Photos
Videos
Rekolekcje w ZST
15
18
Posts
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach added 16 new photos from March 13 to the album: Dzień Zawodowca "na fali".
March 13

Podjęcie przez ucznia trafnej i mądrej decyzji dotyczącej wyboru zawodu jest problemem niezwykle ważnym, ponieważ decyduje o przyszłości młodego człowieka. Kim chcę być? W jakim zawodzie mogę odnieść sukces? Jaką szkołę wybrać? Gdzie zdobyć kwalifikacje wymagane przez pracodawców? Jakie zawody są poszukiwane a jakie zagrożone bezrobociem? Oto nieliczne pytania zadawane przez młodzież stojącą przed wyborem kolejnego etapu edukacji. Nasza szkoła wspólnie z CKPiU w Gorlicach pró...buje ukierunkować młodego człowieka i pomaga w podjęciu świadomej decyzji. Organizowany przez nas Dzień Zawodowca pozwala młodzieży zapoznać się z zwodami z branży elektrycznej, mechanicznej, samochodowej, informatycznej oraz usługowej w zawodzie technik usług fryzjerskich. W ostatnim czasie odwiedziła nas już kolejna grupa gimnazjalistów, tym razem Dominikowic, Kobylanki i MZS NR 4 w Gorlicach. Dziękujemy Wam za przybycie i mamy nadzieje, że zdecydujecie się uczyć w murach naszej szkoły. Zapraszamy kolejne grupy gimnazjalistów na nasz Dzień Zawodowca.

See More

W szczegółowym programie Dnia Otwartego zaplanowano:
- prezentację oferty edukacyjnej oraz stoisk zawodowych
- punkt konsultacyjny szkolnego doradcy zawodowego
- małe metamorfozy w szkolnej pracowni fryzjerskiej
- prezentację kół i organizacji działających w szkole oraz zwiedzanie szkoły ...
- z pasji do elektrotechniki i automatyki stoisko prezentujące urządzenia zbudowane przez ucznia naszej szkoły, w tym pokaz obsługi dronów własnej konstrukcji, godz. 9.00 i 12.30
-wielkie konstrukcje-pozycjonery spawalnicze-stoisko firmy Severt Polska, która obejmuje patronat w zawodach mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających
- wydarzenia stałe, w godzinach 8.00-15.00, na które składają się liczne konkursy, prezentacje i spotkania (m.in. konkurs matematyczny- „matematyka da się lubić”, konkurs językowy „Angielski Wyścig”, pokazy pierwszej pomocy, strefa gier planszowych i komputerowych, produkcja kosmetyków, foto-budka)
-zmagania sportowe (m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, bilard, siłownia )

Atrakcją Dnia Otwartego Szkoły będzie pokaz sztuk walki przez „Grappling Gorlice”


Na wszystkich gości czeka niespodzianka 

See More
MAR16
Fri 8:00 AM UTC+01Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w GorlicachGorlice, Poland
84 people interested
Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach added 9 new photos from March 5 to the album: Piłka halowa.
March 5

W dniu 5 marca bieżącego roku reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki halowej który został rozegrany w Bieczu. Wśród 10 drużyn zgłoszonych do zawodów nasza szkoła zajęła 4 miejsce po przegranej 0;2 z Zespołem Szkół Zawodowych w Bieczu i wygranej 3;0 z Zespołem Szkół Zawodowych w Bobowej. Drużyna wystąpiła w składzie : Szymon Zaworski, Kamil Warcholik, Przemysław Siwiak, Mateusz Urzędowski, Wojciech Ledniowski, Łukasz Semla, Łukasz Przepióra, Paweł Jakubowski, Bartłomiej Smołkowicz, Maksymilian Wróblewski, Dawid Grabowicz, Wojciech Szura, Rafał Rogozinski. Opiekunem był Krzysztof Jędrzejczyk.

O swojej pasji i o swoim biznesie, podczas spotkania z młodzieżą w naszej szkole, opowiedziała Pani Wiktoria Mucha właścicielka pracowni Mydło Stacja. Pani Wiktoria w interesujący sposób przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących procesu produkcji mydła ale przede wszystkim przybliżyła nam swoje początki związane z „rozkręcaniem” swojego biznesu. Na dobry początek potrzebne były pieniądze ale skąd je wziąć?. Pojawiła się idea crowfundingu, którą pani Wiktoria wykorzystała ... do tego by zebrać niezbędne fundusze poprzez internetową zbiórkę pieniędzy, ale także był to dobry sposób na promocję samego pomysłu i pokazanie, że Polka Potrafi. Udało się i można było pomału przystąpić do realizacji pomysłu. Następne kroki to zdobywanie wiedzy, eksperymentowanie, wytrwałość, pasja i zaangażowanie – i to pozwoliło mi na osiągnięcie wyjątkowego sukcesu-mówi Pani Wiktoria. Z pewnością to spotkanie miało swoje przesłanie, że warto szukać swojej drogi i znaleźć pasje, która może stać się sposobem na życie. Pani Wiktorii dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

See More

W dniu 6.02.2018r. nastąpiła „reaktywacja” szkolnego projektu realizowanego we współpracy z CKPiU pt. „Dzień Zawodowca”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy stoją przed wyborem dalszej drogi edukacji. W ubiegłym roku szkolnym organizowany „Dzień Zawodowca” cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, która miała okazję zweryfikować swoje wyobrażenie o kształceniu zawodach nauczanych w naszej... szkole.
W tegorocznej edycji DZ jako pierwszych w murach ZST gościliśmy grupę gimnazjalistów z Zagórzan, którzy wzięli udział w nietypowych lekcjach.
Dzień rozpoczęli od zajęć informatycznych, w trakcie których tworzyli własne wizytówki „szyfrując” je w kodzie QR.
Potem było spotkanie z królową nauk, które okazało się ciekawą przygodą z zadaniami matematycznymi rozwiązywanymi w programie Kahoot.
Naszych gości czekała jeszcze podróż po angielsku czyli lekcja angielskiego z wykorzystaniem autorskiego programu komputerowego wspomagającego naukę tego języka. Otwarta była również nasza pracownia fryzjerska, gdzie każdy mógł poprawić swoją fryzurę. Kolejnym punktem DZ były już zajęcia w CKPiU.
Pobyt w murach naszej szkoły był również okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną oraz uzyskania szczegółowych informacji o poszczególnych kierunkach kształcenia. Mamy nadzieje, że wielu osobą spodobała się nasza szkoła i w przyszłości dołączą do NAS.

See More

W najbliższy piątek (9.02) na korytarzu I piętra organizujemy spotkanie walentynkowe. Będzie wprowadzenie teoretyczne, a potem kilka konkursów z nagrodami. Wszystko to na dłuższej długiej przerwie (10:15-10:45). Prosimy by z każdej klasy Samorząd Klasowy wyłonił 2-3 przedstawicieli do konkursów i zapraszamy na długą przerwę.