

Zapisy on-line: poniedziałek (21-01-2018)
Spotkanie organizacyjne: wtorek (22-01-2018) godz. 10:25 (prac.201)
Turniej: piątek (26-01-2018)

See More
Image may contain: stadium and crowd

Nowy semestr = nowy plan. 🗓️ Jest już dostępny na e-dzienniku oraz szkolnej WWW.
Obowiązuje od 2️⃣2️⃣0️⃣1️⃣2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣

Reviews
4.8
12 Reviews
Tell people what you think
Kuba Grzegorczyk
· October 10, 2015
może być :/
Videos
pol pok'18
49
1
Rejs po Dunaju. Płyniemy... Atrakcji ciag dalszy!
48
1
Węgierska kolacja przy muzyce 🍴🍖🍗🍤
43
Photos
Posts

Lokalna Akademia Cisco (Cisco Networking Academy) działająca w Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie to laboratorium sieci komputerowych, które realizuje swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

W styczniu 2018, w ramach kursów: ITE, CCNA1, CCNA2 odbyły się kolejne w historii obowiązkowe, teoretyczne (chapters exam) oraz praktyczne (skills exam) egzaminy. 💻

Pierwszy z nich (kurs Cisco Certified Network Associate level 1) zaw...ierał się w 10 zadaniach praktycznych i polegał na konfiguracji bezprzewodowego routera sieciowego z funkcją AP. Średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł 96 %. Stuprocentowe rezultaty osiągnęli: Damian Bogusz, Damian Dudek, Piotrek Pożarowszczyk, Jakub Żytkowski. 👏👏👏

Drugi z egzaminów (kurs Cisco Certified Network Associate level 2) polegał na rozwiązaniu zadania praktycznego dotyczącego zaawansowanej konfiguracji routera sieciowego z wiersza poleceń. Średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł 74 %.

Trzeci z egzaminów (kurs IT Essentials: PC Hardware and Software) zawierał się w 50 zadaniach testu wielokrotnego wyboru, z kilkoma odpowiedziami prawidłowymi. Próg zdawalności ustawiony był na poziomie 75 %. Średni wynik uzyskany przez uczniów wyniósł 95 %. "Setki" wyklikali: @Bicz Bartosz, @Budzyński Bartłomiej, @Melchior Michał, @Oliwniak Adrian. 👏👏👏

Egzaminy były podsumowaniem trwających prawie 5 miesięcy kursów, w których udział bierze 37 uczniowie naszego technikum pod okiem instruktora (Jakub Duba). Zdanie ich było przepustką do kontynuowania realizacji dalszych treści kursów oraz docelowo zdawania egzaminu końcowego „FINAL”, który odbędzie się na początku czerwca 2018 roku w naszej szkole. Przed niektórymi uczniami jeszcze egzaminy praktyczne.

Zdanie wszystkich egzaminów pozwoli uczniom legitymować się uznawanymi na całym świecie w branży IT certyfikatami od firmy Cisco Systems. 💪💪💪

See More

W lutym wystawa autorska prac plastycznych Dominiki Majchrzak -
uczennicy klasy 1a.
Przekonamy się wówczas, do kogo należy ta twarz.

Image may contain: drawing
Domaj_art

Hair 👌
Have a nice Saturday. 😎😈

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1.5K Views

NASZE TECHNIKUM INFORMATYCZNE
NIE ZWALNIA TEMPA!

Technikum Zawodowe nr 2 z ul. Chopina, kształcące w zawodzie technik informatyk, może po raz kolejny szczycić się tytułem „Złotej szkoły”. Najlepsze technikum w Lubartowie zajęło 7 miejsce w województwie lubelskim oraz 78 pozycję w Polsce w rankingu „Perspektywy 2018” na 300 sklasyfikowanych szkół.

...

- W Rankingu Perspektyw wygrywają te licea i technika, które nie są nastawione na realizację starej zasady „uczyć wszystkiego wszystkich”. Uczniowie są różni, mają różne uzdolnienia, zainteresowania i plany życiowe. Szkoła średnia musi postawić sobie inne zadanie. Jest powołana do tego, by pomóc uczniom odkryć ich zdolności, a następnie pozwolić im rozwinąć skrzydła – powiedział podczas uroczystej gali Rankingu prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. KRASP.

Jedną z takich właśnie szkół jest lubartowskie technikum informatyczne.

W tegorocznej edycji wypunktowano 300 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym Ranking „Perspektywy” są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych. Warto podkreślić, że tegoroczne wyniki maturzystów lubartowskiego Technikum były ponownie rewelacyjne. Absolwenci szkoły z ul. Chopina uzyskali znacznie wyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów niż średnie krajowe.
Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki nie spuszcza z tonu i w tegorocznym rankingu uplasowało się na 36 miejscu w województwie lubelskim. W rankingu wszystkich liceów z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina od kilku lat zajmuje miejsce w czołowej czterdziestce.
– Chciałabym przede wszystkim pogratulować osiągniętych wyników naszej młodzieży, zarówno uczniom technikum, jak tez licealistom oraz nauczycielom. Co roku stawka szkół staje się coraz bardziej wyrównana. Utrzymanie ubiegłorocznej pozycji w rankingu z roku na rok wymaga włożenia coraz większego wysiłku. Dlatego wyniki Rankingu „Perspektywy” 2018 szczególnie cieszą w tym roku całą społeczność ZS nr 2 w Lubartowie. – podsumowała Anna Wójtowicz, dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie.

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: text

Maja dalej walczy!

Maja Karwacka, uczennica klasy II S Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, zakwalifikowała się do zawodów II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Poziom zmagań był bardzo wysoki, a świadczy o tym fakt, że Maja jest jedyną reprezentantką Lubartowa, która wywalczyła sobie prawo startu w kolejnym etapie.
– To wielki sukces Mai i jestem z niej bardzo dumna. Maja już rok temu startowała w wielu konkursach matematycznych. Zebrała w nich niezbędne doświadczenie, co teraz przynosi efekty – mówi mgr Aleksandra Polska, nauczycielka matematyki w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, która jednocześnie przygotowywała uczennicę do udziału w Olimpiadzie.

Image may contain: text

TEATR W TRAMPKACH zaprasza na kolejne spotkanie!!!
W najbliższy piątek, w kolejnej odsłonie Teatru TV, obejrzymy głośny spektakl w doborowej obsadzie pt. FRYZJER.
Tytułowy bohater spektaklu - Karol na co dzień strzyże, farbuje, czesze, zabawia klientki i personel swojego zakładu dowcipami, a po pracy grywa z kolegami w bilard.
Nieoczekiwanie miasteczkiem wstrząsa wiadomość o znalezieniu w pobliskim lesie zwłok 18-letniej Sylwii Kęsik, wychowanki miejscowego domu dziecka......
Jeśli opis spektaklu Cię zaintrygował, przyjdź w piątek 12.01.18 o godzinie 14.30 do sali nr 10. Zapraszamy!!!
Zdjęcie: http://teatrtelewizji.vod.tvp.pl

See More
Image may contain: 1 person, closeup

DKF
W najbliższy piątek, 12 stycznia, o godzinie 16.30 odbędzie się kolejne spotkanie z dobrym filmem. Tym razem Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na kino gatunkowe. Odwiedzimy rozległe prerie, skaliste wąwozy, spotkamy zapewne kowbojów i Indian, a wszystko po to, aby zbadać, czy western jest nadal gatunkiem wartym naszej uwagi. Na ekranie „Prawdziwe męstwo” Ethana i Joela Coenów. Piątek, 16.30. Zapraszamy.
Źródło zdjęcia:
https://media.teleman.pl/photos/Prawdziwe-Mestwo.jpeg

via media.teleman.pl

Kilka słów o naszym absolwencie

Wspomnienie o Jacku …

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci o. prof. Jacka Oniszczuka SJ. ...
Zginął 22 grudnia 2017 roku podczas wyprawy w Apeninach, na skutek zejścia lawiny w masywie Gran Sasso we włoskiej Abruzji.
Jacek był absolwentem naszej szkoły, uczęszczał do klasy o profilu matematyczno – fizycznym. Liceum z bardzo dobrymi wynikami ukończył w 1985 roku. Był dobrym, życzliwym i lubianym kolegą. Jego rodzice są emerytowanymi i cenionymi nauczycielami naszej szkoły. Pani Maria Oniszczuk uczyła historii, natomiast pan Mirosław Oniszczuk – matematyki.

Po maturze Jacek studiował najpierw przez trzy lata mechanikę precyzyjną na Politechnice Warszawskiej. W sierpniu 1988 wstąpił do zakonu jezuitów. Następnie odbył nowicjat w Gdyni i w 1990 złożył śluby zakonne. Po nich odbył studia filozoficzne w Krakowie. W 1995 rozpoczął studia z zakresu teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W kwietniu 1998 przyjął święcenia diakonatu w rzymskim kościele del Gesù z rąk kardynała Achille Silvestriniego, zaś w czerwcu 1999 święcenia prezbiteratu w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Następnie przygotowywał doktorat z teologii biblijnej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, który obronił w kwietniu 2006. Był uczniem profesora Rolanda Mene, rozwijając jego retoryczną interpretację Biblii. Po obronie został skierowany na trzecią probację do Meksyku, która poprzedziła ostateczne śluby zakonne złożone w marcu 2009 roku. Po jej zakończeniu powrócił ponownie do Rzymu i kontynuował wykłady na Wydziale Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego z teologii Nowego Testamentu. Od września 2017 roku kierował Departamentem Teologii Biblijnej.
Był cenionym wykładowcą i dobrym człowiekiem. W okresie wakacyjnym udzielał rekolekcji ignacjańskich.

Czynnie uprawiał sport: wędrówki i wspinaczki górskie, biegi, pływanie. Będąc w górach odpoczywał i nabierał nowych sił.

R.I.P.

See More
Image may contain: 1 person, eyeglasses and closeup

hej maturzyści! Jak już napiszecie tę próbną z matmy, to zacznijcie przygotowywać się do ..... sprawdzianu semestralnego z wf.😂

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Bored Panda
6,969,664 Views
6,969,664 Views
Bored Panda

The floor is lava champion
Credit: Andri Ragettli

Są młodzi ludzie, którzy się z tym zgadzają... A ty?

Image may contain: 1 person, text

Think Social!
Poprzez nowy program “Think Social!” możesz rozwinąć pomysły mające na celu sprawienie, że świat będzie lepszym miejscem. Uczniowie mogą uczestniczyć na przykład poprzez wysłanie prostego filmu lub tekstu. Autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę w wysokości 6.000 € oraz wsparcie doświadczonego mentora.

https://www.mojekupony.pl/think-social

... See More
No automatic alt text available.

Uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie wśród najlepszych sportowców powiatu

28 grudnia w sali rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie miała miejsce uroczystość, podczas której wręczono Nagrody Starosty dla najlepszych sportowców i trenerów powiatu. Wśród nich znalazła się spora grupa uczniów z I LO, Gimnazjum Sportowego i technikum informatycznego, czyli z popularnego lubartowskiego „Chopina”. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Amelia Małyska, Oliwia Zielińska, Oliwia Pietrze...la, Piotr Barwiński i Łukasz Drzewiecki. Młodzi sportowcy reprezentują swoje macierzyste kluby w takich dyscyplinach, jak taekwon do, lekka atletyka i tenis stołowy, osiągając wysokie wyniki sportowe.
Będąc uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie i posiadając ponadprzeciętną sprawność fizyczną często reprezentują również swoją szkołę w wielu dyscyplinach sportu. Oprócz tenisa stołowego i lekkiej atletyki są oni podporą szkolnych reprezentacji piłki nożnej, badmintona i wielu innych. Należy jednocześnie zaznaczyć, że najlepsi sportowcy „z Chopina” są również wzorowymi uczniami. Dzięki ciężkiej pracy na treningach, umiejętności organizowania sobie czasu wolnego oraz warunkom, jakie stwarza szkoła młodym sportowcom doskonale łączą oni naukę z karierą sportową.
Należy również zaznaczyć, że w czasie uroczystości nagrody odebrali również trenerzy młodych sportowców uczęszczających do ZS nr 2- Wiesław Nowak (LA) i Jarosław Suska (tkd) oraz absolwent I LO w Lubartowie Marcin Wronowski (tkd).

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Kawerna
62,667 Views
62,667 Views
Kawerna

Tylko z dźwiękiem